Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5241. hozzászólás - 2008.11.04. 09:52:29
Elnézést, de kihagytam a legfontosabbat. Jókai Mór: Az arany ember. Illene tudni általános iskola hatodik osztályában is...
Pontszám: 5.33
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5242. hozzászólás - 2008.11.04. 09:59:24 (Válasz Mortu #5239 hozzászólására.)
Személy szerint ezt speciel nem tartom olyan hatalmas hibának, hogy pellengérre kéne állítani a kérdést; az ilyen jellegű hibákat inkább PM-ben küldeném Hatseptutnak, hacsak nem a napi termést listázom.

Engem sokkal jobban idegesít, hogy az emberek legalább 50%-a a muszáj-t nem tudja helyesen írni.

Szerk.: Jogos, Az arany embert nem vettem észre.
A hozzászólást Hanspeter módosította 2008.11.04. 10:00:30-kor
Kiképző - v3
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5243. hozzászólás - 2008.11.04. 10:46:17
Mit nevezett a népnyelv szentjános áldásnak?
étkezés első falatját
a keresztelőt
italozások utolsó poharát
a temetés megszentelését
Szent János áldása
és igazából nem az volt a lényeg hogy az italozás utolsó pohara, hanem hogy az indulás előtti utolsó pohár. Mert ez aféle "jó utat" pohár volt.

Mi az arany vegyjele ?
nem kell szóköz a kérdőjel elé
A hozzászólást cirip módosította 2008.11.04. 10:53:34-kor
Pontszám: 5
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5244. hozzászólás - 2008.11.04. 10:58:57
Hanspeter: A muszájt valaki már feltette kvízkérdésnek. 56% helyes


Melyik nem alföldi magyar betyár ?
Angyal Bandi
Geszti (Geszten) Jóska
Rózsa Sándor
Sobri Jóska

A kérdés aranyos, csak épp Sobrin kívül Angyal Bandi sem alföldi. Borsodban melózott és a környékén, az meg ugye nem egy kimondott Alföld, még ha közelebb is van hozzá.


Ez így nem teljesen igaz, mert az Alföldbe beletartozik a Kunság is, és Angyal Bandi itt (is) működött.
(Pl. Néprajzi lexikon: http://mek.oszk.hu/02100/02115/html/1-258.html)
Pontszám: 5
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5245. hozzászólás - 2008.11.04. 11:29:50
Akkor a mai első termés:

mekkora a különbség a víz forráspontja és a derékszög között?

4000
100
90
10

Mekkora; egyébként tetszett a kérdés, mert kicsit gondolkozni kell rajta... főleg, mire rájöttem, hogy mi köze a derékszögnek és a víz forrásához
-----------

Ki NEM volt Árpádháyi király ?

III. András
II. András
Nagy Lajos
Könyves Kálmán

Árpádházi

------------------------
Melyik Dornodon avatárja?

Maedin
Morgan
Ewgbert
Okülopaj

Tudom én vagyok alulművelt, ezt beismerem, de mégis... kinek a mije?
---------------------

Sashalom Budapest hányadik kerülete?

XIII
XV
XII
XVI

Ezektől a kérdésektől pedig egyenesen falra mászom, mint Pókember!
A hozzászólást Khetty módosította 2008.11.04. 11:50:27-kor
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 4
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5246. hozzászólás - 2008.11.04. 11:35:59 (Válasz Khetty #5245 hozzászólására.)
Idézet: Khetty - 2008.11.04. 11:29:50
Akkor a mai első termés:

mekkora a különbség a víz forráspontja és a derékszög között?

4000
100
90
10

Mekkora; egyébként tetszett a kérdés, mert kicsit gondolkozni kell rajta... főleg, mire rájöttem, hogy mi köze a derékszögnek és a víz forrásához
Nekem nem tetszett... Szerintem ez olyan, mintha megkérdeznék, mekkora a különbség egy zsák krumpli és a maratoni táv között...

Idézet: Khetty - 2008.11.04. 11:29:50

Melyik Dornodon avatárja?

