Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
kedvelt tagBalumaciFérfi
Végzetúr tehetség
228 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
141. hozzászólás - 2008.09.25. 18:34:25
A Végzetúrban melyik tulajdonságtól függ, hogy milyen gyorsan regenerálódik az életpontod?

egészség helyes
védekezés
lélekenergia
erő

úgy tudom az csak arra jó hogy minnél több van neked de hogy gyorsabban jön vissza hova van írva vak vagyok?
Pontszám: 5
kedvelt tagBalumaciFérfi
Végzetúr tehetség
228 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
142. hozzászólás - 2008.09.25. 18:42:45
Újabb fényszem minimum hány lépésre van szükség a sakkban a matthoz

1
2
3
4

mondja el nekem valaki miért a 2.

köszönöm.
Pontszám: 5
irritálóMelkonFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
143. hozzászólás - 2008.09.25. 18:55:45
Tényleg lehet 2 lépésből mattot adni, de csak akkor ha az ellenfél úgy kezd. Nem tudom mi a neve annak az alakzatnak (már ha van neki oO)... szal a parasztjait tolja ki úgy h egyikkel 1-et előre másikkal 2, és asszem futóval meg is van a matt... most emiatt nem veszek elő egy sakktáblát .
Pontszám: 5
irritálóDöglött Guminyúl
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
144. hozzászólás - 2008.09.25. 19:19:41
WTF?!?!?!?! Ez miért azonnal töröljétek?

Mi volt Kiszel Tünde TV műsorának a címe?

Sztárok és párok
Sztárok zokni nélkül
Sztárok allűrök nélkül
Sztárok Tündénél

A kérdésre eddig 0 jó és 0 rossz válasz érkezett.
Kérdésed kiértékelésre került.
Az "Azonnal töröljétek" értékelést kapta.
A legutóbbi kérdésed az "Azonnal töröljétek" értékelést kapta, ezért még 71:59:01 ideig nem írhatsz új kérdést. (ilyenkor a kérdés pontok sem nőnek)
Pontszám: 4
irritálóGeruFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
145. hozzászólás - 2008.09.25. 19:34:20
Jeleznék egy hibás kérdést, illetve hibásan feltett kérdést. Amiért itt jelzem ezt, az azért van, mert ez alap kérdés, és nincs lehetőség, hogy a kérdésnél megjelölje,.
A kérdés, hogy ki volt Vazol fia?
A felsorolásban megtalálható Levente.
Ilyen nevű fia volt Vazulnak, és mégis a rendszer mint hibás válasz értékelte.
Egyébként Vazulnak három fia is volt Levente, Béla és András.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagBalumaciFérfi
Végzetúr tehetség
228 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
146. hozzászólás - 2008.09.25. 19:35:36 (Válasz Melkon #143 hozzászólására.)
ok utána néztem.

A bolondmatt a sakkjátszmában leggyorsabban elérhető matt, melyet sötét adhat be világosnak 2 lépésben:

g4 e5 (vagy e6)
f3 (vagy f4) Vh4 matt.
Világos két lépésének sorrendje felcserélhető. Ennél a mattnál nemcsak világos figyelmetlensége, hanem aktív közreműködése is szükséges a mattoláshoz.

szerintem akkor is törlésre való...
Pontszám: 6.50
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
147. hozzászólás - 2008.09.25. 20:17:12 (Válasz Döglött Guminyúl #144 hozzászólására.)
Erre a kérdésre emlékezem és-bár vannak fenntartásaim az említett személlyel kapcsolatban-"jó kérdés" értékelést adtam rá, és a válaszom is jó volt (nem mintha láttam volna, csak rákerestem és a google kidobta). Szerintem mint kérdés nincs vele semmi probléma, de ez csak az én véleményem.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
148. hozzászólás - 2008.09.25. 21:07:16 (Válasz Döglött Guminyúl #144 hozzászólására.)
Guminyúl: Ez azt jelenti, hogy egy csomó embernek nem tetszett a kérdés. Ez van.
Pontszám: 5
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
149. hozzászólás - 2008.09.25. 21:14:00 (Válasz Geru #145 hozzászólására.)
Geru: Csak olyan kérdés van, hogy "Ki nem volt Vazul fia? És válaszként persze egy negyedik név szerepel.
Pontszám: 5
népszerűPacalpörköltFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
150. hozzászólás - 2008.09.25. 21:21:01
Értékelésnél nem lehetne egy negyedik opciót is feltenni, miszerint nem javasolt kérdés ?
Sok kérdésnek van értelme és biztosan helyesek is, de azért van egy határ szerintem...
Arius - Nyugdíjas Klub
Pontszám: 5
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
151. hozzászólás - 2008.09.25. 21:33:27
Egy apróság: attól, hogy nem értékelhettek egy kérdést, még nem biztos, hogy alap kérdés. Ez csak azt jelenti, hogy már elég ember értékelte.

Nem lehet olyat, hogy nem javasolt kérdés. El kell dönteni, hogy tetszik egy adott kérdés, vagy sem. Ha nem, akkor számodra rossz kérdés, még akkor is, ha van értelme. Ez tulajdonképpen egy szűk körű szavazás, ahol néhány ember dönt egy kérdés sorsáról.

És nem bánnám, ha a döntéskor kicsit szigorúbbak lennétek legalább a teljesen idétlen kérdések tekintetében.
Pontszám: 5
népszerűPacalpörköltFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
152. hozzászólás - 2008.09.25. 22:00:27
Akkor ez azt jelenti, hogy ha valami idióta kérdéssel talákozik az ember (amelyhez a gugli is kevés barátnak) akkor jutalmazhatom törlendővel?
Arius - Nyugdíjas Klub
Pontszám: 5
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
153. hozzászólás - 2008.09.25. 22:20:25
"Melyik ország szerezte a legtöbb pontot az olimpián?"

Usa, Orosz, Kína meg még valami

na de melyik olimpián??
Zoidberg - v1
Pontszám: 3
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
154. hozzászólás - 2008.09.25. 22:31:46 (Válasz Pacalpörkölt #152 hozzászólására.)
Idézet: Pacalpörkölt - 2008.09.25. 22:00:27
Akkor ez azt jelenti, hogy ha valami idióta kérdéssel talákozik az ember (amelyhez a gugli is kevés barátnak) akkor jutalmazhatom törlendővel?


Ha tényleg idióta, jutalmazd nyugodtan. Ha elsőre nem tűnik idiótának, csak kiderül, hogy túl nehéz, akkor inkább rossz kérdés.
Pontszám: 5
fórumozóVidámhalál
Végzetúr tanonc
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
155. hozzászólás - 2008.09.25. 23:22:54
Hello!

Elírtam a kérdésemet: Az alábbi tavak mözül melyik a "magyar tenger"?
Közül kéne bele

Köszi:
vh
Pontszám: 3
irritálóChammaqulFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
156. hozzászólás - 2008.09.26. 02:34:19 (Válasz Necronis #118 hozzászólására.)
egyreszt nekem is tokom tele van azzal hogy minden 10.-20. kerdes hkk-val kapcsolatos
vilag eletemben magiceztem, es hkk lapokra googlezni? ugye ti se gondoljatok komolyan
esetleg ha letezne barmifele adatbazis a lapokrol, akkor elnezest kernek, de szerintem inkabb azoknak az adminisztratoroknak kellene elgondolkodni, akik igy allnak a dologhoz, hogy "ennyi erovel a tobbire is lehet mondani, hogy nem vagyok biologus, stb"
mar pedig ezek a kerdesek nem annyibol allnak, hogy "mit jelent a hkk" leven azt az infot talan mindenki meg tudna szerezni, hanem kemenyen odamondja nekunk a kerdesiro, hogy "a zummogo orvgyilkos milyen ritkasagu lap" vagy hogy "a felsoroltak kozul melyik nem hkk lap" esetleg kapok egy olyat a kepembe, hogy "ha megfogja a durrogo csattogtatom a piros szelenceszellem jobbkezes kardjat, akkor hany bonusz sebzest rakhatok a tobbi galetkim harmadik laban talalhato kislabujjanak kormere"

ha most esetleg meg is koveztek, akkor is azt mondom, hogy konyorgom gyerekek, szubkultura/imadat/fanatizmus/etc. ide vagy oda, nem kene egyenlosegjelet tenni az altalanos muveltseg es a hkk koze
ideznem: "Feltehetsz a játékhoz kapcsolódó kérdést is, de természetesen bármilyen más, általános műveltséget érintő kérdést is. Olyat kérdezz, amire te is fejből tudod a választ, és nem igényel lexikális tudást (pl. évszámok)!"

ezen kivul az evszamos marhasagokbol is nagyon sok van
nincs baj a lexikalis tudassal mert ugyis googlezik mindenki, [5 perc alatt boven lehet] de azert nezzunk mar magunkba egy kicsit es tartsuk tiszteletbe egymast annyira, hogy ertelmesen allunk hozza ehhez a kvizes dologhoz

ps.:
Idézet: Zoli - 2008.09.23. 15:24:33
Utasítsátok el az olyan választ is, amire csak Google segítséggel tud válaszolni a legtöbb ember

ezt meg igy hozzacsapnam a velemenyemhez...
A hozzászólást Chammaqul módosította 2008.09.26. 02:51:26-kor
Pontszám: 6
fórumozóSpiduolaNő
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
157. hozzászólás - 2008.09.26. 07:30:13
A ki találta fel a rádiót kérdéshez:
"Pontos megegyezés nincs azt illetően, hogy ki volt a rádió feltalálója. Nikola Tesla, Guglielmo Marconi és Alekszandr Popov egymástól függetlenül találták fel a szikratávírót."
A válaszok között Tesla és Marconi is szerepel (Teslát hozta ki helyesnek).
...és Isten megteremté a férfit. Aztán támadt egy jobb ötlete!!!
Pontszám: 5
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
158. hozzászólás - 2008.09.26. 09:06:05
Vidámhalál: Javítom. Bár ez itt Magyarországon kicsit túl könnyű kérdés.

Spiduola: Valóban elég nagy a zűrzavar ezzel, kapcsolatban. Én ezt találtam: A rádió feltalálásáért Marconi 1909-ben fizikai Nobel-díjat kapott. Tesla beperelte, azzal a váddal, hogy Marconi (aki az asszisztense volt) ellopta a találmányát. A tárgyalások többször megszakadtak és elhúzódtak, végül 1943-ban, Tesla halála után az Amerikai Legfelső Bíróság hivatalosan is Teslának tulajdonította a rádió feltalálását. Hogy ez mennyit számít, arról lehet vitatkozni.
Tesla egyébként már 1892-ben tartott rádiós bemutatókat, Popov pedig két évvel később építette meg a rádióját, és 1895-ben mutatta be.

Chammaqul: Igazad van, a túlzottan specifikus kérdéseket általánosságban igyekszem törölni, és ez a HKK-ra is vonatkozik.
Mivel azt nem tudom szabályozni, hogy milyen kérdéseket tegyenek fel a többiek, ezért ettől függetlenül előfordulhatnak.
Ezért egy kis segítség a HKK fanatikusok ellen: http://www.beholder.hu/?m=hkk&in=hkk_lapkereso.php
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
159. hozzászólás - 2008.09.26. 10:10:47
Melyik napon kiáltották ki a 12 pontot a pesti ifjak?
1848 03. 15.
1849 március 15.
1848 10. 26.
1941 szeptember 1.

Vazze. Legalább a feltöltő rakja már egységes szerkezetbe...
Pontszám: 4.33
kedvelt tagbaboFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Hibák javítása
160. hozzászólás - 2008.09.26. 10:27:29
Sziasztok, lenne egy észrevételem.
Ha javítjátok a hibákat, akkor azt tüntessétek már fel vhol légyszives, ugyanis belefutottam a "Tunéziai feleségek" kérdésébe.
Ugyan tudtam, hogy a helyes válasz 1, de mivel már megettem egyszer, és itt is irták hogy el van a kérdés szúrva, ezért a rossz "jó" választ jelöltem meg. Mivel azonban ti javítottátok a kérdést (amiről persze nem tudtam), ezért most megint nem kaptam érte pontot

Előre is köszönet a segítségért!
A hozzászólást babo módosította 2008.09.26. 10:28:44-kor
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője