Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9341. hozzászólás - 2008.12.01. 19:49:48 (Válasz Byzon #9177 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2008.11.30. 14:22:40
Idézet: Khetty - 2008.11.30. 14:18:54

Ki született legkésőbb a saját történetük szerint?
James T. Kirk
Harry Potter
Luke Skywalker
Toldi Miklós

A kérdés megértése elég komoly fejtörést okott... még a válaszok többszöri átolvasásakor se nagyon esett le, hogy mi a kérdés és miért van itt ez a sok név egymás alatt? (ha másnak tök egyértelmű, akkor előre is elnézést, elismerem, hogy én vagyok a lüke!) Ennek ellenére elmés kérdés és tetszett is!!!


Ha jól értettem meg elsőre, akkor James T. Kirk kapitány.


Én tettem fel ezt a kérdést, de valószinűleg tényleg túllőttem a célon. (A kérdésre eddig 3 jó és 16 rossz válasz érkezett)
Luke Skywalker (Star Wars) réges régen egy messzi-messzi galaxisban született, tehát ő nem jön szóba.
Harry Potter a 20. században született, a sírfeliratból kiderül, hogy 1980 körül (7. rész). A pontos évszám persze nem szükséges a kérdés megválaszolásához.
Toldi Miklós a középkor szülöttje, a Wikipédia szerint 1320 körül született, de a lényeg, hogy régen.
James T. Kirk (Star Trek), a föderációs flotta kapitánya, és egy ideig admirálisa a 23. században született, a Wikipédia szerint 2233. március 22-én. Azt ne kérdezzétek, honnan szedték ezt az időpontot, de aki nézte valaha a Start Treket, annak valószinűleg mond valamit Kirk kapitány neve és tudja, hogy a jövőben játszódik. De ezek szerint kevesen vannak ilyenek
Pontszám: 4.25
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9342. hozzászólás - 2008.12.01. 19:56:28 (Válasz Mormord #9341 hozzászólására.)
Mormod: Alapjában véve tudom, hogy kik ezek a szereplők, de valahogy sokáig tartott, mire leesett, hogy mit is akarsz kérdezni
Dilemmáztam Skywalker és Kirk kapitány között, végül a nagyon vonzó és jóképű Égenjárót választottam
Utána esette le, hogy valószínűleg Kirk kapitány a legfiatalabb mind közül...

Sajnálom, ha kiesett! Pedig tényleg jó kérdés volt!
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 5.33
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9343. hozzászólás - 2008.12.01. 20:00:30 (Válasz Khetty #9342 hozzászólására.)
Még nem esett ki, csak gyorsan sok jó választ adjatok
Pontszám: 5.33
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9344. hozzászólás - 2008.12.01. 20:14:32
Mit építenek a hódok?
várat
odvat
gátat
fafelhőkarcolót
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: gátat
A hódok várat és/vagy gátat építenek!
"A hódkolónia a vagy egy folyóparti üregrendszerben él, vagy várat épít magának a vízben. A vízszint feletti hódvár ágatból és sárból épült, növényzettel bélelt 'kupola', bejárata víz alattiak. A hódok úgy hoznak létre nyugodt tavacskát váruk köré, hogy gát építésével felduzzasztják a egy patak vizét. ..."
Tehát két helyes válasz is van a felsorolásban! ... és kérem az 5%-omat!
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9345. hozzászólás - 2008.12.01. 20:18:53
Mormord! Kár lenne érte, jó kis logikai kérdés.


A római Colosseumban milyen csatákat lehetett tartani ?
földi
földi, vizi*
földi, vizi, légi
földi, légi


szóközkérdőjel; vízi
Valamint örülnék valami forrásnak, ami vízi csatákra utal, mert eddig úgy tudtam, hogy a Colosseumban gladiátorok küzdöttek egymással gyalog vagy kocsin, illetve vadállatok ellen. De szívesen művelődöm.

Idézet: Vaczakka - 2008.12.01. 18:18:12


Szerintem a kérdés is és a válaszok is rosszul vannak megadva.


Marha régen tanultam fizikát, és nem is szerettem, ezért az elméletbe nem mélyedek bele. A lényegben egyetértünk, a megfogalmazás nem az igazi.

Idézet: Edef - 2008.12.01. 19:15:26

Sir Ny!
Légyszi' ne törpézz le senkit.
Jó. Én is felteszek neked egy kérdést: Milyen keresztnevet kapott Taró Vilmos?
... Ja, hogy nem olvastad? Nem baj olvasd el! Maróti Lajos könyve.
Szóval azért vissza az agarakkal.
Azért, mert láttam -- és gondolom sokan mások is -- a Csillagok háborúját, nem biztos, hogy emlékszünk, hogy ki mikor állt át melyik oldalra. Már csak azért is mert én vagyok olyan öreg, hogy előbb láttam a csillagok háborúját, utána a Birodalom visszavág, azt követően a Jedi visszatér, és utána már összevissza kezdték számozni. Tehát nem tudom, hogy kinek mi a harmadik rész. Nekem a harmadik rész a Jedi visszatér volt. Még úgy is hívták akkoriban hogy a Trilógia.
Tehát nem tudom, hogy ki mikor állt át melyik oldalra.


1. Ha jól sejtem Tarró Vilmosra gondolsz az A kolostor című regényből. Ha már idézünk, akkor pontosan.
2. Én is jóval előbb láttam az eredeti trilógiát, mint hogy megcsinálták volna az újakat, de én még emlékszem arra az aprócska tényre hogy az első részt Episode IV-nek számozták, mivel a készítők tudták hogy van előtte még három rész. A kérdés pedig egyszerű, az elsőben gyerek, a másodikban jó, a harmadikban átáll.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűClannerFérfi
Végzetúr
52 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9346. hozzászólás - 2008.12.01. 20:24:29 (Válasz Almacsut #9330 hozzászólására.)
Idézet: Almacsut - 2008.12.01. 18:31:54
"Vadászni indulsz 5 perc ideig
Vadászaton vagy. A következő zsákmányig hátralevő idő: 04:49.
Ezután még 0 alkalommal kutatsz zsákmány után. Még 0 cselekvéspontod van.
Az ehhez a vadászathoz tartozó kérdésre helyesen válaszoltál, +10% lélekenergiát fogsz kapni!

Vadászat megszakításaAmíg vadászol, látogass el a fórumra!"

Ellátogatok, sőt panaszkodok is, hiszen mégcsak kvízkérdést se kaptam....ma már másodjára jártam így


Ezek szerint kaptál kvízkérdést, csak gondolom egy korábbi vadászatnál.
Pontszám: 5
kedvencCyraNő
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9347. hozzászólás - 2008.12.01. 20:45:52
Ki tudja, mi az a mumos? Következő volt a kérdés: Mit lát a mumos, ha benéz az ágy alá?
Pontszám: 5
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9348. hozzászólás - 2008.12.01. 20:50:48
Mennyi idő alatt tesz meg a fény 1 parszeket (parallaxis secundum)?

1 s (másdoperc)
1 CSE ( csillagászati egység)
1 év
3.26 év

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Ez az elsőm ami kiesett igy. Mondjuk reggel még bent volt és akkor összesen 50helyes-helytelen válasz se volt rá. Nem ártana egy kis módositás hogy legalább addig maradjon bent, amig 100szor
válaszolnak rá, mert ha kifog az egy kérdés 30 olyat aki nem tudja elsőre egyből el is meszelték hiába tudná a következő 70. Illetve a kiesett kérdéseknél egy új kategóriába kerüljenek ne a rosszak közé. Mert ezek a kérdések nem rosszak , átmentek a szűrőn, itt se éltek kifogással, csak hát lehet kicsit nehezebbek a nagy átlagnak. Lehetne az új kategória "Túl nehéz volt".
Mondjuk fenti példára a Google 0.25mp alatt dob találatot és az első sorba ott a megoldás, az 5percebe bőven bele férne.
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 3
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9349. hozzászólás - 2008.12.01. 20:55:59 (Válasz Lanmandragoran #9345 hozzászólására.)
Helyes a megoldás.
De nem hiszem, hogy mindenki tudná itt. (Sir Ny.-nek szólt a kérdés.)
"Én is jóval előbb láttam az eredeti trilógiát, mint hogy megcsinálták volna az újakat, de én még emlékszem arra az aprócska tényre hogy az első részt Episode IV-nek számozták, mivel a készítők tudták hogy van előtte még három rész."
Na most az utólagos előző részek így jelentek meg:
1. Csillagok háborúja I: Baljós árnyak (1999. május 19.)
2. Csillagok háborúja II: A klónok támadása (2002. május 16.)
3. Csillagok háborúja III: A Sith-ek bosszúja (2005. május 19.)
Tehát igazából 2005 után lehetett mondani, hogy az 'első rész' a Csillagok háborúja a negyedik rész lett. Rendesen kavarom még mind a mai napig a sorszámozásukat.
Persze, hogy ki lehet számolni. De tudni kell műveltségi szinten, hogy mikor, melyik részben? Vagy csak elég tudni a történetet, hogy jedi lovag képzése után a jó oldalról átállt a gonosz oldalra.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3
kedvelt tagMotyogóFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9350. hozzászólás - 2008.12.01. 20:57:49
Hol található minaret? (nem tudom pontosan hogy volt a kérdés)

A lényeg hogy Budapesten is van Minaret, és ez a válasz fel is volt ajánlva, de Eger volt a helyes. (ott IS van)
Helytelen válaszok.
Pontszám: 5
kedvencKovanFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9351. hozzászólás - 2008.12.01. 21:20:18
Az alábbiak közül melyik nem, a Vezérúrhoz tartozik ?

vadászat
kvíz
verekdés
pihenés


A helyes válasz a "verekedés", csak szeretném tudni, mi az a "Vezérúr"...
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9352. hozzászólás - 2008.12.01. 21:20:38
Melyik nem az atom alkotóeleme?
proton
neutron
elektron
pozitron

A pozitron az elektron antirészecskéje. A legtöbb adata azonos vele, a töltés jellegűek ellentétesek, az antianyagban ugyan azt a szerepet tölti be mint az elektron a sima anyagban. Az antianyag is ugyan úgy atomokból épül fel. Tehát vagy rossz a kérdés vagy nincs jó válasz.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9353. hozzászólás - 2008.12.01. 21:44:01
Hány versenyző kap pontot a Forma 1-ben?
6
10
4
8*

picit pontosítsuk a kérdést, persze így is érthető,d e mivan, ha szabályt módosítanak
elvégre azok, akik régen is néztek F1-et, azok emlékeznek azokra az időkre, mikor még csak az első 6 helyezett kapott pontot...

Hány betűből áll a ,,dzsessz" szó?
nem lehet megállapítani ezekből az adatokból
5
3*
7

éreztem, h gáz lesz vele, ezért copy-ztam előre
most őszintén: dzs (1) e (2) sz(3) sz (4) ilyen válasz nincs is!!!
a dupla sz szerény véleményem szerint 2 betű
igaz arról is lehetne vitatkozni, h a kettős betűket hány betűnek vesszük, aliasz az sz,cs,ny,ty,stb ezeket 1 betűnek vagy 2nek számoljuk... ráadásul dzs....
Pontszám: 7
fórumozóBarbierFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9354. hozzászólás - 2008.12.01. 21:44:44 (Válasz Ákos lord #9328 hozzászólására.)
Sziasztok!
Kérdésem az lenne hogy tudom meg ,hogy él e az akit behívtam ?
A meghívott játékosoknál 0 át ír ki !
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9355. hozzászólás - 2008.12.01. 21:45:22
Idézet: Sir Ny - 2008.12.01. 18:42:48
Idézet: Moon - 2008.12.01. 16:52:40
Idézet: Sir Ny - 2008.12.01. 16:21:25
Idézet: Kagemusha - 2008.12.01. 07:52:01
Mennyi az esélye az ötös lottón, hogy a kihúzott számok sorban egymásután (Pl. 1, 2, 3, 4, 5) következnek?
kétszer annyi, mint egyébként
100-ad annyi, mint egyébként
fele annyi, mint egyébként
ugyanannyi, mint egyébként *

Szerintem meg nem.
A pontos eredmény 86 * (90 alatt az 5) = 86/(86*87*88*89*90/5*4*3*2*1) = 86/(5273912160/120) = 1.9568016468442659841342522473867*10e-6, azaz kerekítve 1 a kétmillióhoz lenne, ami nem szerepel a lehetséges válaszok között.
szerintem meg de. És szerintem rosszul is számoltál. minek osztjuk a 90-t az 5-tel, és mért szorozzuk meg 4-gyel, 3-mal, 2-vel?
Azért kedves Sir Ny, mert van egy olyan matematikai ág, hogy statisztika ami pont ilyesmivel foglalkozik, és nem osztja a 90-et 5-tel, hanem 90 alatt az 5 ami tök mást jelent. És teljesen jól számolt, bölcsész és jogász kivételével mind felsőoktatási intézményben okítják.
azt hittem, hogy ez kombinatorika éshogy a perjel osztást jelent, de te biztos jobban tudod.

Na tisztázzuk:
A kérdés arra vonatkozik, hogy annak a valószínűsége, hogy az első öt golyót (számot) húzzák ki az mennyivel más, mint bármely más 5 golyó kihúzásának a valószínsége:
Tehát a 32,45,65,76,88 számok kihúzásának a valószínűsége ugyan annyi, mint az 1,2,3,4,5 számok kihúzásának a valószínűsége.
Sir Ny-nek igaza van ez a matematikai statisztikán belül az első rész a kombinatórika körébe tartozik.
De annyira nem figyel oda az órán, hogy ezt a kérdést úgy írjuk fel: egy nagy 'C' (felső szárához 5, alsó szárához 90), amit úgy olvasunk: "90 db elem 5-öd osztályú kombinációja". képletben pedig nagy zárójelben 90 alatta 5 (és nincs perjel, vagy törtvonal! és semmi köze az osztáshoz!), úgy olvassuk: "90 alatt az 5"
!=faktoriális
Ez pedig megoldásilag: 90!/(5!*(90-5)!) = egyszerűsítések után = (90*89*88*87*86)/(5*4*3*2*1)= 43949268. Magyarul ennyi változatban jöhet ki bármely 5 golyó.
Na most, hogy ez a húzás bekövetkezzen (= valószínűsége) ennek a reciproka ami 0,00000000227535ami pontosabban: 2,275350752*10^-8
A hozzászólást Edef módosította 2008.12.01. 21:46:45-kor
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 4.33
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9356. hozzászólás - 2008.12.01. 21:57:54
A WoW-wotl-ban maximum hány szintet érhetsz el?
70
90
60
80
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: 80
Húúúúúú!!!!!!!
Ez nagyon sok, vagy kevés? És ha holnap fölhúznak rá egy emeletet?
Vagy már nem építhető tovább? vagy 'lebombázták' mint a WTC-t?
Vagy mi a bullshit az a WoW-wotl?
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 2.33
fórumozóIcelady64Nő
Végzetúr
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9357. hozzászólás - 2008.12.01. 21:57:57
Melyik a legerősebb ital?

bor
sör
víz
pálinka

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Miért kapta ezt az értékelést?

A víz a legerősebb, mert hajókat is elbír:((((
Pontszám: 3
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9358. hozzászólás - 2008.12.01. 22:01:49
Mi az epigramma?
Két fogalom tartalmi-hangulati kapcsolatán alapuló szókép.
Rövid, tömör költemény.
Sírfelirat.
Mértékegység.

persze-persze. Csak ez kezdetekben a sírokon jelent meg, hogy az elhunytat méltassa. Szószrinti jelentése: rávésés, felirat
Tehát az egyiket (sírfelirat) kéretik kivenni!
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9359. hozzászólás - 2008.12.01. 22:13:12 (Válasz Icelady64 #9357 hozzászólására.)
Idézet: Icelady64 - 2008.12.01. 21:57:57
Melyik a legerősebb ital?

bor
sör
víz
pálinka

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Miért kapta ezt az értékelést?

A víz a legerősebb, mert hajókat is elbír:((((


Próbáltad már pálinkával? Vagy ez valami közismert vicc volt, amit én nem ismerek?
Pontszám: 5
fórumozóIcelady64Nő
Végzetúr
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9360. hozzászólás - 2008.12.01. 22:24:57 (Válasz Mormord #9359 hozzászólására.)
Ez nem vicc, csak gondolj bele:)))
Pontszám: 5.33
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!