Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2881. hozzászólás - 2008.10.20. 06:00:13 (Válasz DreamLord #2880 hozzászólására.)
1458 az uralkodásának kezdete, mint magyar király
Pontszám: 3
utáltmuerteFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2882. hozzászólás - 2008.10.20. 06:00:21 (Válasz Hatsepsut #1 hozzászólására.)
Mikor született Hunyadi Mátyás ?
1490
1458
1563
1467

Szerintem 1443 február 23

Amire ti godoltok az az uralkodásának kezdete.
Pontszám: 3
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2883. hozzászólás - 2008.10.20. 06:59:24 (Válasz Aisling #2830 hozzászólására.)
Idézet: Aisling - 2008.10.19. 14:49:27
Mennyi a bináris 1010? (Az első számjegy a legnagyobb helyiértékű)
16
10
5
1010

Nem, csakazértsem értem meg, hogy miért szükséges tudás ez. Bocs.


Szamrendszerek altalanos iskolai tananyag. Nem feltetlenul a legizgalmasabb kerdes, de tenyleg alapmuveltseg.
Pontszám: 5.17
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2884. hozzászólás - 2008.10.20. 07:07:52 (Válasz Jeva #2833 hozzászólására.)
Idézet: Jeva - 2008.10.19. 15:18:07
Kaptam egy olyan kérdést, hogy mi az anarchia. A válaszok közül kettő megközelítette az anarchia szó jelentését. A válaszadó szerint irányítás nélküli rend (azt hiszem), de az anarchia nem REND. Maximum rendszer, de még az sem igazán. A kislexikon szerint az anarchia: "Szervezett hatalom és irányítás hiánya miatt kialakuló zűrzavaros közállapot.... " vagy "A szervezett hatalom és irányítás - többnyire tudatosan előidézett - gyengülése v. megszűnése idején keletkező áttekinthetetlen, zavaros helyzet. ". Szerintem nem rend. Köszi.


Mikor adtak ki azokat a lexikonokat? Csak mert 25 eve ez volt az "allaspont". Valojaban:
Az anarchizmus (a görög αναρχω -anarcho- „archonok nélküli”, „uralkodók nélküli”,[1] ἀν (nélkül) + ἄρχή (uralkodni) + ισμός (-ιζειν)) egy politikai filozófia mely magába foglalja azokat az elméleteket és meggyőződéseket melyek támogatnak minden kötelező érvényű kormányzat eltörlését.
Tovabba:
Az anarchizmus kritikái általában abból a félreértésből adódnak, hogy az anarchia szót sokan a káosszal és/vagy a gyilkolással, a terrorizmussal azonosítják. A másik gyakori ellenvetés, hogy az anarchizmus nem megvalósítható.
Az anarchizmus tehat egy (szerintem utopista) politikai iranyzat, az anarchia pedig az iranyito reteg nelkuli politikai berendezkedes. A szo koznapi jelentesehez valoban hozzaadodott a zurzavaros, kaotikus jelentes.
Pontszám: 3
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2885. hozzászólás - 2008.10.20. 07:19:19 (Válasz Blac84 #2857 hozzászólására.)
Idézet: Blac84 - 2008.10.19. 21:38:03
Ma találkoztam ezzel:

Mennyi a kettő négyzetgyöke?
a) 1,23
b) 1,5
c) 1,4123...(és még vagy 20 számjegy)
d) nincs ilyen, mert irracionális szám

Beírtam a számológépbe, az eredmény: 1,414213.....
A c)-t választottam, gondoltam, a kérdésfeltevő csak elírta, de kiderült, a d) a jó.
Szerintem törölni kellene. Egyrészt gagyi kérdés, másrészt a c) megtévesztő (a többi lehetőséghez képest), harmadrészt pedig a "jó" válasz nem jó válasz.


Jujj mekkora hulyeseg. Au-au-au.
Mert az irracionalis szamok azok ugye nem leteznek?
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2886. hozzászólás - 2008.10.20. 07:22:08
Szervusztok!

Félig-meddig érdeklődés ugyan, de gyanítom, hogy elgépelte beküldője az egyik kérdést.

"Mitől fél az, akinek pedifóbiája van?"

Na, itt két rossz mellett a másik két válasszal volt gondom. A helyes válasz a "gyermekektől" volt, de akkor a kérdésben a pedofóbia lenne a helyes. Ha a kérdést tekintem helyesnek, akkor viszont a "lábaktól" lenne a helyes. Kár, hogy nem helyes így a kérdés, remek oktató kérdés lenne helyesen.

***

Idézet: Kocos - 2008.10.20. 07:19:19
Idézet: Blac84 - 2008.10.19. 21:38:03
Ma találkoztam ezzel:

Mennyi a kettő négyzetgyöke?
a) 1,23
b) 1,5
c) 1,4123...(és még vagy 20 számjegy)
d) nincs ilyen, mert irracionális szám

Beírtam a számológépbe, az eredmény: 1,414213.....
A c)-t választottam, gondoltam, a kérdésfeltevő csak elírta, de kiderült, a d) a jó.
Szerintem törölni kellene. Egyrészt gagyi kérdés, másrészt a c) megtévesztő (a többi lehetőséghez képest), harmadrészt pedig a "jó" válasz nem jó válasz.


Jujj mekkora hulyeseg. Au-au-au.
Mert az irracionalis szamok azok ugye nem leteznek?


A d lenne valóban a helyes, úgy kiegészítve, hogy kerekítetten 1,4142. Főképp, mert ugye használjuk, számolunk vele, de pontosan sosem fogjuk meghatározni.

***

Kócos: Nekem még olyan feladataim is az általános iskolában, hogy a hármas számrendszerben megadott 1021 mennyi hetes számrendszerben. :-D

***

Khetty: Valóban olvasd el a Dűnét legalább, az zseniális. A folytatásai már kevésbé, de egyszer azok sem ártanak.
A hozzászólást Awenhai módosította 2008.10.20. 07:29:45-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2887. hozzászólás - 2008.10.20. 07:24:27 (Válasz Kocos #2883 hozzászólására.)
Salem!

Biztosan régen jártam már suliba, de én nem emlékszem, hogy mi általánosban megismerkedtünk volna a 10-es számrendszeren kívül bármivel. Én lehetőség szerint objektíven próbálok pontozni a kérdések között, de ezt minden további nélkül "rossz kérdés-túl speciális"-ra értékelném... Hála a papnak ilyet még nem kaptam.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2888. hozzászólás - 2008.10.20. 07:36:33 (Válasz Awenhai #2886 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2008.10.20. 07:22:08
Idézet: Kocos - 2008.10.20. 07:19:19
Idézet: Blac84 - 2008.10.19. 21:38:03
Ma találkoztam ezzel:

Mennyi a kettő négyzetgyöke?
a) 1,23
b) 1,5
c) 1,4123...(és még vagy 20 számjegy)
d) nincs ilyen, mert irracionális szám

Beírtam a számológépbe, az eredmény: 1,414213.....
A c)-t választottam, gondoltam, a kérdésfeltevő csak elírta, de kiderült, a d) a jó.
Szerintem törölni kellene. Egyrészt gagyi kérdés, másrészt a c) megtévesztő (a többi lehetőséghez képest), harmadrészt pedig a "jó" válasz nem jó válasz.


Jujj mekkora hulyeseg. Au-au-au.
Mert az irracionalis szamok azok ugye nem leteznek?


A d lenne valóban a helyes, úgy kiegészítve, hogy kerekítetten 1,4142. Főképp, mert ugye használjuk, számolunk vele, de pontosan sosem fogjuk meghatározni.


Mivan???
Miert ne hatarozhatnank meg pontosan? Csak, hogy egy nagyon egyszeru peldat mondjak: egyseg oldalhosszusagu negyzet atloja - pontosan - gyok2.
Pontszám: 3
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2889. hozzászólás - 2008.10.20. 07:56:11
Ki nyerte a 2007-es forma 1-es bajnokságot?
K. Raikonnen
L. Hamilton
F. Alonso
F. Massa

Pont a megfejtest nem sikerult leirni jol:
K. Räikkönen
Masreszt a forma-1 sztem kotojellel irando, de ebben nem vagyok biztos.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2890. hozzászólás - 2008.10.20. 07:58:24
Mi a rubin horda képesége?
több vp
több LE-t kapnak portyázásnál ha nyernek és kevesebbe kerül a lélek kufárnál
gyorsabb élet regenerálodás
több erő

képessége
Fogalmazas elegtelen.
több erő? Ilyenre nem talaltam utalast, csak 5%-kal nagyobb, de minimum +1 sebzésre.
Törölném.
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2891. hozzászólás - 2008.10.20. 08:06:02
Szervusztok!

Kócos: A gyök2 az egy jelzés, maga a művelet nincs elvégezve. Ugyanolyan jel, mint a 2x. Elő tudjuk állítani az adott hosszúságot geometriai úton, de algebrai úton a számértéket nem tudjuk olyan módon meghatározni, mint egy egyenletben az x értékét. Megismerhetjük a számot rengeteg helyiértékig, de a pontos értéket nem fogjuk tudni prezentálni, ahogy a pi értékét sem.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2892. hozzászólás - 2008.10.20. 08:13:28 (Válasz Awenhai #2891 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2008.10.20. 08:06:02
Szervusztok!

Kócos: A gyök2 az egy jelzés, maga a művelet nincs elvégezve. Ugyanolyan jel, mint a 2x. Elő tudjuk állítani az adott hosszúságot geometriai úton, de algebrai úton a számértéket nem tudjuk olyan módon meghatározni, mint egy egyenletben az x értékét. Megismerhetjük a számot rengeteg helyiértékig, de a pontos értéket nem fogjuk tudni prezentálni, ahogy a pi értékét sem.


Latod, latod megint butasagot beszelsz.
Algebrailag is elo tudjuk allitani, miutan a PI-vel szemben nem transzcendens szamrol van szo, a X^2=2 egyenlet megoldasakent. Amit te szeretnel az a tizedestort formaban valo feliras, aminek a pontos meghatarozasahoz hat lassuk be vajmi keves koze van.
De valoban tizedestort formaban csak kozelito erteket tudunk mondani ra.

Mellesleg a PI-t is meg tudjuk hatarozni pontosan peldaul sorbafejtes segitsegevel.
Pontszám: 5.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2893. hozzászólás - 2008.10.20. 08:20:19
Melyik madarat nevezi a néphit vészmadárnak?
a kuvikot
a feketerigót
a verebet
a seregélyt

Hmm. Ezeket találtam (megvallom a wikin, most nem volt kedvem jobban körülnézni), de ezek alapján nem tudtam rájönni. A megoldás a kuvik, majd még keresgélek
Az atlanti vészmadár, más néven feketecsőrű vagy bukdosó vészmadár (Puffinus puffinus) a madarak (Aves) osztályába, a viharmadár-alakúak (Procellariiformes) rendjébe, ezen belül a viharmadárfélék (Procellariidae) családjába tartozó faj.
A vékonycsőrű vészmadár (Puffinus tenuirostris) a madarak osztályába, a viharmadár-alakúak (Procellariiformes) rendjébe, ezen belül a viharmadárfélék (Procellariidae) családjába tartozó faj.

Körülbelül hány négyzetkilóméter Magyarország területe?
81 ezer
93 ezer
12 ezer
150 ezer

Az nem inkább négyzetkilométer?

Melyik nem macskafajta ?
Devon Rex
Basenji
Maine Coon
Karthauzi

Ez szerintem kicsit specko, illetve légéé gugli keresős és nem túl általános.

Milyen hosszú volt az első magayar vasútvonal?
17 km
60 km
28 km
33 km

magayar helyett magyar

Melyik gomba fajta okozhat mérgezést?
laskagomba
gyilkosgalóca
kucsmagomba
gévagomba

Gyilkos galóca külön írandó.

Mit jelent az aszterizmus?
Fényjáték
Karcolhatatlanság
Törhetetlenség
Csillaghatás

Amit találtam: csillag alakú fényjelenség. Végül a csillaghatás volt a jó, de a fényjáték megtévesztő lehet.
A hozzászólást Craslorg módosította 2008.10.20. 08:21:47-kor
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2894. hozzászólás - 2008.10.20. 08:42:25
Szervusztok!

Craslorg: A néphit szerinti vészmadár, vagy halálmadár nem azonos a vészmadár fajnévvel. Amit beírtál, helyes, de a babonákhoz nem sok köze van. :-D A kérdésíró pedig a babonára kérdezett rá.

***

Kócos: Egyben igazad van: nem vagyok matematikus. Az adott kérdésre a kiegészítésem jogos, ha matematikailag nem is pontos. A kérdés úgy már jó lenne.

Hogy te - valószínűleg matematikusként, vagy hozzá nagyon közel állóként - egy egyenletet felírásnak, sőt pontos felírásnak fogadsz el, jogos, helyes, és a matematikában értelmezhető.

Ám ne várd el, hogy ugyanolyan pontosan emlékezzen az ember a matematika nagyon blikkfangos nyelvére valaki, aki adott esetben talán évtizedek óta nem foglalkozott komolyan matematikai definíciókkal. ;-) Egy átlagember számára egy szám felírása vagy tizedestört, vagy törtalakot jelent.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2895. hozzászólás - 2008.10.20. 08:46:36 (Válasz Awenhai #2894 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2008.10.20. 08:42:25
Szervusztok!

Craslorg: A néphit szerinti vészmadár, vagy halálmadár nem azonos a vészmadár fajnévvel. Amit beírtál, helyes, de a babonákhoz nem sok köze van. :-D A kérdésíró pedig a babonára kérdezett rá.

Ezért is érdeklődtem, hogy merre lehet info róla, mert érdekelt a dolog, szóval a kérdést nem akartam lehúzni, ha úgy is néz ki
Pontszám: 5
népszerűRepro
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2896. hozzászólás - 2008.10.20. 09:03:37
Sajnos nem másoltam ki, mert jó kérdést adtam rá, de valahogy így hangzott:

Melyik a kakukktojás?
Cápa
Rája
Kék bálna
Lazac

3 hal és egy emlős. Természetesen a lazacot fogadta volna el helyesnek. Miért?
Repro - Moroflex (V1)
Gomba - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Repro - Vörös Démonok (V3)
Pontszám: 5
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2897. hozzászólás - 2008.10.20. 09:18:09
Honnan hova futott Pheidippides? Már nem tudom, mi volt a 4 válaszlehetőség, de a Marathon - Athént fogadta el a Athén - Spárta helyett, persze jó kérdést nyomtam rá...

A neten ezt találtam: A Spartathlont 25 éve John Foden – Nagybritannia RAF parancsnoka volt – ötlete alapján kezdték el ezt a rendezvényt megszervezni és azóta minden évben, az Athénból Spártába futó hírnök, Pheidippides emlékére rendezik meg. A Spartathlon távja 246 km, aminek nagy részét, közel 236 km-t aszfaltozott úton tesznek meg. Pheidippides szobra tábláján a Spartathlon eddigi győzteseinek nevei vannak felsorolva, köztük Bogár János, aki 1991-ben lett első.
Pontszám: 5
népszerűnagykoFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2898. hozzászólás - 2008.10.20. 09:22:18
Ki született ilyen néven?

Terence Hill
Bud Spencer (helyes)
Stan
Pan


Na most:
Terence Hill - Mario Girotti
Bud Spencer - Carlo Pedersoli
Stan - Arthur Stanley Jefferson (habár ebben legalább van Stan)
Pan - Norvell Hardy
V2 - Tyeoral
V3 - Sean az Ír Bunkó
Pontszám: 5
fórumozóMucmucFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2899. hozzászólás - 2008.10.20. 09:23:51
van 1 hibas kerdes, ami vhogy igy hangzott:

melyik a legalacsonyabb tengereszeti rendfokozat az alabbiak kozul, es fel van sorolva 4 lehetoseg.
a vikipedia szerint (alul a legmagasabb):

Flotillatengernagy (Dandártábornok)
Ellentengernagy (Vezérőrnagy)
Altengernagy (Altábornagy)
Tengernagy (Vezérezredes)

a helyes valasz a kerdezo szerint az ellentengernagy volt, es a felsoroltak kozott ott volt a flottatengernagy is.
legyszi toroljetek, mert hibas.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Kvíz vagy Google?
2900. hozzászólás - 2008.10.20. 09:32:51
Azon gondolkodom, hogy a kérdések zöme abszolút nincs hatással az ember agytekervényeire. Illetve gondolom sokan nem is nagyon használnák akkor sem, ha a múlt homályából valami rémlene nekik. Nyilván egyszerűbb gyorsan a google-höz, wiki-hez fordulni. Ez viszont már kezd távolodni attól, amit kvízként értelmezünk.
Persze erről a kérdés feltevői a legkevésbé sem tehetnek. Szerencsére vannak olyan kérdések, amelyeknél elgondolkozom és anélkül bökök, hogy keresnék rá választ, mert próbálom az agyamat működtetni. Ha nem jön be, akkor a helyes válasz után a fejemhez kapok, hogy hoppá. Vagy ekkor rákeresek, mert érdekel.
Azonban van sok olyan kérdés, ami a válaszolók 99.9 %-át hidegen hagyja, de mivel kell a +10% LE, ezért gyorsan rákeres, beírja és fél perc múlva elfelejti. Persze nehéz olyan kérdést feltenni, ami érdeklődésre adhat számot a játékosok legalább 50%-nál. Ezekhez általában kell egy ismert név, ismert épület, történelmi hely, rom, fogalom, stb... Sajnos sokan vannak, akik nem veszik a fáradságot és ahogy látják, hogy írhatnak ki kérdést, felütik az első lapot a HKK paklijukból, belenéznek kedvenc anime műsorukba, magazinukba, eszükbe jut kedven focicsapatukban játszó csatáruk neve és már nyomják is a kérdést. Persze 4 válasz is kell hozzá, lehetőleg úgy, hogy 3 abból helytelen. Erre sem fordítanak sajnos sok időt, ezért van tele "nem tudom" "a másik válasz a jó", stb... válaszlehetőségekkel, ami a kiíró szellemi színvonalát (színvonaltalanságát) hivatott jelezni. Viszont öröm az ürömben, hogy elég 2 karakter az IQ-jának leírásához és ehhez is max 5-ös számjegy.
Ami a legszörnyűbb, hogy akik miatt ezt írom, azok biztosan nem fogják olvasni...
A hozzászólást Craslorg módosította 2008.10.20. 10:14:21-kor
Pontszám: 3
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője