Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
521. hozzászólás - 2008.09.30. 19:44:42 (Válasz cirip #513 hozzászólására.)
Idézet: cirip - 2008.09.30. 18:54:38
Paladins have several anti-Undead and Demon abilities

Warlocks are masters of the dark arts, devoted to furthering their understanding and use of Shadow and Fire based magics, along with the summoning of demons

Én nem wowozom, így nekem nem volt egyértelmű
Legközelebb jobb lenne, ha kicsit pontosabban fogalmaznád meg a "foglalkozik vele" kitételt


Izé; nem én írtam a kérdést még csak nem is WOW-ozom, normál fantasy/szerepjátékos előismeretek alapján is egyértelmű (paladine~paplovag); a különbség ott van hogy a warlock idézi/felhasználja a démonokat a paladin pedig harcol velük/ellenük. Mindkét kaszt foglalkozik tehát a démonokkal csak másképp.
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
522. hozzászólás - 2008.09.30. 19:45:06
Idézet: maki90 - 2008.09.30. 19:04:08
"Mit mondott Lope de Vega a halálos ágyán?

Még egyszer a frontra barátaim!
Szépen kérem, hadnagy úr, gondoskodjék róla, hogy följussak, lefelé már jövök én magamtól is.
O sanda simplicitas! Ó, szent együgyûség.
Rendben van. Kimondom hát: sohasem állhattam Dantét"

A helyes válasz szerintem a 4. Rossz, hibás kérdés értékelést kapta. Szeretném megtudni miért?

Tisztelettel,
Dearthan


Idézet: Kolorad - 2008.09.30. 19:08:15
Ki lett Canterbury érseke 598-ban?

Canterburyi Szent Ágoston
Nagy Szent Gergely
Canterburyi Lőrinc
II. Theuderic

ez a kérdés miért kapott rossz értékelést? Illetve valahol meg lehet tudni ki-miért minősített egy kérdést rossznak?


Idézet: EMTyb - 2008.09.30. 19:12:34
Már tényleg nem értem az új kvíz értékelés rendszerét...
Egy ilyen általános műveltséggel foglalkozó kérdés miért rossz kérdés?

"Mit jelent magyarul a következő szállóige: "Alea iacta est"

Bizonytalan, hogy mit hoz az este. (Titus Livius)
Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna. (Boethius)
A kocka el van vetve. (Julius Caesar)
Ki mint vet, úgy arat. (Cicero)"


Azért, mert a HKK egyik lapjának színesítőszövegében sincs benne egyik sem... Komolyan, kezdem elveszteni a bizalmamat ebben a játékban. Pedig olyan jól indult...
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5.67
fórumozóAzirafaelFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
523. hozzászólás - 2008.09.30. 19:47:50
Én csont nélkül rányomom, hogy rossz kérdés ha valami nem teljesen egyértelmű vagy olyan réteg hülyeséget kérdez valaki amit normális körülmények között nem tudhat az ember. DE így is átjut pár ilyen a szűrőn és már nem lehet értékelni csak szívni a fogunkat...
Azirafael, TGY
Pontszám: 4.67
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
524. hozzászólás - 2008.09.30. 19:55:01 (Válasz maki90 #520 hozzászólására.)
Persze, és még a gondolatolvasást is kifejlesztem, hogy tudjam, mire gondolhatott a kérdés feltevője, vajh.
A hozzászólást cirip módosította 2008.09.30. 20:51:29-kor
Pontszám: 5
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
525. hozzászólás - 2008.09.30. 20:01:12
Ki az a magyar színművész, akire Richard Burton - miután megnézte egy szerepben, amiben Oscar-díjat - ennyi a kérdés

Páger Antal
Darvas Iván
Csákányi László
Sinkovics Imre

Ez a kérdés hibás, se füle, se farka.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagMorthFérfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
526. hozzászólás - 2008.09.30. 20:01:49
Sziasztok!

Egy szerintem hibás kvíz kérdéssel kapcsolatban lenne észervételem:
"-Hány híd keresztezi a Tiszát Szolnoknál?" -lehet nem tökéletes az idézet
A helyes válasznak 2 lett megadva, de a kérdés pontatlan, mert egy vasúti és két közuti híd található, tehát 3.
Ez nem egetverő hiba, de bosszantó.


Általánosságban is lenne megjegyzésem. Több kérdésnél tapasztaltam -sajnos nem jegyzeteltem, de ezután fogok- félreérthető az, hogy nem jelölnek meg évszámot vagy konkrét dolgot ami nem változhat az idő haladtával...

További jó játékot és szép napot kívánok Nektek!

Morth
Pontszám: 5
kedvelt tagKoloradFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
527. hozzászólás - 2008.09.30. 20:10:14 (Válasz Azirafael #523 hozzászólására.)
Mi számodra a "normális körülmények között"? Mi alapján határozod meg egy kérdés normalitását? Esetleg mellékelnél egy általad írt kvízkérdést is?
Pontszám: 5
irritálómaki90Férfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
528. hozzászólás - 2008.09.30. 20:23:14
Igen ez a "normális körülmények között" szerintem is furcsa meghatározás.
Ez egy kvíz játék a végzetúron belűl. S a globális tudás elég széleskörű tudást jelent. Tehát építészettől kezdve a forma 1-es pilótákon keresztül a matematikai pályadíjasokig bezárólag mindeféle kérdés feltehető sztem. Az, hogy néha meglepnek minket egy olyannal amit ne tudnék 5 másodperc alatt megkeresni a google-n nem jelenti, hogy rossz kérdés. Ha a google végig ott van a tálcán, nekem legalábbis, nem normális körülmény.

Tisztelettel,
Dearthan
A hozzászólást maki90 módosította 2008.09.30. 20:25:20-kor
Pontszám: 5
fórumozóHegeFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
529. hozzászólás - 2008.09.30. 20:54:13 (Válasz Morth #526 hozzászólására.)
Tényleg nem volt tökéletes az idézeted...
Mivel a kérdés "Mennyi közúti híd...", ergo jó a 2....

R.

Idézet: Morth - 2008.09.30. 20:01:49
Sziasztok!

Egy szerintem hibás kvíz kérdéssel kapcsolatban lenne észervételem:
"-Hány híd keresztezi a Tiszát Szolnoknál?" -lehet nem tökéletes az idézet
A helyes válasznak 2 lett megadva, de a kérdés pontatlan, mert egy vasúti és két közuti híd található, tehát 3.
Ez nem egetverő hiba, de bosszantó.


Általánosságban is lenne megjegyzésem. Több kérdésnél tapasztaltam -sajnos nem jegyzeteltem, de ezután fogok- félreérthető az, hogy nem jelölnek meg évszámot vagy konkrét dolgot ami nem változhat az idő haladtával...

További jó játékot és szép napot kívánok Nektek!

Morth
Pontszám: 5.33
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
530. hozzászólás - 2008.09.30. 21:03:36
Szervusztok!

Én is sajnálom a bolygós kérdésemet, nagyon úgy tűnik, hogy naprakész tudományt még véletlenül sem szabad betenni, mert esetleg még tanulnának valamit a játékosok (bocs a cinizmusért). Engem épp ezést nem zavar az, ha kapok egy kérdést mondjuk a Battletech univerzumból, legfeljebb akkor, ha az a kérdés a szereplő hajszínére kérdez rá.

A HKK-s kérdések is mehetnek, az alapszintű ismeretekig (fajok, istenek közismert nevei, ezek megtanulhatók). De komolyan zavar az, hogy egy gép számol egy százalékot, és az alapján törli a kérdést a játékból, holott az információ, amit kérdezek, az esetek komoly százalékában helytálló (Ha hibázok, nem szégyellek javítást kérni). Nagyon szomorú, hogy azt a kérdésemet, hogy ki az Enterprise kapitánya, jobb százalékban ismerik, mint egy valós tudományos eredményt, és ezért a valódi műveltséget is tesztelő kérdés kikerült az adatbázisból. A Google használata viszont nem lenne szabad, hogy követelmény legyen.

***

A nem szakadt pólón négy lyuk kell legyen, valóban: egy, ahol a fejed kibújik, kettő a kezeidnek, és a negyedik, amiről a kérdésfeltevő megfeledkezett: a bebújáshoz szükséges lyuk. Na, ez aranyos kérdés volt.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 6
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
531. hozzászólás - 2008.09.30. 21:13:21
Melyik zászló nem illik a többi közé? van 3 európai, meg egy dél-amerikai, de az egyik európai a helyes válasz. Lehetne törölni?
Üdv:
Gabi
Pontszám: 6
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
532. hozzászólás - 2008.09.30. 21:13:23 (Válasz Awenhai #530 hozzászólására.)
Pontosan ugyanezt gondolom én is. Feltettem egy olyan kérdést, ami középiskolás alap tananyag, picit kellett volna gondolkodni hozzá. 17% tudta a választ A kérdés jó, a válasz is, és szerintem még ötletes is, megválaszolásához a google segítséget jelent ugyan, de önmagában nem elegendő. Csak egy kicsit gondolkodni kellett volna...
Szomorú.
Pontszám: 6
kedvelt tagMorthFérfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
533. hozzászólás - 2008.09.30. 21:16:51 (Válasz Hege #529 hozzászólására.)
Ezúton kérek elnézést.
Sajnálom, hogy belekötöttem.
Pontszám: 5
népszerűtlenRobarTigezFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
534. hozzászólás - 2008.09.30. 21:22:38 (Válasz Delicatesse #480 hozzászólására.)
Idézet: Delicatesse - 2008.09.30. 13:16:47
Idézet: RobarTigez - 2008.09.30. 11:21:57
Üdv!
Az utóbbi kérdést rossznak itéltétek, de nem tudok rájönni miért. Kérlek magyarázátok meg.

A hely neve, ahol a Végzetúr online játék játszódik?
Azeroht


Azeroth. Talán ezért


Üdv!
Az utóbbi kérdést rossznak itéltétek, de nem tudok rájönni miért. Kérlek magyarázátok meg.

A hely neve, ahol a Végzetúr online játék játszódik?
Azeroht
Ghalla
Középfölde
Ynev

A jó válaszolok aránya 83.56% volt. Csak emgjegyeztem mellékesen:)

És nálam is ugyanaz a gond e kérdésnél, mint Necronisnál, hogy elsőre jónak itélték, és mostanság lett belőle rossz kérdés. Ezért nem értem. Kérem segítsetek elmagyarázni.


Ez volt az eredeti szöveg!
Delicatesse! Köszönöm a gúnyolodásod. Ha lehet máskor a teljes szögveget idézd, köszönöm. Egy értelmes magyarázzatot vártam. Csak nem feltételezed, ha felteszek négy lehetőséget és köztük a jó, akkor a rossz lesz a válasz! Szeretném, ha valaki válaszolna a kérdésemre, mert elszomorító, hogy így gúnyolodnak egyesek a problémáimon, mégha nem is oly nagyok.
RobarTigez, a bárd, ki egy újabb történetet...dalol s regél néked.
Pontszám: 6.33
kedvelt tagMorthFérfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
535. hozzászólás - 2008.09.30. 21:26:05
Sziasztok!

Megoldható lehetne, hogy a válasz leadása után a kérdés még látható maradjon?

Nem tudom mennyire megvalósítható, de szerintem sokszor jönne jól.

A választ előre is köszönöm.

Morth
Pontszám: 5
népszerűAislingNő
Végzetúr mester
334 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
536. hozzászólás - 2008.09.30. 21:45:49
Kaptam egy kérdést, miszerint hogy hívják az Indiai domborműveket, mire is a sztélét fogadta el jónak. No, erre találtam egyiptomi és mezopotámiai hivatkozást, Indiait viszont sehol. Amúgy a másik három válasz még a kartus (díszítés, pl. pajzson), ambó (emelvény a templomhajóban), és a fauves (francia festészeti irányzat) volt. Tehát ezeket nézve igen, sztéle, de hogy kimondottan egyiptomi volna... Kéne pontosítani.
Pontszám: 5
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
537. hozzászólás - 2008.09.30. 22:01:38
Tisztelt Játékosok!

Elnézést, eddig nem volt időm ma belépni.
Jónéhány olyan - egyébként jó - kérdés törölve lett, amelyeket már számtalanszor föltettetek. Pl. "Alea iacta est." csak ma három embernek jutott eszébe.
Tudom, erről a kérdés írója (többnyire) nem tehet, de ezeket a kérdéseket sajnos mégsem tudjuk elfogadni.
Pontszám: 7.50
fórumozóToxinBoyFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
538. hozzászólás - 2008.09.30. 22:45:20
Hát ezen behaltam. Most akartam föltenni egy új kérdést, erre:

"A kérdésben nem megengedett szó szerepel!"

A kérdés a következő lett volna: Melyik szarvasfaj nőstényének nincs agancsa?

Megkérném a kedves moderátorokat, hogy a "szarvas" szót vegyék le a tiltott szavak listájáról. Köszönöm.
Néha tudunk beszélgetni, de csak ha eltérünk a témától.
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
539. hozzászólás - 2008.09.30. 22:58:24
Nem lehet, a "szar" fönt van
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.09.30. 22:58:34-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
540. hozzászólás - 2008.09.30. 23:08:02 (Válasz Awenhai #530 hozzászólására.)
igen, ezt az automatikus törlést én is szigorúnak érzem (mert sok esetben a kérdés tök jó, ha meg nehéz hát Istenem, olyanok is kellenek!), esetleg az lehetne a megoldás, hogy a kevesebb mint 25%-os jó válasszal rendelkező kérdések automatikusan felfüggesztésre kerülnek, és az admin dönthet, hogy visszaengedi keringeni vagy kiszórja végleg.
Zoidberg - v1
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!