Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
fórumozóSpiduolaNő
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5961. hozzászólás - 2008.11.10. 23:19:02
Mit jelent a letargia?
Szomorúság
Izgatottság
Harag
Közömbösség--- ezt adta helyesnek.

Úgy tudtam, hogy a letargia az levertség, szomorúság.
A közömbösség az az apátia.

-------------------------------------------------------------------
Hogy hívják az (aktuális) angol miniszterelnököt?

Erzsébet királynő
Gordon Brown
Lloyd George
Tony Blair

Nem kell mondanom, hogy mi a gond.

----------------------------------------------------------------------

Mit jelen a Muad'Dib kifejezés ?
Isten ostora
Suvatagi ugróegér
Világok elpusztítója
Sivatagi vihar

Nem azt jelenti, hogy a fiatalok tanítója (régen olvastam)?

---------------------------------------------------------------------------

Legyen itt pozitívum is:

Miért van világos naplemente után is még pár percig?
Mert a Föld légköre megtöri és szétszórja a fényt
Nincs is világos naplemente után
Ez optikai csalódás
Mert a fénynek időre van szüksége hogy a Naptól a Földig elérjen

Ez nagyon tetszett!
...és Isten megteremté a férfit. Aztán támadt egy jobb ötlete!!!
Pontszám: 5
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5962. hozzászólás - 2008.11.10. 23:20:05
melyik filmben szerepelt(Mr Big)szerepbeli nevén?
Egy igazi katasztrófa film!
Sex és Newyork! <---ez a helyes...
Lilibit&Big!
Nincs nagyobb nálam!

he?
Pontszám: 5
fórumozóVulfynn
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5963. hozzászólás - 2008.11.10. 23:21:39
Tébolyda:

Mennyi 5x3+12/3?

21
35
19(<---)
25

Ez egy alapkérdés volt.
Pontszám: 3
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5964. hozzászólás - 2008.11.10. 23:23:05 (Válasz Vulfynn #5963 hozzászólására.)
de ez tényleg 19
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5965. hozzászólás - 2008.11.10. 23:29:29 (Válasz Spiduola #5961 hozzászólására.)
Idézet: Spiduola - 2008.11.10. 23:19:02




Mit jelen a Muad'Dib kifejezés ?
Isten ostora
Suvatagi ugróegér
Világok elpusztítója
Sivatagi vihar

Nem azt jelenti, hogy a fiatalok tanítója (régen olvastam)?



A Muad`Dib a sivatagi ugróegér arrakisi neve

Mikor borotválta le a fejét Britney Spears (év, hónap, nap)?
0. január 1.
1989 október 23.
2007. február 16.
2010. április 1.

x%@%$ hörrrrr
Persze a dátumok eléggé lehetetlenné teszik, hogy az ember elhibázza, de azért ezt mégsem kellett volna. Talán minden idők leghaszontalanabb lexikális tudását szenvedtem el..
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5966. hozzászólás - 2008.11.10. 23:48:22 (Válasz Mortu #5957 hozzászólására.)
Ráadásul hülyeség, a Bufa lapok nem színtelenek, ezért nem stimmel az én kis "segédletemben" sem odalenn
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
fórumozóMucmucFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5967. hozzászólás - 2008.11.10. 23:51:32 (Válasz dorong #5960 hozzászólására.)
Idézet: dorong - 2008.11.10. 23:18:39
Idézet: Mucmuc - 2008.11.10. 23:11:36
Ha 1-100ig leírod a számokat hány 9-est írsz le ?
Mivel lehet fizetni a lélekkufárnál?
Gyémánttal
Lélekenergiával
Dollárral
Rubinnal

nem igaz, oskovel is lehet. azonkivul hiperprimitiv a keres. borzalom.


Szabjunk már határt a kötözködésnek! Mi az hogy nem igaz? Látsz itt olyan állítást, hogy nem lehet őskővel fizetni, vagy olyat, hogy kizárólag valami mással mint őskővel lehet fizetni? Ugye nem? Adott egy kérdés, 4 válasz, ami közül csak az egyik megfelelő.

A 2. és 3. kérdéseddel egyetértek, bár ha mondjuk egy 7 éves gyerkőc tette fel, akkor én nem hülyézném le.


allitsd mar le magad. a kerdes es a valaszai tovabbra is tul primitivek, ilyen gyatra kvizkerdes nem illik ehhez a profin kivitelezett jatekhoz. vagy te raktad fel...?
A hozzászólást Mucmuc módosította 2008.11.10. 23:52:33-kor
Pontszám: 3
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5968. hozzászólás - 2008.11.10. 23:53:30
Nem lehet "0" a válaszlehetőség, a program nullinputnak veszi. Lehet hogy a hibajelentésbe kéne, de nem hiszem. Kénytelen voltam "egy se"-t írni...

Ezt lehetne javítani?
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.11.10. 23:58:37-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
fórumozóSpiduolaNő
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5969. hozzászólás - 2008.11.11. 00:17:42 (Válasz Atreus #5965 hozzászólására.)
Idézet: Atreus - 2008.11.10. 23:29:29
Idézet: Spiduola - 2008.11.10. 23:19:02




Mit jelen a Muad'Dib kifejezés ?
Isten ostora
Suvatagi ugróegér
Világok elpusztítója
Sivatagi vihar

Nem azt jelenti, hogy a fiatalok tanítója (régen olvastam)?



A Muad`Dib a sivatagi ugróegér arrakisi neve



Megkerestem:

"– Hogy nevezitek ti azt a kis egeret, azt az ugráló egeret? – kérdezte Paul, ahogy az eszébe jutott a Tuono-medencében látott hipp-hopp, tipi-topp mozgás.
Kuncogás hallatszott körülöttük.
– Muad-Dibnek mondjuk – felelte Stilgar.
....
– Mondok valamit az új nevedről – szólt Stilgar. – Kedvünkre való a választásod. Muad-Dib járatos a sivatag fortélyaiban. Muad-Dib megteremti magának a vizet. Muad-Dib elrejtőzik a nap elől, és az éjszaka hűvösében indul útnak. Muad-Dib termékeny, és benépesíti a vidéket. Muad-Dibet úgy emlegetjük, hogy "a fiúk tanítómestere". Erős alap ez, amelyre fölépítheted az életedet, Paul Muad-Dib, aki Usul vagy miközöttünk. Szívesen fogadunk magunk között."
...és Isten megteremté a férfit. Aztán támadt egy jobb ötlete!!!
Pontszám: 5.33
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5970. hozzászólás - 2008.11.11. 00:33:44
"Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Oroszfejű, kecsketestű, kígyófarkú"

a kérdés a kimérára vonatkozott. ez bezzeg jó válasz... csak tudnám, h az ókorban honnan vették, h milyen a tipikus orosz fej?

én meg szívok a küldetéssel, mert rossz kérdést tettem fel... no comment!
Pontszám: 4.75
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5971. hozzászólás - 2008.11.11. 01:28:08
Az Uránusznak hány holdja van?

24
26
25
27

Azontúl, hogy nem érdekel , amennyire utána tudtam nézni, 15 van neki, szemben az állítólag helyes 27-tel...
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5972. hozzászólás - 2008.11.11. 01:43:49
Meg különben is, naponta találnak újakat...
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5973. hozzászólás - 2008.11.11. 07:16:26
Hanyadik szintű Tanulás szakértelemnél kapod meg a Csapdakészítés szakértelmet?
5
1
3
Van ilyen szakértelem?

A van ilyan szakértelem a helyes válasz, mert nekem halvány lila gőzöm sincs, hogy van ilyen szakértelem!!!!

Tessék a kezdőkre is gondolni!



Melyik együtes nem MTV IKON?
Tankcsapda
LGT
Beatrice
Neoton Família

Mi az az "MTV IKON"???? Még a Wiki-pédiában sem szerepel.
Hál' Istennek nálunk az MTV-nek két jelentése is van. 1. Magyar Televízió. 2. Music Televizio
Csak tudnám mit értenek az "IKON" rövidítésen. Egyébként nálunk nincs kábel TV, tehát a zenei MTV-t nem tudom nézni, tehát fogalmam sincs róla, és utána nézni sem lehet.

Ezenkívül volt valami Skandar BAROM a káosz elméletben (vagy miben), milyen istennek a főpapja... Számomra elég zavaros ez az egész...
Ezért rákerestem a Wiki-pédiában. Természetesen ott sem találtam rá.

Tessék sokkal jobban ellenőrizni a kérdéseket, még mielőtt felteszik a játékban.

Azt hiszem ez lesz az oka amiért elhagyom ezt a játékot!
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 4
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5974. hozzászólás - 2008.11.11. 07:22:02 (Válasz Spiduola #5969 hozzászólására.)
Idézet: Spiduola - 2008.11.11. 00:17:42
Idézet: Atreus - 2008.11.10. 23:29:29
Idézet: Spiduola - 2008.11.10. 23:19:02




Mit jelen a Muad'Dib kifejezés ?
Isten ostora
Suvatagi ugróegér
Világok elpusztítója
Sivatagi vihar

Nem azt jelenti, hogy a fiatalok tanítója (régen olvastam)?



A Muad`Dib a sivatagi ugróegér arrakisi neve



Megkerestem:

"– Hogy nevezitek ti azt a kis egeret, azt az ugráló egeret? – kérdezte Paul, ahogy az eszébe jutott a Tuono-medencében látott hipp-hopp, tipi-topp mozgás.
Kuncogás hallatszott körülöttük.
– Muad-Dibnek mondjuk – felelte Stilgar.
....
– Mondok valamit az új nevedről – szólt Stilgar. – Kedvünkre való a választásod. Muad-Dib járatos a sivatag fortélyaiban. Muad-Dib megteremti magának a vizet. Muad-Dib elrejtőzik a nap elől, és az éjszaka hűvösében indul útnak. Muad-Dib termékeny, és benépesíti a vidéket. Muad-Dibet úgy emlegetjük, hogy "a fiúk tanítómestere". Erős alap ez, amelyre fölépítheted az életedet, Paul Muad-Dib, aki Usul vagy miközöttünk. Szívesen fogadunk magunk között."



Tudod mit:
.... ... a ... ... .... !!!

Találd ki amit ideírtam!

Ha neked ez az elemi műveltség akkor nagyon sajnálak.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3.44
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5975. hozzászólás - 2008.11.11. 07:36:36
Szervusztok!

Edef: Én is fejből tudtam a kérdésre a választ, de ha én értékeltem volna, kapott volna egy túl speciális értékelést. A goromba stílus viszont nem ideillő viselkedés, bárki, aki a kvízbe kérdéseket küld be, a játékot szeretné segíteni, eltekintva a néhány primitív tahótól, akik kérdéseit az intelligens emberek nagy része törlésre ítéli. Erre egy példa, ami előfordult már: "Miért nem megy át ez a kérdés a szűrőn?" A válaszok pedig a lenézőtől az általad kipontozott gorombaságig terjedtek.

Amiatt tehát, hogy akadnak túl speciális kérdések, nem kell idegelned magad. Ha éppen értékelhető a kérdés, akkor nyomsz rá egy rossz kérdést, bejelölve a túl speciális lehetőséget, és fütyülsz rá. Ha nem, akkor csak simán tippelsz valamit, és fütyülsz rá. Nem veszítesz semmit, ha elszúrsz egy kérdést, legfeljebb a küldiszámláló indul újra, amennyiben épp a "Válszolj meg tíz kérdést helyesen egyhuzamban!" küldetést csinálod.

Ja, és legalább nyelvhelyesen morogj, mert az viszont valóban alapműveltség. Négy sorban négy hiba azért már nem lehet csak elütésből.

***
Idézet: Bekas - 2008.11.10. 11:34:51
Idézet: Roseprincess - 2008.11.10. 11:06:07
Idézet: Bekas - 2008.11.10. 10:44:07
Mi történik, ha a Nap elégeti az összes "üzemanyagát"?
összeomlik majd neutroncsillag lesz
felfúvódik majd fehér törpe lesz
összeomlik és fekete lyuk lesz
felfúvódik, majd szupernova lesz

jos a kerdezo? es mi van ha vhol olvasta, de megs ugy lesz? ez nagyon keplekeny es tobb milliard ev mulva kovetkezik be. sztem ez rossz kerdes.


Nos ez egy olyan dolog, hogy a mérete és tipusa alapján + megfigyelések, hogy a hasonló típusú, méretű csillagokkal mi történik "életük" végén megjósolható. De a válaszok nem igazán helyesek, vagyis igazából 2 válasz kombinációja a helyes, ugyanis majd ha a napunk az összes hidrogént elégette héliummá, akkor lesz belőle egy szupernova, mert majdnem minden csillag így fejezi be életét, hogy először lesz belőle egy szupernova, majd az eredeti (felfúvódás előtti) méretétől függően lesz belőle, vagyis a visszamaradt magjából neutroncsillag vagy fehértörpe. A mi Napunk, valószínűleg az utóbbi állapotba fog kerülni.


a lenyeg a kiemelt szavadban van. amit leirtal azzal tisztaban voltam, koszi, de a kerdezo ugy teszi fel a kerdest, mintha 100% tuti lenne, azaz teny. marpedig ezt nem tudhatjuk, mint ahogy irtad csak valoszinusitheto. meg az is lehet, hogy tobb milliard ev alatt utkozik 1 masik csillaggal, stb. nem jo a kerdes, ki kellene venni.


Bekas: Semmire nem mondhatsz biztosat, ha a jövendőre utal a kérdés. Az viszont tény, hogy a mai ismereteink szerint a Nap majd vörös óriássá puffad, aztán fehér törpe lesz belőle. Szupernóva nem lesz belőle, ahhoz a jelenlegi ismereteink szerint kicsi a tömege. Vagy esetleg azt te biztosan tudod, hogy ha holnap betöltöd a negyvenedik évedet, azt te meg is fogod élni? Ugyanúgy előfordulhat, hogy az éjszaka folyamán történik valami, ami a halálodat okozza.

Tehát egy majdnem jó kérdést te kivetetnél, vagy kivetettél az adatbázisból, mert te, sőt az emberiség sem valószínű, hogy biztosat fog majd tudni a kérdésről.

Ezért a kérdés a jelenlegi csillagászati ismereteim szerint, ha a "felfúvódik, majd fehér törpe lesz" válasz a helyes, tökéletesen jó.

Roseprincess: Neked is kiemelem: A Nap jelen ismereteink szerint nem lesz szupernóva, ahhoz túl kicsi a tömege. A pontos tömegértéket nem tudom, de a szupernóvává válás úgy tíz naptömegtől kezdve lesz aktuális végállapot. Utóbbi adat pontosítását, ha játszik csillagász a játékkal, magam is szívesen venném.
A hozzászólást Awenhai módosította 2008.11.11. 07:58:21-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 8.33
fórumozóConcolorNő
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5976. hozzászólás - 2008.11.11. 07:37:53 (Válasz Bekas #5952 hozzászólására.)
Aha, szóval túl primitív?
Tudnék jónéhány olyan kérdést, ami túl primitív és jéééé! frankón jó kérdésnek lett titulálva. Pl. Milyen színű a pipacs? Képzeld szerintem ez primitívebb - mellesleg ezt is a párom tette fel, mert a normális kérdéseire sorra rossz kérdés értékelés jött, és bedurrant az agya.
Sőt!
Számos túl speciális kérdés is van, ami hétköznapi halandónak kínai, ráadásul még meg sem találom 5 perc alatt a keresőben.
Arról nem beszélve, hogy tele a cipőm az olyan kérdésekkel, hogy "Ki nyerte a 2007-es Európabajnokságot?". Milyen EB-t? Kézilabda, Úszás, Műkori?Férfi, Női, Vegyes? Egyéni, összetett?
Erről ennyit tisztelt "primitív kérdés"...
Pontszám: 2.50
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5977. hozzászólás - 2008.11.11. 07:58:44
Szervusztok!

Concolor: Neked feleséged van, tehát nagy valószínűséggel elmúltál 18 éves, sőt talán 30 is. Akadnak olyan játékosok is erre, akik csupán tíz évesek. Miután pedig a regisztrációkor nem kérdeznek születési időt, ezért nem tudhatod, hogy az egyébként jó kérdés nem egy gyermek kezétől csúszik-e el.

Ha pedig a hócipődből kirázott típusú kérdésekre éppen tudsz értékelést adni, jelölj egy rossz kérdést, és kész. Nem dől össze a világ, ha tévedsz, én sem rendezek guglis vadászatot a kérdésekre, ha bukok, vállat vonok. Persze a jó kérdéseket nem szidom akkor sem, ha én nem ismerem a választ rájuk.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.50
népszerűPacalpörköltFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5978. hozzászólás - 2008.11.11. 08:06:24
Hogy folytatnad? Paluk Jozsi nagy gazember erkölcstelen....?

helyesírási hibák tömkelege a válaszokban is, a kérdés pedig önmagáért beszél. Ezt hogy lehetett jó kérdésnek értékelni... törölni + közügyektől eltiltani...
Arius - Nyugdíjas Klub
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5979. hozzászólás - 2008.11.11. 08:07:33
1.) Edef: Miért baj az, hogy Spidoula kikereste amiben nem biztos? Már maga a kérdés is azért van itt, mert valakinek eszébe jutott hogy túlspec...

2.) Ezt kb mindenkinek (sry caps, direkt volt): ATTÓL MÉG, HOGY BENN VAN EGY CSOMÓ TÚL EGYSZERŰ KÉRDÉS, ATTÓL MÉG AZOK A KÉRDÉSEK NEM JÓK!! INKÁBB ÍRJÁTOK FEL AZOKAT IS IDE, ÉS Hatsepsut MAJD KIVESZI ŐKET...

AZ NEM SEGÍT A KVÍZ SZÍNVONALÁN HA TELE LESZ FLOODOLVA "MENNYI 1+1" TÍPUSÚ KÉRDÉSEKKEL...
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 8.33
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5980. hozzászólás - 2008.11.11. 08:15:44 (Válasz Awenhai #5975 hozzászólására.)
Bekas, lehet hogy beteszek egy oktató jellegű kérdést a jövővel kapcsolatban. Valami ilyesmit hogy "Felkel holnap a Nap?" - és a helyes válasz a Nem tudom lenne. Csak kéne egy negyedik válaszlehetőség... Meg hogy akik ebbe a topicba rendszeresen írkálnak, azok megszavazzák
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.11.11. 08:16:22-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője