Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1281. hozzászólás - 2008.10.08. 00:28:23
Nem figyeltem és jó értékelést adtam egy törlendő, vagy javítandó kérdésre az előbb. A gombákat hová sorolják volt a lényege. Szerepelt a növény, az állat, a semelyikbe, és helyes válaszként "egy teljesen másik országba". Átverésnek jó, mert teljesen külön kategóriaként kezelik, de nem ország, sőt még csak osztály sem besorolásilag.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 3
kedvelt tagJevaNő
Végzetúr tehetség
188 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1282. hozzászólás - 2008.10.08. 06:25:46
Nekem nagyon tetszik, hogy lehet kérdéseket írni, ne vegyeték el ! Én igyekszem jó kérdéseket írni, nagyon figyelek, hogy jó legyen a kérdés és a válaszok is. Most mondjuk az egyik (hogy ki az olasz származású felfedező), lehet, hogy kiesik, mert nem találják el a jó választ!
- The happiest women, like the happiest nations, have no history. -
Pontszám: 5
kedvelt tagWolfyFérfi
Végzetúr tehetség
181 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1283. hozzászólás - 2008.10.08. 06:42:29
Újabb hibás "központi" kérdés:
"Melyik szakértelem kell, hogy több állatod lehessen?"
Valaszom: "Vezetőkészség"
"A helyes válasz a Csapdakészítés lett volna"
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1284. hozzászólás - 2008.10.08. 06:51:37
Szervusztok!

Wolfy: Ha szándékosan tetted idézőjelbe a "központi" szót, bocsánat.... Nem biztos azonban, hogy eredeti kérdésről van szó.

Sőt, akár az is megtörténhet, hogy valami nem kóser. Ha nem küldött be más is egy kérdést, akkor megtörténhet, hogy a két vadászat közti váltás miatt átrendezi a gép a válaszokat, de a helyes válasz jelölése a rendszerben ugyanott marad. Ekkor hiába jelölöd meg a jót, egy rosszat fog elfogadni.

A szóban forgó kérdés, ami miatt felkaptam a fejem: "Melyik szín nem szerepel Oroszország nemzeti lobogóján?". Egy játékostársunk éppen dühöngött, hogy a gép hülyeséget fogadott el helyesnek. Ha más nem küldte be, akkor a fent említett probléma nagyon komoly eséllyel fennáll, s játékromboló hatásúvá lehet. Ha más is beküldte helytelen válasszal, akkor az viszont írtandó.

***

Belefutottam két kérdésbe a legutóbbi vadászatom során.

"Mennyi őskőbe kerül egy állatfelszerelés?" A helyes válasz most még kitalálható, de a kérdés, pont a későbbi feltételek miatt pontosításra szorul. Javasolnám beleírni, hogy negyedik szintű állatfelszerelésről van szó, feltételezem, hogy nem csak ott lehet majd állatfelszerelést venni.

"Ki nevezte ki consulnak a saját lovát?" A kérdés jó, ám az egyik válaszban helyesírási hiba van. A javítás után tökéletes lesz.
A hozzászólást Awenhai módosította 2008.10.08. 07:10:33-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1285. hozzászólás - 2008.10.08. 07:29:32
"Az ország, melynek nevét a következő országok kezdőbetűi rejtik: Líbia, Dánia, Örményország, Andorra, Togo, Finnország, Hollandia, Izland"

nem rendelkezik tengerparttal
a múltban európai nagyhatalmak gyarmata volt
államformája alkotmányos monarchia
lakosainak száma több mint 90 millió fő (az igaz állítást kell megjelölni)

No ez a többség szerint kukába való; holott mindössze abban különbözik a többi "országos" kérdéstől hogy kell hozzá még az elején egy kis agymunka.

Nekem ebből komolyan elegem van. Nem vagyok hajlandó olyan kérdéseket írni amelyek kizárólag gugli segítségével megoldhatók; annak semmi értelme nem volna. Igenis kelljen a megoldáshoz legalább valami minimális agymunka. Hát könyörgöm nekem is munka kitalálni a kérdést; még szép hogy elvárható hogy a másik is dolgozzon a megfejtésért!!

8, csak gugli segítségével nem megoldható kérdésből 6 rossz vagy törölni értékelést kapott.....
Pontszám: 7.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1286. hozzászólás - 2008.10.08. 07:48:03
Mit jelent az az angol mondat I Love You?
Menj innen
Szeretlek Téged
Hagyjál békén
Ahha biztos

A kérdés nem vészes, csak a kérdésből hiányzik az idézőjel és az utolsó válasz is... hmm...
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1287. hozzászólás - 2008.10.08. 07:49:22 (Válasz Awenhai #1284 hozzászólására.)
Biztos nem hagyja az űrlapon bejelölve az eredeti, ha letelik a vadászat és újratölt. Mint a jelzésből látszik, itt nem a válasszal volt a gond, hanem a beküldő által helyesnek ítélt válasszal.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1288. hozzászólás - 2008.10.08. 07:51:53
Ki a dark fantasy leghíresebb írója?
Howard Philip Lovecraft
Robert E. Howard
R. A. Salvatore
Wayne Chapman

Örülök, hogy ugyanarra gondoltam, mint a kérdés feltevője, de azért nem túl egyértelmű talán. Hisz van, aki szerint a felsorolásból más is dark fantasyt írt. Persze kiderül. Ha bennmarad, akkor jó.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1289. hozzászólás - 2008.10.08. 07:55:24
Mi jelent a sudoku?
Trópusi gyümölcs
Építészeti stílus
Játék (erre gondolt e kérdés feltevője)
Japán ropogtatnivaló

De: A „szúdoku” (japánul 数独, angolos átírással sudoku) név egy hosszabb japán kifejezés rövidítése. Az eredeti név jelentése: „a számjegyek csak egyszer szerepelhetnek” (数字は独身に限る, szúdzsi va dokusin ni kagiru). Ez a japán Nikoli Co. Ltd. bejegyzett védjegye.

Inkább javítani kéne, hogy "Mi a sudoku?"
Pontszám: 7.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1290. hozzászólás - 2008.10.08. 07:58:20
Van egy kérdés: "Mit jelent az, hogy bélpoklos?"

A kérdés fenomenális! Ettől beszoptam, mikor elküldtem, akkor olvastam végig, hogy mik a válaszok, csak elsőre böktem arra, ami alapban beugrott. Félek, hogy a 25 % miatt hamar elszáll, pedig...
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1291. hozzászólás - 2008.10.08. 08:04:09 (Válasz Craslorg #1287 hozzászólására.)
Szervusztok!

Nem a gépen hagyja bejelölve, hanem a szerver memóriájában. Vagy pedig tényleg az én kérdésemmel azonos kérdést küldött be valaki, rossz válasszal. Tény, hogy mindenképpen utána kell nézni, vagy, mert rossz a kérdés, vagy, mert később gondot okozhat.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
fórumozóKregonFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1292. hozzászólás - 2008.10.08. 08:28:53
A következő kérdés hibás! Melyik ásvány nem drágakő?(valami hasonlo a kerdes) a, Gránát b, Gneisz c, Smaragd d, Topáz
A Gránát se drágakő és a Gneisz sem! A gránát az egy ásvány csoport!Igaz feldragakovek tobbnyire de a feldragako az nem dragako:)
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1293. hozzászólás - 2008.10.08. 08:52:33
Az informatikában, minek a rövidítése a CPU?
Central Process Unit
Cerebation Process Unkown
Central Paramter Universe
Citrom Paradicsom Uborka

Majdnem jó a helyes válasz. Persze, kitaláltam, csak "-ing" hiányzik.
Pontszám: 5
irritálóTrockijFérfi
Végzetúr tehetség
234 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1294. hozzászólás - 2008.10.08. 08:53:08 (Válasz Craslorg #1289 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2008.10.08. 07:55:24
Mi jelent a sudoku?
Trópusi gyümölcs
Építészeti stílus
Játék (erre gondolt e kérdés feltevője)
Japán ropogtatnivaló

De: A „szúdoku” (japánul 数独, angolos átírással sudoku) név egy hosszabb japán kifejezés rövidítése. Az eredeti név jelentése: „a számjegyek csak egyszer szerepelhetnek” (数字は独身に限る, szúdzsi va dokusin ni kagiru). Ez a japán Nikoli Co. Ltd. bejegyzett védjegye.

Inkább javítani kéne, hogy "Mi a sudoku?"


Epp ugyanezt akartam en is beirni Mindenesetre koszi a helyes valaszt

T.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1295. hozzászólás - 2008.10.08. 08:53:23 (Válasz Awenhai #1291 hozzászólására.)
Szerver nem tárolja a választ. Ez kliensoldali dolog, amíg nem küldi el.
Pontszám: 5
népszerűtlenGábor ÚrFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1296. hozzászólás - 2008.10.08. 09:06:27
sziasztok...általában válaszolok s automatikusan jó értékelést adok...,de sok a hiba én vagyok hülye,de azthiszem ezt a valahogy másképp is megoldhatóvá lehetne tenni.Pl:Értékelő neve problémája ha rossz,visszamenni a kérdésre ha utólag problémás.Mert nem érdekes ha elveszlik egy jó válaszom,de véleményezhetném s kultúráltan orvosolhatnánk....sok sikert mindenkinek;)
Pontszám: 5
fórumozóOverlordFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1297. hozzászólás - 2008.10.08. 09:15:23
Hol él a világ legnagyobb testó sasfaja?
Európa
Ázsia
Afrika
Ausztrália

A hárpia (A legnagyobb ismert sas fajta) a dél amerikai dzsungelben él és jó 10 cm-el nagyobb, mint európai társa a Szirti sas (megjegyzés nem csak Európában honos)
Köszönöm újabb kérdést és küldetést buktam el.
+ helyesírás
Ez meg csak egy kis érdekesség, amit akkor találtam amíg kerestem.
http://www.goldengate.hu/kismalac/kismalac_video/vid_other_flash/ 2433_2007112018013679113361_wmv
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1298. hozzászólás - 2008.10.08. 09:22:35
Melyek a "vártál" anagrammái?
látvány
váltál
tárlat
lárvát

Javítani kéne, hogy melyik a "vártál" anagrammája?
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1299. hozzászólás - 2008.10.08. 09:26:14 (Válasz Overlord #1297 hozzászólására.)
Javaslat: Ha ilyen a kérdés, akkor szakítsd meg a VD-t és 1 perc múlva indítsd újra, jó eséllyel nem ugyanazt a kérdést kapod. (ez persze mindenkinek segítség lehet ilyen esetben - pl a 10 folyamatos helyes válaszos küldinél)
Pontszám: 5
irritálóMat_Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1300. hozzászólás - 2008.10.08. 09:30:40
Ki magyarország miniszter elnöke?
Drath Vader
Én
Orbán Viktor
Gyurcsán Ferenc

remélem ezért nem kapott LEt a kérdés feltevő...
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!