Maedin
Morgan
Ewgbert
Okülopaj

Tudom én vagyok alulművelt, ezt beismerem, de mégis... kinek a milye?


Maedin. Ez elég spec, még én is csak kizárásos alapon tudtam eldönteni, pedig én eléggé otthon vagyok a TFŐVVÚ világán...

Mije pontos j...
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.11.04. 11:36:52-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
népszerűDragon HUNterFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5247. hozzászólás - 2008.11.04. 11:39:27 (Válasz Khetty #5245 hozzászólására.)
Mi a gond Khetty? Tekintsd ezt is egy kihívásnak és van rá 5 perced!!! Aztán meg ha nem akarod, nem keresgélsz, hanem tippelsz.
De ide beírni csak azért, mert neked nem tetszik!
Nem kell túlreagálni a játék a játékban dolgot!!!!
Vegyük egy kicsit lazábbra, nem vagyunk egyformák se életkorra, se nemre, se mentalitásra, se lexikális tudásra, ami tetszik egyiknek az nem tetszik a másiknak. Ami nekem természetes, arról más mégcsak nem is hallott. Pont ettől jó!!!És ez szól mindenkinek!!

Csak azért írok most már, mert egy kicsivel több kvízkérdéssel találkoztam, mint a többség.
Pontszám: 3
népszerűazreusFérfi
Végzetúr tehetség
118 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5248. hozzászólás - 2008.11.04. 11:42:26
Melyik film szerepel Eric Draven nevű hős?
13. harcos
Rettenthetetlen
Holló
Penge

Melyik filmben
HÁDZSIMEEE!!!
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5249. hozzászólás - 2008.11.04. 11:49:40
Ludwig van Beethoven hanyadik szimfóniájában hangzik el az Örömóda?

hányadik

Milyen fegyvere van(volt) Thórnak?

Thor
valamint én raknék egy szóközt a van után
Pontszám: 5
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5250. hozzászólás - 2008.11.04. 11:55:17 (Válasz Dragon HUNter #5247 hozzászólására.)
Idézet: Dragon HUNter - 2008.11.04. 11:39:27
Mi a gond Khetty? Tekintsd ezt is egy kihívásnak és van rá 5 perced!!! Aztán meg ha nem akarod, nem keresgélsz, hanem tippelsz.
De ide beírni csak azért, mert neked nem tetszik!
Nem kell túlreagálni a játék a játékban dolgot!!!!
Vegyük egy kicsit lazábbra, nem vagyunk egyformák se életkorra, se nemre, se mentalitásra, se lexikális tudásra, ami tetszik egyiknek az nem tetszik a másiknak. Ami nekem természetes, arról más mégcsak nem is hallott. Pont ettől jó!!!És ez szól mindenkinek!!

Csak azért írok most már, mert egy kicsivel több kvízkérdéssel találkoztam, mint a többség.


Egyik kérdésnél sincs ott, hogy töröljék....
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 5
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5251. hozzászólás - 2008.11.04. 11:56:30 (Válasz Hydro Globus #5246 hozzászólására.)
author=Hydro Globus date=1225794959
Mije pontos j...


Rájöttem, csak siettem...
A hozzászólást Khetty módosította 2008.11.04. 11:57:02-kor
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 5
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5252. hozzászólás - 2008.11.04. 11:57:09 (Válasz Kocos #5231 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2008.11.04. 06:57:05
Idézet: Roseprincess - 2008.11.03. 20:54:58
nem, attól nem jobb, de lehet jó!
egyébként meg valószínűleg ezzel a játékkal játszanak 13-14 éves korúak is, és ők már nem valószínű, hogy ismerik a barbapapát, ha csak a szülei nem szedik elő a padlásról a régi kazettákat...
nem csak a mi korosztályunk létezik, vannak kisebbek is, akiknek már a mi korunk meséi nem mondanak sokat, ahogy nekünk sem nagyon mond sokat szüleink által emlegetett és nagy becsben tartott mesék címei...


A 13-14 evesek sokmindent nem ismernek, de ez nem lehet indok arra, hogy egy barbapapa nem szerepeljen a kvizben. 13-14 evesen sokat lehet tanulni, es semmi baja nem lesz abbol az ifju vegzeturnak, ha egy-ket regi mesevel is megismerkedik alapszinten.
Ha a 13-14 eves korosztalyhoz akarnank alkalmazkodni, akkor - tisztelet a kivetelnek - az alapmuveltsegi kerdesek 95%-karol le kene mondanunk.

Peldaul:
Hány évre választják Magyarországon a köztársasági elnököt? 45.4%
Hány miniszterelnöke volt 2008 nyaráig a III. Magyar Köztársaságnak? 37.61%

Pedig ezeknek sztem fejbol a lehetseges valaszok nelkul is mennie kene. (A masodiknal egy perc gondolkodas belefer.)


Félreértés ne essék, nem azért írtam, hogy ne legyen barbapapás kérdés, mindössze csak az egyik hozzászólás az volt, hogy... na most fejből nem tudom, de valami olyasmi volt, hogy hogyan lehetséges az, hogy valaki előbb ismeri ezt a játékot, mint a barbapapát, és én erre mondtam, hogy lehetnek itt 13-14 évesek is, és ők már valószínűleg nem ismerhetik... koránt sem azt akartam mondani, hogy akkor már meg se lehet ismerniük Csak ez volt az oka annak, hogy ezt írtam Nem a kérdés létezhetőségét akartam megkérdőjelezni.
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 5
népszerűAislingNő
Végzetúr mester
334 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5253. hozzászólás - 2008.11.04. 11:59:16
Tudom, hogy off, de úgy érzem most kell ideírnom. Az elmúlt pár napban felparázslott a vita rossz illetve rosszabb kérdések kapcsán. Páran minden "apróságba" belekötnek (kisbetű/nagybetű/betűcsere), mások csak a szembetűnőbbekbe. Ez a két csoportosulás most elkezdte szapulni egymást. Vélemenyem szerint minden hiba hiba, igenis, kerüljön ide a legapróbb is, pont azért, mert most már rengetegen olvassák a kérdéseket, és legalább a tényleg helyes változatokkal találkozzanak, hátha megmarad az agytekervényeikben
Az már más kérdés, hogy milyen körítéssel kerülnek ide beírásra, esetlegesen annyira támadó élt kap egy vesszőhiány, mint egy helyetelenül írt név, vagy mondatszerkezet. Lényeg (szerintem), írjunk ide mindent, törekedjünk a legjobbra, de ésszel beírva. (Megjegyzem, én borzasztóan élveztem a múlt heti trendet, mikor kedves körmondatokban mondta el mindenki mi a problémája a kérdéssel, kár hogy az abbamaradt).
Pontszám: 9
kedvelt tagHuliganFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5254. hozzászólás - 2008.11.04. 12:01:41
Milyen magas az Alpok legmagasabb csúcsa a Mont Blanc?

4814
4848
4810
4804

A kérdés jó,viszont a helyes válasz nem igazán lett feltüntetve.
Ugyanis:
A Mont Blanc Európa legmagasabb csúcsa. 4807m magas. Franciaország területén található az Olasz határnál.
http://www.youtube.com/watch?v=Chtztqym4VQ
http://www.youtube.com/watch?v=NNLwBfmPCow&feature=related
Pontszám: 5
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5255. hozzászólás - 2008.11.04. 12:04:27 (Válasz Aisling #5253 hozzászólására.)
Idézet: Aisling - 2008.11.04. 11:59:16
Tudom, hogy off, de úgy érzem most kell ideírnom. Az elmúlt pár napban felparázslott a vita rossz illetve rosszabb kérdések kapcsán. Páran minden "apróságba" belekötnek (kisbetű/nagybetű/betűcsere), mások csak a szembetűnőbbekbe. Ez a két csoportosulás most elkezdte szapulni egymást. Vélemenyem szerint minden hiba hiba, igenis, kerüljön ide a legapróbb is, pont azért, mert most már rengetegen olvassák a kérdéseket, és legalább a tényleg helyes változatokkal találkozzanak, hátha megmarad az agytekervényeikben
Az már más kérdés, hogy milyen körítéssel kerülnek ide beírásra, esetlegesen annyira támadó élt kap egy vesszőhiány, mint egy helyetelenül írt név, vagy mondatszerkezet. Lényeg (szerintem), írjunk ide mindent, törekedjünk a legjobbra, de ésszel beírva. (Megjegyzem, én borzasztóan élveztem a múlt heti trendet, mikor kedves körmondatokban mondta el mindenki mi a problémája a kérdéssel, kár hogy az abbamaradt).


Szavaiddal egyetértésben, továbbra is az Úr kegyelmétől vezérelve tevékenykedem tovább!
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5256. hozzászólás - 2008.11.04. 12:06:51 (Válasz Khetty #5255 hozzászólására.)
Csak óvatosan, némelyik "kedves körmondat" nem volt annyira kedves
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5257. hozzászólás - 2008.11.04. 12:11:05 (Válasz Huligan #5254 hozzászólására.)
"Két év alatt 2,15 méterrel lett magasabb Európa csúcsa: a szeptemberi mérések során 4810,9 méterre "hitelesítették" a Mont Blanc-t. Szakértők szerint az emelkedés a klímaváltozásnak köszönhető."
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5258. hozzászólás - 2008.11.04. 12:12:45 (Válasz Aisling #5253 hozzászólására.)
Ha a fórum alján a tovább gombra kattintok, akkor tele van az egész a kvíztopikkal, ez csöppet unalmas.

Minek van a játékban kérdés értékelési lehetőség, ha ugyis beleköttök mindenbe? És fordítva, miért elgedetlenkedtek, ha azok már átmentek több emberen? (Nem tudom hányon. De határozottan támogatnám, hogy duplaennyi ember dönthessen a kérdésekről ahelyett, hogy itt éljék ki magukat egyesek a fórumon.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 3
népszerűAislingNő
Végzetúr mester
334 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5259. hozzászólás - 2008.11.04. 12:23:28
Gyula Miröl nevezetes ?
Nincs semmi nevezetes
Természeti jelenség
Megyeszékhely
Fürdőváros

Jó, csak mondjuk "Gyula városa miről nevetetes", mert pl. az én Gyula nevű ismerősömről semmi nevezeteset nem tudnék elmondani

Mortimer, megkérdezhetem, ha ennyire rossz szájjízzel olvasod a kvíz topicot, akkor miért teszed?
Pontszám: 5
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5260. hozzászólás - 2008.11.04. 12:25:19
Most csak néhány elütés javítását szeretném kérni. Köszönöm

An alábbiak közül melyik hónap nem 31 napos?

November
December
Március
Január

Az
--------------

Melyik városban van a Tadzs Mahal

Kairó
Delhi
Agra
Kalkutta

Lemaradt a kérdőjel
-----------------

Nem értem, miért akkora baj az, hogyha kijavításra kerül egy-egy helyesírási hiba, vagy elütés, elgépelés!
Mindig élvezettel olvastam ezt a topicot, mert nem csak a kérdések "lehúzása" a cél, hanem ha valaki nem tud valamit (pl. én), akkor vannak, akik veszik a fáradtságot és felvilágosítanak erről!
Hatsepsut pedig eléggé önálló személyiség ahhoz, hogy az itt említett kérdéseket saját belátása szerint bírálja el, mi itt csak inkább a figyelmébe ajánljuk egyiket-másikat!
Kár egymásnak ugranunk amiatt, mert valakinek nem tetszik egyik vagy másik ember személyisége vagy "beszólása"... aki ezt a topicot látogatja, olvasgatja és szerkesztgeti, azok legtöbbje úgysem ezért van itt...
A hozzászólást Khetty módosította 2008.11.04. 12:26:48-kor
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 8.75
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!