Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
népszerűAlienkillerFérfi
Végzetúr tehetség
219 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
121. hozzászólás - 2008.09.25. 12:05:21 (Válasz Tündibündike #120 hozzászólására.)
Kezd egyre több javaslat /ötlet feltevődni amit érdemes lenne meg szavaztatni. Ezt a kvíz ki szűrős Ötlet nagyon jó remélem nem süllyesztő lesz a vége.
Pontszám: 5
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
122. hozzászólás - 2008.09.25. 12:24:15
Én jónak tartom a mostani elbírálási rendszert. További interakciót hoz a játékba, ami szerintem hasznos.
Viszont a kérdés megválaszolása UTÁN tényleg nem ártana egy olyan gomb, h rossz válasz ill helyesírási hiba. Ez a két dolog önmagában független a kérdés típusától, nem lesz attól rossz a kérdés, h nem tud írni aki feltette és előre nem tudni h rossz választ jelölt be.
Pontszám: 5
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
123. hozzászólás - 2008.09.25. 12:34:20
Akár lehetne a kérdéseknél egy olyasfajta értékelő opció, mint a hsz-eknél, 1-10-es skálán. A kérdés megválaszolása után kellene pontot osztani, aszerint, hogy mennyire érdekes, ötletes a kvíz.
Motivációként járhatna érte 1 LE, ez még messze van a táptól, de így sokan szavaznának. A rendszer pedig időnként kirostálná a kérdések közül a legkevésbé kedvelteket., sőt netán a legnépszerűbb kérdések írói már 20-25 helyes válasz után dobhatnának új kérdést a közösbe.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 6.40
népszerűAislingNő
Végzetúr mester
334 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
124. hozzászólás - 2008.09.25. 13:48:00
Most találkoztam a következővel:
Mikor dobták le az első atombombát?
Technikailag gondolom az érdekelte, hogy hadászati célból, mert a Hirosimára érdekezett dátum volt a megoldás, de valójában kísérleti célból már 1945. július 2.-án ledobtak egyet az új- mexikói sivatagban.
Pontszám: 5
kedvencandrejFérfi
Végzetúr tehetség
110 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
125. hozzászólás - 2008.09.25. 14:33:28
Nekem a "kedvencem" ez volt:
Kié ez a motor?
10 másodperc blokk, szerencsére a gugli kidobta az első helyen, de az általános műveltségtől messze van.
Mondjuk Miklós a Warcraft írók sem tartoznak az általános műveltségbe.
Pontszám: 5
kedvelt tagZedd81Férfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
126. hozzászólás - 2008.09.25. 14:49:14
akartem egy új kérdést írni és a basszusgitáros szót a rendszer nem engedi. Fel kéne venni a szűrő kivtélei közé. Kénytelen voltam a bőgős szót használni, aki zenél annak ez egyértelmű.
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
127. hozzászólás - 2008.09.25. 15:55:35
Egy "melyik nem Asimov sorozat" kérdésre a Kozmosz-sorozatot dobta ki megfejtésként. Nem olvastam, tehát nem vagyok biztos benne, de azt találtam a neten, hogy az bizony Asimov. Valaki megírná, hogy mi az igazság?
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
128. hozzászólás - 2008.09.25. 16:05:24
én is a szűrű csapat felállítását szorgalmazom, egy komplett kvíz admin felülettel (kereshető -hogy ne hemzsegjen- a dupla kérdésektől, módosítható, adatbázissal), az interakció megmaradna, hisz továbbra is játékosok kérdései kerülnének be, de a valóban értelmetlen, dedós, hibás kérdések nem jutnának el a publikum elé. Hosszú távon egyre több kérdés lesz, ezzel együtt egyre több munka is, ezért kellene egy csapat szerintem. A kérdőív érintette a kvízt is, majd meglátjuk mit választott a többség..
Zoidberg - v1
Pontszám: 5
népszerűTrollBalintFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
129. hozzászólás - 2008.09.25. 16:14:00
Most kaptam egy kérdést, hogy hányszoros világbajnok Michael Schumacker. (így k-val írva) Ezt légyszi javítsátok át Schumacher-re. (ha esetleg már írták itt, akkor bocs, elkezdtem olvasni a hozzászólásokat, de mikor láttam, hogy 7 oldal, abba hagytam )
Pontszám: 3
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
130. hozzászólás - 2008.09.25. 16:20:48 (Válasz Zsolesz #127 hozzászólására.)
Zsolesz: A Kozmosz az egy sci-fi sorozat volt, talán az első ilyen Magyarországon. Asimov regények is jelentek meg benne - más neves írók mellett.
Pontszám: 7.50
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
131. hozzászólás - 2008.09.25. 16:24:19 (Válasz Blackjack #128 hozzászólására.)
Igazad van. Ahogy mind többen leszünk, egyre több kérdés lesz, és abba egyre több lesz az értelmetlen. Egyesek szerint a kvíz csak egy plusz opció, és nem kell véresen komolyan venni, de nekem speciel nagyon bejön, és jó lenne kiszűrni a hibás kérdéseket, mert ha már a harmadikat kapod folyamatban, az elég dühítő. Nem beszélve róla, hogy e miatt annak is többet kell várni, hogy feltölthesse saját kérdéseit, aki a megfelelő körültekintéssel tenné.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
132. hozzászólás - 2008.09.25. 16:25:08 (Válasz Hatsepsut #130 hozzászólására.)
Ah. Köszönöm az infót!
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 3
fórumozókrourmFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
133. hozzászólás - 2008.09.25. 16:35:01
Kaptam egy ilyen kérdést: "A felsoroltak közül melyik nem volt római császár?"
Bejelölöm az egyiket, valami M-mel kezdődő nevűt, erre ezt kapom: "Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Julius Caesar"
Hát ha Caesar nem volt római császár, akkor kicsoda?
Pontszám: 5
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
134. hozzászólás - 2008.09.25. 16:35:29
Plusz ugye ott a küldi, hogy zsinórban 10 kvízkérdést válaszolj meg helyesen. Elég bosszantó, amikor 9.-re jön egy ilyen f*szság, és ezen bukod az egészet.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 5
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
135. hozzászólás - 2008.09.25. 16:45:45 (Válasz krourm #133 hozzászólására.)
Gaius Julius Caesar márpedig nem volt császár. Sőt, éppen azért ölték meg, mert azt feltételezték róla, hogy valami olyasmi akarna lenni.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 6
fórumozóDiamond WolfNő
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
136. hozzászólás - 2008.09.25. 17:01:07
Hello mindenki!
Pontszám: 3
fórumozókrourmFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
137. hozzászólás - 2008.09.25. 17:12:19 (Válasz chehs #135 hozzászólására.)
Oké. Kicsit utánanéztem a témának...
Valóban nem nevezték császárnak és a történelemkönyvek szerint sincs benne a római császárok között, mert ugye az első épp az ő unokahúgának a fia, Augustus volt.
Azért azt mindannyian tudjuk, hogy nem véletlenül származik a 'caesar' névből a császár szó.
Visszavonom a kijelentésemet, úgyhogy a kérdés jó, csak beugratós.
Pontszám: 5.50
népszerűtlenpgabor75Férfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
138. hozzászólás - 2008.09.25. 17:28:07
Gyerekek, ez most komoly? Nagyon vicces...ilyen hülye kérdést
"Elbír-e egy fecske 1 tököt?
- nem
- Afrikai vagy európai?
- igen
- ööööööö.... azt nem tudom"
Pontszám: 3
népszerűAlienkillerFérfi
Végzetúr tehetség
219 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
139. hozzászólás - 2008.09.25. 17:34:51 (Válasz pgabor75 #138 hozzászólására.)
Hát igen ez nem egészen kviz kérdés de aki látta a filmet az tudja rá a választ

De ennek ellenére szerintem nem ide való a kérdés
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
140. hozzászólás - 2008.09.25. 18:08:56
A kérdés Leeuwenhoek első nagy nagyítású mikroszkópjának a felfedezése volt, és a megoldásnak a születésének évét adtátok meg.(Ez "gyári" kérdés volt)
"1632. október 24-én született Antony van Leeuwenhoek holland kereskedő, természettudós és mikroszkópkészítő, a kísérleti örökléstan megalapítója. Negyvenéves koráig nem számított tudósnak, bár előszeretettel foglalkozott üveglencsék metszésével és csiszolásával - ez a tevékenység hamarosan a szenvedélyévé vált. Nagyítóval végzett megfigyeléseiről a Királyi Tudós Társasághoz írt leveleiben számolt be, az elsőt 1673-ban keltezve."
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője