Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9121. hozzászólás - 2008.11.29. 23:26:50
Hányadikán van jozsef nap?
március21
március19
február18
április11

csak helyesírás...


1945. AUGUSZTUS 6. Enola Gay B-29-es bombázó ledobja Hirosimára az 1. atombombát.Hány kilotonnás volt ez és mi volt a robbanószere?
21 kilotonnás plutóniumbomba
33 kilotonnás uránbomba
40 kilotonnás plutóniumbomba
15 kilotonnás uránbomba

sztem erősen spec, de kinek a pap, kinek a paplan

és volt még 1, ezt nem másoltam ki, mert nem hittem, h baj lesz vele
kb: hányas szinttől vehetsz részt bajnoki viadalokon?
és az a helyzet, h van viadalról csatajelentésem, abban egy 9es szintű ellenfelem volt (gondolom 9es voltam, amikor az volt)
a válaszok között volt 8,10,15,20(a 20ban nem vok biztos, az tuti, h 10nél nagyobb volt)
gondoltam, ha 9es volt, akkor biztos 8 a határ, elvégre a 10be nehezen férnénk bele
és a 10 volt a helyes válasz, kérdem én, akkor hogy lehetett 9es szintű ellenfelem?
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9122. hozzászólás - 2008.11.29. 23:32:40 (Válasz Csonti_himihumi #9121 hozzászólására.)
Az elsőben kivételesen 8-ik szinttől lehetett részt venni
A hozzászólást cirip módosította 2008.11.29. 23:33:08-kor
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9123. hozzászólás - 2008.11.29. 23:33:28 (Válasz Csonti_himihumi #9121 hozzászólására.)
A bajnoki viadalon 10. szinttől lehet részt venni, mivel a múltkori volt az első, és még ugyebár "fiatal" volt a mezőny, Miklósék egyszeri alkalommal 8. szinttől rendezték meg.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9124. hozzászólás - 2008.11.29. 23:33:55 (Válasz Csonti_himihumi #9121 hozzászólására.)
tényleg a 10 a jó megoldás mert csak az első bajnokságon vehettek részt 8-as szinttől de alapból 10 a határ
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9125. hozzászólás - 2008.11.29. 23:37:11
attól még szerintem ez picit zavaró, mivel még csak 1 viadal volt és azon 8 volt a határ
elismerem nekem is vannak elavult kérdéseim, mert azóta változott a felállás, de azokat törölték....

visszatérve erre a kérdésre:

Melyik ismert Forma-1-es pilóta halt meg 1994-ben Imolai pályán?

James Hunt
Roland Ratzenberger
Alain Prost
Ayrton Senna

Ez egy nagyon rosszul sikerült kérdés. Ugyanis 1994-ben az Imolai futam időmérő edzésén hunyt el a fiatal osztrák pilóta, Ratzenberger majd másnap a futamon Senna...

az én magyar nyelvemben: Melyik ismert Forma-1-es pilóta halt meg 1994-ben az Imolai pályán?
Pontszám: 5
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9126. hozzászólás - 2008.11.30. 00:44:44
Idézet: Cirmos cica - 2008.11.29. 21:53:09
Az alábbi művek közül melyiket NEM Jane Austen írte?
Meggyőző érvek
Jane Eyre
Büszkeség és balítélet
Értelem és érzelem

Csak egy elírás.


Nem kizárólag Cirmos cicától kérném:
Lehetőleg húzzátok alá (vagy jelöljétek meg valahogy), mi az elírás, mert most pl. legalább két percig néztem, mire megtaláltam. Ilyenkor éjjel már kicsit álmos vagyok, máskor meg nincs elég időm. Köszönöm.
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9127. hozzászólás - 2008.11.30. 07:17:55
Hol található Máré vára?
A Börzsönyben
Szlovákiában
A Mecsekben
Ukrajnában

Márévár egybe irandó!
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9128. hozzászólás - 2008.11.30. 07:18:29
Szervusztok!

A ma reggeli termés:

A japánoknál melyik a legelterjedteb vallás?

Római katolikus
Japánizmus
Egoizmus
Buddhizmus
Kár a két hülye válaszért, és legelterjedtebb…

*

Ki írta a Für Elis-t?

Beethoven
Liszt
Schumann
Chopin
Für Elise helyesen, s talán a zeneszerzők teljes neve sem ártana.

*

Hány mérkőzésen játszott Soós István?

403
506
295
355
Milyen sportágról van szó?
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
kedvelt tagHuliganFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9129. hozzászólás - 2008.11.30. 07:29:27 (Válasz Lolita #9078 hozzászólására.)
Idézet: Lolita - 2008.11.29. 13:43:18
Üdv!
Ez egy urbanlegend. Semmi köze a logonak a propellerhez, utólagos belemagyarázás. Sajnos olyan logikus, hogy elterjedt.
A bajor zászlót szinbolizálja.
lol


Hogy ha én már vettem a fáradságot és kikerestem a BMW jelről az infot,akkor légyszíves adj nekem eligazitást hogy hol tudom megnézni az általad leírt verziót.Mert sehol nem találtam ilyen összefüggést.
http://www.youtube.com/watch?v=Chtztqym4VQ
http://www.youtube.com/watch?v=NNLwBfmPCow&feature=related
Pontszám: 5
népszerűsharpFérfi
Végzetúr
63 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9130. hozzászólás - 2008.11.30. 07:30:57 (Válasz Mucmuc #9054 hozzászólására.)
Idézet: Mucmuc - 2008.11.29. 06:51:25
Idézet: sharp - 2008.11.29. 06:27:43
Mennyi ideig tartott a Százéves háború?
A kérdés feltevője szerint a helyes válasz a 100.
Szerintem csak 98.


Hülyeség. 116 évig tartott, felcserélted az utolsó 2 számot.


"A Százéves háború (1337-1453) egy Anglia és Franciaország közt dúló, 116 évig tartó háború volt."



Bocsánat, igazad van.
De a 100 akkorsem helyes.
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9131. hozzászólás - 2008.11.30. 07:32:42
Melyik NEM Helloween album?
The Time Of The Oath
Master Of The Rings
Fear of the Dark
Better Than Raw

Miért kell nekem ilyeneket tudnom?


Milyen nevű kártyajátéka nincs és nem is volt a Beholder Kft-nak?
Álomfogó
Hatalom kártyái
Bűvige
Káosz galaktika

Miért kell kínlódni ilyen 'NEM'-es kérdésekkel? És ha holnap lesz?

Mennyi 60+60-60?
40
60
5
180
A szellemi szint egyre alacsonyabb...
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 7.50
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9132. hozzászólás - 2008.11.30. 07:40:06
Honnan származik Indiana Jones felvett neve?
Egy indián faluról
Gyerekkori becenév
A kutyájukat hívták így
Egy ellensége aggatta rá
.. gratulálok, hogy ilyen fantáziád van.
Én csak odáig jutottam, hogy kitalált szereplő: Ifj. Dr. Henry Walton Jones.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
népszerűKisujjFérfi
Végzetúr
65 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9133. hozzászólás - 2008.11.30. 08:32:07
Ki nem szerepelt a vukkban?

Ez így kicsit durva....

Sajnos nem tudom hogy volt pontosan a kérdés, de volt egy olyan kérdés, hogy mikor fedezték fel Japánt a portugálok. A probléma, hogy a válasz 4 egymást követő évszám és én pl. 1543-at találtam, de szerinte 1542. Egy kicsit lehetne jobban szórni azokat az évszámokat? Köszöntem!
http://www.youtube.com/watch?v=wlwW0iinCVc
Pontszám: 5
kedvelt tagHuliganFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9134. hozzászólás - 2008.11.30. 08:43:53
Ki volt Petőfi Sándor ?

lengyel bevándorlónk
ukrán hajósinas
orosz menekült
nagy költőnk

Szeretem a viccet,csak néha nem értem. ;)Szerintem találhatott volna más válaszlehetőségeket is.
http://www.youtube.com/watch?v=Chtztqym4VQ
http://www.youtube.com/watch?v=NNLwBfmPCow&feature=related
Pontszám: 7
fórumozóLolitaNő
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9135. hozzászólás - 2008.11.30. 09:00:33 (Válasz Huligan #9129 hozzászólására.)
One version of the ‘sky blue and white checker box’ BMW logo myth connects it with a shining silver/white rotating propeller that the engineers of BMW were working on. The other relates the BMW logo to Bavaria as the place where the products of the company are manufactured and with the national colors of Bavaria (sky blue and white).
The SHINING PROPELLER Theory:
bmw Logo

The current BMW logo is said to be inspired from the circular design of a rotating aircraft propeller. The white and blue checker boxes are supposed to be a stylized representation of a white/silver propeller blade spinning against a clear blue sky.

The theory is further strengthened with the statement that the image has its origins in World War I in which the Bavarian Luftwaffe flew planes painted in blue and white. It also reflects the origins of BMW as a military aircraft engine maker during WWI and the belief that BMW started as an aero engine manufacturer.

According to the company’s journal, “BMW Werkzeitschrift” (1942), the BMW logo emerged when a BMW engineer was testing the company’s first 320 bhp engine. He admired the reflection of the shining disc of the rotating propeller that radiated like an aura of two silver cones. In between the two cones, the blue from the sky shined that made the ‘rotating propeller into four areas of color – silver and blue’. The engineer, who envisioned this image, also saw three letters – B M W – reflected on the propeller. Thus, the BMW logo was born.

However, according to a BMW spokesperson, the BMW logo does not symbolize a spinning propeller (although the imagery did appear in post-WWI advertisements). On other note, this statement is considered by many as merely a bogus claim made by the company to give a logical explanation to the public about the BMW logo’s creation. In fact, the first BMW aero-engine test took place in March 1918 – six months after the BMW logo had been created. Additionally, the founding myth of the BMW logo, the propeller, was a component of the engine that was never manufactured by BMW.
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9136. hozzászólás - 2008.11.30. 09:03:09 (Válasz Lolita #9135 hozzászólására.)
Idézet: Lolita - 2008.11.30. 09:00:33
One version of the ‘sky blue and white checker box’ BMW logo myth connects it with a shining silver/white rotating propeller that the engineers of BMW were working on. The other relates the BMW logo to Bavaria as the place where the products of the company are manufactured and with the national colors of Bavaria (sky blue and white).
The SHINING PROPELLER Theory:
bmw Logo

The current BMW logo is said to be inspired from the circular design of a rotating aircraft propeller. The white and blue checker boxes are supposed to be a stylized representation of a white/silver propeller blade spinning against a clear blue sky.

The theory is further strengthened with the statement that the image has its origins in World War I in which the Bavarian Luftwaffe flew planes painted in blue and white. It also reflects the origins of BMW as a military aircraft engine maker during WWI and the belief that BMW started as an aero engine manufacturer.

According to the company’s journal, “BMW Werkzeitschrift” (1942), the BMW logo emerged when a BMW engineer was testing the company’s first 320 bhp engine. He admired the reflection of the shining disc of the rotating propeller that radiated like an aura of two silver cones. In between the two cones, the blue from the sky shined that made the ‘rotating propeller into four areas of color – silver and blue’. The engineer, who envisioned this image, also saw three letters – B M W – reflected on the propeller. Thus, the BMW logo was born.

However, according to a BMW spokesperson, the BMW logo does not symbolize a spinning propeller (although the imagery did appear in post-WWI advertisements). On other note, this statement is considered by many as merely a bogus claim made by the company to give a logical explanation to the public about the BMW logo’s creation. In fact, the first BMW aero-engine test took place in March 1918 – six months after the BMW logo had been created. Additionally, the founding myth of the BMW logo, the propeller, was a component of the engine that was never manufactured by BMW.


Tök jó. Egy szót sem értek...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvencCirmos cicaNő
Végzetúr mester
1581 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9137. hozzászólás - 2008.11.30. 09:19:12 (Válasz Hatsepsut #9126 hozzászólására.)
Rendben!
Világéletemben a felemelkedésért küzdöttem, de hirtelen bevertem a fejem egy óriási békavalagba.

v1-Fantaghiro; v3-Nebet Het
Pontszám: 5
fórumozóNoruFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9138. hozzászólás - 2008.11.30. 09:23:15
Hibás válasz a kérdésre:
Világít-e a macska szeme?
igen
nem
...
...

Bejelölöm a nem-et, erre "rossz, a jó az igen"... A macskának nincs olyan szerve, mint pl a szentjánosbogárnak, amely magától világít... Csak összegyűjti a csekély fényt és ettől úgy látszik, mintha világítana... de ez csak effekt.
Pontszám: 5
kedvelt tagHuliganFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9139. hozzászólás - 2008.11.30. 09:25:35
Na mármost.Ez ugyan angol nyelvű: http://www.logoblog.org/bmw_logo.php

De azt le lehet szűrni belőle hogy melyik miről szól,ugyanis kettő darab kép is van arról hogy a repülőgép properrele miatt kapta a BMW a logót.Tény hogy említik a Bajor zászlót is,de akkor a kérdés törlendő kategóriába tartozik.Ugyanis a válaszlehetőségek között szerepel a Bajor szinek miatt és a repülőgép propeller is.
http://www.youtube.com/watch?v=Chtztqym4VQ
http://www.youtube.com/watch?v=NNLwBfmPCow&feature=related
Pontszám: 5
fórumozóMoonNő
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9140. hozzászólás - 2008.11.30. 10:03:31 (Válasz Awenhai #9128 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2008.11.30. 07:18:29
Szervusztok!

A ma reggeli termés:

A japánoknál melyik a legelterjedteb vallás?

Római katolikus
Japánizmus
Egoizmus
Buddhizmus
Kár a két hülye válaszért, és legelterjedtebb…



Ráadásul a Shinto a legelterjedtebb vallás ami nincs is ott a lehetőségek között.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!