Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Végzet temploma
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1881. hozzászólás - 2012.06.01. 20:27:17 (Válasz Fecsu123 #1879 hozzászólására.)
Nem vitetom, hogy játékosként nyilván ez szívás, hogy lecserélték, viszont sem játékosként, sem fejlesztőként nem volt értelme ennek a küldinek eredeti formájában.

[edit] Sőt, több, mint valószínűnek tartom (megkockáztatom: nyilvánvalónak), hogy ez volt az eredeti szándéka ennek a küldetésnek, hogy vegyél 3 állatfelszerelést, de ne add el. És mivel épp volt könnyítés (csizma opció, templomkristály növeléses AF, bár ez utóbbit még nem látom ösztönzőbbnek egyelőre), eléggé Miklósra vall ennek lekommunikálása. 1-2 jó hír között elrejteni egy rosszat, így könnyebben lenyelik a játékosok. Szerintem felesleges ez ellen kardoskodni most, a változtatáson tuti nem változtatnak, csak ha nagy gáz van vele.
A hozzászólást Offsboy módosította 2012.06.01. 20:36:14-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.19
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1882. hozzászólás - 2012.06.01. 20:43:00 (Válasz Offsboy #1881 hozzászólására.)
Pontosan erre céloztam én is,hogy nem így tervezték. ,de az is tény,hogy az elsők között javították.

A többi dolog is. pff ez az AF pontos téma,hát úgy s..r ahogy van. 60. szint alatt kaphatják ugyanazt a gagyi jutalmat mint eddig. ,de nagyon nagy vonalú voltam,mert aki eléri a hatvanat az biztos,hogy nem erre fog költeni még legalább 20 szinten át.

A specializációnál is az vakítás,hogy ennyi százalék meg annyi az esély,hogy ez és ez esik és csak egyszer kell váltani. Arra nem is akar gondolni,hogy ütemszerűen fejleszt a játékosok nagy része és van,hogy szinteken át IQ-t tol vagy Támadást és azzal,hogy bekavar egy erő vs tau kombinációval még vissza is kell váltani az eredeti tervhez.

..
Közben látom még írtál.. ja "lekommunikált"
A hozzászólást Fecsu123 módosította 2012.06.01. 20:43:51-kor
Pontszám: 9.27
kedvelt tagGyilkos giziFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1883. hozzászólás - 2012.06.01. 20:55:15
Szerintem ha tovább reklamálunk a VT miatt még durvább változásokat raknak be.. akár mennyi ötlete van a "paraszt" Végzetúrnak, Miklós itt a góré, és ő(k) ugy alakítják a dolgokat ahogy nekik tetszik, lassan oda jutok, hogy nem küzdök a magasabb rangúak ellen, nekem/nekünk ugy sincs esélyünk. Pedig lenne nálam is ötlet, de minek ha leírom max felpontoznak, de az adminék rá se bagóznak. Megkókányolom a templomot, várok..várok.. és egyszer hátha fájintosabb lesz az egész.
V2 Merwin
Pontszám: 6.07
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1884. hozzászólás - 2012.06.01. 21:37:46
Megen van egy őrült ötletem.
Mi lenne, ha a zsákok tartalmát nem lehetne látni...
ÁCSIÁCSIÁCSI!
Most jön a trükk:
Induljunk ki abból, hogy aki nem akarja végigcsinálni a templomot, az úgyis csak azt csinálja meg belőle, ami nem kerül szinte semmibe sor/oszlopvégi juti ide vagy oda.
VALÓDI zsákbamacska lenne...
Node... Hogy ne legyenek akkora csalódások én biztosan nem (csak) Templomkristályra toltam volna az AF képességet (habár HOSSZÚTÁVON ölég hasznos), hanem arra, hogy "Szerencsekerék" mintára X oszlop/sorvég jutit újrapörgethetnénk az AF képesség függvényében.
Pl. Van 2 szintem Templomos AF képességből.
BÁRMELY 2 végjutit újrapörgethetem 1x.
'Setleg 2 kavicsért MAX még 1x (adjunk 1-et a Behóbevételnek és a "rosszabb lett" életérzés csitításának).

Ötlet van mint a tenger.
Igyekezzünk "játékélmény" fokozó tippeket is adni.
ÉN támogatom a nehéz, gondolkodós, taktikázós feladatokat, de pl. a szimplán "drága" feladatok tömkelege nem csak hogy nem nehéz, de még csak nem is játékélmény fokozó... :-X :S
Mód.: Javítgatás
A hozzászólást McMad módosította 2012.06.01. 22:19:29-kor
Pontszám: 6.84
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1885. hozzászólás - 2012.06.01. 21:39:59
Ezmiez?
Templomkristály:

1. szinten +1 templomkristályt kapsz a Végzet Templomának első kis zsákjából. 2. szinten a 2.-ban is eggyel több kristályt találsz, és így tovább, míg 12. szinten minden zsákban +1 kristály lesz.

Max. szint: 12

Költség: 6
Ugyeugyehogy nem vagyok túl naív, és ez nem a részjutalmak erősítése helyett, hanem mellette került be?
A részjutalmak másik fele (LE, AF pont, kristályital stb.) ettől még ugyanúgy erősítésre szorul!
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.84
kedvelt tagGyilkos giziFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1886. hozzászólás - 2012.06.01. 21:55:02 (Válasz Kvnoemi #1885 hozzászólására.)
Szerintem, nagyon erőltetetre sikerült. :\
V2 Merwin
Pontszám: 7.14
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1887. hozzászólás - 2012.06.01. 22:39:57
Az új AF skill akkor lenne ösztönző és érné el kívánt célját, ha nem csak a TK-t hanem az egész jutalmat duplázná (azaz pl 2 vadászat itala, 2 LGY csomag, stb bár pl 2 fehér kristály ital vagy 6 kiégett őskő ugyanolyan seggdörgölő kategória maradna mint eddig, de mégis..). Attól tartok azok félelme igazolódik be, akik szerint ezzel a fejlesztéssel le van tudva a köztes jutalmak tuningja :S
A hozzászólást Aurri módosította 2012.06.01. 23:02:35-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.58
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1888. hozzászólás - 2012.06.02. 10:15:22 (Válasz Kocos #1871 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2012.06.01. 17:25:32
Idézet: Miklós - 2012.06.01. 13:19:43

Igen ez nem szerepelt a doksiban, pedig ezen is szeretnék változtatni, legalább annyit, hogy a minimum licitet levinni 100-ra.

Szerintem te egy másik küldetésre gondolsz, és a dukatszerzésses küldiről beszélek. Itt a követelmény szintfüggő, a szerzési lehetőségek pedig nem azok.


Igaz ami igaz a licitalosat is javitani kene.

2012.06.02. Alkímista kő 400 aranydukátért.
2012.06.01. Vampire 1300 aranydukátért.

2012.05.31. A szerencse kisebb köve 310 aranydukátért.
2012.05.31. A taumaturgia kisebb köve 160 aranydukátért.
2012.05.31. Gyógyító mester 500 aranydukátért.
2012.05.31. Protector 400 aranydukátért.
2012.05.30. Kvízmedál 1500 aranydukátért.

2012.05.29. Brilliáns karkötő 502 aranydukátért.
2012.05.28. A mágia kisebb köve 300 aranydukátért.
2012.05.28. Az IQ kisebb köve 400 aranydukátért.

2012.05.28. Lélekkút katalizátor 810 aranydukátért.
2012.05.28. A mágus köve 840 aranydukátért.
2012.05.27. Dreath 540 aranydukátért.
2012.05.26. A pók bölcsessége 1951 aranydukátért.

Ez V3 kb. egy heti termése. 15 tételből 7 tűnik templomos beszívásnak.
A hozzászólást Kocos módosította 2012.06.02. 10:19:03-kor
Pontszám: 6.96
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1889. hozzászólás - 2012.06.02. 11:29:15 (Válasz Gyilkos gizi #1883 hozzászólására.)
Idézet: Gyilkos gizi - 2012.06.01. 20:55:15
Szerintem ha tovább reklamálunk a VT miatt még durvább változásokat raknak be..

Én ha már váratlan pofont kapok legalább visszaütök, nem befogom a pofám.
Ez az AF és állatfelszerelés módosítás csak negatív irányba mozdította el a VT állását és a JV-k megítélését. A legrosszabb amit tehet az ember, hogy beadja a derekát.

Templomkristály:

1. szinten +1 templomkristályt kapsz a Végzet Templomának első kis zsákjából. 2. szinten a 2.-ban is eggyel több kristályt találsz, és így tovább, míg 12. szinten minden zsákban +1 kristály lesz.

Max. szint: 12

Költség: 6

Ez csak akkor lenne megoldás, ha a VT medál AF jutalma halmozódna 60. szint alatt és nem nulláról kell indulni az AFP gyűjtéssel.

Idézet: McMad - 2012.06.01. 21:37:46
Megen van egy őrült ötletem.
'Setleg 2 kavicsért MAX még 1x (adjunk 1-et a Behóbevételnek és a "rosszabb lett" életérzés csitításának).

Az biztos, hogy őrült ötlet... ezek után mééég többet fizetni bármiért?!
Ha kipengetjük az AFP-t érte akkor semmi további költség ne legyen, ez is elég durva azoknak akik nem a TOPx-ben állnak AFP hegyekkel körülvéve.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.83
népszerűNabilFérfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1890. hozzászólás - 2012.06.02. 12:47:14 (Válasz Miklós #1823 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.05.31. 14:34:38


A tulajdonságfejlesztés specializációs költségéről is írok külön. Annak a valószínűsége, hogy mindkét tulajdonságfejlesztős feladatot (erő v tau és mágia v egészs) is megkapod, kb. 30%. A mágiája mindenkinek a béka segge alatt van, ezt specializáció nélkül sem akkora extra költség fejleszteni, az egészség néhány embernek a xenós küldik miatt az egekben van, ott valóban már számottevő a különbség. Tehát az esetek 30%-ának 50%-ában, azaz 0.3x0.5=15%-ban valóban kell még egyszer specializálnod ha meg akarsz spórolni 100-200e LE-t. A specializáció költsége 10 őskő, tehát havonta átlagosan 1.5 őskő. Erre annyit tudok mondani, hogyha a templomból dupla kristály lesz szerezhető, akkor a 10 őskővet már másfél templomonként ki lehet szedni, ebből akkor azt a másfél őskövet áldozd rá az egészség specializációjára.


Már megint az esélyek latolgatása, ahelyett, hogy megszüntetnék a problémát.
A harmadik templomomat csinálom mind a háromban benne volt kettő TÖ növelős feladat és minimum 3 db szakértelem növelés. A jelenlegiben 4...

Azt meg, hogy a templomból származó rész jutalmat a templom teljesítésének költségére használjam fel nem gondolhatod komolyan
V1 - Sötét Ösvény - Nabilius
Pontszám: 9.21
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1891. hozzászólás - 2012.06.02. 13:28:40 (Válasz Nabil #1890 hozzászólására.)
Lehet számolgatni meg százalékolni, de 20 kő alatt csak mákkal lehet megúszni a tul fejlesztést. Ha megvan a mákod, akkor 10.
Miklós látja a képleteket, mi meg játszuk a játékot. Akár hinni is lehetne nekünk.

Szakinöveléseim ebben a templomban: mászás, csapdaészlelés, idomítás, meggyőző, vastag bőr, projekció, kivégzés, zárnyitás, sebgyógyítás.
Ezzel jár a nem kívánt szakiösszeg emelkedés, ami tovább drágítja az értelmes szakik költségét, de egye fenyő, ez legyen a legnagyobb bajom...Viszont ez legalább nem kerül fölös plusz LE-be!
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.64
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1892. hozzászólás - 2012.06.02. 13:30:28
Mellesleg az átalakított "vásárolj (és használj el) 3db állatfelszerelést" küldit olyan szempontból még senki sem nézte, hogy mi van, ha valaki csak 1 állattal tolja? Akkor 2 cucc menjen a kukába egymás után amikor megkapja az újat a dög?

Ugyanolyan pazarló így, mint a "vegyél fókuszkristályt a varázslatodba akkor is, ha már van benne".

Mindkettőnek úgy kéne működni, hogy ha már megvan a kért dolog és nem alacsonyabb a saját szintünknél akkor teljesítettnek veszi a rendszer a küldit.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 9.12
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1893. hozzászólás - 2012.06.02. 15:21:10
Én meg azt szeretném kérni, hogy aki előbb kész van a templommal, az had kérhessen ki hamarabb új templomot. Lassan 2hete várok a 3. templomomra. És még mindig van 2 nap mire kaphatok.

Szerk: Vagy sűrűbben osztogassatok templompálcikákat.
A hozzászólást PottomPanna módosította 2012.06.02. 15:26:16-kor
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 7.77
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1894. hozzászólás - 2012.06.02. 15:30:46 (Válasz PottomPanna #1893 hozzászólására.)
Azért nem így van és nem is lesz, mert vannak fix idejű küldik.
(Bajnoki, KvízO. nevezés, manakonstrukció, lépjbe 8x, nézd+5x)
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.83
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1895. hozzászólás - 2012.06.02. 15:32:50 (Válasz Quellon #1894 hozzászólására.)
És? Az mind megvan max 2hét alatt. Nem kötelező jellleggel írtam, hanem választhatóként. Tehát ha nekem megvan minden 2 hét alatt, akkor miértne csinálhatnám a következőt? Pálcikával mégis lehet. Olyat szeretnék sokat, monnyuk minden kavicsvásárlásom mellé 1-et.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.04
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1896. hozzászólás - 2012.06.02. 15:35:11
Vagy ne csak a 4hetes 6x6 templomot lehessen választani, hanem a kisebbeket is.
Mire felér 60. szintre egy játékos a 2-3 hetes templomokkal teleszedte magát medálokkal brutális AF tuningot fog kapni a kezdetektől (a közelharci bónuszról nem beszélve), aki magasabb szinten kezdte a templomozást az ettől elesik. Oké hogy a két szint nem fedi át egymást elviekben, de nem lehet ez örökké az érv abban az esetben, ha bizonyos szintrétegek kiváltságokat kapnak, lásd nemrég bevezetett top LE/TP buff.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.16
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1897. hozzászólás - 2012.06.02. 15:40:22 (Válasz PottomPanna #1895 hozzászólására.)
Mit és? Szélsőséges példa és tegyük fel egy szinten vagyunk, ugyanolyan erősek: ha te sose kapsz időkorlátos küldiket én meg mindegyikben kapok bajnoki nevezést akkor én sose végezhetek 2 hétnél hamarabb míg te ha akarsz hetente végzel eggyel vagy hamarabb, elég hamar brutális hátrányban lennék és nem tehetnék róla, se ellene.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 9.13
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1898. hozzászólás - 2012.06.02. 15:42:59 (Válasz Aurri #1896 hozzászólására.)
A kicsik meg sose érnek fel a nagyokhoz versenyképes állapotban. Ha kihasználnám a lehető legtöbb templom adta előnyt és felrohannék akkor sem lennék jó másnak, mint boxzsák azoknak akik régebben regisztráltak és nem csináltak semmit rosszabbul, mint én.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.83
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1899. hozzászólás - 2012.06.02. 15:43:52 (Válasz Aurri #1896 hozzászólására.)
Legyen 6-10 hetes templom, de a nyeremény is legyen 3*-os.

Vagy a szövetségi templom, jó sok nyereménnyel, mint a szövetségi küldetéseknél.

De azt is eltudnám viselni, ha 2-3 fős VT lennének, nagyobb jutalommal.

Amúgy az is jó, ha nem 6*6-osból lehet választani, hanem kisebből is, annyit nem ér a transzdestrukció.

Majd a fórumon jó hangosan elharsogjuk. Ha addig nem lesz semmi.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.33
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1900. hozzászólás - 2012.06.02. 15:47:26 (Válasz Aurri #1896 hozzászólására.)
Lehet megint én gondolom rosszul, de ugye még nem tudjuk, ki hogy fog boldogulni egy frissen indított karival, hogyan tud karit fejleszteni templom közben, stb. Arra gondolok, hogy azon túl, mennyi kiadást is jelent maga a templom, elsősorban elég erősen meghatározza, ki mire költse a LÉ-t, így felfogható egyfajta irányított karakterfejlesztésnek, ami vagy jó, vagy nem. Még nem tudjuk. Ok, hogy fog kapni templomonként +1tulajdonságot mindenre, ez így mind szép és jó, csak arra próbálok rátérni, hogy nem tud adott irányba fejleszteni, mert a templom egész egyszerűen nem erről szól. Én legalább is így látom. Pont hogy nagyobb kariknak van "könnyebb dolguk" annyiban a templommal, hogy már nem viszi el más irányba a karit, jobban rálát, hogy mennyire tud boldogulni, milyen hatással van rá a templom, míg egy kis kari lehet csak a templomra koncentrálva találja meg a boldogságot, csakhogy még nincs rá bizonyíték, hogy hosszabb távon mennyire lesz ez versenyképes. Az ő extrának látszó tulajdonságaik, élükön kedvencem, a transzdestrukció, nem feltétlenül jelentenek erősebb és hatékonyabb karaktert hosszú távon. És tényleg, ki tudja mikor "érnek be" az egészen újak minket, vagy hogy boldogulnak. Egészen más játékstílus lehet az övék, érdekes lesz, hogy fér meg a kettő.
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 8.33
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője