Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6161. hozzászólás - 2008.11.12. 16:44:18 (Válasz cirip #6159 hozzászólására.)
Ezek szerint nem csak én kerestem rá eredmény nélkül. Misztráról annyit találtam, hogy Spárta melletti város, mely a Bizánci Birodalom fennhatósága alatt élte fénykorát, és a török uralom után elpusztult. Szóval jöhet az a link, mert az elmúlt 5 perc sem a kiguglizhatóságot, sem a "nem felesleges lexikális tudást" nem bizonyította, mi pedig kíváncsiak vagyunk, olthatatlan tudásszomjjal.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6162. hozzászólás - 2008.11.12. 17:06:36
Ma találkoztam egy ilyen kérdéssel:

Hány csapás van?

4
5
6
7 X

HE?????

Milyen csapás? Ha a bibliaira gondolt, akkor 10.

Ez a kérdés miért maradt benn?
A hozzászólást Vaczakka módosította 2008.11.12. 17:09:33-kor
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6163. hozzászólás - 2008.11.12. 17:09:16 (Válasz Vaczakka #6162 hozzászólására.)
Például mert eddig még senki nem írta be ide.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6164. hozzászólás - 2008.11.12. 17:18:27
Mi a különbség az írható DVD lemezeknél a +R és a -R jelzés között?
A +R többrétegű lemez.
Ilyen is van?
A +R-t inkább adatra használják, a -R-t filmekre.*
Semmi


Nem tegnap tanultam, de emlékeim szerint a +/- os DVD-k között az adatok fizikai írása a különbség. Az egyik a bináris 0-kat, a másik a bináris 1-eket égeti bele a hordozó anyagba. Hogy melyik melyik, arról már emlékem sincs. Az viszont biztos, hogy a DVD+R-t nem kell lezárni írás végén, úgy is felismeri és lejátssza az asztali lejátszó. Ez az újabb technológia (kb 2-3 évvel fiatalabb a DVD-R-nél) ezért a régebbi lejátszók nem tudják olvasni. De ennek alapján kijelenteni a helyesnek jelölt választ?

Ez pont ugyanaz, mint: Mi a különbség a CD és a DVD közt? A CD-re zenét írunk, a DVD-re meg filmet.

Naneee! Egyebet nem tudok mondani, kérem kapcsolja ki!
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
fórumozóRammsteinFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6165. hozzászólás - 2008.11.12. 17:30:07
Hány méterrel van a tengerszint alatt a Holt-tenger?
103
1002
399
12,6

392

Csak javítani
Gyönyörű,szép, kedves, aranyos, csodálatos,erős, inteligens ember vagyok,és a szerénységem a fő erényem...
Pontszám: 5
népszerűCsirguzFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6166. hozzászólás - 2008.11.12. 17:39:26
Mi Szabolcs-Szatmár Bereg megyének a megyeszékhelye?
Békéscsaba
Zalaegerszeg
Nyíregyháza
Budapest

Nyelvtan? Szatmár-Bereg kötőjellel!
Pontszám: 5
irritálóMat_Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6167. hozzászólás - 2008.11.12. 17:48:44
Milyen ember készitete a gordiuszi csomot?
katona
szegény ember
király
tábornok

1, helyesírás
2, nem jó a kérdés, mert amikor már megkötötte a csomót és elhelyezte azt a templomban gordios, akkor már király volt.
Pontszám: 5
fórumozóVulfynn
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6168. hozzászólás - 2008.11.12. 18:40:04 (Válasz cirip #6159 hozzászólására.)
Google többet segít ha szintén a városneveket egyenként, és melléjük a 'második bizánc' kulcsszót írjuk.

Második lehetőségként javaslom Wikit, egyenként van idő rákeresni mindegyik városra, 1-1 perc alatt megláthatóak a városok, mivel linkeltek, mégha nem is tartozik hozzájük írás. A Misztra beírása után megjelent két infolink, s a Peloponézoszban írja (csak indításként, maga a M.B. nincs ott): "A bizánciak a félsziget déli részét tudták megtartani és ezeket a területeket a Spárta közelében lévő megerődített városból, Müsztraszból kormányozták." De van más is, most nem idézek mindent. Ugyebár magyarban görögböl ü az magyarban gyakran i, történelem és geometria óra, 5-ik osztály (igaz, azelőtt 6-7 osztály volt, de a kölykök már elég durva dolgokat tanulnak ötödikben matekból). Ebből jön: vagy Tesszalonika, vagy Misztra.

És a 15.század bizony nem a Szovjetunió.
A hozzászólást Vulfynn módosította 2008.11.12. 18:42:00-kor
Pontszám: 5
fórumozóLizusbabaNő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6169. hozzászólás - 2008.11.12. 18:55:00
Halihó mindenki! Gondoltam billentyűzetet ragadok és írok nektek, mert már jó pár olyan kérdéssel találkoztam ami meglepett. De ez volt a kedvencem!
Volt egy olyan kérdés a kvízben hogy hány atom 1 db mol atom?
Erre a válasz 1 db atom. - 1 mol atom. - 6 · 10. 23. db atom.
De úgy gondolom ez nem általános kérdés. Mármint ezt nem tudhatja az akinek általános tájékozottsága van és nem érdeklődik a kémia a fizika iránt. Szerintem nem fair dolog ilyen kérdéseket feltenni. Nem szemrehányás csak, javaslat. Véleményem szerint ez nem alap kérdés.
További jó munkát! Bye
Pontszám: 5
fórumozóRammsteinFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6170. hozzászólás - 2008.11.12. 19:03:09
Melyik Ország bocsáltja ki a legtöbb üvegházgázt? Éves szinten?
Japán
USA
Oroszország
Kina

És még 5 kérdést utánna légyszi...

Melyik az a kártya jéték amelyben minél kevesebb kártyával kell legfeljebb 21 pontnyi vagy azt legjobban megközelítő pontértékű lapot gyűjteni?
Mindkettő
Egyik sem
Huszonegy
Black Jack

Ez már milyen?
Gyönyörű,szép, kedves, aranyos, csodálatos,erős, inteligens ember vagyok,és a szerénységem a fő erényem...
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6171. hozzászólás - 2008.11.12. 19:03:39 (Válasz Lizusbaba #6169 hozzászólására.)
Ez kb. általános iskola 7. osztály, és igen, az alapműveltség része.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.33
fórumozóLizusbabaNő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6172. hozzászólás - 2008.11.12. 19:06:37 (Válasz Mortimer #6171 hozzászólására.)
szerintem nem alapműveltségi kérdés!
A 7. osztály a 30-40 éveseknek már régen volt vagy netán ez a játék csak a diákoknak szól?
Pontszám: 5.20
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6173. hozzászólás - 2008.11.12. 19:06:47 (Válasz Rammstein #6170 hozzászólására.)
1.) Mi az hogy éves szinten? Napi szinten már másik ország?
2.) Valaki felírná nekem az üvegházgáz összegképletét? Köszi!
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 6
fórumozóImbandiFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6174. hozzászólás - 2008.11.12. 19:07:15
Az alábbiak közül ki nem tartozik a Hiphop zene 3 keresztapja közé?
Robert Moses
Cool Herc
Afrika Bambaata
Grandmaster Flash

ez miért nem lett speciális tudást igénylő kérdés??? kérem törölni
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6175. hozzászólás - 2008.11.12. 19:09:01 (Válasz Lizusbaba #6172 hozzászólására.)
Hát pedig szerintem is alapműveltség. Ha a hetedik osztályos irodalom tananyag benn lehet, akkor a matematika, fizika, kémia is!!!

Viszont rosszul van megfogalmazva, olyan nincs hogy "hány darab mol", a darab és a mol is az anyagmennyiség mértékegysége, 1 mol = 60..................00 (10^23*6) db.
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.11.12. 19:19:08-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
fórumozóLizusbabaNő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6176. hozzászólás - 2008.11.12. 19:19:58 (Válasz Hydro Globus #6175 hozzászólására.)
oké, akkor én kérek elnézést ! I.J. ez van További jó játékot
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6177. hozzászólás - 2008.11.12. 19:20:32 (Válasz Vulfynn #6168 hozzászólására.)
légyszíves add meg a linket ahol szerepel az a kifejezés hogy második Bizánc

Idézet: Vulfynn - 2008.11.12. 18:40:04
Google többet segít ha szintén a városneveket egyenként, és melléjük a 'második bizánc' kulcsszót írjuk.

A keresett kifejezés (misztra "második bizánc") egyetlen dokumentumban sem található meg.
úgye amit te írtál az keres Misztrára, Bizáncra és a második szóra (ennyit a gugli használatról)

Második lehetőségként javaslom Wikit, egyenként van idő rákeresni mindegyik városra, 1-1 perc alatt megláthatóak a városok, mivel linkeltek, mégha nem is tartozik hozzájük írás. A Misztra beírása után megjelent két infolink, s a Peloponézoszban írja (csak indításként, maga a M.B. nincs ott): "A bizánciak a félsziget déli részét tudták megtartani és ezeket a területeket a Spárta közelében lévő megerődített városból, Müsztraszból kormányozták."

Mind Misztra mind Müsztrasz megíratlan szócikk, az összes infó:
"Misztra (ókori város Spárta közelében)"

Oké, feltételezzük hogy végigolvasom a szöveget, ami baromira nem valószínű (hiszen rég nem a konkrét városról olvasok, és még négy másik után kell nyomozni + ugye a wikiben is volt másik találat), és azt mondom jó, legyen Müsztrasz is Misztra (egy szócikkben nem illik két különféle elnevezést használni, anélkül hogy utalnának egymásra (wiki megbizhatósága )) akkor a köv infó:
"A bizánciak a félsziget déli részét tudták megtartani és ezeket a területeket a Spárta közelében lévő megerődített városból, Müsztraszból kormányozták."

Ebből neked hol következik a második Bizánc elnevezés?

De van más is, most nem idézek mindent.

Például mi?

Ugyebár magyarban görögböl ü az magyarban gyakran i, történelem és geometria óra, 5-ik osztály (igaz, azelőtt 6-7 osztály volt, de a kölykök már elég durva dolgokat tanulnak ötödikben matekból). Ebből jön: vagy Tesszalonika, vagy Misztra.

Aha, és ez mennyiben is segít minket?

És a 15.század bizony nem a Szovjetunió.

Most hogy mondod....

plusz egy kis infó a keresésekről: ha egy keresésre kapok 5 találatot, ezek után még további keresőszavakat írok hozzá, azzal bizony kevesebb eredményem lesz, ezt hívják szűkítésnek.
A hozzászólást cirip módosította 2008.11.12. 19:30:21-kor
Pontszám: 7.50
népszerűorlaiiFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6178. hozzászólás - 2008.11.12. 19:24:40
Az még elmegy, hogy az én egyébbként teljesen jó kérdéseimet rosznak ítélitek, hogy ilyen legyen benne, hogy mi a kénsav képlete, benyomom a jó választ a H2SO4-et erre kidobja, hogy rossz a válaszom mert H2SO3. Na ez röhely!!!!
Pontszám: 5
fórumozóStalker88Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6179. hozzászólás - 2008.11.12. 19:25:15
Hogy hívták az első James Bondot alakító színészt?
Walter Matthau
James Dean
Sean Connery
Jim Carrey

Az első James Bondot alakító színészt Barry Nelson-nak hívták.
http://www.mozi-dvd.hu/cikk3039.html
(Csak azért írtam be, mert ha valaki annyira nem ismeri a sorozatot /mint például én /, akkor úgyis a google-höz nyúl, és az ezt a nevet dobja ki)
Mellesleg Sean Connery volt helyesnek megjelölve (eltaláltam , mert azért ki lehet logikázni, csak azért mégis na. )
Pontszám: 5
fórumozóMelboliusFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6180. hozzászólás - 2008.11.12. 19:30:48 (Válasz cirip #6138 hozzászólására.)
Elnézést kell kérnem. Rossz kérdést másoltam ki. Mégegyszer bocsi
"Ott leszek a fűben, melyre lábatok lép, a fákban, melynek árnyékában megpihentek, minden egyes virágban. A madarakban, amelyek felettetek szállnak, az elszálló szirmokban, a hulló levelekben, a szélben, az esőcseppekben, a Napban, a Holdban, a csillgokban; mindig mindenhol!"
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!