Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
221. hozzászólás - 2008.09.27. 00:35:56
Babo és mások:Csak akkor kaphatsz meg újra egy kvízkérdést, ha kijavítottuk, mert akkor a program újonnan bekerült kérdésnek értékeli. Tehát, ilyenkor már tényleg a jó választ kell beírni, hiába a rossz szerepelt korábban. Kivétel sajnos ez alól, ha a játékosok ismételten beírják ugyanazt a kérdést, mert nem tudják, hogy már szerepelt.
Itt kérnélek titeket, hogy Matuzsálem életkorát ne kérdezzétek meg még egyszer, mert ez már ötször szerepelt.

Byzon: A HKK nem, de a Harry Potter ma már az általános műveltség részét képezi. Jónéhány iskolában kötelező olvasmány is az első kötet 4. vagy 5. osztályban. Így aztán - ha nem is túlzottan részletezve, de a fontosabb szereplőkre vagy a fő cselekményvonalra vonatkozó kérdések simán elfogadhatók.
Pontszám: 5
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
222. hozzászólás - 2008.09.27. 00:39:43 (Válasz Aglareb #220 hozzászólására.)
A képlet ugyan C6H12O6, de a lényeget tekintve igazad van.
Pontszám: 5
népszerűMIvanFérfi
Végzetúr tehetség
241 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
223. hozzászólás - 2008.09.27. 02:14:14
Volt valami olyan kérdés, hogy kinek a mondása volt a "Járj utadon, s ne bánd mit beszélnek".
Luther Martin-t kellett volna választanom.

Keresgéltem, és ahol megtaláltam, általában Marx egyik jelmondatának tartották.
Legkonkrétabbat pedig ezt találtam: "Dante Isteni szinjátékából való az idézet, de Marx tette igazán népszerűvé"
Mi a különbség egy amator és egy profi számítógépes között?
Az amator szerint 1 kbyte = 1000 byte, a profi szerint 1 km = 1024 m.
Pontszám: 5
népszerűMIvanFérfi
Végzetúr tehetség
241 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
224. hozzászólás - 2008.09.27. 02:33:59
Magát a kvízt nagyon jó ötletnek tartom.
Viszont ezt a módot, ahogy a játékosok kérdéseket feltehetik, nagyon nem.

Tudom lenne vele munka, de jobb lenne, ha a kérdéseket forrás megjelöléssel lehetne beküldeni, és kikerülés elött valaki leellenőrizné.
Meg lehetne így spórólni az értelmetlen/vitatható/félreérthető/hibás kérdések utólagos javítgatását. Nem beszélve a bosszúságot, amit az ilyen kérdések okoznak. Ráadásul nem valami elegáns műveltségi kérdéseket hibás válaszokkal közzétenni. Akkor sem ha odaírjátok, hogy játékos küldte be.

Jelen állapotban pedig sokat segítene a hibás kérdések bejelentésében, ha válaszadás után, mondjuk új ablakban, vissza lehetne nézni az előző kérédést, hogy pontosan be tudjuk idézni ide a válaszokkal együtt.
Mi a különbség egy amator és egy profi számítógépes között?
Az amator szerint 1 kbyte = 1000 byte, a profi szerint 1 km = 1024 m.
Pontszám: 5
kedvelt tagbaboFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Értelmetlen kérdés
225. hozzászólás - 2008.09.27. 05:38:21
Most kaptam egy idióta kérdést:
Ha 5 fele 3 akkor mennyi 10 harmada?

A helyes válasz 4 volt, én a 3-at jelöltem be.
Szerintem a kérdésre adható válasz nagyon nem egyértelmű ugyanis, ha az öt felét a matematikai kerekítés szabályai szerint kerekítem akkor 3-at kapok, mig a 10 harmadát kerekítve szintén 3-at.
Nem tudom milyen matematikai logika szerint jött ki a kérdezőnek a 4, de kíváncsi lennék rá, mert ezzel az erővel akár gyök 2 is lehetne a megoldás
Pontszám: 5
népszerűOmaherNő
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
226. hozzászólás - 2008.09.27. 06:04:12 (Válasz Csuhi #219 hozzászólására.)
Azóta 45-ös hogy visszatért. Mivel mikor elment a 23-ast visszavonultatták.
A kérdés szerintem nagyon jó, és ha már a wikipédiára hivatkozol, olvasd el a cikket (A baseballos kitérő)
Pontszám: 5
kedvelt tagbaboFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
227. hozzászólás - 2008.09.27. 06:14:57
Lehetne egy olyan funkciót kérni a kvízbe, hogy - legalább az utolsó - kérdésfeltevésemet módosíthassam, legalább egy rövid ideig? (sokszor amikor az ember elpost-olja, akkor veszi észre, hogy elgépelte)
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
228. hozzászólás - 2008.09.27. 07:14:45
Szervusztok!

Általános kérdések kontra specialitások: A speciális kérdések nyugodtan feltehetők. Egyet kell mérlegelni, hogy mennyire apróság a kérdésre a válasz. Erre írok példát: Ma kaptam egy olyan kérdést, hogy melyik nem egy HKK-szín. Hát, én sosem játszottam HKK-t, mégis eltaláltam, mert valamennyire ismerem a TF isteneit (legalább névszinten). Ez egy jó kérdés, megtanulható. de hogy egy bizonyos kártyalap milyen gyakoriságú, az már egy olyan kérdés, amit csak a HKK-fanok ismernek, esetleg még ők is elszúrják. Az utóbbi kérdésnek itt már nem lenne helye.

Tehát nyugodtan kérdezzen bárki bármit a kedvenc (könyv)sorozatából, ha az a sorozat részletes ismerete nélkül is jó eséllyel megválaszolható. Kerüljük azonban a nem nyilvánvaló kérdéseket és válaszokat, öt perc nem lehet elegendő minden részinformáció megkeresésére.

***
Elgépelés akadt az egyik kérdés egyik válaszában: "Melyik nem tábornoki rangfokozat?" Ami hibás volt: vazérőrnagy. Itt az elütött a betű e-re cserélendő.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
népszerűMIvanFérfi
Végzetúr tehetség
241 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Értelmetlen kérdés
229. hozzászólás - 2008.09.27. 07:19:10 (Válasz babo #225 hozzászólására.)
Idézet: babo - 2008.09.27. 05:38:21
Most kaptam egy idióta kérdést:
Ha 5 fele 3 akkor mennyi 10 harmada?

A helyes válasz 4 volt, én a 3-at jelöltem be.
Szerintem a kérdésre adható válasz nagyon nem egyértelmű ugyanis, ha az öt felét a matematikai kerekítés szabályai szerint kerekítem akkor 3-at kapok, mig a 10 harmadát kerekítve szintén 3-at.
Nem tudom milyen matematikai logika szerint jött ki a kérdezőnek a 4, de kíváncsi lennék rá, mert ezzel az erővel akár gyök 2 is lehetne a megoldás

Nem matematikai logika szerinti, hanem ceil() típusu kerekítés.
Minden tizedestörtet a legkisebb egészre kerekít, ami nagyobb nála. Pl.: ceil(3.01) = 4
Ettől függetlenül szerintem törölni kéne, mert távol áll az általános műveltségtől, és félrevezetően is van feltéve a kérdés.
A hozzászólást MIvan módosította 2008.09.27. 07:21:32-kor
Mi a különbség egy amator és egy profi számítógépes között?
Az amator szerint 1 kbyte = 1000 byte, a profi szerint 1 km = 1024 m.
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
230. hozzászólás - 2008.09.27. 08:11:16 (Válasz Gort #212 hozzászólására.)
Hát az általam talált infó is lehet hibás. Nem tudom. Én ezt találtam:"...1949 májusában azonban már ismét Frankfurtban őrizték, majd 1951 augusztusában Friedbergbe, az amerikai hadsereg európai parancsnokságának pénzügyi központjába vitték. A Szent Koronát 1953-ban egy hadihajó fedélzetén, titkos akció keretében a tengeren túlra szállították, és Fort Knoxban az amerikai pénzügyminisztérium központi aranylerakatánál helyezték el." Archivnet, Szerző: Szabó Csaba
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
231. hozzászólás - 2008.09.27. 08:40:37 (Válasz babo #227 hozzászólására.)
Adok egy tippet, ha tetszik megfogadod, ha nem akkor bocs . Először mentsd el Wordben a komplett kérdés-válasz összeállítást, ott jobban áttekinthető és jó előre "betárazhatsz" kérdésekből. Azután ha aktuális lesz, akkor csak bemásolod a megfelelő helyre, és voálá, nincs elgépelés! Én legalábbis így csinálom.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5.50
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Értelmetlen kérdés
232. hozzászólás - 2008.09.27. 09:32:32 (Válasz babo #225 hozzászólására.)
Ha 5 fele 3 akkor mennyi 10 harmada?
Szerintem a kérdésre adható válasz nagyon nem egyértelmű.

Ez nem matematikai logika. Bár én simán megválaszoltam, így leírva nekem sem tűnt egyértelműnek. De amikor megnéztem, kiderült, hogy a válaszolók 82%-a helyesnek jelölt válaszra kattintott, így mégsem törlöm, mivel a többség érti, mit akar a kérdező.
Pontszám: 5
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
233. hozzászólás - 2008.09.27. 09:42:10
Az elgépelésekkel kapcsolatban:
Sajnos nem lehetséges, hogy utólag javítsatok, mert akkor bármit lehetne javítani a kérdésen, és kezdődhetne újból az értékelés.
Ha az ember még egyszer végigolvassa, mielőtt elküldi, ritkán marad benne hiba. De tényleg jó Zsolesz megoldása is. Ha külön elmented, leellenőrizgeted és bemásolod, nem lesznek benne hibák, csak ez sokkal időigényesebb.

A többi felvetett kérdéssel kapcsolatban javítottam, illetve töröltem amit kellett.
Pontszám: 5
népszerűAderrickFérfi
Végzetúr mester
291 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
234. hozzászólás - 2008.09.27. 09:59:16
Mai egyik kérdésem:
Ki voltz az utolsó római király?
Helyes válasz Tarquinius Superbus (ha jól emlékszem tanulmányaimból)
Ez nem szerepelt a lehetőségek között. Szerinte Auigustus
Szerintem nem
I. (Csinos) Maedhros, IstenKirályCsászár
Pontszám: 3
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
235. hozzászólás - 2008.09.27. 10:01:27
dettó:

Van egy gondom, de mivel a töri nem az erősségem, így tévedhetek:

- Ki volt az utolsó római király?
Emlékeim szerint Superbus, és ezt dobta ki gúgli első helyen:
http://cograf.hu/lexikon/oktatas/tortenelem03.html

A jó válasz meg augustus volt, aki viszont első római császár emlékeim szerint. Ha tévedek, akkor bocs, de jó 1,5 évtizede tanultam.
A hozzászólást Shiako módosította 2008.09.27. 10:02:00-kor
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
népszerűtlenlcs5Férfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
236. hozzászólás - 2008.09.27. 10:14:44
Irtam egy hibás kérdést Ki kéne javítani a választ zergre (fáradt voltan és mellé nyomtam )
Melyik faj rendelkezik közös egységes tudattal ?
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
237. hozzászólás - 2008.09.27. 10:20:25 (Válasz lcs5 #236 hozzászólására.)
Igen, én épp most nem kaptam érte LE-t
Pontszám: 5.33
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
238. hozzászólás - 2008.09.27. 10:46:15
A Múmia- a srkánycsászár sírja c. filmben ki játszotta a múmiát?
Semmi gond vele, csak tele helyesírási hibával.

Kaptam egy olyan kérdést is, hogy mikor készült az első digitális elektronikus számítógép. A válaszok közt nem volt benn a helyes (1945), 1946 volt hozzá a legközelebb, sajnos nem tudom, melyiket jelölte az illető helyesnek, közben leállt a netem. Viszont a kérdést nem lehetett értékelni (már).

Idézet a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT) honlapjáról:

"1944-ben a pennsylvaniai egyetemen meghatározó módon járult hozzá az első teljesen elektronikus, digitális számítógép, az ENIAC (Electronic Integrator And Computer) megépítéséhez. Az ENIAC 1945-ben készült el teljesen."

http://www.njszt.hu/neumann/neumann.head.page?nodeid=147
Pontszám: 5
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
239. hozzászólás - 2008.09.27. 10:54:09
Hány (vár)megyéje volt 1910-ben Magyarországnak?

A válaszok közt nem szerepel a helyes (63).

http://hu.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1rmegye#A_kiegyez.C3.A9s_ut.C3.A1n

tessék megszámolni...
Pontszám: 5
kedvelt tagTündibündike
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
240. hozzászólás - 2008.09.27. 11:05:42
Vagy egy olyan kerdes, hogy ki az volt utolso romai kiraly. A valaszok kozul szerintem egyik sem jo, mert mind Julius Caesar utani uralkodo, a kiralysag meg ehhez kepest kb 500 evvel korabban volt.
Sajnos a pontos kerdest a valaszokkal elfelejtettem kimasolni.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője