Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7921. hozzászólás - 2008.11.21. 19:05:00
"Hová kerülnek a csatában elesett hősök ?

A kocsmába
Walhalla
Menny
Pokol"

Hát ugye, ez attól függ, milyen nemzetiségû volt az illetô hôs, aki a csatában elesett... ha történetesen norvég/skandináv, akkor bizony a Valhallába.
Tehát egyfelôl a kérdés pontatlan, másfelôl a válasz helyesírásilag hibás.
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 7.67
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7922. hozzászólás - 2008.11.21. 19:20:56
Kaptam az imént egy kérdést, mivel rögtön nyomtam a helyes választ, nem volt időm kimásolni.

Valahogy úgy hangzott, "Mivel foglalkoznak a Dallas című sorozat főszereplői?"

Helyes válasz: Olajkitermelés. Ezzel nem is lenne gond. Bár már elég régi sorozatról van szó, az itteni hozzászólások alapján az átlagéletkort valahová 20-25 év közé tenném, tehát a játékosok nagy százaléka fejből nyomná a választ, mielőtt feljönnek Vágónál a lehetséges válaszok.

Viszont. A többi válaszlehetőség között ott volt a marhatenyésztés. Én is régen láttam, (bár ha jól tudom, valamelyik adón megint adják) de határozottan emlékszem, hogy a Southfork Ranch-en elég szép számmal terelgettek csordákat. Tehát ha nem is az volt az Ewing család fő profilja, akkor is helyes válasz a marhatenyésztés is.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2008.11.21. 19:22:17-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.25
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7923. hozzászólás - 2008.11.21. 20:05:21
Mi az X-fire ? és mjire jó?
Egy lövöldözös játék. ahol zombikat kell ölni.
Egy webes program amivel internetes játékokhoz csatlakozhatsz.
Egy közöségi portál.Ahol beszélgethetsz másokal.
Egy Italfajta.amit meg iszol.

Ez meg mi? Eltiltást a beengedőknek is!
Pontszám: 6.25
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7924. hozzászólás - 2008.11.21. 20:08:24
melyik nem böngédszős játék?
klánháború
Gothic
battleknight
IKARIAM

Milyen hósszu a hortobágyi kilenclyukú híd?
160,8
167,3
155
170,9

No comment.
Pontszám: 6
irritálóTrockijFérfi
Végzetúr tehetség
234 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7925. hozzászólás - 2008.11.21. 21:09:21
Üdv,

Kezdődik a szokásos péntek esti "Hogyan idegeljük ki a másikat?" játék..

Melyik Cég Adtta Ki A Playstation?

Microsoft
Sony
Panasonic
Samsung


Kérnék egy javítást erre.. köszi..

T.
Pontszám: 5
népszerűKisujjFérfi
Végzetúr
65 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7926. hozzászólás - 2008.11.21. 21:24:41
Bevallom nem tudom, hogy ki tette hivatalos nyelvvé a latint a Római Birodalomban. Ennek ellenére ha jól rémlik volt egy érdekességekre vonatkozó kitétel a szabályzatban, és szerintem tök jó kérdés. Még ha nem is leltem rá választ eddig a guglival sem.

Ami azt illeti, az a baj, hogy próbáljon meg valaki egy definíciót adni arra, hogy "megfelelő kérdés." Mármint olyat, ami egyértelmű. Mert a Vágó műsorban is (különösen a későbbiek folyamán) olyan kérdéseket dobott ki, hogy csak pislogtam némelyiken (jellemzően a művészettel/sporttal kapcsolatosokon), és nagyon büszke voltam, amikor tudtam a Jakupcsek utolsó kérdésére (vagy utolsó előtti?) a választ, csakúgy, mint Vágó utolsó kérdésére. Amire ki szeretnék lyukadni ezzel az az, hogy akkor most ezek a kvízesek mekkora állatok voltak, hogy betettek 1-1 sport kérdést?

Mert szerintem piszkosul nem. Rendben, hogy a fustal, bob és hasonló bajnokságokról átlag embernek sejtése sem lesz. Viszont nagy olimpiai rekorerek és csúcstartók, nemzeti büszkeségek jöhetnek. Hasonlóan zenében: Beethoven, Mozart, Verdi ismertebb műveiről illene tudni (vagy legalábbis utánajárni. Ezeket bevallom, nem tudom). Pár jellegzetesebb, híresebb épület építészeti stílusa? Szívom, de jöhet.

Ez az egyik oldal. A másikon van, hogy ez amennyire rémlik mégiscsak valamennyire fantasyhoz és szerepjátékhoz meg általában PC-s játékos oldal. Éppen ezért a híresebb dolgok onnan is maradhatnának. Ha soha nem is olvastam Salvatore-t, azért tudom, hogy van egy Drizzt nevű fickója két tápos szablyával, ami jöhetne ide a karakteremnek Ha nem is olvastam egyetlen Pratchettet sem, általános Korongvilágos kérdést meg tudok válaszolni, mert mint a fenti zenészeknél, barátom a gugli. Csak legyen valami támpont a megfogalmazásban. PC-ből is, azért ha az ember leül a gép elé játszani, akkor annyi igény azért szorulhat is bele, hogy legalább egy Quake-nek, Civilizationnek, Gobliiinsnak, Warcraftnak (nem WoW) megadja a neki járó elismerést, és utánajár.

Nem mindennek! Pl. Hallgate: London érdekli a péket. De szerintem aki a Sid Meier-féle Civre egyszerűen azt mondja, hogy nem érdekli, az játéktörténelmileg olyan, mintha Beethovent kihajítanám a pékbe, hogy kit érdekel. Nem ismerem, kész. Plusz vélhetően egy 8-10 éves játékos kevesebbet tud Einstein idézeteiről (ma futottam bele), mint a WoW-ról. Kész, ez van. Egyik ezért fog sírni, a másik azért. Megoldás? Itt jön a LÉNYEG:

Lehetne a kérdés feltevéskor kategóriát megadni. Mondjuk "könnyűzene" "komolyzene" "ponyvairodalom" (Igen, King és Drizzt egyben) "PC játékok" etc. Mind előre megadott kategória. Ezekből mindenki kiválaszthatna X kategóriát, amiből a kérdéseket szeretné kapni (esetleg X-et, amiből nem). Vagy ha kevesebb gomb, akkor simán ifjúsági kérdés-felnőtt kérdés és kész.

Esetleg javasolnám, hogy a hibás kérdésk ne essenek ki automatikusan, hanem csak valami várólistára kerüljenek, ahol a moderátor időnként szétnéz, és ha talál 1-2 méltatlanul kipergettet (pl. a fenti latinos kérdés, az Ady verses kérdés, ilyesmi), akkor annak megszavazza a bizalmat és egyszerűen visszateszi valami jelzéssel (ami kb. a "kérdés jó, a válaszadók hülyék" hivatalosan elfogadott verziója lenne).
http://www.youtube.com/watch?v=wlwW0iinCVc
Pontszám: 7.33
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7927. hozzászólás - 2008.11.21. 21:28:39
Ki volt Szauron mestere?
Illuvatar
Lúthien Tinúviel
Melkor
Gandalf
Iluvatar
Valahogy az az érzésem hogy hiába emlegetjük annyit a Szilmarilokat, még nem lesz könnyű kérdés.
Ez szépen megfogalmazott, nem is nehéz annak aki olvasta, de mégis attól félek spec. Remélem más véleményen vagytok
A hozzászólást cirip módosította 2008.11.21. 21:29:37-kor
Pontszám: 6.17
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7928. hozzászólás - 2008.11.21. 21:48:19 (Válasz cirip #7927 hozzászólására.)
Nem tudok nyilatkozni, mert bár megvan A gyűrű keresése, A babó, meg a trilógia is könyvben, de a Szilmarilok kimaradtak.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5.33
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7929. hozzászólás - 2008.11.21. 21:51:57
Melyik szinten nyílik lehetőség a hordaváltoztatásra?
12
20
19
15

Gyors választ kérek, mer elment már 2 perc
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3.17
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7930. hozzászólás - 2008.11.21. 21:52:20 (Válasz Edef #7929 hozzászólására.)
Siessetek, mert sehol nem találom!!!
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3.17
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7931. hozzászólás - 2008.11.21. 21:52:25
15
Pontszám: 7.33
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7932. hozzászólás - 2008.11.21. 21:54:21 (Válasz Necronis #7931 hozzászólására.)
Köszönöm jó volt!
Most a kérdésem, melyik 15-os szinten lévőnek van ennyi sütni valója, hogy ilyet kérdez?

És melyik az a másik aki átengedte?
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3.60
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7933. hozzászólás - 2008.11.21. 21:56:19 (Válasz Edef #7932 hozzászólására.)
Benne van a játékleírásban, csak nem akartam húzni az időt mert láttam sietős a dolog. De olvass utána nyugodtan, ott van.
Pontszám: 7.67
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7934. hozzászólás - 2008.11.21. 21:57:48 (Válasz Lanmandragoran #7928 hozzászólására.)
Ha nem olvastad akkor mesélek
A kérdés nagyjából annyit tesz ki Lucifer Tolkien világán?
Hiszen Szauron, a Sötét Úr, csak egy maia, aki Melkort szolgálta az ősi időkben, előtte ha jól emlékszem egy másik valát Aulét szolgált.
Melkor pedig az egyike az első valáknak, akiket Iluvatar teremtett, de ő elkezdett ellene áskálódni, és innen jön a szokványos bukott angyal sztori....
Vicces hogy a Gyűrűk Ura rettegett ellensége tulajdonképpen csak egy száműzött angyal szolgája
Pontszám: 6.17
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7935. hozzászólás - 2008.11.21. 21:57:52 (Válasz Necronis #7933 hozzászólására.)
Ott néztem meg először.
Abban nincs, de ha akarod ide másolom.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3.60
közellenségPetike5Férfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7936. hozzászólás - 2008.11.21. 21:59:46 (Válasz Kagemusha #7921 hozzászólására.)
a kocsmábaIdézet: Kagemusha - 2008.11.21. 19:05:00
"Hová kerülnek a csatában elesett hősök ?

A kocsmába
Walhalla
Menny
Pokol"

Hát ugye, ez attól függ, milyen nemzetiségû volt az illetô hôs, aki a csatában elesett... ha történetesen norvég/skandináv, akkor bizony a Valhallába.
Tehát egyfelôl a kérdés pontatlan, másfelôl a válasz helyesírásilag hibás.
Pontszám: 2.33
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7937. hozzászólás - 2008.11.21. 22:00:05 (Válasz Edef #7935 hozzászólására.)
A játék során fokozatosan elérhető lehetőségek listája
Szint
1. szövetség alapítása, szövetségbe való belépés
...
15. lehetőséget kapsz a hordaváltásra
....

ez a szöveg a játékleírás végén levő linkről érhető el, sokszor hasznos
A hozzászólást cirip módosította 2008.11.21. 22:01:02-kor
Pontszám: 6.50
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7938. hozzászólás - 2008.11.21. 22:01:12 (Válasz cirip #7937 hozzászólására.)
Így én már nem másolom be, köszönöm, cirip

Na szép... segítek neki erre lepontoz... és még egy hölgyet is így légy segítőkész
A hozzászólást Necronis módosította 2008.11.21. 22:04:06-kor
Pontszám: 6
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7939. hozzászólás - 2008.11.21. 22:02:20 (Válasz Necronis #7938 hozzászólására.)
nincs mit

Na, ki állt neki lepontozni egy egész topicot?
A hozzászólást cirip módosította 2008.11.21. 22:02:51-kor
Pontszám: 5.33
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7940. hozzászólás - 2008.11.21. 22:09:02
bocsi az offért, de azt honnan lehet megtudni, hogy ki pontozott és mennyire?
csak mert nem olyan rég napocskás lettem, aztán (pedig jófórmán hozzászólásom sem volt utána) újra napocska félig felhő mögé bújva...
vagy hogy működik ez? mert én nem kaptam semilyen jelzést, hogy valaki felpontozott vagy lepontozott volna...
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!