Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Végzet temploma
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1761. hozzászólás - 2012.05.28. 22:28:09 (Válasz Aurri #1760 hozzászólására.)
A transzdestrukciónak szerintem inkább az a célja, hogy aki templomozik annak ezzel is lassan nőjön az előnye a nem templomozókkal szemben. Mert aki nem templomozik nem pakolja a +3 projekciót sem ugyebár. Na meg ez nyilván csak pótlék jutalma a templomkristályos bónusz mellett.
Amúgy meg tényleg kezd kétségbeejtő lenni mennyire nincs reakció a topicra. 2-3 naponta felfrissül a topic, és rendre ugyanazokat a problémákat/javaslatokat írják le hárman-négyen.
(És most nem a pók vagyok-miért kell szintet lépnem feladatok ellen ágálókra gondolok.)
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.27
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1762. hozzászólás - 2012.05.28. 22:41:38 (Válasz Offsboy #1761 hozzászólására.)
Na most adtál nekik egy magyarázatot arra,hogy miért rakták ezt be jutalomnak

Én is arra gondoltam mint Aurri,hogy jobb lenne,ha választható lenne mely templomot csinálom meg. Viszont ez sztem kicsit erősnek néz ki 50 felett,hogy kis templomot csináljon gyorsan pörgetve. Talán reálisabb a választható jutalom a végén vagy 50 felett kettes vagy hármas templomot csináljon-e.
Pontszám: 8.16
kedvelt tagGyilkos giziFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1763. hozzászólás - 2012.05.28. 22:52:35
Az a jademaster féle variáció nagyon adta, olyan bekerülne, nagyobb kedvel állnék neki a templombak. Bár így is kész van 2 de ez a 6x6-os brutál, szóval jó lenne azon agyalni, hogy tegyék ezt praktikusabbá, hogy aki nem kövezik annak is legyen esélye. Tudom, hogy az őskövekből tartják fent a VÚ-t de nem ilyen módon kellene nagyobb bevételhez jutni ! (Remélem bannolnak az utlsó mondatom miatt. xD )

utóirat : Rakhatnák az 5x5ösbe a transzdestrukciót, a 6x6osból meg jöhetne a dukát.. Nem érné meg jobban ?!
A hozzászólást Gyilkos gizi módosította 2012.05.28. 22:54:18-kor
V2 Merwin
Pontszám: 5
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1764. hozzászólás - 2012.05.28. 23:11:14 (Válasz Fecsu123 #1762 hozzászólására.)
Nem az volt a cél, hogy magyarázkodjak helyettük, de én is így látom korrektnek
A választható templom igen brutál lenne, mindenki a kicsit választaná. Feleannyi idő alatt szállna el exponenciálisan a medál miatt kapott +AF.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.27
kedvencJademasterFérfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1765. hozzászólás - 2012.05.28. 23:13:04 (Válasz Gyilkos gizi #1763 hozzászólására.)
Idézet: Gyilkos gizi - 2012.05.28. 22:52:35
utóirat : Rakhatnák az 5x5ösbe a transzdestrukciót, a 6x6osból meg jöhetne a dukát.. Nem érné meg jobban ?!


Wikit olvasgatva aligha. Ott az van, hogy Indiana ostora 3+transzdestrukció szintje/2 kristályt ad bónuszban a templomok végén. Igen hamar bemaxolna a szakid, hioszen 60 felett már nem szerezhetnél, ráadásul ezzel ha a wikis forrás reális gyengíted a relicet is
V2 - Bagatur Kazarin
V3 - Aimerick
Egy régi motoros, akinek mégsem sikerült egészen leszoknia... Talán feltámad poraiból...
Pontszám: 8.97
kedvelt tagGyilkos giziFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1766. hozzászólás - 2012.05.29. 08:25:12 (Válasz Jademaster #1765 hozzászólására.)
Akkor mondok egyszerűbbet a kristálypont helyett kapjanak a 6x6osok dukátot.
V2 Merwin
Pontszám: 6.67
kedvencJademasterFérfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1767. hozzászólás - 2012.05.29. 09:07:57 (Válasz Gyilkos gizi #1766 hozzászólására.)
Ezt csak tippelem, de szerintem azért a középső templom osztja a dukátot, hogy épp a kisebb karakterek szerezhessenek olyan módon, ahogyan a nagyok nem. Általában a magas szintűeknek több dukátja van (vagy legalábbis volt) a játékban, ezzel egy rövid ideig tartó, korlátozott lehetőséget akarhattak betenni, amihez pont a "nagyok" nem férhetnek hozzá.
V2 - Bagatur Kazarin
V3 - Aimerick
Egy régi motoros, akinek mégsem sikerült egészen leszoknia... Talán feltámad poraiból...
Pontszám: 7.65
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1768. hozzászólás - 2012.05.29. 09:41:27 (Válasz Jademaster #1767 hozzászólására.)
Még a végén kiderül,hogy mennyire átgondolt rendszer is ez.

Tudod el is hinném, ha mondjuk nem a mi szánkból jönne a spekuláció meg a tipp, hanem a JV válaszolna, hogy ezért van ez és ezért ez, mert így beleláthatunk akármit. A saját kérdésinkre saját magunk adjuk meg a válaszokat.

(lehet itt olvasgatják és amikor felmerül egy kérdés bakker erre mit mondjuk?!? Várj még egy kicsit majd lesz közte valami értelmes válasz is és majd azt mondjuk,hogy XY jár jó úton az Ő HSZ éből majd idéz és még gondolkoznia sem kell,hogy mit tereljen )
Pontszám: 9.39
kedvencJademasterFérfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1769. hozzászólás - 2012.05.29. 10:15:37 (Válasz Fecsu123 #1768 hozzászólására.)
Fecsu, igazából azt nem lehet mondani Miklósékra, hogy ne gondolnák át a fejlesztéseket. Hidd el, hogy igen, elég komoly tapasztalat áll már mögöttük, jó húsz év. Nem ez a baj igazán, mert átgondolja ő és a fejlesztési ötletei legtöbb részben jók is. Lásd most is: a templom nagyszerű ötlet. A részletekbe csúszik hiba nála, meglátásom szerint ennek több oka is van. Az egyik, hogy nem úgy játszik minden játékos, ahogy ő azt elképzelte, képtelen minden taktika fejével gondolkodni. Másrészt némileg makacs, ha van egy elképzelése azt tűzön-vízen át megpróbálja keresztülverni, csak ha a gyakorlatban látszik már, hogy nem jó, akkor javítja lassacskán. De mindezek mellett is mondom neked határozottan: ezek nem ad hoc jelleggel kerülnek be a játékba. Sőt.

A legnagyobb baj az, hogy nem nagyon reagál semmire, pl ebben a topicban sem Illetve csak nagyon ritkán. A másik probléma már nem ide tartozik kifejezetten, de hagyta megerősödni azt a nézetet, hogy csak néhány jó játékos ötletei és tanácsai alapján fejleszt a saját kútfeje mellett (topperek), ezért nekik kedvez szinte minden újítás. Van amikor engem is elragad ez az érzés, főleg mivel leggyakrabban ugyanannak a pár embernek a felvetéseire reagál minden topicban. Ettől függetlenül összességében nem így gondolom. Idővel úgyis megváltozik ez is, ha már tarthatatlan lesz a helyzet.

(Na pontozó kommandót ide, szóltam jót is Miklósékról, lehet lehúzni )
V2 - Bagatur Kazarin
V3 - Aimerick
Egy régi motoros, akinek mégsem sikerült egészen leszoknia... Talán feltámad poraiból...
Pontszám: 9.41
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1770. hozzászólás - 2012.05.29. 15:32:11 (Válasz Jademaster #1769 hozzászólására.)
Én felpontoztalak , mert sok részével egyetértek. Az ötlet jó, de ahogy írod pl reagálatlan és a többi.

Valószínűleg éppen szándékosan nem reagálnak,hogy leülepedjen az emberkékben márpedig ez lesz és kész. A többség már így is ráunt,hogy hiába kalapol,de figyelnek ők csak csendben jó tűrőképességgel megáldva...
Pontszám: 8.17
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1771. hozzászólás - 2012.05.29. 15:33:43 (Válasz Jademaster #1769 hozzászólására.)
Idézet: Jademaster - 2012.05.29. 10:15:37
Idővel úgyis megváltozik ez is, ha már tarthatatlan lesz a helyzet.


Ennek jegyében én is elnyígom a bánatomat, hogy közeledhessünk a helyzet tarthatatlanná válásához. A második templomomban kellett új sityakot vennem, tök jó, pont időszerű volt. Erre a harmadikban is szerepel ez a remek feladat. Mi a szent sz@rnak dobjak ki egy halom LGY-t megint? Persze tudom, van 3 dekrétum. Egy elment az áprilisi tréfára, 15 őskőért vettem majd 106k lét. A másik kettőt nem feltétlenül használnám el, bár itt kénytelen leszek. Nálam még egy jó darabig nem fog garmadában állni a LGY...
Pontszám: 8.47
népszerűAderrickFérfi
Végzetúr mester
291 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1772. hozzászólás - 2012.05.29. 16:31:31 (Válasz Bpetya75 #1771 hozzászólására.)
3. templom, 3. sisakvásárlásra felkérés...
I. (Csinos) Maedhros, IstenKirályCsászár
Pontszám: 7.52
kedvelt tagGyilkos giziFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1773. hozzászólás - 2012.05.29. 17:01:49
használj el 5 ősköves italt, eddig minden templomba megkaptam.. De minek ?! 10 öskö 1 hét prémium 2 pörgetés a keréknél, vagy 1 állat felszerelés... ha nem 2. És ilyen miatt dobjak ki 30k-t . Igen majd jönnek a kritikák, hogy akkor ne csináljam, de fogom, szeretem, tetszik, csak néhány pazarlósabb küldit vegyenek ki.
V2 Merwin
Pontszám: 6.25
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1774. hozzászólás - 2012.05.29. 17:04:27 (Válasz Gyilkos gizi #1766 hozzászólására.)
Idézet: Gyilkos gizi - 2012.05.29. 08:25:12
Akkor mondok egyszerűbbet a kristálypont helyett kapjanak a 6x6osok dukátot.


Ott a templomkristaly, az dukatra is valthato.
Pontszám: 6.95
kedvelt tagGyilkos giziFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1775. hozzászólás - 2012.05.29. 17:11:07 (Válasz Kocos #1774 hozzászólására.)
De a dukát értékesebb mint a kp
V2 Merwin
Pontszám: 6.25
kedvencJademasterFérfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1776. hozzászólás - 2012.05.29. 17:54:51 (Válasz Gyilkos gizi #1775 hozzászólására.)
Idézet: Gyilkos gizi - 2012.05.29. 17:11:07
De a dukát értékesebb mint a kp


Szerintem ez taktika függő. Megmondom őszintén ezt a dukát dolgot én sem bolygatnám, nekem ránézésre jónak tűnik így. A 60+ szinteken bőségesen lehet dukátot szerezni ezek nélkül is, nem hiszem, hogy komolyabban lényeges lenne, inkább a kisebbeket kell "helyzetbe hozni", vagy ha azt nem is, de szóval picit segíteni az aukció felé.

Másrészt: a templommal a fő bajok mégegyszer:

- Többféle tulajdonságnövelést kér, ami 19 szint felett rettentő kiadást jelent akár őskőben, akár LE-ben. Játékosok javaslata: beépíteni a prémium tagságba, hogy a templom által kért tulajdonságot a megjelölt szintig úgy fejleszthesse, mintha rajta lenne a specializáció.
- A templom teljesen felesleges és ostoba szakértelmeket kér fejlesztésre. Idomítás, transzcendális projekció, stb. Ezeknek nincs semmi értelme. Egy példával élve, ha minden templomban megcsináltam volna, akkor mostanra a karakterem 9-es szinten 9-es idomítással mászkálna, ami nonszensz, finoman fogalmazva. Játékosok javaslata: kéretik leváltani valami értelmes verzióra, pl idomítás helyett vastag bőr, stb.
- A templom tökéletesen értelmetlen és ostoba ősköves dolgokat kér. Abszolút felesleges marhaságokra dobáltatja el az őskövet, ezt így mindenki kifejezett lehúzásnak érzi a kft felől. Jobb lenne, ha értelmes kérésekkel szívná a köveket. Az ősköbves italok, a portyaszimuláció biztosan ostobaság. Játékosok javaslata: kerüljön a helyükre az ősköveknek valami értelmes módja. Pl X kiégett őskő átváltoztatása, lélekkút kisütése, stb. Vagy egyszerűen csak a többi őskőhöz kötöttből dobjon feladatot.
- Jelenleg a non-prémes játékosoknak a sok ősköves feladat miatt a templom nem egyszer teljesíthetetlen. Játékosok javaslata: csak maximum a kiváltási lehetőségeknek megfelelő számú (3 jelenleg) ősköves feladatot hajítson a gép.
- A templom dukátköltsége szintfüggő, míg a szerzése nem tekinthető annak. Hosszú távon egyszerűen ezt a feladatot ellehetetleníti. Játékosok javaslata: a dukátköltség fix értékűvé tétele, nyilván az időtáv alatt megszerezhető bizonyos százaléka lehetne ez a mennyiség.
- A templom LGy költsége magas szinten horribilis. Mivel minden dolgot nem lehet kivenni, így ez egy kicsit nehezebb ügy, erre nem emlékszem javaslatra. A magam részéről azt mondanám talán, hogy max 2 LGy-s feladatot adjon egy templom.
- A templom miatt folytonosan hülyeségeket kell vásárolni. Erre szerintem jó megoldás az lenne, ha egy adott jellegű vásárlást (pl sisak vagy LGy-s tárgy, vagy stb) kér egy templom, akkor a kövi X templomban ugyanilyen ne jöjjön.
- Személyes javaslat: a templom iszonyú erőforrás zabáló jelenleg is, hosszú távon meg főleg. Kérem meggondolni, hogy esetleg a templomi relikvia felezze meg a császári dekrétumok költségét is, ne csak az áldozz feladatokét majd.
- Legkomolyabb és legnagyobb probléma jelenleg véleményem szerint: bár a problémák folytonosan jelezve vannak, indokolva, javaslatok téve, stb, a Játékvezetés hosszú ideje semmilyen reakciót nem tesz a topicban, nem tűnik úgy, hogy konstruktív lenne, sem szavakban, sem eddigi változásokban. Gyakrabban kéne kommunikálni a játékosokkal.

Na, ezt kb oldalanként be is tudnám másolni, egyszer csak észreveszi Miklós Szóljatok ha valamit kihagytam/elírtam
A hozzászólást Jademaster módosította 2012.05.29. 18:17:59-kor
V2 - Bagatur Kazarin
V3 - Aimerick
Egy régi motoros, akinek mégsem sikerült egészen leszoknia... Talán feltámad poraiból...
Pontszám: 8.82
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1777. hozzászólás - 2012.05.29. 17:59:12 (Válasz Gyilkos gizi #1775 hozzászólására.)
Idézet: Gyilkos gizi - 2012.05.29. 17:11:07
De a dukát értékesebb mint a kp


Persze, de a plusz tul meg megjobb, legyen +150 tul minden templom vegen.
Pontszám: 6.96
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1778. hozzászólás - 2012.05.29. 18:04:52 (Válasz Jademaster #1776 hozzászólására.)
Idézet: Jademaster - 2012.05.29. 17:54:51
- A templom LGy költsége magas szinten horribilis.


Az LGY-vel nincs olyan nagy gond, mert az legalabb szintfuggo. Az aranyokon lehet vitatkozni, de ugyanannyi probat kell megoldani 800-as es 160-as szinten is, hogy osszejojjon a szukseges LGY.

Ellenben a dukat valos problema, annak szerzese nem szintfuggo, ellenben a templom kovetelmenye az. Mar most irrealis az a 80-90 darag amit magas szinten ker. Persze az elso par templomot ki lehet huzni a tartalekokbol, de ha azok elfogynak, marpedig elfogynak, akkor igencsak gondban lesznek a magas szintu karakterek.
A hozzászólást Kocos módosította 2012.05.29. 19:51:57-kor
Pontszám: 6.96
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1779. hozzászólás - 2012.05.29. 18:12:36
Jademaster tedd hozzá a gyűjteménybe az időszaki és a templomkristályos jutalmak feljavítását is. (időszaki legalább a szerencsekerekes ritkára)
Pontszám: 7.82
kedvencJademasterFérfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1780. hozzászólás - 2012.05.29. 18:19:01
Köszönöm a figyelmeztetést Koc és természetesen a dukátos dolgot beleírtam akkor.
Tigris: ezt kifejtenéd, mit értesz ez alatt? Sajnos erre az eddig felhozott javaslatokból nem emlékszem, így normálisan beírni sem tudom.
V2 - Bagatur Kazarin
V3 - Aimerick
Egy régi motoros, akinek mégsem sikerült egészen leszoknia... Talán feltámad poraiból...
Pontszám: 8.96
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!