Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4041. hozzászólás - 2008.10.28. 00:06:52 (Válasz Rammstein #4040 hozzászólására.)
Idézet: Rammstein - 2008.10.27. 23:58:11
Idézet: Syck - 2008.10.27. 23:48:34
Idézet: Rammstein - 2008.10.27. 23:45:35
Nem leszel számkivetett
Ígrem,sok pénzem lesz,akkor majd veszek neked egy
TV-t
Így tudsz majd haladni a korral,amúgy ez,lehet spec is meg múló tényező is,mert amennyire tudom (mivel anyám nézi ) elég szépen tekerik a sorozat szálait.Ebből kifolyólag,nem tudhatjuk,hogy tényleg nem lesz benne időutazás vagy földönkívüliek
(nem tudom a kettő közül melyik nem passzol oda,de talán az időutazás (a) )


idoutazas mar volt benne, tobb is (a magyar szinkronosban lehet, h meg nem volt. bocs)

jelenleg, a foldonkivuliek nem biztos, de vszinu az is lesz, ismerve a szigetet...

Tévénk van...de nem kábel...
Amennyire én ismerem a sorozatot,azt sem tartom kizártnak hogy J és K ügynök is megjelenik a végén
De E.T. sincs kizárva, hogy valahol ott fog eltekerni


Köszi srácok
Rammstein, egy Junoszty elég lesz , amennyit én nézem ..
Különben a jegesmedve volt a helyes válasz
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
fórumozóRammsteinFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4042. hozzászólás - 2008.10.28. 00:14:10
Jegesmedve?
A kérdés feltevője akkor kezdje el nézni mégegyszer a Lostot...Arra még én is emlékszem,hogy egy jegesmedve rohant feléjük egy trópusi szigeten... Ez a kérdés ebben az esetben hibás. Javításra szorul!

Ami a TV-t illeti Azt is mondtam ha majd sok pénzem lesz ritka egyedi és szokatlan jelenség ez nálam
A hozzászólást Rammstein módosította 2008.10.28. 00:15:28-kor
Gyönyörű,szép, kedves, aranyos, csodálatos,erős, inteligens ember vagyok,és a szerénységem a fő erényem...
Pontszám: 5
kedvencandrejFérfi
Végzetúr tehetség
110 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4043. hozzászólás - 2008.10.28. 00:20:44 (Válasz Jeva #4030 hozzászólására.)
Idézet: Jeva - 2008.10.27. 22:07:56
Idézet: Hatsepsut - 2008.10.27. 21:34:40
Idézet: andrej - 2008.10.27. 15:17:05

Milyen színű a káoszkígyó?
piros
zöld
fekete
sárga
Képzeljétek zöld, vajon hol élhet, gondolni sem merem, hogy a HKK világában.

Én úgy emlékszem, ott lila káoszkígyók élnek. Már legalábbis a lap színe szerint.


A káoszkígyót itt ejted el, vadászat közben. Narancs a háttere a képnek, a kígyó meg zöld. De az a baj, hogy ezt nem biztos, hogy első szinttől eléd dobja a vadászatok során, tehát spec. Főleg anélkül, hogy tudnád, hogy hol zöld és hol káoszkígyó.


Na tessék én meg mindjárt HKK-t kiálltok. :
Pontszám: 5
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4044. hozzászólás - 2008.10.28. 00:26:10
Pillok, asano, Chaos, Omichron "elmés" kérdéseit nem élvezhetitek többé.
További 4 játékos 3 nap tiltást kapott.
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4045. hozzászólás - 2008.10.28. 00:27:47 (Válasz Rammstein #4042 hozzászólására.)
Idézet: Rammstein - 2008.10.28. 00:14:10
Jegesmedve?
A kérdés feltevője akkor kezdje el nézni mégegyszer a Lostot...Arra még én is emlékszem,hogy egy jegesmedve rohant feléjük egy trópusi szigeten... Ez a kérdés ebben az esetben hibás. Javításra szorul!

Ami a TV-t illeti Azt is mondtam ha majd sok pénzem lesz ritka egyedi és szokatlan jelenség ez nálam


Na, most egy kicsit elbizonytalanodtam. Remélem jól emlékeztem a jegesmedvére ....
Visszatérve a TV-re, kezdj el gyűjteni, szeretnék egy piros Junosztyot, és akkor nézném rajta a Lostot, meg még az Esmeraldát is. Sőt, talán a Dawson és a haverokat is
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
fórumozóRammsteinFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4046. hozzászólás - 2008.10.28. 00:38:00
Jegesmedve tuti biztos, hogy van benne,mert az első évad elejét néztem,és abban volt
A tévéről meg annyit,hogy ha ilyeneket akarsz nézni,akkor inkább jobban jársz tényleg,hogy ha nincs tévéd,mert ezek csak arra jók,hogy az agysejteket pusztítsák.
NCIS, CSI, Dr Haus, és végül,de nem utolsó sorban, a hétvégi mesék tömkelege
Meg még a Rémvadászokat is szoktam nézni
Tehát jól gondold meg hogy mit szeretnél nézni
Gyönyörű,szép, kedves, aranyos, csodálatos,erős, inteligens ember vagyok,és a szerénységem a fő erényem...
Pontszám: 5
kedvelt tagTierNő
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4047. hozzászólás - 2008.10.28. 00:51:40
Komolyan mondom néha elgondolkodom minek is irogatom be...

Mi ért jó ha rád hivatkozva regisztrálnak volt a kérdés. Én azt válaszoltam hogy az LE 1 %-át kapja meg mire ő hogy az őskő 1%-át. Rossz a kérdés mivel 10 őskő után jár egy és 10-nek az 1 nem az 1 %-a szerény tudomásom szerint!
"Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Minden általuk szerzett őskő 1%-at Te is megkapod."


A másik mikor voltak az első ókori olimpiai játékok ?

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: i.e. 393 - ban

Én meg ezeket találtam 3-ikra már nem kerestem rá...

Az ókori Görögországban, azaz a Peloponnészoszi-félszigeten található Olümpia városában (innen ered az esemény neve) rendezték az első olimpiai játékot Kr. e. 776-ban, vagyis több mint 2500 évvel ezelőtt.

A görögök őstörténetének az alapos vizsgálata arra a következtetésre enged jutni, miszerint az első olimpiai játékokat i.e. 7.320-ban rendezték meg. Azt már mi, mai emberek is tudjuk, hogy a versenyek modern formájukban i.e. 776-tól minden 4. évben ismétlődtek Olimpia városában.
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4048. hozzászólás - 2008.10.28. 01:03:40
Melyik állat szemfogai fejlődtek hatalmas agyarrá?
rozmár
tatu
pingvin
lajhár

Höhö...ezen jót mosolyogtam...biztosra akart menni a kérdező. Bár még így sem garantált hogy a jó válaszok aránya 100%
Csak azért másoltam ide a kérdést, hogy ne mindig csak a rosszat jelentsem

Magyarországon jelenleg (2008) milyen tipusúak a rendőr (járőr) autók (általában)?
Toyota Yaris
Skoda Octavia
Lada 1500
Opel Omega

Még egy jópofa...Úgy látszik van látszatja tevékenységünknek...

A L'art pour L'art társaságban ki játsza Boborjánt?
Pethő Szolt
Szászi Móni
Laár András
Dolák-Saly Róbert

Feltételezem, hogy Pethő Zsolt akart lenni ...és játssza
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4049. hozzászólás - 2008.10.28. 01:37:22
Honnan származik a fantasy-k jól ismert szörnye az ork?
a Warhammar figurás stratégiai játékból
a Dungeons & Dragons szerepjátékból
a germán mitológiából
J. R. R. Tolkien műveiből *

Szeretném felhívni a tisztelt kérdező figyelmét arra hogy az orkokat NEM Tolkien találta ki, hanem ő is a germán mitológiából vette őket, akárcsak a tündéket. Szeretnék ez úton is hivatkozni Kornya Zsolt cikkére, idéznék belőle:
"...talán érdemes lenne megvizsgálnunk azt is, honnan származtak át a szerepjátékba. Erre a kérdésre első pillantásra könnyűnek tűnik a válasz. Természetesen Tolkien műveiből, mint az ős-DD motívumkészletének túlnyomó többsége. Igen ám, csakhogy Tolkien professzornak nem volt szokása hasraütéses alapon kitalálni a fantáziavilágát benépesítő szereplőket!"
Az író ezután terjedelmes levezetést folytat a szó eredetét illetően amit ajánlok mindenki figyelmébe. Sajnos csak nyomtatott formátumú elérhetőségét tudom, elektronikusat nem. A Fanfár 2005.áprilisi számában bárki utána nézhet! Kérném a kérdés felülvizsgálatát! Köszönöm!

Darun
Pontszám: 7.80
fórumozóIcelady64Nő
Végzetúr
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4050. hozzászólás - 2008.10.28. 01:52:05
Ki volt a Star Trek sorozatban az Enterprise csillaghajó első kapitánya?
Kathryn Janeway
James T. Kirk X
Jean-Luc Picard
Jonathan Sisco

A kezdetek: NX-01
Az első híressé vált Enterprise csillaghajó az NX osztályba tartozott, és Jonathan Archer kapitány parancsnoksága alatt állt.

Egy új legenda: NCC-1701
2245-ben siklott ki a szárazdokkból korának legjobb hajója, a Constitution osztályú USS Enterprise, Robert April kapitány parancsnoksága alatt. Aprilt Christopher Pike váltotta fel, őt követte James Tiberius Kirk. Kirk kapitány parancsnoksága alatt, a hajó ötéves küldetése megalapozta a Csillagflotta aranykorát.

Jó ez a kvíz, mert mindig tanulok belőle, kapásból én is Kirk kapitányt jelöltem volna, de biztos ami biztos megnéztem és meg is lepődtem..........

Még jó, hogy ugyanarra gondoltunk a kérdés feltevőjével

Azért nem ártana javítani!
Pontszám: 5
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4051. hozzászólás - 2008.10.28. 01:53:17
Tier:

Miért jó, ha általad regisztrálnak? Melyik állítás hamis?
Prémium juttatásokhoz is ingyenesen juthatsz.
Amíg csak játszanak folyamatosan kapod az őskövet.
Minden általuk szerzett őskő 1%-at Te is megkapod. *
Az általuk szerzett lélekenergia 1%-kát megkapod Te is!

Nem ez volt véletlenül a kérdés? Mert ezen én is elbuktam. Legjobb tudomásom szerint ajánlással nem lehet ingyenes prémium juttatásokhoz jutni! Ellenben az őskövek 1%-át megkapom. Csak mert a kérdező nem így tudja! A kérdezőnek ajánlanám az "ajánlás" menüpont átolvasását! Amúgy a válaszok is pontatlanok, hiszen aki ajánlás révén jut őskövekhez az elvileg ingyen válhat prémium taggá. Szóval ez egy abszolút rossz kérdés sztem!

Atreus: kiderült egyébként hogy olyan kérdést se "érdemes" feltenni amire mindenki tudja a választ, 100%-os helyes megfejtési arány mellett ui. pont úgy kidobja a rendszer mintha a válaszok 75%-a rossz lenne! Ezen én is fennakadtam sajnos!
A rendőrautós kérdést még szerencsére nem kaptam meg, de azért... nem vagyok benne biztos hogy ez minden megyére igaz!

Tüzesen süt le a nyári nap sugára...
...tikkadt szöcskenyájak legelésznek rajta.
...a Balaton parton a bikinis lányokra.
...az ég tetejéről a juhászbojtárra.
...a flaszteren a pizzafutárra.

Ebben nem találtam semmi hibát, de gondoltam az ilyen gyöngyszemeket talán érdemes megosztani másokkal is! Mielőtt ezt is kidobja a rendszer a 100% jó válaszok aránya miatt!

Melyik állat NEM emlős?
Tigris
Oroszlán
Hal
Házisertés

Ehhez a kérdéshez is csak gratulálni tudok!

Melyik futballcsapat körüli eseményekről szól a "Régi idők focija" című 1973-as magyar film?
Budapesti Vörös Lobogó SE
Minarik Ede AC
Csabagyöngye SC
Lampiongyári Kinizsi FC

Csak én nézek túl kevés filmet vagy ez tényleg spec kérdés???


Darun
Pontszám: 5
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4052. hozzászólás - 2008.10.28. 01:56:08 (Válasz Icelady64 #4050 hozzászólására.)
Ez benne volt a sorozatba is, vagy ez csak előzmény? Mert ha a sorozatba nem szerepelt akkor a kérdés jó, hiszen az arra kérdezett rá hogy a sorozatba ki volt az első kapitány!
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4053. hozzászólás - 2008.10.28. 01:57:19
Melyik magyar várost nevezték "Kis Moszkvának"?
Budapest
Győr
Szeged
Debrecen

A kérdező szerint Debrecen a helyes, én csak Szolnokra találtam a Kis Moszkva elnevezést. Valaki meg tudná esetleg erősíteni vagy cáfolni?

Melyik terméket nem tesztelik állatokon az alábbiak közül?
Colgate-Palmolive Co.
Avon Co.*
L'Oreal Co.
Procter&Gamble Co

A kérdés elég pongyolán lett megfogalmazva. Szerintem így helyesebb lenne: Melyik vállalat termekéit nem tesztelik állatokon, az alábbiak közül?
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4054. hozzászólás - 2008.10.28. 02:10:45 (Válasz Darun #4051 hozzászólására.)
Idézet: Darun - 2008.10.28. 01:53:17


Atreus: kiderült egyébként hogy olyan kérdést se "érdemes" feltenni amire mindenki tudja a választ, 100%-os helyes megfejtési arány mellett ui. pont úgy kidobja a rendszer mintha a válaszok 75%-a rossz lenne! Ezen én is fennakadtam sajnos!
A rendőrautós kérdést még szerencsére nem kaptam meg, de azért... nem vagyok benne biztos hogy ez minden megyére igaz!


Melyik futballcsapat körüli eseményekről szól a "Régi idők focija" című 1973-as magyar film?
Budapesti Vörös Lobogó SE
Minarik Ede AC
Csabagyöngye SC
Lampiongyári Kinizsi FC

Csak én nézek túl kevés filmet vagy ez tényleg spec kérdés???


Darun


A 100% helyes válasz kiesésen megdöbbentem ... , bár ha belegondolok van benne logika

Rendőrautós kérdésre meg talán azért írta azt, hogy (általában)

A focis kérdéssel kapcsolatban sajnos én is fogalmatlan vagyok. El is ismerem, hogy ez a sport nem hoz izgalomba, max a VB-t nézem...
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4055. hozzászólás - 2008.10.28. 02:28:27
Na, még egy, amit már nem lehetett értékelni:

Melyik bolygón született Darth Sidious? (Star Wars)
Naboo
Halálcsillag
Coruscant
Tatooine

Nem túl spec kérdés ez?
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4056. hozzászólás - 2008.10.28. 02:28:46 (Válasz Atreus #4054 hozzászólására.)
Nos, pontosan ezért tettem fel kézilabdás kérdést, de úgy látszik ezt sem szeretik sokkal jobban

"Az alábbi játékosok közül melyikük NEM volt tagja a 2008-as Férfi Kézilabda Európa-bajnokságon 8. helyen végzett magyar csapatnak?

Nikola Eklemovic
Carlos Reinaldo Enrique Perez
Nikola Karabatić
Nenad Puljezevic


A kérdésre eddig 18 jó és 33 rossz válasz érkezett."
A hozzászólást Gau84 módosította 2008.10.28. 02:30:14-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4057. hozzászólás - 2008.10.28. 04:09:32
Gau: Meg ne haragudj rám, de sztem az a 18-33 elég jó arány! Ha a női csapat tagjaira kérdeztél volna rá, tuti fordított lenne az arány!
Atreus: isten őrizz hogy kötekedni próbáljak de az sztem inkább filmes mintsem focis kérdés volt. Amúgy osztom véleményed, a labdarúgás engem se hoz lázba, főleg az nem amit hazánkba emlegetnek ezen a néven! Ami a SW kérdést illeti, sztem ez nem spec kérdés, sőt! Elég blőd! Mellékessen jegyezném meg hogy én nem találtam rá utalást hogy a Birodalom "fővárosában" született volna, de kizárásos alapon csak ez marad.
Most egy kicsit bosszús vagyok annak ellenére is hogy a kérdésre eltaláltam a helyes választ.

A fizikában mi az ellenállás mértékegysége?
Volt
Omega
Watt
Amper

Szeretném megkérni az illetőt hogy a fizika órákra járjon be, vagy a tanárát hogy buktassa meg! A helyes válasz (a kérdező szerint) az Omega. Én kérek elnézést, de mi még az ősidőkben úgy tanultuk hogy az ellenállás mértékegysége az Ohm! Szeretnék érdeklődni hogy ezt mikor változtatták meg!?!? Vagy nem az SI mértékegységet kérdezte???

Géza és Béla testvérek. Géza 9 Béla pedig 15 éves. 15 év múlva mennyivel lesz idősebb Géza?
15 évvel
Nem tudom
21 évvel
6 évvel

Ez jó kérdés csak félrevezető, nincs egyértelműen megfogalmazva a kérdés. Ugyanis nem derül ki hogy Gézához képest vagy csak úgy általánosságban! A helyes válasz egyébként a 15 év.

Mikor temették ujra Nagy Imrét?
1989.július 24-én
1989.június 16-án *
1990.január 2-án
1989. oktober 23-án

Igen, töriből jó voltam de az évszámok soha nem mentek! De sztem ez kimeríti a rossz válasz, nem megfelelő válaszok opciót!

Hogy fejeznéd be? "Zöld erdőben jártam...
... fákat láttam."
... zöld a fű."
... és elütött a villamos."
... kék ibolyát láttam."

Ezt csak úgy, mert tetszett! (ROTFL)


Ki vezette be Magyarországon a veszettség elleni védőoltást?
Korányi Sándor
Hőgyes Endre
id. Bókay János
Szent-Györgyi Albert

Ezt honnan kéne tudnom???

A görög mitológia szerint ki volt az istenek hírnöke?
Körmealatt Lapitakosz
Gyros
Démétér
Hermész

Akkor röhögnék ha ez a kérdés nem esne ki a 100%-os rostán!
Pontszám: 5
kedvelt tagArkAngyal75Férfi
Végzetúr mester
676 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4058. hozzászólás - 2008.10.28. 06:22:35
"A csicsókának melyik része ehető" vagy hasonló kérdésre a helyes válasz a gyökérgumója a kérdés írója szerint. Az a baj, hogy az nem a gyökere, hanem a szára, és ez is szerepel a válaszok között. Aki nem hisz nekem: http://hu.wikipedia.org/wiki/Csics%C3%B3ka
Kérem módosítani. Köszönöm
Pontszám: 5
kedvelt tagArkAngyal75Férfi
Végzetúr mester
676 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4059. hozzászólás - 2008.10.28. 06:27:55
Ja, és még valami azoknak, akik egy-egy kérdésre nem jól válaszolnak: google a barátod. vegyétek a fáradságot és pötyögjétek be, mondjuk kína pénzneme vagy az első magyar nobel-díjas kitalálása nem olyan nagyon megerőltető dolog szerintem.
Pontszám: 5
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4060. hozzászólás - 2008.10.28. 06:42:55
Melyik nem online szerepjáték (mmorpg)?

Warhammer Age of Reckoning
Warhammer March of Chaos
Star Wars Galaxies
World of Warcraft


Nem March, hanem Mark, ember! (Márciusban velősen kitört a káosz )
Ja és már nem is értékelhető...
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője