Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1661. hozzászólás - 2008.10.10. 23:54:30
Ma volt szerencsém egy kérdéshez, ami valahogy így szólt: Melyik Magyarország legmagasabb hegye?
A válasz a Mátra, a többi lehetőség a Himalája, a Bükk és még valami. A Mátra sajnos nem hegy, hanem hegység, Magyarország legmagasabb hegye a Kékes, ami bár a Mátrában található, nem azonos vele.
Ezt követkő kérdés az volt, hogy ha jó a kvízre a válaszom, akkor hány százalék pluszt kapok a vadászatban szerzett LE-hez. Szerintem nem kéne olyan kérdésnek lennie, amely felett közvetlenül megtalálható a válasz
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1662. hozzászólás - 2008.10.11. 00:17:31 (Válasz Holstein #1640 hozzászólására.)
Idézet: Holstein - 2008.10.10. 21:14:42
Hát ez?

Melyik prímszám?

1
43
91
49

A 43 volt a jó válasz.

Lehet, hogy nem vagyok egy nagy matekos, de szerintem az 1 és a 91 is az volt.
A 49-et jelöltem be, hátha arra gondolt, hogy melyik nem prímszám, de nem jött be.


Valo igaz. Tenyleg nem vagy nagy matekos.
Pontszám: 8.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1663. hozzászólás - 2008.10.11. 00:20:34 (Válasz Aserion #1639 hozzászólására.)
Idézet: Aserion - 2008.10.10. 21:07:33
Hát igen. Ahogy olvasom a hozzászólásokat az tűnik ki, hogy nem valami okos dolog, hogy a felhasználók írnak és értékelnek. Rossz kérdésnek adták ki az én kérdésemet mely így szólt: Melyik a 16-os számrendszer számjegyei? A jó válasz persze 0-tól F-ig.
Gondolom túl nehéz a kérdés Beírod a google-ba egyből kiírja neked.


A 16-os számrendszer számjegyei a 0-15. Amit te irtal, az csupán egy (jellemzően számítástechnikában használt) jelölés a számjegyekre, így a kérdés valóban helytelen.
A hozzászólást Kocos módosította 2008.10.11. 00:25:45-kor
Pontszám: 7.50
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1664. hozzászólás - 2008.10.11. 00:47:32 (Válasz Magnusbyron #1660 hozzászólására.)
Idézet: Magnusbyron - 2008.10.10. 23:31:19

Jah igen:

Mennyi a gyertya belének a felének a négyzete? (úgy hiszem ez volt a kérdés)

Szóval a kérdés sem egyértelmű!
Köszi... Üdv


16!

Ez tök jó kérdés, csak gondolkozni kell egy kicsit

Grat annak, akinek eszébe jutott beírni...
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
népszerűYnovemFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1665. hozzászólás - 2008.10.11. 01:09:10
Nem tudom,h már valaki felvetette-e ezt, de szerintem még nem, íme a kérdés:

Egy tizes ranglistán megelőzöd az utolsót, hányaik vagy éppen?
5
1
9
10

Én 2 hibát találtam, egy helyesírási "hányadik-hányaik" illetve nincs megfelelő válasz... A 10-et fogadja el válasznak, viszont ez logikailag egy lehetetlen kérdés, mivel az utolsót nem lehet megelőzni, mert ha meg tudnád előzni akkor mögötte kellett volna lenned, ekkor 2 lehetőség van:
- hibás adatokat közöltek és így te voltál az utolsó ami alapján 9 leszel
- lehetetlen kérdés
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1666. hozzászólás - 2008.10.11. 03:56:15
Melyik együttes neve tükrözi a leghűbben Tesla és Edison viszonyát?

Guns&Roses
Led Zeppelin
AC/DC
Iron Maiden

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Még 3szor leminősítenek és nem tehetek fel újabb kérdéseket....
Nem hiszem hogy az egyenáram/váltóáram már nincs benne a felső tagozatos fizikakönyvekben.
Pontszám: 7.50
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1667. hozzászólás - 2008.10.11. 05:47:33
Milyen figura nincs a sakkban?
Király
Vezér
Futó
Királynő

...
A hozzászólást Zsolesz módosította 2008.10.11. 07:46:33-kor
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 2.33
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1668. hozzászólás - 2008.10.11. 06:10:41
Szervusztok!

Zsolesz: Hivatalosan a király mellett a vezér áll, hisz ugye csatában nem járkált a királyné az ura mellett. Magyarországon, de lehet, hogy néhány más országban is szokás ugyan királynőnek nevezni, de a valódi neve akkor is vezér.

Emellé egy érdekesség: A magyar nyelv hajlékonysága miatt a királynő nem is állhat a király mellett, mert a király felesége a királyné, a királynő például II. Erzsébet, az Egyesült Királyság uralkodója.

***

Tramenes: remek kérdés, csak manapság nem divat összefüggéseiben látni a dolgokat, ez pedig ráadásnak egy olyan dolog, amire a fizikatanárok vagy nem figyelnek fel, vagy érdektelennek tartják. Én is marhaságot nyomtam volna válaszként, noha kiváló értékelést kéne kapjon.
A hozzászólást Awenhai módosította 2008.10.11. 06:13:11-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 3
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1669. hozzászólás - 2008.10.11. 06:23:50 (Válasz Awenhai #1668 hozzászólására.)
Köszönöm. Tudtam, hogy vezér is van, de nálunk királynőnek is hívják a bábut. Tehát nem kérdezek olyat, amiben gyakorlatilag nincs helyes válasz, mert a helyes az egyik helytelen alteregója.

És miért ne állhatna az angol királynő a magyar király mellett? Egyébként tudom mi a különbség a királynő és a királyné között. Ez nem csata, ez sakk! A bábú egy királynőt ábrázol ha ment a csatába, ha nem! A lovak se L alakban közlekedtek, a bástyák meg aztán végképp sehogy!
A hozzászólást Zsolesz módosította 2008.10.11. 06:27:50-kor
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5.33
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1670. hozzászólás - 2008.10.11. 06:56:56
Nos, elnézve hogy hány hibás kérdés csúszik át, és az értékelések színvonala is hagy némi kívánnivalót maga után, támadt egy igen perverz ötletem (persze szigorúan a programozó szemszögéből az )

Maga a kvíz ötlete szerintem kifogástalan. Igencsak színesíti a játékot, valamint egy-egy ritka példányból még tanulni is lehet.

Viszont mi lenne akkor, ha egy kérdés megírásához szükséges lenne megjelölni egy forrást? Internetes játék révén nem kell több, mint egy olyan weblap belinkelése, ahol ellenőrizhető az információ (és itt jegyezném meg, hogy a wikipedia közel sem mérvadó - semmilyen tekintetben). A kvízek értékelése így is lassú, tudom. És valószínűleg ez még jobban lassítaná, ezt is tudom. Ha meglenne rá a megfelelő emberi erőforrás, erről csak akkor érdemes beszélni. Viszont az tény, hogy ezzel a kvíz mint olyan nem képezné tovább vita/viták tárgyát, valamint nem buknának el küldetéseket a játékosok.

Ami azt illeti, inkább várok a kiértékelésre két-három napot, mint hogy egy-egy kérdéstől a falra másszak, vagy felidegesítsen, esetenként a sorozatos hibás kérdések vagy helytelen értékelések miatt elmenjen a kedvem az egésztől...szvsz
A hozzászólást Gau84 módosította 2008.10.11. 06:57:36-kor
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1671. hozzászólás - 2008.10.11. 06:57:11
Szervusztok!

Bocsánatot kérek az offért.

Zsolesz: A manapság divatos kvízkérdések színvonalát látva jobbnak láttam megemlíteni, főleg, hogy az előző hozzászólásod olyan színvonalat ért el, hogy kénytelen voltam stílusa miatt lepontozni, ami egyébként nem szokásom. Viszont a sakk egy régi - tudtommal - perzsa játék, ami tulajdonképpen egy harci szimuláció volt. Az, hogy mára szellemi sporttá vált csupán, az is elősegítette, hogy olyan technikai fejlődés volt a haditechnika és a hadászat területén, hogy a sakk, mint "taktikai szemléltetőeszköz", és oktatófeladat, idejétmúlttá vált.

Az, hogy tudod, pont a dühöngésed színvonalalatti stílusa miatt meglepett, de a gyerekek közül sokan nem tudják már. Hogy pont a neked szóló hozzászólásrészben tettem, azért volt, mert nyelvileg odaillett, hisz te vetetted fel a problémát.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 3
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1672. hozzászólás - 2008.10.11. 07:15:29 (Válasz Awenhai #1671 hozzászólására.)
Lehetőséged és jogod van lepontozni a hozzászólásaimat, és ha úgy érzed nyugodtan megteheted! Attól, hogy a sakkban szerepeljen a királynő, nem kellett a csata élvonalában rohamoznia. Ha a nélkül nem tudsz válaszolni, hogy kioktatnál, akkor kérlek ne tedd! Okos, ügyes nagyfiú vagyok már, el tudom dönteni! És igen, dühöngeni fogok, ha egymás után 3 olyan kérdést kapok, amire több lehetséges válasz is lehetséges!
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5.33
fórumozóBMartinFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1673. hozzászólás - 2008.10.11. 07:25:25
heló
a kvíz nagyon jó ra sikerül és örülök neki és szeretem mer nyerek vele lélek energiát.
Pontszám: 5
fórumozóBMartinFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1674. hozzászólás - 2008.10.11. 07:26:33 (Válasz Kocos #1662 hozzászólására.)
jaja
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1675. hozzászólás - 2008.10.11. 08:32:22 (Válasz Ynovem #1665 hozzászólására.)
Idézet: Ynovem - 2008.10.11. 01:09:10
Nem tudom,h már valaki felvetette-e ezt, de szerintem még nem, íme a kérdés:

Egy tizes ranglistán megelőzöd az utolsót, hányaik vagy éppen?
5
1
9
10

Én 2 hibát találtam, egy helyesírási "hányadik-hányaik" illetve nincs megfelelő válasz... A 10-et fogadja el válasznak, viszont ez logikailag egy lehetetlen kérdés, mivel az utolsót nem lehet megelőzni, mert ha meg tudnád előzni akkor mögötte kellett volna lenned, ekkor 2 lehetőség van:
- hibás adatokat közöltek és így te voltál az utolsó ami alapján 9 leszel
- lehetetlen kérdés


10-es ranglistarol beszelunk, nem 10 versenyzorol. Ha te 11. voltal eddig es nem voltal raja a toplistan, akkor teljesen jo.
Pontszám: 7.50
népszerűDelicatesseFérfi
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1676. hozzászólás - 2008.10.11. 08:35:17
"Melyik a kakukktolyás renszertan szempontjából?"
Kurvanehéz felfogni, hogy kakukktojásos kérdést nem szabad kiírni? Értelmi fogyatékosok...

Ez meg a másik kedvencem:
Milyen kaliberű Clint Eastwood Magnum revolvere a Piszkos Harry filmekben?
.357
.50
.454
.44
Pontszám: 3
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1677. hozzászólás - 2008.10.11. 08:35:49 (Válasz Awenhai #1668 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2008.10.11. 06:10:41
Szervusztok!

Zsolesz: Hivatalosan a király mellett a vezér áll, hisz ugye csatában nem járkált a királyné az ura mellett. Magyarországon, de lehet, hogy néhány más országban is szokás ugyan királynőnek nevezni, de a valódi neve akkor is vezér.

Emellé egy érdekesség: A magyar nyelv hajlékonysága miatt a királynő nem is állhat a király mellett, mert a király felesége a királyné, a királynő például II. Erzsébet, az Egyesült Királyság uralkodója.


Annyit fuznek hozza, hogy angolban a hivatalos neve a babunak queen, ami ott egyszere jelenti azt, hogy kiralyno es azt, hogy kiralyne. Nem fetetlenul tartanam meg ezt a kerdest.
Pontszám: 7
népszerűDelicatesseFérfi
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1678. hozzászólás - 2008.10.11. 08:38:16
Mikortol szá mit juk a görög történelmet?
kr.e.893
kr.e.120
kr.e.2200
Kr.e.1200

Wiki szerint: A görög történelmet hagyományosan az első olimpiai játékoktól, i. e. 776-tól számították.


Fasza
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1679. hozzászólás - 2008.10.11. 08:40:26
Sajnos sikerult elgepelnem az elso valaszt az alabbi kerdesben.
Hianyzik az a. Lehetne javitani?

Melyik nem igaz a PI számra?

imginárius
irracionális
transzcendens
valós
Pontszám: 7.50
népszerűPetrusFérfi
Végzetúr
95 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1680. hozzászólás - 2008.10.11. 08:42:18
Hány fejlődési szakasza volt az embernek?

2
3
4
5

Megfoghatatlan kérdés, javaslom törölni v. pontosítani (melyik tudomány/szerző szerint? társadalmi, biológiai fejlődés? evolúció?).
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője