Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Végzet temploma
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2141. hozzászólás - 2012.06.13. 11:03:18 (Válasz Teking #2135 hozzászólására.)
Igen, igen, így maradt rajtam +3iq, a licitálás miatt még az első templomomnál. A másodiknál már figyelmesebb voltam, kezdőlicitnek adtam meg a 300at és így szerencsére rámlicitáltak.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.04
fórumozóTekingFérfi
Végzetúr mester
334 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2142. hozzászólás - 2012.06.13. 11:14:53 (Válasz PottomPanna #2141 hozzászólására.)
hál istennek én sem maradtam bent, de láttam már pár 400-600 dukátos +3egészség szir-szarokat elvinni. és mondjuk egy hetembe került, hogy egyszer sikerüljön pont 300ért elsőnek licitálni.
Pontszám: 5.11
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2143. hozzászólás - 2012.06.13. 11:18:52
őskő nélkül nem éri meg a templomot csinálni, ez tény; őskő nélkül nem éri meg ezt a játékot fenntartani, fejleszteni ez is tény; tény2 > tény1; a templom őskő igényén vitázni lehet, de ettől függetlenül az, hogy ez igazából fizetős tartalom mit kezdeni nem lehet és nem is kell; valamiből a játéknak is meg kell élni és ez így van jól; ingyen leves nincs
Pontszám: 8.44
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2144. hozzászólás - 2012.06.13. 18:08:03 (Válasz Tigristappancs #2143 hozzászólására.)
De van

Jelentem , csökkent a frusztrációm. A kicsi karim is megkapta a harmadik templomot, és pontosan nulla ősköves feladat van benne.

Mégis érdemes volt sírni ,sünsz..ás helyett
Báró Samedi
Pontszám: 8.46
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2145. hozzászólás - 2012.06.13. 18:32:39 (Válasz Azazel #2144 hozzászólására.)
az hogy nem te fizeted, nem jelenti azt, hogy ingyen volt xD
Pontszám: 8.55
kedvelt tagDartmaulFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2146. hozzászólás - 2012.06.14. 00:51:37
Nem a templommal van baj hanem a sok felesleges baromság erőltetésével 100-as szntü holmiknál minek vegyek gagyi sisakoz és csizmát??? MIklós nemtart fegyvert senki fajéhez pöttöm de a küdetés anélkúl nem lessz meg. kell beszolni másnak mindenki a sajátját verje a cslánba mert az neki fáj!!!!!
A SÖTÉT ERŐ legyen veletek
Pontszám: 5.55
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2147. hozzászólás - 2012.06.14. 07:19:20
Köszönjük Emese.
Pontszám: 6.88
kedvelt tagDartmaulFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2148. hozzászólás - 2012.06.14. 07:56:22
Ez pont neked is szólt!!!!!
A SÖTÉT ERŐ legyen veletek
Pontszám: 5.78
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2149. hozzászólás - 2012.06.14. 08:25:51 (Válasz Craslorg #2125 hozzászólására.)
Na csak igazad lett az olimpiával
Pontszám: 8.47
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2150. hozzászólás - 2012.06.14. 08:28:09 (Válasz Bpetya75 #2149 hozzászólására.)
Tudom

*Wikibe beírtam az idei évre a várható időpontokat.
A hozzászólást Craslorg módosította 2012.06.14. 08:36:35-kor
Pontszám: 7.57
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2151. hozzászólás - 2012.06.14. 10:20:14 (Válasz Offsboy #2134 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2012.06.13. 10:42:51
(ha megkapod mind3 LGY-s küldit)


Nem kaphatsz 3-at ha jol tudom, mert a koltes es aldozas egymas alternativai.
Pontszám: 6.96
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2152. hozzászólás - 2012.06.14. 10:22:13 (Válasz Teking #2135 hozzászólására.)
Idézet: Teking - 2012.06.13. 10:46:02
hányan is ragadhattak vajon bele a licitálj minimum 300 dukátért valami szarra című feladatokba?


Ez azert nem kis reszben a sajat benasaguk. En nem eroltetnem az ilyen feladatot mondjuk, de akinek kis esze van, nem ragad bele ebbe. Meg lehet nezni archivumban melyik targy mennyiert ment el, es a feleert batran licitalhatsz. Vagy licitlsz olyanra ami amugy is kell.
A hozzászólást Kocos módosította 2012.06.14. 10:22:22-kor
Pontszám: 6.96
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2153. hozzászólás - 2012.06.14. 10:25:30 (Válasz Teking #2140 hozzászólására.)
Idézet: Teking - 2012.06.13. 10:56:43
mellesleg most inspirációdra kiszámoltam: nekem a 2x3 tulajdonság fejlesztése (ha az nem egészség vagy mágia) ultra nélkül fejlesztve ÖNMAGÁBAN többe kerül mint a 8 tulajdonságfejlesztéses jutalom.


Egyreszt a 8 tulfejlesztes az 7. Merthogy ennyi tul van. 6+1
Masreszt a szamolasodnak sok teteje nincs, hiszen novelodott a tulajdonsagod is hattal, amit kihagytal a kepletbol. Valojaban az ultra nelkuli fejlesztes tobblettkoltseget kell osszevetned a +7 tul adta elonnyel. Ha Quellion felvetesere akarsz reagalni. Merthogy szerintem az is egy eleve ertelmetlen osszevetes, tekintve, hogy a befektetes es a jutalom is lenyegesen meghaladja ezeket a szamokat.
Pontszám: 6.96
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2154. hozzászólás - 2012.06.14. 10:31:18 (Válasz Kocos #2153 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2012.06.14. 10:25:30

Egyreszt a 8 tulfejlesztes az 7. Merthogy ennyi tul van. 6+1


Nana!
1 erő, 2 tám, 3 véd, 4 egs, 5 iq, 6 mág, 7 tau, 8 szer.

Az LGY-s jó ha alternatíva, nem tudtam.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.36
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2155. hozzászólás - 2012.06.14. 10:43:28 (Válasz Kocos #2152 hozzászólására.)
abszolút így van, aki beragad az simán türelmetlen meg láma volt fél percet rászánni az archívumra; a nagytemplomra 4 hét van annyi idő bőven elég mindenre, aki siet annak biztos, hogy többlet erőforrásba kerül (gyógyital, PP, CSP, dukát ha nem hangolja valaki a templomot a szövi küldikhez)
Pontszám: 7.81
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2156. hozzászólás - 2012.06.14. 11:12:06 (Válasz Craslorg #2150 hozzászólására.)
Látom, milyen biztos vagy a dolgodba....

ezt írta korábban az aggódó csajszi:
Idézet: Gerendasilona - 2012.06.11. 21:17:26
A 4x4-es templomomnál:
A teljes rituálé végrehajtására még 2 napod, 2 órád és 4 perced van. Újabb templomot csak ezután kereshetsz fel.

Lesz ezidő alatt kvízolimpia? Már csak az hiányzik a teljes templomhoz...
Az nem fair, ha 14 nap alatt nincs kvízolimpia...


Ha jól számoltam ez tegnap járt le nem sokkal éjfél előtt.

nézzünk meg akkor két egymás utáni templomot a mostani forduló esetében:
ezt tetted a wikibe:
2012-es időpontok:
június 14-15, 29-30

Akkor 13 üres nap esetén az előző kvízolimpia május 30-31 volt ha nem tévedek, és neki az új templom május 31-én indult. Ha megcsinálta az előző templomhoz, vagy csak úgy magában a kvízolimpiát 30-án, gyakorlatilag esélye sem volt erre a templomra.

EZ szerinted korrekt?

És szerinted ez máskor nem fordulhat elő? És ha legközelebb neked csúszik be a naptárhatás?

-----------------------------------
Mod:
Az ilyen és hasonló problémák megoldására valódi gyógyírt jelent, ha a templom befejezését a határidő lejárta után a főkincs átvettsége, vagy a feladom gomb megnyomása jelenti
-----------------------------------
Mod2:
javítottam a wiki bejegyzést:
Kvízolimpiák időpontjai

"A kvízolimpiák 15 naponta kerülnek megrendezésre, így 2 kvízolimpia között 13 nap telik el, így a Végzet temploma kvízolimpiás feladata MAJDNEM minden esetben, még a 14 napos templom esetén is teljesíthető."
A hozzászólást pityu módosította 2012.06.14. 11:23:15-kor
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 7.51
fórumozóTekingFérfi
Végzetúr mester
334 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2157. hozzászólás - 2012.06.14. 12:19:30 (Válasz Kocos #2153 hozzászólására.)
az ultra nélküli fejlesztés többletköltsége nyilván nem haladja meg a 8 tulajdonságfejlesztést, csakhogy ki az, aki a mágia+egészség fejlesztést (amit szintlépéssel automatikusan kapsz) pozitívnak számolja el...

de tessék egy teljes számolás: 4 top tulajdonságom esetén az ultraspec+tárgybónusz csökkentés a 6 (2x3) tulajdonságra: 436 000 LE a 8 tulajdonság fejlesztés 700 000 LE, így az elvi nyereség 264 000 LE. ebben természetesen nincs a további áldozás, és nem szerepel dekrétum fizetés.

amennyiben két dekrétumot el kell használom, már közel 200 000 LE mínuszban vagyok és akkor még mindig nem számoltam az egyéb őskő és LGY költésekkel.

tehát LE-t számolva ÓRIÁSI szerencse kell, hogy bárki pozitívan vagy akár csak nullára jöjjön ki. nekem előző templomnál bejött az ingyen váltás, viszont olyan tulajdonságra kellett váltanom, amit pont előzőleg fejlesztettem a stratégiámnak megfelelő célértékig, ergo ott még ultraspeccel is buktam.

innentől már csak az számít, hogy valakinek a stratégiájában szerepelnek-e olyan tulajdonságok fejlesztése, mint idomítás vagy csapdaészlelés, mert akkor ő a befektetett LE-t nullára vagy pozitívan tudja elszámolni. illetve, hogy az őskő és egyéb áldozat neki megéri-e a kapott AF pontokat. mert a transzdestrukció ellen simán fejleszteni havonta két transzprojekciót sokkal olcsóbb. nekem nem éri meg, ezért írtam a beugró postot arról, hogy a továbbiakban csak azokat a templomokat fejezem be, amik adják magukat és nincs bennük értelmetlen ősköves feladat.

és változatlanul azt gondolom, hogy, aki nem folyamatosan őskővel játszik, az gyorsan rá fog jönni, hogy nem akkora táp ez a templom, ahhoz képest, hogy menyire megzilálja a fejlődésmenetet (számoljunk csak a használd el összes CSPt+ láthatatlanság vagy akár lépj 2 szintet feladattal). az őskövesek meg gyorsan rájönnek majd (4-5 templom után, ha nem változtatnak sokat rajta), hogy az ősköveket is lehet értelmesebben elhasználni, sokkal jobb fejlődést futva. ezt speciel egy állandó prémes szövetségi társamtól hallottam, aki számbuzi lévén fillérre kiszámolta, mennyit költött forintban az egyes templomaira.

bocsi, ha hosszú volt, csak nem szeretném, ha azzal vádolnának, hogy alaptalan ellenpropagandát fejtek ki. szívesen csinálnám tovább a templomot, de egyszerűen így nem éri meg.
Pontszám: 7.07
fórumozóTekingFérfi
Végzetúr mester
334 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2158. hozzászólás - 2012.06.14. 12:22:10 (Válasz Tigristappancs #2155 hozzászólására.)
a gondom az volt abban a feladatban, hogy rá kellett tapadni a gépre, mert mindenki nagyjából akkor kapta, és így rohadtul azonnal kellett licitálni, ahogy lejárt az egyik árverés és jött az új. én sem ragadtam bele, de 3 hetembe telt, mert munkában nagyon ritkán tudok feljutni és misszeltem egy csomó lehetőséget.
Pontszám: 5.12
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2159. hozzászólás - 2012.06.14. 12:31:11 (Válasz pityu #2156 hozzászólására.)
Az aggódó csajszi kivehette volna akkor, amikor felvette a templomot, amennyiben igaz az időpontra a tipped, akkor több, mint 1 napig volt még akkor kvízolimpia. Az, hogy "csak úgy" megcsinálta a kvízolimpiát, holott tudta mikor kéri ki a következőt, nem a kvízolimpia hibája. Természetesen előfordulhat, hogy valaki 14 napos templomokat csinál és MINDEN esetben megkapja a kvízolimpiás feladatot. Ekkor 14 vagy 15. ilyen templomból 1-nél lehet gond a feladattal, de ez - lássuk be - igen csekély esélyű.
Amennyiben neki pont így jött ki a templom a bevezetése óta, akkor rákölt a dekrétumra őskövet vagy LE-t, de garantált, hogy a következő 14 templománál nem lesz ilyen gondja, ha picit is előre tervez.
(Ha már rákérdeztél, nekem egyébként nem fordulhat elő ilyen.)

Egyébként a kvíznél neccesebb a bajnokira nevezés, ha azt kapja meg minden alkalommal a 14 napos templomnál (amennyiben megkaphatja), mert bár ott van 1 hét nevezni, de ott a bajnokik között minimum 14, maximum 17 nap (átlag 15,2 naponta) telik el, így ott akár minden 12,8 templomnál lehet gondja vele (amennyiben fixen megkapja 2 hetes templomnál).

Megoldás lehet, hogy ezt a két feladatot összevontan kezelné a templom, azaz vagy/vagy módon az egyik teljesíthetősége. Ekkor persze a másik helyett kaphat bárki egy ezeknél jóval nehezebb, költségesebb feladatot.
Pontszám: 6.76
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2160. hozzászólás - 2012.06.14. 13:00:25 (Válasz Teking #2157 hozzászólására.)
Ha lehetne a kufárnál AF-et venni LE-ért, mennyit adnál mondjuk 10AF-ért? Egy bő fél év múlva ez fog az ölébe pottyanni havonta (és egyre több..) azoknak, akik csinálják a templomot.
Mennyi LE-t adnál egy bő fél év múlva +10% közelharci sebzésért? Igen necces ára kéne hogy legyen, hiszen ezzel jóval több LE-t tudsz szívni már csak térkapuban is.
Nem kérdés, hogy a tul növelés rendszere FOSCH a templomban, mert vagy sok LE-t, vagy sok kavicsot dobsz ki az ablakon teljesen feleslegesen. Csak a teljesség kedvéért ezeket is célszerű figyelembe venni.

szívesen csinálnám tovább a templomot, de egyszerűen így nem éri meg.


El kell szomorítsalak, szerencsére, vagy sajnos, a templomot így is megéri csinálni. Ha majd Miklós ráébred, hogy 1-2 éven belül elszállnak a kapott AF-ek és nerfelik (biztosan fogják), na akkor lesz vérlázító, hogy akik több100 (1000?) követ kidobtak a templomra se profitálnak úgy ahogy megérdemelnék.
Szinte látom a hírek között:
"A Bőr evolúciója, Aura evolúciója, Fájdalomtűrés AF képességek maximuma 50-re nőtt, 30 felett a költségük: 15 AF/szint"

Már félek mit terveznek bevezetni amikor elinflálódik az AF értéke. Mert el fog. Remélem a szerencsekerék és VT csupán véletlen egybeesése a fejlesztések magas őskő igényének, nem állandósult szemléletváltás eredménye. Nem lenne jó, ha úgy végezné a templomi jutalom is, mint az állatszintlépős küldi pl. (Növeltünk a vezetőkészség maximumán -> növeljünk az állatszintlépős küldin is).
Remélem ez nem olyan, mint annyi fejlesztés, hogy minden tápnak tűnik, aztán pedig must-have lesz. Mert ahhoz bizony drága!
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.24
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!