Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Végzet temploma
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1901. hozzászólás - 2012.06.02. 15:56:29 (Válasz Lavender #1900 hozzászólására.)
Egy frissen indított karakter ne akarjon mindjárt templomot. Millió dolog van az elején amire figyelni kell, amit fejleszteni kell.

A transzdestrukció meg egy olyasmi, amit már évek óta , kérek, kunyizok, és végre van, bár egy Vatikánnyi templomot megkell csinálnom ahhoz, hogy használható mennyiségre jöjjön ki, de sebaj, ez is meg lett oldva olyan Miklósosan.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.36
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1902. hozzászólás - 2012.06.02. 16:03:40 (Válasz PottomPanna #1901 hozzászólására.)
A vatikánnyi templom pont 1-el egyenlő
Pontszám: 8.81
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1903. hozzászólás - 2012.06.02. 17:38:37 (Válasz Craslorg #1902 hozzászólására.)
Mostani destrukcióm 4-et csökkent a projekción, ez még nem a használható mennyiség.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.04
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1904. hozzászólás - 2012.06.02. 17:44:52 (Válasz PottomPanna #1895 hozzászólására.)
Megoldás: legyen a templom 10*10-es.
Pontszám: 6.86
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1905. hozzászólás - 2012.06.02. 17:51:37 (Válasz Ywgarrd #1904 hozzászólására.)
Felőlem lehet 20*20as is, csak választhassak előbb új templomot, ha kész vagyok az előzővel.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 6.52
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1906. hozzászólás - 2012.06.02. 17:56:50 (Válasz PottomPanna #1903 hozzászólására.)
Idézet: PottomPanna - 2012.06.02. 17:38:37
Mostani destrukcióm 4-et csökkent a projekción, ez még nem a használható mennyiség.


Soha nem is lesz használható, mert a templom elég gyakran kéri a projekció fejlesztését. Ráadásul többet kell növelni a projekción, mint amit a destrukció csökkent belőle.
Ha zavar a projekció, akkor háborúzz.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.80
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1907. hozzászólás - 2012.06.02. 18:02:00 (Válasz Ariel #1906 hozzászólására.)
Most, hogy mondod Ariel, hogy ez eddig nem jutott eszembe... Meg alakítok hozzá egy szövetséget, ahol a többieket nem zavarja egy esetleges bukta, 1-2 karakterért akiket így felhőtlenül támadhatnék.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.69
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1908. hozzászólás - 2012.06.02. 18:17:59 (Válasz PottomPanna #1907 hozzászólására.)
Ehhez nem kell új szövetség. Válts smaragdra. Mi szívesen látunk soraink közt. Az sem zavarna, ha olykor buknánk.

A templom korábbi kikérése nem lesz megvalósítva. (Úgy rémlik, Miklós ezt kijelentette. De ebben nem vagyok biztos.)
Úgyhogy marad a pálca. Amit viszont remélem gyakrabban lehet majd szerezni, mint a jelenleg feltételezhető évi2-3 darab.
Pontszám: 7.91
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1909. hozzászólás - 2012.06.02. 18:57:31 (Válasz Ywgarrd #1908 hozzászólására.)
Ez így butaság. Miért lenne jó a smaragd? A rubin sokkal fényesebben csillog, ha már választania kell, akkor nyilván ez az egyetlen járható út Panna számára
Pontszám: 8.81
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1910. hozzászólás - 2012.06.02. 19:10:02 (Válasz Craslorg #1909 hozzászólására.)
Jaj, Fater. Ahelyett, hogy bezöldülnél te is, még ellenkampányolsz itten.
Most nézem egyébként, hogy Panna már tudat alatt az első lépést megtette régebben: már smaragd.
Tudom én, hogy az ilyen hatalmú végzeturak és végzetúrnők figyelme felkeltésének egyik alapja a magasra emelt épülethalom. Ahhoz hogy a tekintetük az irányunkba terelődjön és észrevegyenek kellene az égig érő torony.

Bocs az offért, on.

*No és persze hogyan lehetne elcsábítani bárkit is, amikor az egyik szövetségi társa egy felsőbbrendű létforma. Vezekelnem kell, amiért ilyen bűnös gondolataim támadtak..
A hozzászólást Ywgarrd módosította 2012.06.02. 21:10:07-kor
Pontszám: 6.86
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1911. hozzászólás - 2012.06.02. 19:13:03 (Válasz PottomPanna #1907 hozzászólására.)
Közeleg az az időszak, amikor már semmi értelme nem lesz a lélekkútnak. Akkor a vesztes háború sem fog senkit izgatni
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.71
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1912. hozzászólás - 2012.06.02. 20:42:38 (Válasz Ywgarrd #1904 hozzászólására.)
Idézet: Ywgarrd - 2012.06.02. 17:44:52
Megoldás: legyen a templom 10*10-es.

Szerintem pedig 10 őskőért ki lehessen választani, hogy a következő templom mekkora legyen és még 10 őskőért azt is meg lehessen mondani, hogy meddig tartson.
Pontszám: 5.72
népszerűAderrickFérfi
Végzetúr mester
291 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1913. hozzászólás - 2012.06.02. 20:58:34
No, Cras, Ywgarrd, elég a csábítgatásból, csend-rend legyen, és csak játéktechnikai célú hozzászólások.
I. (Csinos) Maedhros, IstenKirályCsászár
Pontszám: 8.35
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1914. hozzászólás - 2012.06.02. 21:46:48
Lavender: abból indultam ki, hogy ha én most új karit indítanék (mint ahogy nem fogok) szuboptimális LE/TP ide, irányított fejlesztés oda, bizony kőkeményen tolnám a templomokat és nem hiszem hogy hosszútávon nagyon rosszul járnék. De abban igazad van hogy ez egyelőre spekuláció és ezekkel a karikkal a korábban indult karik sosem fognak érintkezni (mint ahogy ezt írtam és azt is hogy ez nem lehet mindig érv).

Viskos: És további 100 őskőért lehessen is kiváltani egyből, ez a gondolatmenet így teljes.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.16
kedvelt tagFetekeNő
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1915. hozzászólás - 2012.06.02. 21:58:26
Egyszerűen baromira képtelenség 2 szintet lépni úgy, ha új templom előtt 1 nappal léptem frissen szintet
Mi van veled? Semmi???

feteke
V1
Pontszám: 6.13
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1916. hozzászólás - 2012.06.02. 22:27:52
A szintlépős küldi nem módosult 1,1 szintnyi TP-re?

Plusz egy javaslat:
Többen kifogásolták, hogy a végső jutalmak nem arányosak a különböző méretű templomoknál. Kicsit feldobná a dolgot és talán igazságosabb lenne ha a végső jutalom is random lenne a kis zsákokhoz hasonlóan.
Lenne 8-10 (lehetőleg jól kibalanszolt) jutalom (a +1 tul mellé) mindegyik templomhoz és random dobna ebből 3-at a kicsihez, 4-et a közepeshez, 5-öt a nagyhoz (ez már az elején látható lenne a kisjutalmakhoz hasonlóan, de mindig más és más lenne).
A hozzászólást Aurri módosította 2012.06.02. 22:28:56-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 7.49
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1917. hozzászólás - 2012.06.02. 22:41:56 (Válasz Feteke #1915 hozzászólására.)
Nálam is ugyan ez volt a helyzet. 28 nap alatt nem kapok annyi erőforrást, hogy két teljes szintet lépni lehessen. Maradt a dekrétum.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.80
kedvelt tagFetekeNő
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1918. hozzászólás - 2012.06.02. 22:42:31 (Válasz Aurri #1916 hozzászólására.)
"A szintlépős küldi nem módosult 1,1 szintnyi TP-re?"

Nekem nem módosult semmi, megint szintet kellene lépnem
Mi van veled? Semmi???

feteke
V1
Pontszám: 6.13
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1919. hozzászólás - 2012.06.02. 22:50:13 (Válasz Aurri #1914 hozzászólására.)
Aurri: Okok, én csak bekapcsolódni akartam a gondolatmenetedbe, nem bírálni azt

Mivel még senki nem tart ott, hogy érdemben be tudjon számolni a templom megérős-e vagy sem, így minden csak spekuláció. Én egyelőre azt feltételezem, hogy az ész nélküli csak-templomozás egy kezdő karinak nem feltétlenül éri meg, veszélyes, ahogy Panna is írta, kimaradhatnak dolgok, nem tud kellően odafigyelni a játékra, kérdéses, hogy minden trükköt és taktikát, el tud-e sajátítani úgy, ahogy anno jobb esetben mi is tettük illetve tesszük.

Abban biztos vagyok, hogy egy újonnan indított kari ha a templomot (is) komolyan csinálja, ne adj isten, ez lesz nála a prioritás, gyorsabb fejlődést produkálhat, mint szeretné, azaz tényleg rá lesz kényszerítve arra hogy játsszon, fejlesszen, több időt eltöltsön a gép előtt, összességében arra lesz ránevelve, hogy alapból több pénzt és időt fektessen a játékba. Merthogy a templom ezek nélkül nemigen megy. Ez egyfelől jó, mert teljesen új játékosok könnyebben beletanulhatnak az egészbe, ugyanakkor nagyobb az esély, hogy valami kimarad, utólag jön rá, hogy már valamit nagyon elrontott, vagy hogy egyáltalán jóval-jóval előbbre kellett volna gondolkodnia, például hogy a játék igazi célja nem az, hogy sorra gyűjtsük a plecsniket, hanem hogy kitűnj a társaid közül. Márpedig ha túl későn derül ki, hogy a nagy sietségben valaki valamit nem egészen úgy csinált, ahogy talán jobb lett volna, akkor rendesen fájni fog a sok befektetett erőforrás.

Spekuláció, ez is csak az, még ha nem is egészen optimista-féle. Különben adja ég, hogy bejöjjön ez valakinek a kezdetektől, attól igazán érdekes lenne az egész mezőny. Pontosan annyival van több esélye mindenkinek a templom adta jutalmakat megszerezni, mint amennyi időt eltölt a játékkal. Aki későn kapcsolódik be, az később építi fel magát amúgyis, mi pedig közben szépen lépegetünk fölfelé, és igény vagy lehetőség szerint templomozunk. Csak annak fájhat a lemaradás, aki mondjuk a meglévő karakteréhez akar visszatérni egy év után úgy, hogy a templom is már legalább egy éve tart. Illetve igen, bizony fájhat annak, aki kimarad belőle. De számára is mindig lesznek "felelőtlenebb", újonnan feltörekvő játékosok, vagy olyanok, akik szintén nem tudnak vagy nem akarnak templomozni. És közben lehet drukkolni, hogy mégse jöjjön be mindenkinek a templom na jó, ezt nem gondoltam véresen komolyan, de lehet lesz aki pórul jár a templom ellenére, vagy anélkül. Mint ahogy ez már többször kiderült, nem játszunk egyformán.

Viszont a lényeg, hogy esetleg a templommal lehet hogy létrejöhet egy új fogalom, egy új játéktaktika, játékkultúra, játékstílus. Idővel ez is nevén neveződik, mint a pókság, vagy a vadász kari, stb. Mindez persze az én nézőpontom, én legalábbis nem látom annyira optimistán azt a játékstílust, ami elsődlegesen a templom adta jutalmak megszerzéséről szól. Az idő tudja csak bizonyítani, ki tippelt végül helyesen, ezen kár is vitatkozni. Lehet, hogy tényleg bejön valakinek, és lehet, hogy nem.

Panna: bár én is hajtok erre a szakira, azért jelentősen meggyűlhet miatta az én bajom is, eddig szépen behatárolt szinten tarthattam a lé-met, ez már nem lesz mindig így, csak ha feljebb tologatom a projekciómat, ami egyébként nem haszontalan, csak eddig én nem szántam ennek túl nagy jelentőséget. Másik lehetőség, hogy tényleg semmi lé-t nem tartok magamnál, de az nem eléggé optimalizátoros, nem megérős. Szóval ez mutatja, hogy nekem is kell taktikát változtatnom, ennyit jelent a templom, de gondolom nem vagyok ezzel egyedül.
A hozzászólást Lavender módosította 2012.06.02. 22:56:25-kor
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 8.33
kedvencMarcushFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1920. hozzászólás - 2012.06.02. 23:29:57
Miklós hozzájárult, hogy a javaslatokra adott válaszát közzétegyük, az alábbi linken bárki megnézheti:

https://docs.google.com/document/d/1Er4xPueO1vB35vaciDoLeTbNBTlaiBwKbOKddiBRrac/ edit
A hozzászólást Marcush módosította 2012.06.02. 23:40:14-kor
Pontszám: 8.72
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője