Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9981. hozzászólás - 2008.12.06. 14:49:19
A 6 os számú főút milyen településeket érint?
Dunaújváros, Paks, Pécs
Székesfehérvár,Siófok,Nagykanizsa
Tatabánya,Komárom,Győr
Hatvan,Gyöngyös,Miskolc

Miért is kéne tudnom?
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 5
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9982. hozzászólás - 2008.12.06. 14:52:45
Hol található a Károly híd?

Károly híd (Krakkó) - Wikipédia, a szabad enciklopédia
2008. aug. 29. ... A Károly híd Krakkó egyik első állandó hídja volt

A Károly híd (KarlĹŻv most) Prága egyik szimbóluma, a Moldva fölött ível át

és még vagy kettőt találtam.

Mondjuk a megoldásokban csak a Prága volt ahol van.
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 5
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9983. hozzászólás - 2008.12.06. 14:57:11 (Válasz Eviciusz #9977 hozzászólására.)
Idézet: Eviciusz - 2008.12.06. 14:33:00
Ezért kapott törölni értékelést szerintem



Most viccen kívül! Tudhatunk róla valamit, vagy csak egy tréfás 13 éves, aki értelmesebb kérdést nem tudott feltenni? Komolyan kérdezem. Elképzelhetőnek tartom, hogy valamelyik magyar sorozatban szerepel.[/qoute]


Én gugliztam rá, de értelmes nem jött ki ,főleg nem olyan aki 13éves.
A hozzászólást Texex módosította 2008.12.06. 15:00:46-kor
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 5
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9984. hozzászólás - 2008.12.06. 15:02:14
melyik nem hal az alábiak közül?

cet
ponty
cápa
delfin

Nem volt értékelési lehetőség, de elég buta a kérdés feltevője.
A cet és a delfin is emlős. Tehát 2 jó válasz is lenne, de csak a delfint fogadja el.
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 3
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9985. hozzászólás - 2008.12.06. 15:06:43
Ez egy ilyen nap:

Mi Nigéria mottója?


A Google szerint:

Nemzeti mottó: Unity and Faith, Peace and Progress
(angolul: Egység és Erő, Béke és Fejlődés)

A válaszok közt ez nem volt, csak hasonlóság alapján találtam ki.
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 5
kedvelt tagGabrilliusNő
Végzetúr
61 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9986. hozzászólás - 2008.12.06. 15:12:58
Mekkora a magyar gőzmozdonyos sebességi rekord?
161 km/óra
87 km/óra
112 km/óra
190 km/óra

No megint rájöttem hogy az általános műveltségem kicsit alacsony szintű. Ráadásul a neten és csak 156 km/óra eredményt találtam a jó válasz pedig a 161 km/óra.
Az általános műveltséghez szerintem nem tartozik, még annyira sem mint egyes reklámos kérdések.
Nagyon is speciális a megitélésem szerint.
Pontszám: 5
közellenségFekkaFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9987. hozzászólás - 2008.12.06. 15:15:26
Mely nemzet bajnokságában szereplő labdarúgó csapat a Sportivo Luqueño?

Argentina
Portugália
Spanyolország
Paraguay

Tegnap, 22:39 A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.



Ilyen értékelést kaptam 1 kérdésemre..... Nekem lenne még 1 kérdésem..... Mi a retekért tudhatja csak 1 speciális érdeklődésű réteg ha 1x lehet használni a qrva google-t. Vagy annyira bambák ebben a játékban az emberek h semmi képen nem találnák meg erre az 1xerű kérdésre a qrva választ? Tököm már ki van az egésszel..... Ha az aki értékeli a kérdést és nem tudja a választ mi a retekért kell 1ből rossz választ adjon az ehhez hasonló kérdésekre... Rajta kivűl lehet más attól még tudja a választ..... Ezek után én ha találok kérdést amit értékelni kell és még ha 1 vessző hiba is lesz benne már csak bosszúból is rossz kérdésnek jelölöm.....
Pontszám: 1.50
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9988. hozzászólás - 2008.12.06. 15:18:44
Helló mindenkinek

Hányadik szinten lehet hordát válltani?
Nem is lehet
10.
16.
50.

ezt a kvízkérdést kaptam, de a helyes válasz nem 15.?


miután beírtam, hozzáteszem utólag nem én írtam el a "váltani" szót "válltani"-ra ez így volt kérdésben, úgy ahogy ott volt, bemásoltam ide...
A hozzászólást Morroch módosította 2008.12.06. 15:21:28-kor
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 7.50
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9989. hozzászólás - 2008.12.06. 15:22:20 (Válasz Morroch #9988 hozzászólására.)
de igen, 15. szinttől lehet hordát változtatni
Pedig ez a kérdés még maradhatott volna is benn, hiszen egy első szintű is el tudja olvasni a játékleírást.
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9990. hozzászólás - 2008.12.06. 15:34:23 (Válasz Texex #9981 hozzászólására.)
Mert általános iskola földrajzóráján tanítják.
Lehet, hogy az összes HKK, és Pokemon kártyák színeit tudod, de azért ha itt élsz Magyarországon, akkor legalább hazád tájait ismerd meg!
Ha nem itt élsz, akkor persze ez más tészta. Azt elhiszem, hogy az nem kell tudnod, hogy Ausztria vagy Németország úthálózata hogyan van számozva, de kérlek Magyarországot tanuld meg!
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3
közellenségFekkaFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9991. hozzászólás - 2008.12.06. 15:36:39
Mely nemzet bajnokságában szereplő labdarúgó csapat a Sportivo Luqueño?

Argentina
Portugália
Spanyolország
Paraguay

Tegnap, 22:39 A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.



Ilyen értékelést kaptam 1 kérdésemre..... Nekem lenne még 1 kérdésem..... Mi a retekért tudhatja csak 1 speciális érdeklődésű réteg ha 1x lehet használni a qrva google-t. Vagy annyira bambák ebben a játékban az emberek h semmi képen nem találnák meg erre az 1xerű kérdésre a qrva választ? Tököm már ki van az egésszel..... Ha az aki értékeli a kérdést és nem tudja a választ mi a retekért kell 1ből rossz választ adjon az ehhez hasonló kérdésekre... Rajta kivűl lehet más attól még tudja a választ..... Ezek után én ha találok kérdést amit értékelni kell és még ha 1 vessző hiba is lesz benne már csak bosszúból is rossz kérdésnek jelölöm.....


Nah mi van meg se tudtok szólalni? Most legyen nagy a szátok......
Pontszám: 1.33
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9992. hozzászólás - 2008.12.06. 15:39:07 (Válasz ArkAngyal75 #9938 hozzászólására.)
Idézet: ArkAngyal75 - 2008.12.06. 09:59:05

Melyik kutyafajtára jellemző a lilás színű nyelvezet?
Német juhászkutya
Chow-chow
Dobberman
Labrador Retriever

A gugliban nem találtam erre utalást, ezt csak olyan kutyabuzi tudja, akinek Chow-chow kutyája van.
mert guglizni tudni kell. nekem első keresésre első oldalra kiadta:
erre kerestem: kutyafajták kék nyelve van

Idézet: gugli

kutyafajták és betegségek - G-Portál
KUTYAFAJTÁK NAGYOBB CSOPORTJAI ... mindkét fajta jellegzetes tulajdonságaival, azonban ezt a származáselméletet igencsak cáfolja a chow-chow kék nyelve. ...
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9993. hozzászólás - 2008.12.06. 15:40:59 (Válasz Edef #9990 hozzászólására.)
Idézet: Edef - 2008.12.06. 15:34:23
de azért ha itt élsz Magyarországon, akkor legalább hazád tájait ismerd meg!

elhiszem, hogy az nem kell tudnod, hogy Ausztria vagy Németország úthálózata hogyan van számozva, de kérlek Magyarországot tanuld meg!


ez mekkora butaság már. az utak számozása és a haza tájainak ismerete hogy jön össze? nehogy már alapismeret legyen az útszámozás. gondolom a játékot zömében fiatalok nyomják, akiknek még autójuk sincs.

de valóban. ha tájegységes kérdést akarsz, kérdezd meg, melyik város van a duna mellett vagy az alföldön. ez a kérdésfeltevés nem arra megy, hogy ki tud nehéz kérdést feltenni.
A hozzászólást winnie módosította 2008.12.06. 15:49:38-kor
Pontszám: 5.33
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9994. hozzászólás - 2008.12.06. 15:42:18 (Válasz Lanmandragoran #9969 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2008.12.06. 14:12:31

Hány celsius foktól ajánlott téli gumi használata a gépjárműveken?
7
-7
nulla
12


Szebben hangzana a "celsius foktól" helyett egy "°C alatt" szóhasználat, egyébként jó kérdés.

De ő lehet, hogy fordítva gondolja. Lehet, hogy -7°C felett gondolja. Mert a kérdés így is jó, hogy már -7°C illetve 0°C felett ajánlott átcserélni a nyárigumikat télire.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9995. hozzászólás - 2008.12.06. 15:42:55 (Válasz Sir Ny #9992 hozzászólására.)
Idézet: Sir Ny - 2008.12.06. 15:39:07

mert guglizni tudni kell. nekem első keresésre első oldalra kiadta:
erre kerestem: kutyafajták kék nyelve van


csov-csov. akkor már legyen csau-csau, szépen, magyarul.
Pontszám: 5
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9996. hozzászólás - 2008.12.06. 15:44:41 (Válasz Fekka #9991 hozzászólására.)
Ezt most vágod be másodszor. Két dolog: egyrészt a játékosok egy része már nagyon únja a focis kérdések tömkelegét. Vannak náluk rosszabbak, de ez nem mentség. Én még rányomtam volna az érdektelen lexikális tudást is. A másik, hogy a stílusod azt hiszem nem elfogadható, bár bizonyára azt hiszed, hogy most aztán megmondtad a frankót, és elérted, hogy valaki válaszoljon neked, de nem tudom mivel lett neked ettől jobb.
Pontszám: 8
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9997. hozzászólás - 2008.12.06. 15:45:09 (Válasz Edef #9990 hozzászólására.)
Idézet: Edef - 2008.12.06. 15:34:23
Mert általános iskola földrajzóráján tanítják.
Lehet, hogy az összes HKK, és Pokemon kártyák színeit tudod, de azért ha itt élsz Magyarországon, akkor legalább hazád tájait ismerd meg!
Ha nem itt élsz, akkor persze ez más tészta. Azt elhiszem, hogy az nem kell tudnod, hogy Ausztria vagy Németország úthálózata hogyan van számozva, de kérlek Magyarországot tanuld meg!


Magyarország táj egységeit, nagyjából tudom is. De nem hinném hogy általános iskolában az úthálózatot tanítják. Igaz volt vagy 30éve mikor oda jártam. Sajnos a Pokémon kártyákat nem ismerem eléggé , bár a 6 éves fiam már segít benne. A HKK-t meg valahol az első kiadásoknál még ismertem, de mára ott is nagy hiányosságaim lettek.
De a lényeg hogy ne 2-3 falut/várost kérdezzen már egy út mellett az illető. Kérdezze melyik megyében, tájegységen van.
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9998. hozzászólás - 2008.12.06. 15:46:21 (Válasz Fekka #9991 hozzászólására.)
Idézet: Fekka - 2008.12.06. 15:36:39
Mely nemzet bajnokságában szereplő labdarúgó csapat a Sportivo Luqueño?

Argentina
Portugália
Spanyolország
Paraguay

Tegnap, 22:39 A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.



Ilyen értékelést kaptam 1 kérdésemre..... Nekem lenne még 1 kérdésem..... Mi a retekért tudhatja csak 1 speciális érdeklődésű réteg ha 1x lehet használni a qrva google-t. Vagy annyira bambák ebben a játékban az emberek h semmi képen nem találnák meg erre az 1xerű kérdésre a qrva választ? Tököm már ki van az egésszel..... Ha az aki értékeli a kérdést és nem tudja a választ mi a retekért kell 1ből rossz választ adjon az ehhez hasonló kérdésekre... Rajta kivűl lehet más attól még tudja a választ..... Ezek után én ha találok kérdést amit értékelni kell és még ha 1 vessző hiba is lesz benne már csak bosszúból is rossz kérdésnek jelölöm.....


Nah mi van meg se tudtok szólalni? Most legyen nagy a szátok......


gratuláluk, intelligens hozzászólás, szűnni nem akaró vastaps. (a bosszúra hivatkozás még intelligensebb.)

ez tipikus speciális tudást igénylő kérdés - kvázi ez a definíciója, hiszen a kevés focirajongónak is csak töredéke ismeri ezt a csapatot. (a google-t felejtsd el, épp annak használatát kell kiküszöbölni, hiszen mindne kérdés kereshető.)
Pontszám: 6
népszerűtlenRosszqtyaFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9999. hozzászólás - 2008.12.06. 15:47:18
utoljára feltett kérdésem töröljétek légyszives, mert elütöttem... úgy látszik nem megy ez nekem...
Pontszám: 7
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10000. hozzászólás - 2008.12.06. 15:50:30 (Válasz Rosszqtya #9999 hozzászólására.)
gyakorlat teszi a mestert
érdemes először valami szövegszerkesztőben megírni a kérdést és onnan bemásolni, ezzel lehet kicsit csökkenteni az elütések számát is.

viszont ha nem írod be ide a kérdést, vagy küldöd el Hatsepsutnak, nem fogja megtalálni.
(illetve nem tudom név alapján is tud-e keresni)
Pontszám: 5.33
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!