Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Végzet temploma
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
441. hozzászólás - 2012.04.16. 21:35:32 (Válasz BaalCain #426 hozzászólására.)
Mivel tartom magam a 0 kihíváshoz, így sisakot én sem tudok 28 nap alatt venni. Legalább 6 hét kell, hogy olyan sisakot vegyek, aminek hasznát is veszem. De ha 100k LE helyett (amibe a sisak kerül) 320k-ért kilövöm a küldit, még mindig több mint 1,5 millió pozitívban vagyok...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.70
népszerűLújzi04Férfi
Végzetúr mester
294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
442. hozzászólás - 2012.04.16. 21:36:49
Nekem tetszik ez a fejlesztés. Pedig kaptam én is nem tetsző küldetést, de hátha legközelebb nagyobb szerencsém lesz.

Csak így tovább.
Pontszám: 8.10
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
443. hozzászólás - 2012.04.16. 21:37:50
Nekem tetszik a fejlesztés, bár a jutalmak tényleg lehetnének kicsit erősebbek.

A Landragórt addig el se indítsátok amíg nem lesz valami a szerver sebességével, jelengeg közel játszhatatlan a játék!

mod.: Most nézem, a fejlesztés komoly erőssége a történet. "A végzeturak ősi rituálékat végeznek a letűnt idők elhagyatott templomaiban, remélve, hogy vissza tudják így hívni a régi idők isteneit..." Nem lett túlspilázva!
A hozzászólást Hype módosította 2012.04.16. 21:40:17-kor
Hype, v1
Pontszám: 6.45
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
444. hozzászólás - 2012.04.16. 21:38:45 (Válasz Eardog #440 hozzászólására.)
Én arra szavazok, hogy lehetett volna egy továbblépős gombbal megoldani, hogy még a templomidő elindulása előtt legyen lehetőségünk elolvasni, miről is szól az event, és csak ha tényleg belevágunk, akkor láthattuk volna a küldiket, és akkor indulhatott volna el. Az infókat hozzá külön szívesebben láttam volna, mint ahogy eventeknél szokás, de mondhatnám, hogy a szerencsekerék se kezd el pörögni magától, ha a lélekkufár fül után először csak a szerencsekerék fülre kattintok. Valahol ez is lassította volna az eventet, mert szerintem sokan csak kíváncsiságból nézik egyáltalán, ahogy én is, és nincs választásunk. Aki kíváncsi, hamar megöregszik, szóval trükkösen, de lényegében mégis rá lettünk kényszerítve, hogy belevágjunk.
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 7.84
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
445. hozzászólás - 2012.04.16. 21:49:05
Sziasztok! Köszönjük a sok visszajelzést. így első körben azt tudom javasolni azoknak, akik a templom egyes küldetéseit túl nehéznek érzik, hogy azokkal a feladatokkal ne foglalkozzanak. Csinálják meg azokat a feladatokat, ami könnyen megy. Ez a fejlesztés első napja, mint mindig, sok a bizonytalanság. nagy a lag, és persze vannak hibák.
Nyilván lesznek felfedezők, akik örömmel vetik magukat a dologba (látom vannak már akik majdnem készen vannak), és lesz aki megvárja amíg több infó lesz, nem hibáztatom őket.
A jutalom számolgatásánál itt volt egy félreértés, a templomkristály nem A jutalom, hanem csak egy jutalom a sok közül.
Többen jelezték, hogy bizonyos lépéseket nem számolt nekik a gép. Ez aggasztó, mi nagyon sokat teszteltünk, és ilyen probléma nem volt, szóval akivel ilyen előfordul, kérem részletesen írja meg nekünk a következő adatok: karakternév, ID, világ, küldetés, pontosan mi történt, következetesen előfordul-e vagy csak 1x volt. Ha jól látom a legtöbb panasz Razortól származik, lehet hogy a böngészővel is összefügg a dolog. Ha bárkinek bármi problémája van, mindenképp javaslom, hogy shift+refreshel frissítse a böngészőben a javascripteket, hátha segít.
Igyekszünk minden beígért dolgot határidőre megvalósítani, sajnos most már elég sok dolog áll sorban, úgyhogy kérjük a türelmeteket, minden sorra fog kerülni.
A héten próbáljunk a templommal kapcsolatos problémákat orvosolni, megcsináljuk a kedvezményes állatfelszerelést, elindul a Landragór event, és valamit szeretnénk a szerver laggal is kezdeni, erről nyitok is külön topicot.
Pontszám: 9.31
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
446. hozzászólás - 2012.04.16. 22:07:15 (Válasz Miklós #445 hozzászólására.)
Miklós:

A türelem megvan, mert a templom nagyon jó ötlet volt, de a jutalmak sajnos nem lettek arányosak a beleölt erőforrásokkal!

Nem azt mondom, hogy sokat kell áldozni, mert többet is áldoznák a jó ügyért amiért persze busás a jutalom
Itt a gond az, hogy most irreálisan magas egyik másik küldetés és a kis jutalmak igen gyengék.

Áldozok 138000Le-t (6 küldiből egy ) és kapok a végén egy fehér kristályitalt vagy épp 2260Le 11Tp mellett.... (nevetséges)
elköltök 20-30 őskövet és nem látom az előnyét, mert a kis jutalmak alul vannak tervezve (őskövet csak tápra költ az ember, ha már vesz, annak az előnyét is szeretné élvezni!)

Ezen kellene változtatni és ha lehet szinthez optimalizált választható jutalmakat betenni! (egy templom alatt egy választható jutalom max 2-3x választható, így el lehetne kerülni az ultratápolást, de mégis olyan jutalmat kapna mindenki, ami kell neki a fejlődéséhez)
Ezzel szerintem mindenki meg lenne elégedve és megérné a a +erőforrásokat beleölni.

választható kis jutalmak (javaslat):
1 véletlen esszencia
+1 kritikus ütés
+1 kritikus varázslat
+1 AF (ha már áldozni kell 4 AF-t)
+ szint*500LE
portyázás itala
vadászat itala
isteni ital
zöld kristályital
nagyobb lélekgyémánt csomag (szint*10 gyémánt)
A hozzászólást Yasmina módosította 2012.04.16. 22:26:52-kor
Pontszám: 9.15
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
447. hozzászólás - 2012.04.16. 22:07:19
Miklós, ahogy visszaolvastam a hozzászólásokat (amik nagy része tükrözi az én véleményemet is), azt gondolom hogy a templom néhány küldetését racionalizálni lenne szükséges. Brutális erőforrásokat emésztenek fel és egy részük felesleges dolgokra megy el. Az ismeretlen jutalmak miatt meg túl sok a kétség, hogy valóban megéri-e az erőfeszítés. Nem beszélve arról, hogy néhány küldetés bizonyos taktikát folytatók számára gyakorlatilag lehetetlen.

Azt javaslom, fontoljatok meg néhány hozzászólást, amivel javítani lehetne. Akkor talán többen nyomnák őskővel is. Legfontosabb lenne az erőforrás szükséglet drasztikus csökkentése.

Mindjárt idéznék is néhányat, amiket én javasoltam pár oldallal előrébb:

Idézet: Truth80 - 2012.04.16. 19:03:20

- A szakifejlesztésből meg alternatívákat kellene kínálni, pl. idomítás vagy meggyőzőkészség vagy transzcendentális proj (választhatóan), ugyanígy vastagbőr / sebgyógy, esetleg krit var / krit üt / kivégzés, vagy csapdaé / mászás / zárnyitás. Ezzel hajszállal értelmesebb lenne és mindenki találna számára hasznos elemet.
- Az LÉ és LGY igény durván alacsonyabb kellene hogy legyen mind a küldi kihagyás, mind a küldetések terén.
- Ősköves küldiket maximalizálni 2-re
- Tul növelés speciálisnak számítson már nehogy már őskővel kelljen váltogatni
- AF pont daráló küldi gáz - törölni
- Több portyás kellene (mehet krit üt / krit var / kábítás - hiszen egy póknak ezek olyanok mint a VF-esnek a vadászat)
- Térkapu kincs találás miért nincsen?
- A napi rutinos dolgok (ilyen-olyan toplista figyelés és társai) rendben vannak, lehetne még legendához kapcsolódó küldi (legenda kvíz - ki kell keresni az addig megismert legendából a választ időre)
- Kincspontért vagy dukátért kiváltható küldi se hülyeség (esetleg 1-1)
- Legyen 3 kihagyható küldi és 15-15-15 őskő, esetleg egy relikvia amivel használni lehet a 3. kihagyást.
- Kincspontos italos igényét csökkenteni 100-ra, mellé egy olyan küldi hogy "írj kalandot 80 kp-ért amit el is fogadnak".


- pluszban kivenném a háborús küldetést (mert értelmetlen) és esetleg tennék be olyat hogy áldozz fel 10 kiégett őskövet.
A hozzászólást Truth80 módosította 2012.04.16. 22:11:04-kor
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 9.08
népszerűRockatanskyFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
448. hozzászólás - 2012.04.16. 22:09:27
Növeld meg a szerencsédet egyetlen nap alatt 3-mal, úgy, hogy építesz

3-al növeltem, 2-nek számolta. Írtam levelet, bővebben abban.
A hozzászólást Rockatansky módosította 2012.04.16. 22:39:08-kor
Pontszám: 7.16
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
449. hozzászólás - 2012.04.16. 22:12:39 (Válasz Miklós #445 hozzászólására.)
A sok vadászat TP és a 3 sajt amit nem számolt még telefonról indítottam hazafele.

A sebgyógyítást egyszer nem számolta csak bár azt már itthon.

Azóta lekopogom semmi gáz...

Mod:

Amúgy nagyon jó fejlesztés! Kifejezeten teszik.
Végre megint valami ami a magamfajta vegyesüzemet díjazza!
A hozzászólást Razor módosította 2012.04.16. 22:14:49-kor
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 6.58
irritálóGiganticusNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
450. hozzászólás - 2012.04.16. 22:16:31
Egy kicsit peches vagyok.

1. Használj el 5 db ősköves manaitalt
2. Hosszabbítsd meg prémium tagságodat 1 héttel (nem őskövezek )
3. Használd a portyázásnál a szimulációt 5 alkalommal (alkalmanként 1 őskőért )

Szóval...ez az a 2 ősköves feladat
A 3-as szerveren a karakterem lassan kezd hasonlítani a nevére.
Pontszám: 6.57
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
451. hozzászólás - 2012.04.16. 22:23:20 (Válasz Giganticus #450 hozzászólására.)
A jobbaknak 5 van!
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 6.83
kedvencBecksimFérfi
Végzetúr tehetség
202 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
452. hozzászólás - 2012.04.16. 22:32:07
Helyes kvíz választ is hol számolja, hol nem...
Mod: részletes paramétereket küldtem mailben
A hozzászólást Becksim módosította 2012.04.16. 22:34:12-kor
Pontszám: 7.99
népszerűMeggyFérfi
Végzetúr tehetség
181 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
453. hozzászólás - 2012.04.16. 22:32:36
Én is írok egy kis véleményt. (75ös kari vagyok v3on)
Szerintem sokan elkövetik azt a hibát, hogy mindent azonnal akarnak, különösképpen itt úgyis fix az idő, teljesen értelmetlen kapkodni.

- Ősköves dologból én kaptam szimulációt és manaitalt. Ez így 15 kő, és rájön még a 15 kő a 4AF kiváltására, mivel 4AF-et én nem fogok elpocsékolni. Illetve ide számolható, a fókuszkrisálty behelyezése a varázslatba. (bár ez nem gond, amúgy is terveztem varázslatot is venni, kristályt is.)
- Van pár olyan, amire várni kell. Ilyen pl. a kvízolimpia, bajnoki. Illetve a 10 szerencsekerék (4 nap), 10 manakonstrukció (10 nap), 25 pihenés (9 nap, AF-el kevesebb), 30 sikeres küldetés jutalma (legyen olyan 6-7-10 nap)
- A szaki és tö növelés nem gond szerintem, bár olyan szakira is költenem kell, amit feleslegesnek tartok, és 0 jelenleg. De nem gond.
- Amin kicsit kesergek, az a 7500lgy elköltése. Kérdés, hogy 28 napon belül aktuális lesz-e.
- Ami nem teszik, és megemlítettem. Hogy a kristályitalokat egyszerre lehet meginni. Most ha van belőle egy rakat, és nekem csak 300at kell meginnom, akkor most miért igyak meg mondjuk 500nyit?

Véleményem szerint jópofa, és különösebben csak arra kell odafigyelnem, hogy pl a toplistát és az építési statra ránézek egymás utáni napokon. A többi normális játékmenettel is teljesíthető. Illetve a kitérő a pár felesleges szakinak a fejlesztése. Szerintem adott a játékélményhez, és időt nem vesz el különösebben.
14
Pontszám: 7.18
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
454. hozzászólás - 2012.04.16. 22:39:33
A sok hűdesok ráfordítást igényel mellett nézzétek azokat is, amik 0át igényelnek... Van olyan is, azért is lehet háborogni.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.03
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
455. hozzászólás - 2012.04.16. 22:41:04 (Válasz Yasmina #446 hozzászólására.)
Idézet: Yasmina - 2012.04.16. 22:07:15
Áldozok 138000Le-t (6 küldiből egy ) és kapok a végén egy fehér kristályitalt vagy épp 2260Le 11Tp mellett.... (nevetséges)

Ha csak ennyi lenne a jutalom, akkor nyilván nem érné meg elkölteni a 138k LE-t, de ott a további jutalom a jobb felső sarokban, azért már érdemes ennyi LE-t áldozni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.13
kedvelt tagN3uTrIn0Férfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
456. hozzászólás - 2012.04.16. 22:41:54
Yasminával értek egyet: túl nehéz (sok erőforrást igénylő) küldik gyenge jutalmakért.

Vagy a jutalmakat kell marhára felturbózni vagy a küldiket lebutítani.
Viszont ami szerintem igen sarkalatos pontja, az az őskő igénye az egésznek. Ha bekerül az a bizonyos algoritmus, akkor a 2-3 ilyen küldi már elfogadható lesz (ha nem marad bent több 'rejtett' őskő igényes küldi is mellettük - pl esszencia szerzés).

Miklós!
Ha hosszú távra akartátok ezt a fejlesztést (a jelek szerint annak készült és mi értelme is lenne 3-4 hónap alatt kivégezni az egészet), akkor ne egyszerre akarjátok kisajtolni az összes lóvét a játékosokból, hanem lassan csordogáljon be a bevétel. Ha csak a relikviák platina -> mithrill átváltását nézem, akkor is 2 évig tart ez az egész.
Pontszám: 6.45
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
457. hozzászólás - 2012.04.16. 22:45:13 (Válasz PottomPanna #454 hozzászólására.)
-Írj új bemutatkozást!
-1 hét prémium
-10 átokpiramis aktiválás
-3 állatfelszerelés
-fókusz a varázslatba
-8,5K LGY költés
-12 kihívás győzelem
-10 kérdésre válaszolás

Ez mind pikk-pakk csak valami nem ingyé van! Sőt ha még elköltök 45 őskövet vagy xxx LÉ-t ak plusz 2 küldetés, csak azért nem mindegy.
A hozzászólást Viszok009 módosította 2012.04.16. 22:46:27-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.25
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
458. hozzászólás - 2012.04.16. 22:45:22
A templom ismét kitűnő példája annak, hogy egy nagyon jó ötletet, hogyan lehet elvinni rossz irányba. A küldetések némelyike túlzott őskőigényes, ráadásul feleslegesen kidobott őskő. Használj el 5 ősköves manaitalt! Rakj fókuszkristályt a varázslatodba! (most komolyan, ezért szedjem ki ami benne van és tegyem bele újra, vagy egy olyan varázslatba rakjak egy másikat amit nem is használok?) Használd a portyázásnál a szimulációt 5 alkalommal! Már így is egyre többen arra panaszkodnak, hogy a játék őskő igénye brutálisan megnőtt (szerencsekerék, sisakok) és akkor még rátesznek egy lapáttal? Érdekes hozzáállás a dolgokhoz... (A passzoláshoz kellő 15 és 30 őskövet már meg sem említem, alternatívaként az LE mennyiség szintén eltúlzottan sok)

A jutalmak szintén érdekesek. A kis nyeremények annyira semmitérőek, hogy az valami hihetetlen, de még azt is megkockáztatom, hogy károsak? A kis jutalmak közül nekem 4 ilyen: 640 LE és 3 TP, 1 templomkristály. Vagy 3 kiégett őskő és 1 templomkristály. 1 támadás itala és 1 templomkristály. Most ez komoly? Ez már a szerencsekeréknél is röhejes 1(2) őskőért, és akkor ide is belekerül? (lehetne olyat, hogy nem kérem a LE-t és a mellé járó TP "jutalmat") Ez a meglepetés "fő"jutalom is, amit majd ki kell találni("felfedezni") is eléggé érdekes. Ha valaki beleöl egy csomó erőforrást, főleg úgy, hogy egy része ősköves, akkor legalább had tudjam meg, hogy most ezért egy zsák krumplit fogok-e kapni, vagy esetleg tényleg valami normális jutalom lesz, amiért megéri ráfordítani az időt és a pénzt...


Kérdés 1: A támadás itala amúgy direkt lett "tönkretéve"? 1 támadás és 1 iq? Az még 1-es szinten se számít semmit... hogy, ezt miért kellett...?

Kérdés 2: A lépjen állatod szintet 3 portyában amikor te támadsz! küldetést miért nem lehet megcsinálni kihívással? (nekem legalábbis nem számolta bele amikor kihívással lépett szintet az állat)

Kérdés 3: Győzz háromszor általad indított portyában olyan végzetúr ellen, akivel háborúban vagy! A háborúzást tényleg miért kell erőltetni? Legalábbis amíg nincsen megreformálva, addig ezt a küldetést nyugodtan hibernálni lehetne.


ps.: Tudom, természetesen nem kötelező semmi sem, ha nem tetszik nem kell csinálni, lehet törölni stb... amiket leírtam inkább észrevételek és véleményem szerint változtatni kéne ezeken a dolgokon a játékos állomány megtartása (növelése?) érdekében.
A hozzászólást NoFear módosította 2012.04.16. 22:46:23-kor
NoFear - V1
Pontszám: 8.29
népszerűNabilFérfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
459. hozzászólás - 2012.04.16. 22:50:20 (Válasz Ariel #441 hozzászólására.)
Lehet, hogy most pozitívban vagy, de mi lesz legközelebb?
Itt vagyok példaképen én, vagyis a templomom.

Nekem a végső +1 mindenre jelenleg 1.350.000 ér.
Na most a templomomban van 6 szakértelem növelős és két tulajdonság növelős mező 1.210.000 Le.
Rendben, hogy nem szabad teljes veszteségnek tekinteni, mert hát a karakteremre költöttem,de eszem ágában sem volt ezekre mostanában költeni sőt ezek közül van olyan amit sosem növelnék. A tulajdonságoknál még a specializáció váltás is ott van ami miatt vagy 50 napig nem fejlesztek TÖ-t vagy kipengetem az őskövet. Jelen esetben a landragór miatt ez nem probléma, már ha a végső jutalom átvételénél is mükszik a templom számolója.

Erre az összegre még rájön a többi feladat Le és őskő költsége, szóval itt is csodákra képes a random

Más:
A Vegyél állatfelszerelést 3-szor! küldetésnek semmi értelme, csak a nem prém játékosokat szívatja.
Mivel a meg vett felszerelést el is lehet adni.
V1 - Sötét Ösvény - Nabilius
Pontszám: 8.11
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
460. hozzászólás - 2012.04.16. 22:51:37
Mi lenne ha a csak őskővel megoldható feladatoknál, számolnánk egy szinttől függő fix LÉ/őskő arányt, és ilyen módon megoldható
lenne a nem pénzért játszók számára is a Templom?
Tehát nem csak két feladatot lehetne passzolni, de csak olyat, ami csak és kizárólag őskővel megoldható.Aki rendszeresen vesz kavicsot,az nyilván nem fog inkább LÉ-t költeni, aki pedig eddig sem vett, nem fog szerintem ezért sem, szóval a bevételt aligha csökkentené jelentősen.
Báró Samedi
Pontszám: 7.25
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője