Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Végzet temploma
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
801. hozzászólás - 2012.04.18. 16:51:27 (Válasz Miklós #792 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.04.18. 14:49:50
Idézet: BaalCain - 2012.04.18. 10:28:10
Azt kellene elérni, h egy új fejlesztés új fizetőgárdát hozzon be, nem pedig még többet fizessenek az eddigiek.


Az ősköves küldikkel pont azt akartuk elérni, hogy aki nem fizet, annak is kedve támadjon hozzá, de aki fizet, azoknak ez ne jelentsen plusz terhelést.


Akkor ismét jelezném, hogy az ősköves varázsital és a szimuláció szinte bizonyosan plusz terheles, de az 1-2 specvalas is annak tekintheto.
Pontszám: 8.77
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
802. hozzászólás - 2012.04.18. 16:58:21 (Válasz Miklós #742 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.04.18. 09:30:50
A tárgysorrend változást én sem értem, mitől történt, megkérdem majd Baratyot.

Xena, a játék áráról. Majd külön nyitok erről egy topicot, hogy mindenki kiírhassa a véleményét. Röviden csak annyit, hogy te is, mint sok más játékos, csak a negatív dolgokat veszed észre, a pozitívakat nem. Rengeteg extra kiégett őskő szerzési lehetőség került be, akciózunk, az őskő árát nem emeljük, a játék lassulásával a felszerelések költsége is csökken stb. Viszont azt nem tehetjük meg, hogyha egy új fejlesztést rakunk a játékba, akkor az ne kínáljon valamilyen előnyt a fizetős játékosoknak. Egy egyszerű példával szemléltetve, tegyük fel, hogy egy játékban egyféle dolgot lehet csinálni. Aki őskövet áldoz, az kap +20% bónuszt rá, tehát a fizetősöknek 20% előnyük lesz. Tegyük fel, hogy bekerül a játékba még egy dolog, amit csinálni lehet. Ezt azonban már a fizetős és nem fizetős játékosok egyformán tudják használni. Ekkor már 50*1,2+50*1 azaz csak 10% bónusza lesz a fizetős játékosoknak. Újabb fejlesztés, és ez az előny 6%-ra csökken stb. Magyarul: ha új fejlesztések kerülnek a játékba, kell hogy előnyt adjanak a fizető játékosoknak. Más kérdés, hogy ezt más módon mindig kompenzálni kell, hogy a játék havi átlagára ne nőjön. A templomnál hiba volt, hogy nem korlátoztuk be, a random hány ősköves küldit adhat ki, matematikailag ugyan átlagosan 2,3 ilyen küldit kapnál, de ez sovány vigasz annak aki szélsőértéket kapott és 4-5 ilyen feladata is van. (nyilván aki egyet se kapott az nem panaszkodik). Épp ezért ezt korrigálni fogjuk. A szerencsekerékkel kapcsolatban szintén van egy ötletünk egy legalább részleges árkompenzálásra, lesz akció amely során a befizetések mellé ajándék ősköves forgatásokat adunk.


Csak a negatív dolgokat veszem észre?
Mit vettem észre eddig?
1. Kvízadmin nyerte a kvízversenyt és így a dicsőség medálját.
Megemlítettem... szemét "én"... majd más is furának találta hogy "kottából játszhat valaki", míg végül ki lett emelve, hogy kvízadatbázishoz hozzáférő admin nem nyerheti a kvíz kategóriát.
Ez egy evidens dolog különféle fogadási játékokban, sorsolásokban való részvételnél... mégis meddig ment érte a harc.


2. Segítő kéz
Amíg én és a többi önállóan játszó 3 évnyi játékkal elértünk némi előnyt ellenfeleinkkel szemben, addig az ellenfelek az elfekvők segítségével bőven korrigálni tudják, sőt minden nap tápolnak belőle.
3 hónapig semmi változás (mindez úgy, hogy 1 hónap után a hozzászólásodból azt vettük ki, hogy valóban nem tartod korrektnek a -mai napig meglévő!- SK rendszert), majd a jobbnál jobb javaslatokra fittyet hányva megszívatod a kezes játékosok ellenfeleit 20 AF pontos költséggel? Ha már ez jutott eszedbe, akkor miért a sk-ből hónapok óta tápoló játékosok ellenfeleivel fizettetsz 20 AF pontot?
Azóta... délután írtad, hogy örülsz a sok javaslatnak. Nos a segítő kezes topic-ra ez nyilván nem vonatkozik. A 20 AF-es "megoldás" után semmi reakció.


3. Szerencsekerék ultraritka tételei

Megemlítettem (nevezzük hisztinek, SZ rá), hogy az aukciós házas sztártermékekért (tudás könyve, reflexek könyve) a kockák hónapokat, sőt nemritkán 1-2 évet is spórolnak mire licitharcban elvihetik.
A magyarázat (alig esik 1-2 ultraritka, nem kell attól félni hogy mindenki tudás könvével fog rohangálni) után a pechpontok bevezetésével mégis garantálod, hogy aki eleget fizet, az megkapja az AH-as sztártermékeket, ahelyett hogy kikerültek volna a szerencsekerék tételei közül, már csak azokra való tekintettel is, akik küldetések százait, sőt ezreit csinálták azért a tárgyért, amit más előbb utóbb kiforgat a cégnek juttatott x száz őskő után.

4. Végzet temploma:
A beígért "lesz némi esély, hogy a 2 ősköves küldetés helyett 3 is előfordulhat" helyett 4-5 esik, ráadásul úgy, hogy a múlt heti "már pénteken indíthattuk volna, de hétvégére nem tesszük be, így marad a hétfő" magyarázat azt sugallta, hogy minden rendben lesz. Ebből kiindulva csak bepróbálkoztatok, hátha maradhat 4-5 ősköves küldetés.
"Korrigálni fogjuk", de a meglévő már így marad?
A nem prémiumos játékosok nem tudják megcsinálni őskő nélkül, a prémiumos játékosokat meg az optimális játékra törekvésük miatt (vagy ha úgy tetszik a versenyzésüket fizetteted meg ezen fejlesztés kapcsán is) fejed 45 őskővel ha nem akarnak 4 AF pontot vagy lészázezreket veszíteni, tehát gyengülni.

Most jöjjön néhány mellébeszélés:
1. "Rengeteg kiégett őskő szerzési lehetőség került be".
Nagyon jó. Köszönjük azon 2-3 tucatnyi állatokat futtató játékos nevében, akik lopással, energiahasznosítóval és szubtéri maxolással sem tudják elérni a vásárolt ősköveik duplázását.
Ez persze nem az ő kritikájuk: ha már hatszámjegyű összeggel járulnak a kasszához,
evidens dolog legalább velük nem kiB.

2. Akciózunk és a többi általad említett nagyszerű dolog.
Újra csak köszönet érte. Itt van pl. a születésnapi kedvezmény, a találkozós jutalom ha megverjük a TF-es játékosokat... de hogy kapcsolódik ez és a többi "ezt is csináltuk, meg azt is csináltuk, ezeket is észrevehetnéd" játékelem az optimális(nak vélt) játék havidíjának minden fejlesztés utáni növekedéséhez?
Kitérsz pl. arra hogy prémiumos játékos előnyt kell hogy élvezzen a fejlesztések során.
Ez így van, nincs vita.
Nem a prémium tagság előnyéről írtam, annak csorbítását követelve, hanem -újra!- a prémiumos játékosok fejéséről, a játékuk fejlesztésről fejlesztésre való drágításáról, míg végül abba nem hagyják a játékot.
"Jó vagy a játékban, vagy csak annak tartod magad? Tudsz fizetni a játékért? Mennyit?
Prémium tagság? Oké, akkor nézzük tovább! Gradulátum az állatoknak? Persze hiszen táp a maradandó esemény! Akkor jöjjön a szerencsekerék! 50 őskő hiszen a bérlettel felezed a költséget, majd hogy biztosan forgass feldobok 1-2 AH-s tápot, ami biztosan a tiéd lesz néhány ezer forintért! Fejlesztek én nektek sisakot is, pirosat, zöldet sárgát! Végzet temploma, újabb havi fix kiadásért...."

Tehát: szó sem volt arról, hogy a prémiumos játékost ne hozná előnybe bármely fejlesztés a nem prémiumossal szemben (itt jegyzem meg, hogy már nagyon régóta akkora a szakadék prémes és nem prémes között... a prémiumos játékosok érdekeire hivatkozol ugyan "nekik készülnek a fejlesztések, hiszen ők tartják életben a játékot" de valójában a köztük lévő versenyszellemet fizetteted meg minden újabb fejlesztésnél, nem csak egyszeri költség megfizetésével (pl. gyorsítások) de újra és újra passzív jövedelmet elérve minden fejlesztés után: gradulátum, szerencsekerék és most a templom).

"Szerencsekerékkel kapcsolatos részleges árkompenzálás"
Befizetésre adott extra forgatások? Ez nem árkompenzálás, hanem bónusz a befizetésre, vagy másképpen: ösztönzés a befizetésre, mint a karácsonyi +1 relikviával (mely után megint lehet választani max. 2 jutalomból). Nagyon messze van a kompenzálástól!
Árkompenzálási javaslat a következő lenne:
-egy forgatás ingyen mindenkinek
-egy forgatás ingyen a szerencsekerék bérletet megvásárlóknak (ha már rohantak a pénztárhoz 50 őskővel az ultraritkákat látva)
-egy forgatás őskőért.

Ekkor havi 60 őskő helyett 30 ősköves kiadást jelentene a csodavárás a szerencsekeréknél. Én ezt nevezem árkompenzálásnak, nem azt, hogy fizess be minél többet és/vagy minél gyakrabban ha előnyt akarsz!


Baalcain is összefoglalta miről is írunk, miért emeltük fel szavunk.
Az ő hozzászólásaiból talán könnyebben kivehető számodra mi is a karakterüket pátyolgató, optimális játékra törekvő prémiumos játékosok problémája, hogy mire gondolunk ha a játék havidíjának folyamatos emelését emlegetjük.
Elvesztél a sorok között (vagy csak nem akarod érteni mit értünk "fejés" alatt).
A hozzászólást Xena módosította 2012.04.18. 18:02:01-kor
Pontszám: 8.56
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
803. hozzászólás - 2012.04.18. 17:08:11 (Válasz Gtr2 #800 hozzászólására.)
Idézet: Gtr2 - 2012.04.18. 16:43:11
Ráadásul kikaptam az ultraritka kics küldit.

Szerintem olvasd el újra azt a küldetést. Egészen biztos vagyok benne, hogy az ultra- jelző nincs ott.
Pontszám: 7.60
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
804. hozzászólás - 2012.04.18. 17:13:00
De ott van.

"Nyerj a szerencsekeréken ritka vagy ultraritka kincset!"
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.42
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
805. hozzászólás - 2012.04.18. 17:15:38 (Válasz Alendaar #804 hozzászólására.)
Mea culpa! Vagy/vagy, mindenesetre a lényegen nem változtat, pörgetésenként van rá kb 25-30% esélye, hogy sikerül.
Pontszám: 7.60
irritálóMelinda1969Nő
Végzetúr
86 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
806. hozzászólás - 2012.04.18. 17:24:42 (Válasz Craslorg #790 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.04.18. 14:46:05
Pedig ez azért lenne jó, mert egyrészt neked javítják, egyrészt a logból kiderülhet valamilyen rejtett bug. Ugyanez igaz a szimulációra is. Igaz, nekem még se a pörgetésnél, se szimulációnál nem jött elő soha bug.
A szimuláciot jeleztem de nem kaptam rá választ
Pontszám: 2.80
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
807. hozzászólás - 2012.04.18. 17:37:16 (Válasz Craslorg #803 hozzászólására.)
Ott van és ettől tartok, hogy emiatt bukom az egészet.
Jó nagyon jó fejlesztés csak ennyire nem kellet volna elszálni némelyik küldivel.
Pontszám: 6.03
irritálóPke13Férfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
808. hozzászólás - 2012.04.18. 17:39:49
Szerencsekeréken kiforgattam egy esszenciát, de nem számolta.
Jár onnan egyáltalán? Reklamáljak érte?
Pontszám: 3.76
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
809. hozzászólás - 2012.04.18. 18:02:23 (Válasz Gtr2 #807 hozzászólására.)
Idézet: Gtr2 - 2012.04.18. 17:37:16
Ott van és ettől tartok, hogy emiatt bukom az egészet.
Jó nagyon jó fejlesztés csak ennyire nem kellet volna elszálni némelyik küldivel.

Olvasd már el azt a küldetést rendesen!
Ritka VAGY ultraritka!
Ebből az első 20-30% eséllyel esik és azzal is teljesül a küldi.
Pontszám: 7.60
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
810. hozzászólás - 2012.04.18. 18:03:47 (Válasz Pke13 #808 hozzászólására.)
Idézet: Pke13 - 2012.04.18. 17:39:49
Szerencsekeréken kiforgattam egy esszenciát, de nem számolta.
Jár onnan egyáltalán? Reklamáljak érte?

Ha szerezned kell 15 darabot, akkor reklamálj, mert jár érte, legalábbis a sisakszilánknál is beírták.
Pontszám: 7.60
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
811. hozzászólás - 2012.04.18. 18:07:45
Eddigi eredmények alapján a szerencsekerék:
Ultra-ritka: 1%
Ritka őskőért: 9%
Ritka ingyen: 10%
gyakori őskőért: 90%
gyakori ingyen: 67%
nincs nyeremény ingyen: 23%

Hivatalos infom nincs.
Pontszám: 7.51
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
812. hozzászólás - 2012.04.18. 18:11:13 (Válasz Viskos #811 hozzászólására.)
Nekem ennél jobb volt az arányom, amíg írtam, bár lehet, hogy a 20-30% túlzó és olyan 15-20% volt.
Pontszám: 7.60
kedvelt tagZsanklodFérfi
Végzetúr tehetség
126 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
813. hozzászólás - 2012.04.18. 18:13:52
Rég voltam már lepontozva.

Ha a prémes játékosok nem lennének előnyben, hülyék lennénk fizetni. Lehet itt hosszan sírni azon, hogy a nem prémiumos játékosok hátrányban vannak, hát persze hogy!
Talán már említettem, hogy a fejlesztőknek vannak ám költségeik is, meg beleölnek ebbe a játékba rengeteg energiát, akkor legalább ne bukjanak rajta! Tessenek szétnézni, hogy néhány "Összeraktuk, 'oszt játszá'!" játékért mennyit kell havonta kicsengetni!

A Végzet temploma meg ismét csak nagy ötlet, bár még biztosan nem tökéletes.
V5 Rats
Pontszám: 7.70
kedvencMarcushFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
814. hozzászólás - 2012.04.18. 19:24:28 (Válasz BaalCain #664 hozzászólására.)
Idézet: BaalCain - 2012.04.17. 15:09:00
Meggyőződésem h aki a végzetúr tesztelései során várhatóértékeket is kalkulálja az jó pár évet ismételt matekból.

Nem tudom ezt a fejlesztést is kik tesztelték programozás szempontjából és játék szempontjából, egyik sem volt sikeres.
Javaslom egy tesztvilág létrehozást. MINDEN fejlesztés előtt több tucatnyi játékos mehessen tesztelgetni és ossza meg véleményét veletek és találja meg azokat a hibákat amiket látványos, h nektek nem sikerül. egy v6 szerver amire felmásolva vmelyik világ és az aktuális újítás.

-kvázi ingyen tesztelőket kaptok
-a játékosoknak nem kell félkész dolgokkal szembesülni
-már egy letisztultabb, vitákon egyéni karakterfejlesztési szempontok alapján is átgondolt fejlesztéseket lesznek, azzaz várhatóan kevesebb törést-és törlést- hoznak a játékmenetbe
- a tiétektől eltérő gép, telefon stb konfigokon keresztül megismerhetőek lesznek a szoft problémák is
-és ezer olyan dolgot kipróbálunk és koncepciókat hozunk létre, amire ti nem is gondolnátok, h arra is alkalmas a fejlesztés. több szem...


Támogatom. Miklós, minden bizonnyal számotokra is kellemetlen, hogy biztosak vagytok benne a dolgok jól működnek, aztán jönnek a panaszkodások, morgolódások. Jól gondolom?
Pontszám: 8.08
kedvencBartosgabiFérfi
Végzetúr tehetség
124 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
815. hozzászólás - 2012.04.18. 19:33:22 (Válasz Craslorg #812 hozzászólására.)
Hát akkor te igen mázlista vagy,mert én még egyszer sem pörgettem UR-t,de még ritkát se nagyon.Egyszer volt egy Isteni italom,a többi mind ócskaság.
Pedig van bérletem,és forgatom a napi hármat!

V1 karimnak(35. szint) tényleg csak 2 ösköves küldit(15 kőböl teljesíthető) dobott a 4*4 templom,a többi is könnyedén teljesíthető 2 hét alatt.Ez jó.
Viszont haverom V5-ön szintén 35.szintű,de ő már 5*5-öst kapott és szinte lehetetlen küldiket,köztük 4 őskövest.
Ez viszont furcsa.
V5-Yar Afzal
V1-Yar Afzal
Pontszám: 8.06
kedvencBartosgabiFérfi
Végzetúr tehetség
124 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
816. hozzászólás - 2012.04.18. 19:33:57
Hoppá,kétszer küldtem el!
A hozzászólást Bartosgabi módosította 2012.04.18. 19:36:00-kor
V5-Yar Afzal
V1-Yar Afzal
Pontszám: 8.06
közkedveltArraSailsNő
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
817. hozzászólás - 2012.04.18. 20:00:04 (Válasz Quellon #784 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2012.04.18. 14:26:40


Viszont szerintem a LE és AF ablakon kidobása (nekem 30-as szinten áldozz 12.000 LE-t) olyan küldetések amit ki kéne venni (és még a vegyél szintednél nem kisebb spell-t is ilyen ablakon dobálózás). Nem elegendő szerintem x%-al kevesebbet áldozni bármi eztán bekerülő relik/jutalom hatása képpen.
Kicsit érdekes, hogy ha Szerencsekereken vagy sor/oszlop jutalomként LE-t kapunk akkor jár hozzá a +TP, de az áldozásnál nincs -TP.


Ez az ötlet sem lenne rossz! LE áldozásos feladatnál az összeghez arányosított TP-t levonná a karaktertől. Ezzel is lehetne némiképp kompenzálni a kiadással járó veszteséget. Aki pedig a TP-re hajt, kiválthatja az egyik kavicsos mentőövvel.
ArraSails - V1
ArraSails - V2
Pontszám: 9.69
kedvelt tagDarklady117Nő
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
818. hozzászólás - 2012.04.18. 20:21:03
lehet,hogy rossz helyre írom,de nem sok időm van a keresgélésre
Nekem a végzet templomában nem számolja a vadászatokat
Tegnap,ha egyenként indítottam még észlelte,ma már azt sem
Pontszám: 7
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
819. hozzászólás - 2012.04.18. 20:25:21 (Válasz Craslorg #809 hozzászólására.)
És mind a kettőt nehéz megszerezni nem vagyok kint a vízből.

De tény a ritkát eddig valahogy nem olvastam.
Pontszám: 6.53
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
820. hozzászólás - 2012.04.18. 20:37:23 (Válasz Bartosgabi #815 hozzászólására.)
Idézet: Bartosgabi - 2012.04.18. 19:33:22

V1 karimnak(35. szint) tényleg csak 2 ösköves küldit(15 kőböl teljesíthető) dobott a 4*4 templom,a többi is könnyedén teljesíthető 2 hét alatt.Ez jó.
Kicsit bug szagú, mázlista. 31-től 5x5-öt kéne adnia, nekem 32-n is azt adott.


Kicsit érdekes, hogy ha Szerencsekereken vagy sor/oszlop jutalomként LE-t kapunk akkor jár hozzá a +TP, de az áldozásnál nincs -TP.


Ez nekem is eszembe jutott csak nem akartam írni, de látom másnak is eszébe jutott. Több helyen kisebb "jutalomként" is 640LE-t és 3 TP-t kapok. De valahogy az áldozásnál nem látom, hogy a -13440 mellett megkapnám a 63TP levonást...


Ami még a küldetésekben nagyon nem tetszik. Miért van ráerőszakolva a játékosra, hogy minden áldott nap lépkedjen be a karakteréhez? Miért nem lehet a piramis időtartamára megszabni a 8 napot? Miért kell egymás utáni napokon...

Küldetés: Lépj be a játékba 8 egymás utáni napon minden nap!
A hozzászólást NoFear módosította 2012.04.18. 20:40:30-kor
NoFear - V1
Pontszám: 7.44
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!