Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9461. hozzászólás - 2008.12.03. 07:14:29
Mi az a csicsóka?
Burgonyához hasonló gumós növény
Fán élő rágcsáló
Verses mondóka főszereplője.
Gyermekjáték
Mint már korábban írtam volt, semmi köze a burgonyához. Sokkal több köze van a napraforgóhoz. Igaz, hogy a gyökérgumóját esszük, de akkor is!
------------------
A "mazsong" eredetileg egy...
...díszes öv
...szerencsejáték
...belső templom
...imafülke
Legalább leírni tudd, hogy "mahjong"
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3
irritálóSznoopyNő
Végzetúr mester
372 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9462. hozzászólás - 2008.12.03. 08:04:51
sziasztok,

hibás kvíz kérdések:

10-en versenyeztek megelőzöd az utolsót, hányadik vagy ? Elvileg 10-eik, de az utolsót nem lehet megelőzni....

és az emberi testben nem 206 darab csont van hanem 208

Péter
v2 - Sznoopy - Sötét Mágus
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9463. hozzászólás - 2008.12.03. 08:10:59 (Válasz Sznoopy #9462 hozzászólására.)
Ha meg műtenek és kiveszek egyet, akkor kevesebb,
az újszülöttnek nincs még összenőve minden csontja (pl:koponya), tehát több.
Tehát hülyeség a kérdés.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 2.33
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9464. hozzászólás - 2008.12.03. 08:33:10 (Válasz Sznoopy #9462 hozzászólására.)
Idézet: Sznoopy - 2008.12.03. 08:04:51
sziasztok,

hibás kvíz kérdések:

10-en versenyeztek megelőzöd az utolsót, hányadik vagy ? Elvileg 10-eik, de az utolsót nem lehet megelőzni....

Megelőzheted, feltéve ha olyan pályán vagytok, ahol le lehet kőrözni. Persze ebből még nem lehet megmondani, hogy valójában hanyadik helyen is állsz. Viszont tizedik nem lehetsz, hiszen akkor kit megelőztél, az minimum tizenegyedikké esne vissza.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9465. hozzászólás - 2008.12.03. 08:33:39 (Válasz Vaczakka #9454 hozzászólására.)
somlóiak somlainak hívják
múlt héten kaptunk egy üveggel belőle
azért a nászéjszakák bora, mert "garantáltan" fiú születik, ha azt issza szülő
(nem emlékszem mindkettő-e vagy bármelyik)

Ezért volt minden Habsburg eskűvőn "somlai" bor
Pontszám: 5.33
irritálóDessFérfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9466. hozzászólás - 2008.12.03. 08:35:43
Ha 3 ősköved, 12 kiégett ősköved van és veszel 9-et mennyi ősköved lesz?
12
21
27
9

A jo valasz 21 a feltevo szerint. Szerintem meg nem tud szamolni.
3+12+9=24
Pontszám: 3.80
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9467. hozzászólás - 2008.12.03. 08:37:42 (Válasz Dess #9466 hozzászólására.)
érdemes lenne átolvasni a szabályokat
maximum annyi kiégett ősköved változik át, amennyit veszel
vagyis 3+9+9=21

nevezhetjük tanítójellegű kérdésnek
Pontszám: 5.33
fórumozóLolitaNő
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9468. hozzászólás - 2008.12.03. 08:47:37 (Válasz Lanmandragoran #9457 hozzászólására.)
Kedves Sir Saal Hashogarto!

re1. Ezen okból szerepel a kérdésben a "tulajdonítják" szó
re2. Lásd re1.
re3. Ha valóban "konyítanál" a témához, akkor Teslát jelölted volna be a Menlo parki varázsló helyett. Ha meg még tudnád is ráadásul, akkor Franklint.

Lehet, hogy okkal gondolom, amiről azt gondolod, hogy gondolok?
lol
Pontszám: 1.80
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9469. hozzászólás - 2008.12.03. 09:43:12
Mi az a Market Garden?

Popzenekar.
Londos egyik belvárosi piaca.
Szövetséges hadművelet a nyugati fronton.
New York-i stadion.

London
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9470. hozzászólás - 2008.12.03. 09:49:41
A lélekkutat csak 30 naponta egyszer lehet kisütni. De mi történik ilyenkor?
Kapsz szint x őskő x 1,5 lélekenergiát.
Az összes lélekenergia áttöltődik a következő épületbe.
Megkapod a lélekkútban levő lélekenergiát.
Kapsz tízszer annyi lélekenergiát, mint ahány ősköved van.


Egyrészt nem vagyok benne biztos, hogy ezt mindenki tudhatja, másrészt nem pontos, mert ugyebár 10 őskövedbe kerül a kisütés, ami szintén egy fontos adalék.

Ki a "fekete párduc"?
Puskás Ferenc
Buzánszky Jenö
Grosich Gyula
Hidegkuthy Nándor


Habár focis kérdés, azért gyönyörű, de ha már ilyet kérdez valaki, Grosics Gyula és Hidegkuti Nándor nevét leírhatná helyesen.

Hol található a Blizzard Entertainment székhelye?
Denver
Kalifornia
New York
London


Azt még személy szerint nem érzem spec-nek, ha négy ismert játék közül melyiket nem a Blizzard, de hogy hol van a székhelye, had ne kelljen már tudnom.

Milyen színű lehet a focilabda?
Fehér, kék, piros, fekete, sárga
Bármilyen*
Csakis fehér
Fehér, télen piros


Imádom az ilyen kérdéseket. Meccsen használt, vagy hétköznapi focilabdára gondoljak?

Hogyan folytatodik ,,Addig jár a korsó a kutra amig..................
otthon nem hagyod
kettő nem lesz belőlle
őssze nem tőrik
őssze nem roppanik


Brrr! Addig jár a gyerek az iskolába,... míg a nyelvtantanára meg nem unja. Folytatódik; kútra, amíg; belőle; össze; törik. A roppanik is necces, de egye-fene, ha már népi közmondásról beszélünk, egész jól csengő népies kifejezés. Érdekes, hogy a kérdésben következetesen lehagyja a hosszú ékezeteket, a válaszokban pedig kiteszi ahova nem kéne.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9471. hozzászólás - 2008.12.03. 10:19:45 (Válasz cirip #9467 hozzászólására.)
Dessnek igaza van!
Lesz neked 24 ősköved, amiből 3 ki van égve. A kérdés nem mondja meg konkrétan, hogy csak a felhasználható őskövet kérdezi-e.
pl: Ha van 15 zoknid, amiből 12 lyukas. és veszel még 9 pár zoknit, mennyi zoknid lesz?
24 amiből 12 lyukas. na most, ha megstoppolsz még 9-et.
Ugye meg van mind a 24 zoknid, de most már 21 pár zokni közül vehetsz fel.
(ha biztosan tudod, hogy randira mész, és le kell levenned a cipődet. )
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3.60
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9472. hozzászólás - 2008.12.03. 10:21:18
Üdv Mindegykinek!

Mai első termés:
Mi az erdőtüzek oltásának legelterjedtebb módja?

Homokszórás.
Ellentűz gyújtása.
Oltóhab fújása tartálykocsikból.
A repülőgépekről való vízszórás.
A legelterjedtebb én úgy tudtam, hogy itt IS az, hogy a tűzoltók bemennek a tűzhöz, és amit tudnak, ott oltanak, ahogy tudnak (fakivágás, ha lehet meg ilyenek). Tény viszont, hogy a TV-ben mindig a légi oltást mutatják. De nem vagyok tűzoltő, nem tudom, hogy mi az eljárás.

Melyik ital whisky ezek közül?

tequila
Unicum
Jagermeister
Jim Beam
Nnah, akkor vegyük sorba: Tequila nagy betű, de ha már a többi egy konkrét ital, akkor ide is jöhetett volna mondjuk az "Olmeca" ha már tequiláról van szó, vagy mondjuk a teszem azt a "Fütyülős barack", továbbá mit keres ott az a smiley (miért néznek hülyének), de minthogy reklám, ráadásul alkoholos, talán egy lendülettel kéne kidobni...

Milyen típusú sör a Früh?

világos
búzasör
kölsch
barna
Nem is hallottam még róla (bár ez az én műveletlenségem), azon kívül alkoholos reklám.

Az alábbiak közül melyik tartozik a legális drogok csoportjába?

Alkohol
Heroin
Marihuana
Kokain
Ezzel nem tudok mit kezdeni. Olyan bent is hagynám, meg nem is...

Hány feladatot kellett Herkulesnek sikeresen teljesíteni?

12
9
10
7
Nnah kérem. Herkulesre (görögül Héraklész) 10 próbát rótt Eurüsztheuszt, csakhogy a 2.t (a hidra legyőzése) és az 5.t (Augeiász király istállójának kitakarítása) nem fogadta el a tirünszi király, ezért még két feladatot bízott rá (a Heszperiszek aranyalmáinak megszerzése illetve elvinni fegyver nélkül a háromfejű kutyát, Kerberoszt, az alvilág őrzőjét). Ezért beszélünk 12 próbáról. Szóval a kérdező által válaszként megjelölt 12 helyes, de nem erre a kérdésre, hanem a "Hány feladatot teljesített Héraklész (Herkules)"

Melyik nem a Jeges Szelek völgye (Kristályszilánk) trilógia könyve?

Ezüst erek
A félszerzet ékköve
Kristályszilánk
Otthon
Ez kicsit spec., és a főnőkőmmel a nyakamban nem volt kedvem ez után bújni a Google-t.

Mi volt a híres Serious Sam- The First Encounter folytatása?

Serious Sam 2
Serious Sam- The Second Encounter
Serious Sam- The Brutal Man
Serious Sam Forever
Lásd fentebb.
A hozzászólást Zoltanszon módosította 2008.12.03. 10:25:10-kor
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 6.50
népszerűKonkyFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9473. hozzászólás - 2008.12.03. 10:31:35
Ki az USA alelnöke jelnlegi alelnöke (2008)? -- Nem lenne rossz kérdés, de azért el lehetett volna olvasni legalább egyszer, mielőtt feltette az illető...

A. A. Gore
C. Curtis
R. B. Cheney
W. F. Mondale
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9474. hozzászólás - 2008.12.03. 10:33:47 (Válasz Edef #9471 hozzászólására.)
Igen, ebben igazad van.

de azt hiszem eddig csak azok jutnak el akik direkt keresnek hibát a kérdésben

hmmhmm, hogy is lehetne egyértelműsíteni: mennyi "jó" ősköved lesz a végére? a felhasználható nem jó, mert a kiégett is felhasználható erre-arra, pl építésre.

ui: a lyukas zoknikat meg kidobom, mert egy lusta dög vagyok
A hozzászólást cirip módosította 2008.12.03. 10:34:45-kor
Pontszám: 7.50
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9475. hozzászólás - 2008.12.03. 10:34:24 (Válasz cirip #9465 hozzászólására.)
Hát nem tudom, de ne alakuljon ki olyan vita, hogy a nagyapád ott lakik a hegy oldalában és ő úgy mondja, hogy "somlai", az még nem azt jelenti, hogy az a helyes.
Főleg Te aki rengeteg helyesírási hibára hívod fel a figyelmet.
Szegedet sem köll Szögednek írni, mert sok száz/ezer ember Szegeden és Hódmezővásárhelyen úgy mondja.

"A somlói bort a "nászéjszakák bora"-ként is emlegetik. A hagyomány szerint Mária Terézia parancsára az ifjú Habsburg főhercegeknek nászéjszakájukon egy pohár somlói bort kellett fogyasztaniuk férfiasságuk megőrzése és fiúörökös nemzése érdekében."
Sőt sehol nem találtam Somlainak írva. (Csak az Artúrt, de azt is 'y'-nal )
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9476. hozzászólás - 2008.12.03. 10:35:39
Melyik képregény valamelyik részében nem vett részt (vagy írta egy az egyben)? Frank Miller?

Sin City
Lobo
stb.

Én már a kérdést se értem. Most nem vett benne részt, vagy ő csinálta az egészet?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9477. hozzászólás - 2008.12.03. 10:50:44 (Válasz Edef #9475 hozzászólására.)
csak ismeretterjesztésnek írtam, én nem bánom, ha kijavítodik somlóira.

ui: helyesírásból mindig is vacak voltam
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9478. hozzászólás - 2008.12.03. 10:54:47 (Válasz Mortimer #9476 hozzászólására.)
Hát ez egy spec kérdés.
Amúgy a képregényeknél gyakran előfordul, hogy egy-egy számnak, vagy történetfolyamnak más az írója rajzolója, ezért tette fel a kérdést így az illető.
Pontszám: 5
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9479. hozzászólás - 2008.12.03. 11:02:14

Mit gondolsz, az alábbi madarak közül melyiket illeti meg leginkább a "légifolyosók utasa" elismerő, egyben félelmetes titulus?

Gólya.
Keselyű.
Fecske.
Bagoly.

Most én gondolom, vagy a kérdésíró? Merthogy amit én gondoltam, azt nem fogadta el. Márpedig biztos, hogy arra gondoltam! Egyébként a keselyű a megoldás,


Milyen messze van a Plútó a Naptól?

1 500 000 000 km - 9 500 000 000 km.
4 500 000 000 km - 7 500 000 000 km.
6 000 000 000 km - 8 000 000 000 km.
4 000 000 000 km - 5 000 000 000 km.


Ha ezek intervallumok, akkor az elsőbe mind belefér... Egyébként a második a helyes válasz, bár a nullákat nem számoltam meg. Talán csillagászati egységben jobban néznének ki a válaszok (30-50 CsE a min-max távolság)
Pontszám: 7.50
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9480. hozzászólás - 2008.12.03. 11:22:16 (Válasz Edef #9475 hozzászólására.)
Idézet: Edef - 2008.12.03. 10:34:24
Hát nem tudom, de ne alakuljon ki olyan vita, hogy a nagyapád ott lakik a hegy oldalában és ő úgy mondja, hogy "somlai", az még nem azt jelenti, hogy az a helyes.
Főleg Te aki rengeteg helyesírási hibára hívod fel a figyelmet.
Szegedet sem köll Szögednek írni, mert sok száz/ezer ember Szegeden és Hódmezővásárhelyen úgy mondja.

"A somlói bort a "nászéjszakák bora"-ként is emlegetik. A hagyomány szerint Mária Terézia parancsára az ifjú Habsburg főhercegeknek nászéjszakájukon egy pohár somlói bort kellett fogyasztaniuk férfiasságuk megőrzése és fiúörökös nemzése érdekében."
Sőt sehol nem találtam Somlainak írva. (Csak az Artúrt, de azt is 'y'-nal )


Ez előtt én sem láttam a somlói bort somlainak írva (de ez nem jelenti azt, hogy én tudom jól, és az a helyes ), és én is utánanéztem, hogy mennyire regionális az, amit Cirip mondott. Meglepő módon nem kellett sokáig kutassak, hogy ezt találjam :

"SOMLÓI vagy SOMLAI ?

A "Somló" szóból képzett melléknév, vagyis mindaz, ami a Somlóhoz tartozik, ami oda való, az SOMLAI ! (ELTE)

Pais Dezső nyelvész, akadémikus hangtörténeti elemzése (1933.) egyaránt elfogadhatónak ítélte mindkét formát.

Irodalmunk nagyjai, (Kisfaludy, Vörösmarty, Krúdy, Hamvas stb) kizárólag a SOMLAI alakot használták - csakúgy, mint a helybéli őslakos somlaiak.

"A Somló közelében születtünk, éltünk. ... És somlait ejtünk, nem somlóit. Somlai, igenis, somlai!" - írja Ágh István "A jó somlai bor" c. cikkében (Napút, IV.évf. 6.sz.)"

link

és még:
""A somlai tűzbor - írja Hamvas Béla - vulkánon termett. A Somló mellett nincs víz. Nagy síkság közepén emelkedik, és korona alakja van... Bár minden komolyabb hegyibor inkább a negyvenen felüli kornak, mint a fiatalságnak felel meg, a somlai az aggastyánok bora. A bölcsek bora, azoké az embereké, akik végül is megtanulták a legnagyobb tudást, a derűt."

Nyelvészeti szempontból érdekes, hogy a Somló nevét ma hivatalosan ugyan l-lel írják és mondják, de évszázadokon át az ly-os ejtés (írás) is fel-felbukkan. Ha pedig azt kérdezzük, hogy "somlói", avagy "somlai" a helyes kifejezés, akkor csak annyit mondhatunk, hogy 1933-ban Pais Dezső egy hangtörténeti elemzésében mindkét formát egyaránt elfogadhatónak tartotta. Megjegyezzük, a "somlai" ízesebb. "
link

Tehát, ha Ciripnek nem is hiszel/hiszünk, Pais Dezső nyelvésznek hihetsz/hihetünk. Vagy akár Hamvas Bélának is.
A hozzászólást Atreus módosította 2008.12.03. 11:26:01-kor
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 8.20
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője