Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
népszerűKisujjFérfi
Végzetúr
65 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3881. hozzászólás - 2008.10.26. 21:31:19
Feltettem egy sima ultis kérdést, hogy melyik a legnagyobb bemondás. 40-100, ulti, betli durchmars. Először jó volt az értékelése, utána eltűnt, és már csak 3 rossz kérdésem lehet.

Node ha a pókeros értékeket és a kapumagasságot tudnom kéne (és azok a kérdések jók), akkor csak nekem fest hülyén, hogy az ultis teljesen alap, fél perc alatt guglizható kérdéssel meg baj van? O_o A 25%-os kiesés is elég gáz. Nagyon sok, nagyon jó kérdést olvastam a "kiesettek" ciimszó alatt egy fórummal arrébb. Öröm lett volna találkozni velük, de nem, ehelyett Kokó feleségének nevét és hasonló elméncségeket kellene tudnom. De most komolyan. Nem lehetne egy nagy piros táblára felvésni, hogy "aki hülye, ne menjen a kviz közelébe"? Kicsit pékség, hogy mivel a játékosok többsége általános műveltségi kérdésekre nem tudja a választ, illetve érdekes kérdéseknek nam hajlandó utánanézni, ezért ami jópofa, normális kérdés lenne, az halálra van iitélve. Lassan kiperegnek ezek a kérdésfeltevők, ami különösen kiinos, ha a jövőben lesznek még ezzel kapcsolatos küldetések. Szóval erre nagyon ki kellene már találni valamit.
http://www.youtube.com/watch?v=wlwW0iinCVc
Pontszám: 9
irritálóTrockijFérfi
Végzetúr tehetség
234 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3882. hozzászólás - 2008.10.26. 21:42:50
Estébbet..

Hol található Bagdad ?

izrael
irak
afganisztán
irán


Egy javítást kérnék.

Köszi, T.
Pontszám: 5
fórumozóRammsteinFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3883. hozzászólás - 2008.10.26. 22:06:34
Az még oké,hogy nem tudom mikor van monszun Malajziában,de a focis kérdéseket már nagyon unom...
Nem néztem,nem nézek,és nem is fogok nézni focit...Vagy asztalon vagy a pályán űzöm inkább.
"Hány világbajnoki ezüstérmet szerzett fociban Magyarország?"
Miért fogom ki ezeket mindig? Nem kaphatnám meg inkább a kártyás és mesés kérdéseket?
Gyönyörű,szép, kedves, aranyos, csodálatos,erős, inteligens ember vagyok,és a szerénységem a fő erényem...
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3884. hozzászólás - 2008.10.26. 22:09:13 (Válasz Craslorg #3804 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2008.10.26. 15:22:24
Ki nyerte neg a celeb vagyok ments ki innen 1. szériáját?
Horváth Éva
Győzike
Benkő Dániel
Falusi Mariann

Vazze. TV-m sincs, de ha volna se néznék ilyet. Azt hiszem, pont az ilyen műsorok miatt nincs.


Elnezest az OFFert.

Szoval a TV az olyan, hogy ha mar egyszer van, akkor kotelezo nezni, mind1 mi megy benne?
Pontszám: 5
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3885. hozzászólás - 2008.10.26. 22:13:06
Megint javítgattam, törölgettem, köszönöm a hozzászólásokat.

Elmondom, hogy töröltem számtalan névnapokkal kapcsolatos kérdést. A legalapvetőbbek és az ünnepnapra esők kivételével szerintem ez a lexikális tudás kategóriába esik.
Töröltem úgy 30 pókerrel, ultival kapcsolatos ismétlődő kérdést is.
Töröltem a legtöbb olyan Star Wars kérdést, amelynél már a kérdés is helyesírási hibás volt (és az ismétlődőeket is).
Rengeteg "Hol született" kezdetű kérdés esett áldozatául az ezt már más is kérdezte és a teljesen érdektelen kategóriáknak. És a "Mikor született"-ek között is gyomláltam kicsit.
Elnézést kérek azoktól, akiket ez érintett. Tudnotok kell, hogy én ilyenkor nem látom, ki a kérdésíró, ez sosem szempont.
Pontszám: 8.75
fórumozóRammsteinFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3886. hozzászólás - 2008.10.26. 22:21:57 (Válasz Hatsepsut #3885 hozzászólására.)
Focival kapcsolatos kérdések nem kerültek szelektálásra?
Amúgy pont most válaszoltam Luke Skywalker születési bolygójára...jól
Gyönyörű,szép, kedves, aranyos, csodálatos,erős, inteligens ember vagyok,és a szerénységem a fő erényem...
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3887. hozzászólás - 2008.10.26. 22:25:20 (Válasz Iandor #3865 hozzászólására.)
Idézet: Iandor - 2008.10.26. 19:19:35
Üdv! Már 7 rossz kérdést írtam..., a napokban az utolsót, s emellet tízegynéhány jót...
Sajna nem emléxem, mit is kérdeztem utoljára, de abban bitzos vagyok, hogy pofonegyszerű kérdést tettem fel. Hol tudok utánanézni, mit is kérdeztem, ami ennyire nem tettszett vlakinek?
Köszi!


Ha a kvíz menüpontban nem találod (ahol felteheted a kérdéseidet, ott vannak felsorolva a régebben beküldöttek is), akkor valószínűleg gyomlálás áldozatává vált a kérdésed, vagyis vagy már szerepelt többször, vagy nagyon nem passzolt a játékba.
Pontszám: 5
népszerűtlenSzdik570Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3888. hozzászólás - 2008.10.26. 22:48:40 (Válasz Insane #3761 hozzászólására.)
Idézet: Insane - 2008.10.26. 12:18:37
Idézet: Csirguz - 2008.10.26. 12:10:44
Idézet: Szdik570 - 2008.10.26. 10:25:57
Üdv mindenkinek!
A következő számok közül melyik illik bele legkevésbé a számsorba: 2 - 3 - 6 - 7 - 8 - 14 - 15 - 30 ?
3 ...
7 ...
8 ...
15 ...


Azért kaptál rossz értékelést, mert a játékosoknak lövése nincs a megoldásról. De most kiváncsivá tettél: mi a logikája? Mert én sem értem!



Én is elég jó vagyok ezekben a számmisztériumokban, (Pl. az ősök Városában is külső segitségek nélkül oldattam meg a sorozatok 99%-át) de nekem is agyalnom kellet hogy rájöjjek h 8 a megoldás. ( +1, +az előző szám, +1, +az előző szám....) Amúgy nem durván rossz kérdés csak agyalós....



Sztem nem annyira agyalós:)
igazából sok kvízkérdésttettem már fel,és mindegyik ilyen típusú,mertúgy gondolom, a számolós kérdéekben nem lehet kivetni valót találni.Am. énezen nemsokt gondolkodtam,nekem a sorozatok márjól mennek,csak ránézek,és tudom,persze csak az ilyen "egyszerűeket".én ezeket iq-tesztekbl szedem,tehát már csak ezért is nem értem mirt rossz kérés...
Pontszám: 3
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3889. hozzászólás - 2008.10.26. 22:51:54 (Válasz Rammstein #3886 hozzászólására.)
A Star Wars kérdéseket szó szerint kell érteni, ma azokat néztem meg, amelyekben ez a kifejezés szerepelt. Ez persze nem jelenti azt, hogy ráérő időmben nem fogok más hasonlókat is átnézni.

És eszembe jutott még valami. Olyan kérdéseket is töröltem, amelyekben valamely idegen nyelv egy szavára kérdeznek rá. Tehát pl. Mit jelent magyarul a "car" szó? Az effélék szerintem teljesen érdektelenek. Ettől még érdekesek lehetnek a tényleg közismert latin szállóigék vagy görög eredetű szavak, esetleg egy-egy ismert földrajzi hely nevének magyarázata.
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3890. hozzászólás - 2008.10.26. 23:41:19 (Válasz Rammstein #3886 hozzászólására.)
Idézet: Rammstein - 2008.10.26. 22:21:57
Focival kapcsolatos kérdések nem kerültek szelektálásra?
Amúgy pont most válaszoltam Luke Skywalker születési bolygójára...jól


Luke bolygón született?! :think: Nem vmi űrhajón?

Idézet: Craslorg - 2008.10.26. 19:37:27
Melyik csapat osztozik az AC Milannal a San Siro stadionon?
Inter
Palermo
AS Roma
Fiorentina

Internationale - írjuk már ki!


Ráadásul elavulhat. Nem tudom hogy hol olvastam, de az Inter - a hírek szerint - épp épít magának valami másik stadiont...
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.10.26. 23:45:13-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3891. hozzászólás - 2008.10.26. 23:41:40 (Válasz Kisujj #3881 hozzászólására.)
Idézet: Kisujj - 2008.10.26. 21:31:19
Feltettem egy sima ultis kérdést, hogy melyik a legnagyobb bemondás. 40-100, ulti, betli durchmars. Először jó volt az értékelése, utána eltűnt, és már csak 3 rossz kérdésem lehet.

Node ha a pókeros értékeket és a kapumagasságot tudnom kéne (és azok a kérdések jók), akkor csak nekem fest hülyén, hogy az ultis teljesen alap, fél perc alatt guglizható kérdéssel meg baj van? O_o A 25%-os kiesés is elég gáz. Nagyon sok, nagyon jó kérdést olvastam a "kiesettek" ciimszó alatt egy fórummal arrébb. Öröm lett volna találkozni velük, de nem, ehelyett Kokó feleségének nevét és hasonló elméncségeket kellene tudnom. De most komolyan. Nem lehetne egy nagy piros táblára felvésni, hogy "aki hülye, ne menjen a kviz közelébe"? Kicsit pékség, hogy mivel a játékosok többsége általános műveltségi kérdésekre nem tudja a választ, illetve érdekes kérdéseknek nam hajlandó utánanézni, ezért ami jópofa, normális kérdés lenne, az halálra van iitélve. Lassan kiperegnek ezek a kérdésfeltevők, ami különösen kiinos, ha a jövőben lesznek még ezzel kapcsolatos küldetések. Szóval erre nagyon ki kellene már találni valamit.


100%-ig egyetértek!
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3892. hozzászólás - 2008.10.27. 00:08:49
Az alábbiak közül melyik évben nem volt nyári Olimpia?

1900
1906
1912
1916

A kérdésre eddig 17 jó és 42 rossz válasz érkezett.

Ez 29%. Kérlek, húzzatok bele!
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3893. hozzászólás - 2008.10.27. 00:33:10
Idézet: Hydro Globus - 2008.10.27. 00:08:49
Az alábbiak közül melyik évben nem volt nyári Olimpia?

1900
1906
1912
1916

A kérdésre eddig 17 jó és 42 rossz válasz érkezett.

Ez 29%. Kérlek, húzzatok bele!

Kiindulva abból, hogy 4 évenként van nyári Olimpia, szerintem 1906 lesz a helyes válasz Majd ha megkapom, erre tippelek
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3894. hozzászólás - 2008.10.27. 00:42:33
Az elmúlt pár napban kicsit inaktív voltam, úgy latszik a sors vagy a hibás kvíz kérdések istennője megbüntetett léhaságomért
Ime:

Meik történelmi személyünk van rányomtatva az 5000 Ft-os bankóra?
Batthyány Lajos
Deák Ferenc
Ady Endre
Gróf Széchenyi István

Ha jól emlékszem pár oldallal előbb ez a kérdés volt mar tárgyalva, és amint látszik, szegény Batthyány Lajos neve javítva lett, de az a fránya Meik kérdőszó még mindig hibás.

Melyik híres detektív társa volt Hastings???
Maigret
Kojak
Poirot
Sherloc Holmes

Túl sok a ? , ill. Sherlock Holmes

Ha teljesítes egy küldetést akkor mi történik?
Nő a hírneved
Szakaszoszan emelkedik a kapott LE, (küldetés*50)-ről idnul, de idővel a szorzó magasabb lesz
Mindig kapsz +50 LE-t
Mindig kapsz (teljesített küldetés*50) LEt

Sok a helyesírási hibás a kédrésben meg a vláaszokban. Nme átrana leellenőrizni jóváhgyaás előtt

Mit jelent a német Arzt szó?
orvos
arc
nővér
harc

Ha jól emlékszem a németben a főneveknek van nemük, jelen esetben der Arzt. Vagy amúgy is törlöd, Hatsepsut?


Mit jelnt a "Mutao nomine fabula de te narratur." magyarul?
Amit szabad Juppiternek, nem szabad a kisökörnek.
Mulató emberek csak a mesékben léteznek.
Mutogatni nem illik, még a mesékben sem.
Csak a nevet kell megváltoztatni, és a mese rólad szól.

A kérdés jó, néhány helyesírási hibával: jelent, Mutato, Jupiternek
Valamint a fordítás számos változatban megtalálható, de a lényeg ugyanaz.

Mennyi a csapdakészítés szakértelem maximális szintje?
40
30
20
10

Túl spec. Az alsóbb szinteken lévők nem tudhatják...szerintem.
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3895. hozzászólás - 2008.10.27. 00:47:48 (Válasz Mormord #3893 hozzászólására.)
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvelt tagWolfyFérfi
Végzetúr tehetség
181 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3896. hozzászólás - 2008.10.27. 00:57:13
Kit nevezett Sam Hawkins "greenhorn"-nak?
old shaterhand
ols surehand
old death
old firehand

Egyreszt szerintem nagybetuvel kene irni, mert tulajdonnevek. Masreszt pedit a Shatterhadt ket t.
A hozzászólást Wolfy módosította 2008.10.27. 00:57:29-kor
Pontszám: 5
népszerűKvarc
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3897. hozzászólás - 2008.10.27. 04:03:05
Melyik isten követel a papjaitól emberáldozatot?
Uwel
Darton
Ranagol
Domvik

Nem tudtam értékelni, de részemről a túl speciális pipát kapta volna a helytelenül feltett kérdés mellé. Mert ha még van is sejtésem, hogy ez egy szerepjátékból eredő kérdés, legalább a kérdést helyesen tette volna fel... pl.: Melyik isten követel a papjaitól emberáldozatot az XYZ szerepjátékban? Nyilván nem mai vallás isteneire gondolt...

Melyik NEM kártyajáték?
Csabd le csacsi
Fekete Péter
Snapszer
Piros pacsi

Felesleges hangsúlyozni a "nem" szót, a "csabd" meg "csapd".

Milyen állatról kapta a nevét a Kanári Szigetek?
kanári
galamb
majom
katica

Gratula, a kérdés nagyon jó, csak a válaszok közt nincs helyes. Én mindíg utánanézek a dolgoknak ha kérdést teszek fel. De ezt gugli nélkül is megmondom, hogy a helyes válasz: kutya.
A hozzászólást Kvarc módosította 2008.10.27. 04:13:45-kor
Pontszám: 7.50
kedvelt tagAnnamariNő
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3898. hozzászólás - 2008.10.27. 07:05:54
Folyton azt olvasom a kvízekkel kapcsolatban, hogy legyenek alapműveltségbe tartozóak, és a helyesírásukat tekintve megfelelőek.
Az én kérdésem ilyen volt, és mégis kiesett.(14,29% válaszolt csak helyesen!)

Melyik szót nem írtam helyesen az alábbiak közül?

1.lámpabúra
2.mennydörgés
3.sakk-kör
4.túró

A helyes megoldás a lámpabura, ugyanis rövid magánhangzóval írandó. (Aki nem hiszi, nézze meg a helyesírási szabályzatban!)
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3899. hozzászólás - 2008.10.27. 07:18:48 (Válasz Craslorg #3828 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2008.10.26. 16:13:04
Idézet: NeXaG0n - 2008.10.26. 12:56:04
hello ezt a kerdest en tettem fel es valaki rossz, hibasnak ertekelte... hat annak a szemelynek uzenem hogy elobb nezzen utanna a dolgoknak es utanna ertekeljen...

Melyik a világ legnagyobb torrent oldala?

Isohunt
AllinOne
Cinema Store
Pirate Bay

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Valószínűleg azért, mert túl speciális a kérdés. A átékosok kis hányada torrentezik és még őközülük is csak kevesen ismerik az Isohuntot. Másrészt ki tudja, hogy Kínában van-e olyan oldal, ami ennél is nagyobb? Ráadásul a torrentezés, bár legális, de sajnos Magyarországon nem arra használják (éljen az álszentség ). Én is töröltettem volna, noha tudom a megoldást.


Az isohunt az nem csak egy torrent kereso? Sztem a thepiratebay a legnagyobb.
Kinaban torrentoldal haha. Kinaban cenzurazzak a netet baratom! Majd pont ott fognak torrent szervert uzemeltetni, nem? (Mar ugy ertem biztos van es le lehet huzni egy Mao osszes e-book-ot.)
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3900. hozzászólás - 2008.10.27. 07:21:20 (Válasz Rammstein #3837 hozzászólására.)
Idézet: Rammstein - 2008.10.26. 17:21:07
Ezt a cikket találtam az oszthatóságról,de csak a 11-esről szóló részt másoltam ide be
" Viszonylag egyszerű a 11 oszthatósági szabálya, de ez nem törzsanyag: "Egy természetes szám pontosan akkor osztható 11-gyel, ha a számjegyeket váltakozó előjellel összeadva 11-gyel osztható összeget kapunk."


No akkor jol gondolkodtam.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!