Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9801. hozzászólás - 2008.12.05. 10:41:10 (Válasz Edef #9797 hozzászólására.)
Edef,

Higgyj nekem, ha rajtunk múlva (remélem, beszélhetek a többiek nevében is), lényegesen több kérdésed forogna a kvízben. De akkor, amikor barátnőm azon kesereg, hogy az emberek 75%a nem tudja, kiről kapta Vuk a nevét, illetve, hogy mire írta Arany a Hidavatást...

Nekem az utóbbi 4 kérdésem esett ki a 25%-s szűrőn... Ennyi
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
fórumozóMoonNő
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9802. hozzászólás - 2008.12.05. 10:43:58 (Válasz Roseprincess #9763 hozzászólására.)
A Katanás eszmefuttatáshoz meg annyit, hogy az ismerős sajnos nem ért hozzá, a wakizashi mellékfegyvert jelent magyarul talán a legjobb fordításban, vagy oldalfegyvert, a másodlagos pengét hívták így, nem konkrét fegyvertípust jelölt. Jellemzően rövidebb volt mint a fő fegyver (ami nem feltétlen a Katana volt), de mivel nem szabályozták a hosszát, találhatunk katanával megegyező vagy ennél hosszabb pengéket is. Az 1500-as évek közepétől kezdték szabályozni a fegyvereket hosszuk szerint, ekkor került a wakizashi 30-60 cmes pengehossz kategóriájába. A daishō elnevezés már Oda Nobunakga idejéből vagyis az 1500-as évekből ered, mikor a wakizashi már szinte kizárólagosan rövidebb volt a Katanánál (ami ekkorra már jellemzően, az 1600-as évekre kizárólagosan a szamurájok fegyvere lett), és a daishō szó jelentése "nagy és kicsi" is ezt tükrözi. A wakizashi-tól nem lehetett megfosztani a szamurájt, a katanát viszont a szogájának kellett tartania ha vendégségbe vagy tárgyalni ment. Ennél pontosabban sajna hirtelen nem tudom leírni, de ha valakit érdekel szívesen fejtegetem még....
Pontszám: 8.33
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9803. hozzászólás - 2008.12.05. 10:44:19 (Válasz Atreus #9796 hozzászólására.)
Utána néztem az oldaladnak.
A recept:
1,5 kg méz
10 l víz
25-50 dkg cukor
fűszerek (fahéj, szekfűszeg, vanília, gyömbér)
esetleg gyümölcsök (citrom, alma)
1 szelet pirítós
5 dkg élesztő

Na most nézzük ebben mi micsoda:

az élesztővel visszük be a mikroorganizmusokat, tehát kell az erjedés megíndításához, vagy várhatunk egy jó pár hónapot.
Pirítós remélem nem csak az elkészítés utáni fogyasztáshoz kell. (van benne liszt! szénhidrát)
Csajok, szakácsok emlékeztek, hogy a kelttészta alapja a kovász készítés úgy kezdődik: 2 dl tej/víz 3 dkg élesztő, két evőkanál liszt, mokkás kanál cukor?
Tehát ebből a pirítós kenyér a liszt!
Gyömölcs kiesik, mert csak esetleges, bár tiszta fruktóz, és segíti az erjedés közegét.
Füszerek kiesnek, mert nem annyi a mennyiségük, hogy számb avegyük erjedésüket.
Méz másfél kg 10 l meleg, forró vízben oldva (hidegben nagyon sok oldódna, mert megülne az alján)! Na itt a bibi! Az már nem méz, hanem cukros víz. na most ami biztos az biztos adjunk hozzá még félkiló cukrot is!

Holnap a vietnámi papucsomból is sört fogok főzni! Tudod mi kell hozzá? 10 l víz, beleáztatom a papucsot, adok hozzá 2 kg cukrot, egy kis gyümölcsöt, és élesztő meggondolandó, bár nem gombás a lábam, tehát kell hozzá.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9804. hozzászólás - 2008.12.05. 10:46:06
Van valami gond a kvíz értékelésekkel? Már több mint egy napja nem értékelődik ki a kérdésem.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9805. hozzászólás - 2008.12.05. 10:47:19 (Válasz Zsolesz #9784 hozzászólására.)
Idézet: Edef - 2008.12.05. 10:22:36
Akkor még egyszer:
Nem téged (és hagy ne kelljen végig sorolni a neveket), vádollak bármi nemű csalással.
Csak tényleg az a furcsa, hogy át tudnak menni értelmetlen (itt is érvényes az korábbi felsorolás) kérdések (szinte) bírálatlanul. Ezekből kifolyólag csak ezt tudom feltételezni.
.. és ez nem a Te/Ti csalásotok.
És még egy:
Örülök, hogy nektek meg volt/van az a lehetőség, hogy 30 válasz után tehettek fel kérdést. Nekem 100 helyes választ kell megadnom, megvárnom. Ezek után már elgondolkozhatsz/hattok azon, hogy miért tudok kiakadni, hogy megvontak tőlem xLE-t amit nem tudok pótolni.
És elgondolkodtató, hogy nem tudok feltenni "szép, értelmes" kérdést, mert félek, hogy ki fog esni, amíg a szennyesért megkapják a LE-et.
Tehát ez az ami engem a legjobban bánt!
Elnézésedet kérem, nem akartalak lehurrogni. A reklámokat én sem követem, reklám alatt mindig kapcsolgatok, valamint van több olyan ismerősöm, akinek egyáltalán nincs se évéje, se rádiója, mert nem vevő a mai modern kereskedelmi média sületlenségeire. De ettől még az emberek többsége majdnem napi szinten találkozik/találkozott ezekkel a reklámokkal, és az én véleményem szerint az nem lehet általánosságban nézve speciális, amivel egy átlagember hetente néhányszor összefut.

Idézet: Vaczakka - 2008.12.05. 00:19:09

Nem tudom, honnan vetted, hogy a méz nem erjed? Én úgy tudom az erjedés a szénhidrátok bomlását jelenti.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Erjed%C3%A9s

Az ókori Mezopotámiában is főztek már mézsört, ezért hadd mondjam azt, hogy ez a mondat, sőt az egész bejegyzésed nem állja meg a helyét. Szerintem jobban tetted volna, ha előbb utánanézel a dolgoknak, csak aztán akarsz osztani...

Idézet: Edef - 2008.12.05. 10:07:57
Örülök, hogy elolvastad, de kimásolom azt a linket amit írtál!
Az erjedés vagy erjesztés szénhidrátok lebontását jelenti, amelyet mikroorganizmusok (élesztők, penészek, baktériumok) végeznek, hogy saját élettevékenységükhöz energiát termeljenek. Az energia a fotoszintézissel megkötött napenergiából származik, mert a növényekben az energiatárolás zömmel szénhidrátokban történik.

Ez így van, de szükséges, hogy kellően megtudjanak telepedni a mikroorganizmusok, mert egyébként mindenből alkoholt lehetne csinálni. Az aszfaltból is!
Na most nézzük a mézet:
A mézben nem képesek az élesztők és a mikroorganizmusok elszaporodni, így ez a cukros oldat nem romlik meg.

Na most akkor hogyan is vagyunk?
És légyszives ne hurrogj le. Mondtam, hogy én csak a hülye agyamra, emlékezetemre hagyatkoztam, és most mégis utána kellett néznem, és az emlékezetem mégis jó volt.
Hozzá tartozik, hogy a mézpálinkát is úgy csinálják, hogy a gyümölcs erjesztésénél (szőlő)cukor (glukóz) helyet mézet adnak. A rendes "tiszta" pálinkánál (alkohol, szesz) igazából semmilyen egyéb szénhidrátot (cukor) nem adnak adalékként, csak a gyümölcs saját szénhidrátját (fruktóz) engedik erjedni.
Érdekel még a közép iskolás kémiából valami?


A kémiába nem folyok bele, mert én csak két évig tanultam középsuliban, és már arra sem emlékszem, arra viszont igen, hogy az ókori Mezopotámia mellett a korai északi népek és a mayák is mézsört ittak. Ők azt se tudták, mi az a kémia, talán ezért nem okozott nekik gondot elkészíteni.

Idézet: Edef - 2008.12.05. 10:22:36

Örülök, hogy nektek meg volt/van az a lehetőség, hogy 30 válasz után tehettek fel kérdést. Nekem 100 helyes választ kell megadnom, megvárnom. Ezek után már elgondolkozhatsz/hattok azon, hogy miért tudok kiakadni, hogy megvontak tőlem xLE-t amit nem tudok pótolni.
És elgondolkodtató, hogy nem tudok feltenni "szép, értelmes" kérdést, mert félek, hogy ki fog esni, amíg a szennyesért megkapják a LE-et.
Tehát ez az ami engem a legjobban bánt!


Már mi is csak 100 kérdésenként tudunk választ feltenni, ezért nem értjük, hogy miért akadsz ki ennyire. Ja, és míg 30 kérdésenként lehetett feltenni kérdéseket, én átlagban kb 100 LE-t kaptam egy kérdésért a szintem függvényében, tehát a mostani rendszerhez képest olyan hatalmas előnyöm sincs ebből.

A szép és értelmes kérdések lehet hogy kiesnek néha, de aki a "szennyesért" megkapja a maga LE-jét, az ugyanakkor azt is kockáztatja, hogy néhány kérdés után többet az életben nem fog feltenni. Nem mindegy, hogy egyszer elbuksz 6-700 LE-t, vagy pár hülye kérdés miatt elesel több ezertől.

Végére egy apró hiba az iménti vadászatomból:

Ki írta a Winnetou könyveket?
A helyes válasz Karl May, de a válaszok között Carl May-ként szerepel.
(nem biztos, hogy a kérdés pontosan így van, de sajnos míg ezt a szép hosszú hsz-t szerkesztettem, törlődött a vágólapomról )
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9806. hozzászólás - 2008.12.05. 10:57:13 (Válasz Lanmandragoran #9805 hozzászólására.)
Semmi baj, ha reklámozzák, akkor tényleg nem speciális, bár akkor meg reklám , de én egyáltalán nem találkoztam vele. Bár van TV-m, bekapcsolva csak akkor van, ha hétvégén hazajön a barátnőm , és én akkor is inkább itt vagyok, háttal a TV-nek.

"Már mi is csak 100 kérdésenként tudunk választ feltenni, ezért nem értjük, hogy miért akadsz ki ennyire. Ja, és míg 30 kérdésenként lehetett feltenni kérdéseket, én átlagban kb 100 LE-t kaptam egy kérdésért a szintem függvényében, tehát a mostani rendszerhez képest olyan hatalmas előnyöm sincs ebből."

Akkor elvileg egy átlag vadászatért járó LE-t kaptunk egy 30 jó válaszonként feltehető kérdésre, most 3 átlag vadászatért járó LE-t kapunk egy 100 jó válaszonként feltehető kérdésre. Szinte ugyanott vagyunk.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9807. hozzászólás - 2008.12.05. 11:02:30 (Válasz Edef #9797 hozzászólására.)
Idézet: Edef - 2008.12.05. 10:22:36

...
Örülök, hogy nektek meg volt/van az a lehetőség, hogy 30 válasz után tehettek fel kérdést. Nekem 100 helyes választ kell megadnom, megvárnom. Ezek után már elgondolkozhatsz/hattok azon, hogy miért tudok kiakadni, hogy megvontak tőlem xLE-t amit nem tudok pótolni.
És elgondolkodtató, hogy nem tudok feltenni "szép, értelmes" kérdést, mert félek, hogy ki fog esni, amíg a szennyesért megkapják a LE-et.
Tehát ez az ami engem a legjobban bánt!


Kedves Edef,

A 30-as határt azért emelték fel 100-ra mert a beérkező kérdések száma élkepesztően sok volt. És nehogy azt hidd, hogy pár héttel ezelőtt intelligensebb kérdéseket tettek fel a tisztelt játékosok. Megnyugtatásodul közlöm, hogy mindenkinek 100 kérdésre kell válaszolni helyesen, ahhoz, hogy kérdést tehessen fel. Természetesen átérzem fájdalmadat a kiesett szép kérdéseid miatt, de nem szabad hogy ennyire komolyan vegyél egy játékot.
Nekem per pillanat 1340 helyes válaszom van, ebből 4-500-at még a 30-as korszakból válaszoltam, de csak 9 kérdést tettem fel (hála Istennek egy sem esett még ki), mert az ezen a fórumon tapasztaltak alapján próbálom elképzelni az "átlagos felhasználót", és bevallom férfiasan, hogy nagyon nehéz dolog jó kérdést feltenni. Bízom benne, hogy lassan majd kikopnak a selejtes kérdések, és kemény munkánknak gyümölcse szépen beérik. De addig is élvezd a játékot, és ne vedd halálosan komolyan! Próbálj egy kicsit lazítani!(és nem lázítani )

További szép napot, és hasznos fórumozást!

A.
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 8.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9808. hozzászólás - 2008.12.05. 11:10:42 (Válasz Edef #9794 hozzászólására.)
Idézet: Edef - 2008.12.05. 10:09:31
talán rosszul számoltam?


Cirip leirta hol rontottad el, nem is lenne ezzel gond - tevedni emberi dolog - ha nem igy adnad elo.
Pontszám: 5
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9809. hozzászólás - 2008.12.05. 11:12:24
Mi az alapegysége az ütemhangsúlyos(magyaros)verselésnek?
hang
nem létezik ilyen
hangsúly
ütem


Szóköz az ütemhangsúlyos mögé és a verselés elé.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9810. hozzászólás - 2008.12.05. 11:14:51 (Válasz Edef #9797 hozzászólására.)
Idézet: Edef - 2008.12.05. 10:22:36
Ezek után már elgondolkozhatsz/hattok azon, hogy miért tudok kiakadni, hogy megvontak tőlem xLE-t amit nem tudok pótolni.
És elgondolkodtató, hogy nem tudok feltenni "szép, értelmes" kérdést, mert félek, hogy ki fog esni, amíg a szennyesért megkapják a LE-et.
Tehát ez az ami engem a legjobban bánt!


Egyszer mar atszamoltam valahol (talan pont ebben a topikban) leirtam, hogy nagyjabol 10 vadaszatnyi LE tobbletet lehet szerezni, ha valaki mindegyik kerdeset egyik vagy masik rendszerben irja ki. Ez mar alapbol sem sok, de ajanlj be valakit, es az ajanlasbol max egy honap alatt tobb LE-t kapsz ennel.

Megjegyzem, hogy 12-14-es szint korul volt a top amikor megvaltozott, tehat az akkori 10 vadaszatra kell itt gondolni.
A hozzászólást Kocos módosította 2008.12.05. 11:20:20-kor
Pontszám: 5
kedvelt taggtadlFérfi
Végzetúr tanonc
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9811. hozzászólás - 2008.12.05. 11:17:37 (Válasz Dell #7474 hozzászólására.)
Én Északföldjére tippeltem és bejött. Nem tudom, Nálad mi lehetett a gond. Az viszont igaz, hogy a választ kiguglizni nem lehet, az 5 perc meg kevés ahhoz, hogy odamenjek a polchoz, levegyem és átolvassam a bevezetőket, hátha megemlítik a világ nevét.
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9812. hozzászólás - 2008.12.05. 11:22:00 (Válasz Lanmandragoran #9805 hozzászólására.)
Én is offolnék, ha nem baj (még mindig mézsör)...

Elsősorban kérnék mindenkit, hogy ne szóljanak az adóhatóságnak, vámosoknak, stb., mert a pálinkafőzés adócsalásnak minősül, nekünk meg cca 6 mázsa alma "érik" a fólia alatt egy dézsában. Van némi tapasztalat.
Szóval én most Edefnek adok igazat.
Az erjedés vagy erjesztés szénhidrátok lebontását jelenti, amelyet mikroorganizmusok (élesztők, penészek, baktériumok) végeznek.
Igaz. De szükségük van hozzá oxigénre, ami mondjuk egy dézsányi almadarálékban megtalálható, viszont a mézben már nem. (Kis pontosítás, nem az erjedéshez kell az oxigén, hanem a baktériumok létéhez. De a végeredmeny ugyanaz) . Ezért nem indul el a bomlás a mézben, és ezért lehetett használni mint "balzsamozó" anyagot. Pl. Heródes, miután intrikát szőttek felesége ellen, megölte Őt, de annyira szerette, hogy egy nyitott tetejű, mézzel teli koporsóba rakatta...
Tehát a méz önmagában nem erjed. Ezért lehet zárt edénybe tárolni.

Másfelől, az, amit mondtál Edef a vietnami papucsrol: megerjed, palinkát is főzhetsz belőle, de: szerintem vietnami papusz szaga/íze lenne, rengeteg cukor kellene hozzá, és épp ezért másnap olyan fejfájassal ébrednél, hogy keresnél egy vadászt, aki segít a bajon.

OFFolás részemről vége, persze, ha van még kérdés, akkor szívesen válaszolok
A hozzászólást Zoltanszon módosította 2008.12.05. 11:44:27-kor
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 7.50
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9813. hozzászólás - 2008.12.05. 11:29:33 (Válasz Kocos #9804 hozzászólására.)
Hasonló problémával küzdök mindkét világon.
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 5
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9814. hozzászólás - 2008.12.05. 11:30:25
Ki NEM játszott az Fc. Barcelonában?
Eto
Beckham*
Kuivert
meg még valaki

Kicsi a valószínűsége, de még akár játszhat is.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9815. hozzászólás - 2008.12.05. 11:31:33 (Válasz Zoltanszon #9812 hozzászólására.)
Elszomorítatok, ezek szerint az általam imádott meggysör, nem is meggysör?
Lehet azért ízlik annyira

Mindenesetre ha ennyi vita van rajta, akkor már nem jó a kérdés, talán szerencsésebb lenne átírni a meggysört valamire amiből tuti nem erjesztenek(?) sört. És nem is lesz félrevezető a kérdés.
Pontszám: 5.40
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9816. hozzászólás - 2008.12.05. 11:34:44
Szervusztok!

A mai termés:

Mi Gardfield a lusta ...?


Kutya
Gyík
Macska
Garfield a helyes tudtommal.

*
Hol született Bonaparte Napóleon?

Szent Ilona
Szicília
Korzika
Kozirka
Elrontja a kérdést az egyik válasz… Kozirka helyett valamely más szigetet kéne beírni.

*

Akadt még egy kérdés, amit nem tudok teljesen prezentálni, mert később vertem a fejem a falba.

Kicsoda Talpas Lajos?

1. A névben biztos vagyok, akár arra is rá lehet keresni.
Hatsepsut, elnézést a nehézségért!

2. Mivel a válasz az, hogy „nagykereplői polgármester”, ezért erősen vakarom a fejem, hogy mi is ez a kérdés. Ha a lakóhelyének polgármestere, úgy a kérdés speciális, és érdektelen. Ha pedig valamely műben szerepel, akkor kellene mellé egy szerző, avagy egy műcím, mert így a levegőben lóg az egész.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.50
fórumozóVulfynn
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9817. hozzászólás - 2008.12.05. 11:59:39
Újabb érdekes kérdések:

Mikor kezdődött a második világ!?

Szeptember 82
Január 5
November 6
Oktober 22


Talán 1982 szeptemberében? Még ha szándékosan is írta az illető, elég égő szvsz.

Hány százaléka édesvíz a Föld vízkészletének (2008)?

75%
2,5%
25%
7,5%


Ebből már van egy kérdés. Ez éppenséggel egyszerűbb változat, ha az ifju végzeturak szempontjából nézzük.

Hányadik szinten találkozol az Orákulummal ?

14
17
15
12


Csak annyi esett le ebből, hogy nem a Mátrix c. filmhez kapcsolódik. De... hol van erre utalás a játék leírásában?
Pontszám: 5
népszerűKonkyFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9818. hozzászólás - 2008.12.05. 12:05:12
Melyik országban kezdődött a gazdasági világválság?
Németország
Japán
USA *
Anglia

Melyik? Az 1929-'33-as? Vagy az 1973-as? Netán a 2008-as?


Az Alfa Romeot kik gyártják?
Angolok
Németek
Olaszok *
Oroszok

Szerintem nem kell nagy betűvel írni a válaszokat, mellesleg kicsit reklámszagú...


Milyen programozási nyelven íródott a UNIX?
ANSI C *
Turbo Pascal
C ++
Delphi

Szerintem ez speciális; nyilván annak nem, aki ezzel foglalkozik, de nem mindenki tanult programozást. Én pl. felsőfokú (gazdasági) végzettséggel életemben nem láttam UNIX-ot és nem hallottam az ANSI C-ről.
Pontszám: 6
fórumozóVulfynn
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9819. hozzászólás - 2008.12.05. 12:12:54 (Válasz Konky #9818 hozzászólására.)
Idézet: Konky - 2008.12.05. 12:05:12
Melyik országban kezdődött a gazdasági világválság?
Németország
Japán
USA *
Anglia

Melyik? Az 1929-'33-as? Vagy az 1973-as? Netán a 2008-as?


Szerintem is úgy kellett volna írni, hogy "Nagy Gazdasági Világválság"


Idézet: Konky - 2008.12.05. 12:05:12

Az Alfa Romeot kik gyártják?
Angolok
Németek
Olaszok *
Oroszok

Szerintem nem kell nagy betűvel írni a válaszokat, mellesleg kicsit reklámszagú...


Ez nekem is szemet szúrt volna, de azt kétlem, hogy reklám lenne.


Idézet: Konky - 2008.12.05. 12:05:12

Milyen programozási nyelven íródott a UNIX?
ANSI C *
Turbo Pascal
C ++
Delphi

Szerintem ez speciális; nyilván annak nem, aki ezzel foglalkozik, de nem mindenki tanult programozást. Én pl. felsőfokú (gazdasági) végzettséggel életemben nem láttam UNIX-ot és nem hallottam az ANSI C-ről.


Az ANSI a legismertebb kódolás, az egyik lüke cimborám is hallott róla (igaz, nem tudja mi az). Viszont az UNIX nem is a legismertebb, és messze nem a legszebb dolog. Összevetve mindent: igaz, én sem tenném be, ismételten az ifju végzeturak és a laikusok érdekében.
Pontszám: 3
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9820. hozzászólás - 2008.12.05. 12:13:43
Mi a Hegyi Mamutfenyő latin neve?
Equisetum Vukgare
Sequoiadendron Giganteum
Lycopodium Complanatum
Pseudotsuga Menziesii

Kicsit sem speciális...
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője