Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9621. hozzászólás - 2008.12.04. 10:59:30 (Válasz Zoltanszon #9620 hozzászólására.)
tőlem simán rossz kérdés értékelést kapott.
"A buvár Kund"-ot Vörösmarty Mihály írta
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9622. hozzászólás - 2008.12.04. 11:04:58 (Válasz cirip #9621 hozzászólására.)
Teljesen jogosan, de ritka az ilyen kérdés, és mentem ami menthető.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9623. hozzászólás - 2008.12.04. 11:07:15 (Válasz Zoltanszon #9622 hozzászólására.)
Ha helyesírás hibával küldjük vissza, javíthatja a játékos.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9624. hozzászólás - 2008.12.04. 11:10:16 (Válasz Lanmandragoran #9623 hozzászólására.)
Üzenetet vettem, értettem és a hallottak (olvasottak) szerint fogok eljárni (túl sokat nézem a Vukot)
A hozzászólást Zoltanszon módosította 2008.12.04. 11:11:45-kor
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9625. hozzászólás - 2008.12.04. 11:18:46
Csak van olyan szint mikor már nem helyesírási hibáról, hanem magas fokú igénytelenségről van szó.
Ti jók és kedvesek vagytok, de nálam a Búvárkud kicsapta a biztosítékot.
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9626. hozzászólás - 2008.12.04. 11:18:56 (Válasz Kocos #9611 hozzászólására.)
Innentől kezdve speciális a kérdés, ha nem lehet ilyen könnyen megfogalmazni, hogy mi a biztonságos!
Főleg, ha minden gyártó a saját "lovát" dicséri, tehát semmi értelme. Én, mint általános felhasználó, használok egy fajta böngészőt. Ezzel meg vagyok elégedve. Nem tudok, és nem akarok azzal foglalkozni, hogy ennek mi az a kategóriája, hogy biztonságos. Nekem az a fontos, hogy stabilan működjön, és könnyedén tudjam kezelni. Innentől kezdve ezt a kérdés speciális, csak egy bizonyos réteg tudja, mondjuk a cégünknél a rendszergazdának.
Aztán meg holnap a konkurencia kifejlesz valami újdonságot, és máris az a biztonságosabb.
Tehát nem jó. Elavult. Törlendő kérdés, ezt Te magyaráztad el. Én csak arra gondoltam, hogy pontosítsák a kérdést, de már át került törlendőbe!
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9627. hozzászólás - 2008.12.04. 11:20:40 (Válasz cirip #9615 hozzászólására.)
Azt írtam!
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9628. hozzászólás - 2008.12.04. 11:26:27
Búvár Kundhoz még annyit, hogy mivel van hasonló című könyv (Nemere István: Búvár Kund), megjelölhette volna azt is hogy a versről beszél (A buvár Kund).

Edef, csak az indokok különböznek
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9629. hozzászólás - 2008.12.04. 11:35:29 (Válasz Lanmandragoran #9612 hozzászólására.)
Igazad van!
Csak tudod pontosan ez ellen harcolok itt. Az igénytelenség, és butaságok ellen.
A fejlesztők a hátsó felüket pihentetik a babérkoszorújukon, renden keresnek, mert érdemben játszani csak az tud, aki fizet. (Ép őskövet nem fogsz soha találni, és hogy bármit is elérj, előrébb juss fizetned kell.) Tehát jól elvannak. Nem akarnak fejleszteni.
Magyarázat van rá; "sok idő mire kikerül a kérdés"
A válaszom; egyáltalán nem nagy idő. Vannak itt értelmes, megbízható, művelt emberek akik biztos be tudnának segíteni. A bírálat jogát csak nekik kellene megkapni, ha fejlesztéssel foglalkoznék azt hiszem ez kb. 60-90 perces munka lenne, kitiltani embereket a kérdés feltevéstől az 30 perces munka lenne. Ha valaki több kérdést tud feltenni, lehessen neki. A bíráló vissza küldheti a kérdést pontosításra.
Ezeket már számtalan kvízes játékban megoldották, és nem akarok visszaélni a reklámmal.
A hozzászólást Edef módosította 2008.12.04. 12:12:47-kor
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9630. hozzászólás - 2008.12.04. 12:00:04
és ha már Búvár Kund
van itt egy sokkal jobb kérdés:

Ki nem Arany János főhőse?
Ágnes asszony
Búvár Kund
Bolond Istók
Zács Klára
Pontszám: 5
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9631. hozzászólás - 2008.12.04. 12:27:38
Melyik ingyenes levelezős szolgáltatás kinálja a legnagyobb tárhelyet leveleinknek ma?
Citromail
Freemail
Hotmail
Gmail

Reklám szagú , és mi van holnap ha változik, és az lesz a ma?
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9632. hozzászólás - 2008.12.04. 12:44:56 (Válasz Texex #9631 hozzászólására.)
Ráadásul speciális, mert miért kéne nekem mind a négyet ismerni. A freemail-en még nincs is kiírva, ha valaki meg is nézi mind a négyet.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9633. hozzászólás - 2008.12.04. 12:58:56
Mi a neve a XIV. kerületnek?
József város
Lipót város
Rákos csaba
Zugló
Egybeírják őket. Józsefváros, Lipótváros, Rákoscsaba...
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 5
fórumozóRammsteinFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9634. hozzászólás - 2008.12.04. 13:20:51
Ki Obiwan 1. tanítványa (Starvars)?
Anakin
Leya
Look
Joda

Sok mindent elhiszek, sok mindent nem tudok. De ugye tényleg nem így írják a "Starvars"-t
Gyönyörű,szép, kedves, aranyos, csodálatos,erős, inteligens ember vagyok,és a szerénységem a fő erényem...
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9635. hozzászólás - 2008.12.04. 13:24:44 (Válasz Rammstein #9634 hozzászólására.)
Nem. Sőt, Obi-Wan Kenobit, Leia Organát, Luke Skywalkert és Yodát sem. Meglepő, hogy Anakint le tudta írni helyesen.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9636. hozzászólás - 2008.12.04. 13:27:07
Mennyi a szubtéri érzékelés szakértelem maximális szintje?
50
25
30
40


Szokásos szakértelmes kérdés.
Pontszám: 5
fórumozóConcolorNő
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9637. hozzászólás - 2008.12.04. 13:27:35
Az alábbi kérdés kétszer van a rendszerben, ami nem lenne baj, de kétfajta válasszal:
Melyik Európa legnagyobb tava?
Az egyiknél a Balatont jelöltem és kijött helyes válasznak a Ladoga-tó. Megint kaptam a kérdést - kb. 3 napon belül-, megjelöltem hát a Ladoga-tavat. Erre kiírja, hogy helytelen, a helyes válasz a Balaton.
Na ez már gáz!
Pontszám: 5
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9638. hozzászólás - 2008.12.04. 13:30:27
Idézet: Sir Ny - 2008.12.03. 18:41:52
Idézet: Rammstein - 2008.12.03. 18:18:20
Mitől fél, akinek kuloulrofóbiája van?
bohócoktól
gyerekektől
tűztől
pókoktól

Erre még a googli sem tudja a választ
Azért nem mert Kuloulrofóbiaként van benne?
Csak a kis és a nagybetű tér el semmi más. Vagy lehet hogy valami gánya van a gépemmel?

a google tudja. és a google nem ismeri a kis- és nagybetűket, ugyanolyannak hiszi őket.


Hát igen, csak a bohócoktól való félelmet a Wiki egyetlen cikkétől eltekintve nem így hívják, hanem coulrofóbiának (koulrofóbia?), de ha ezt a szót keresed, akkor csak ragozott alakban lehet megtalálni, mert máshol magyarul is azt írják: coulrophobia.
Idézet: Vaczakka - 2008.12.03. 18:59:29
Mire használták elődeink a kurugla nevű tárgyat?
kemencetisztításra*
szőlőpréselésre
lóápolásra
zenélésre

Interneten talált info szerint öblös kétágú villa, amivel a fazekakat szedték ki a kemencéből, nem pedig takarították azt.

Ezt a kérdés ma ugyanebben a formában én is megkaptam, ugyanazt az infót találtam én is a neten. Kérlek szépen, javítsátok a kérdést.

Akkor reagálok, bár nem nagyon van rá időm. A kurugla vagy kuruglya egyes vidékeken valóban csak a fazekak kiszedésére, berakására szolgált. Más vidékeken viszont ez a szénvonó neve, ami parázs, hamu kikotrására - vagyis a kemence takarítására szolgál. A többi felsorolt válasz egyértelműen rossz. Aki nem hiszi, járjon utána.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9639. hozzászólás - 2008.12.04. 13:30:50 (Válasz Edef #9626 hozzászólására.)
Idézet: Edef - 2008.12.04. 11:18:56
Én, mint általános felhasználó, használok egy fajta böngészőt. Ezzel meg vagyok elégedve. Nem tudok, és nem akarok azzal foglalkozni, hogy ennek mi az a kategóriája, hogy biztonságos. Nekem az a fontos, hogy stabilan működjön, és könnyedén tudjam kezelni. Innentől kezdve ezt a kérdés speciális, csak egy bizonyos réteg tudja, mondjuk a cégünknél a rendszergazdának.


Én meg operába nem járok, minden operával kapcsolatos kérdés rétegtudás. Ugyan-ugyan.
Attól, hogy TE valamit nem tudsz az nem lesz speciális.

Bezzeg ha te valamit tudsz és kiszórják mint speciálist akkor sír a szád. Mond neked az valamit, hogy kettős mérce?
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9640. hozzászólás - 2008.12.04. 13:32:41 (Válasz Rammstein #9634 hozzászólására.)
Idézet: Rammstein - 2008.12.04. 13:20:51
Ki Obiwan 1. tanítványa (Starvars)?
Anakin
Leya
Look
Joda

Sok mindent elhiszek, sok mindent nem tudok. De ugye tényleg nem így írják a "Starvars"-t


Asszem az Anakint kivéve egy nevet sem sikerült jól leírni. De méltányoljuk az igyekezetet!
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!