Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Végzet temploma
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1401. hozzászólás - 2012.05.12. 12:14:23 (Válasz Aurri #1400 hozzászólására.)
Azért még hozzátenném, hogy a 4x4-esekből hétfőn már a másodiknak is vége lesz és indul a harmadik, az 5x5-ből is már fut a második. És ugyanazokat a semmitérő fehér kristályitalokat kapjuk, mi is kérjük a szeletünk a tortából nem csak a 6x6-sak!
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.76
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1402. hozzászólás - 2012.05.12. 12:30:38 (Válasz Aurri #1400 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2012.05.12. 11:22:04

- Akik vadászós és portyázós feladatok is teljesítik azok extra jutalomban részesülnek.

("A visszajelzéseket folyamatosan figyeljük, ahol kell, módosítani fogunk. Az ősköves küldikre már ki is találtunk valamit, hogy ne kaphasson valaki túl sokat, de azon a problémán nem fogunk tudni segíteni, hogy ha vki nem akar vadászni v portyázni. A templommal nem akarunk senkit semmire rákényszeríteni, de sokan panaszkodtak, hogy egy EHsnak nem éri meg vadászni, egy VFesnek nem éri meg portyázni, ezen szeretnénk változtatni azzal, hogy jutalmazzuk azokat, aki mindkettőt csinálja.")


Szerintem itt Miklós arra gondolt, hogy maga a templomi jutalmak motiváló erők, hogy mindkét tevékenység folytatását mérlegeljék a játékosok. Ha eh-s (nem) vadászik, vf-es (nem) portyázik, akkor bukja/megcsinálja a templom egy jelentős részét. A jutalom miatt majd mindenki eldönti, megéri-e a "nem vadászok/portyázok" elvet feladni. Az extra jutalom a +részjutalmak és fődíj.
Lehet én látom rosszul, de arra szerintem ne számítson senki, hogy bármilyen extra jutalom/kompenzáció lesz ennek kapcsán. Érdekes is volna.
Pontszám: 6.81
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1403. hozzászólás - 2012.05.12. 12:46:27
Ezt lehet valóban félreértettem. A "sokan panaszkodtak" vezetett félre, azt hittem az előző gondolatmenetet folytatja Miklós és a várható módosításokról beszél még.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.71
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1404. hozzászólás - 2012.05.12. 14:22:51
Ezek a jutalmak lesznek 6*6-ra most:

0.1 AF pont
bűzös varázsital
dukáttermő varázstekercs
10 aranydukát
3 kiégett őskő
3 kiégett őskő
a vadászat itala
apró térkapu stimulátor
2100 LÉ 10 TP
0.1 AF pont
a vadászat itala
fehér kristályital

Semmi extrát nem látok benne Viszont nincs is semmi bajom vele
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.44
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1405. hozzászólás - 2012.05.12. 16:03:40 (Válasz Quellon #1401 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2012.05.12. 12:14:23
...mi is kérjük a szeletünk a tortából nem csak a 6x6-sak!


Te miről beszélsz?
Ritka sz@rok maradtak a részjutalmak.
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.02
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1406. hozzászólás - 2012.05.12. 19:04:05 (Válasz Alendaar #1405 hozzászólására.)
Ha nem egy fél sort ragadnál ki 2 teljes posztból akkor értenéd.

Már többen felszólaltak, hogy jujj hétfőn jön a köv templom én meg hozzá tettem, hogy hűha az 51 alattiak már javában a másodikat csináljak vagy már végeztek is és az igazán "apró" 31 alattiak hétfőn már a 3, templomukat kezdik és ha esetleg most változtatnának a kisjutalmakon akkor ne felejtsék el a kicsiknek is megadni a jobb jutalmakat mert mi már részint/egészben megkaptuk másodszor is a jutalmakat melyekIdézet: Alendaar - 2012.05.12. 16:03:40
sz@rok


Remélem most már érted.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.75
kedvencBarbeyNő
Végzetúr mester
736 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1407. hozzászólás - 2012.05.13. 16:33:34
Az indulásnál jeleztem, hogy első olvasásra nem tetszik, most hogy szövitársam megcsinlta és felvilágosított a nyeremények mibenlétéről amiről az elején elég szépen hallgatott a JV (legyen meglepetés) hát eléggé meglepődtem de nem igazán úgy ahogy erre számítani lehet és így a végén pedig határozpttam nem tetszik.
Szeretném közölni hogy még egy pár ilyen jellegű fejlesztés és egyre jobban kezdek elgondolkodni, hogy van más on-line játék is amivel el tudom ütni felesleges szabadidőm.
Tudom, nem vagyok kocka nem vagyok prémiumos, azért költöttem őskőre amikor úgy éreztem szükség van rá. Szavam tudom nem sokat ér a JV számára ebben a profitorientált világban hisz csak én egy mezei játékos vagyok.

Sajnálom hogy olyan fejlesztést, lehetőségeket tettek be a nyereménybe amit csak őskővel és a játékosk stilusának szétrobbantásval felesleges irányú karakterfejlesztéssel szükségtelen vásárlásokkal lehet teljesíteni.
A templom indulásakor az volt az ígéret, hogy olyan feladatok lesznek amit a játék során aműgy is lehet teljeíteni. Hát ez azért nem igazán igy lett.

Szerettem, szeretem ezt a játékot, még!

Tisztelettel: Barbey
A hozzászólást Barbey módosította 2012.05.13. 16:33:53-kor
A mosoly, melyet küldessz, visszatér hozzád.
Széllel szembe... ? Király vagy ecsém!
Pontszám: 7.63
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1408. hozzászólás - 2012.05.13. 16:38:18 (Válasz Barbey #1407 hozzászólására.)
Ha nem tetszik a templom, akkor ne csináld.

Bevallom engem is kezd idegesíteni, hogy 2 szinten át csak építkeztem, hogy meglegyen a kellő kincspontom...
Pontszám: 6.09
kedvencJademasterFérfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1409. hozzászólás - 2012.05.13. 16:54:35
Jademaster megvilágosodott, most halljátok tanításait

Ha már úgyis a régi isteneket akarják drága karaktereink visszahívni, miért nem lehet kiválasztani, hogy melyiknek a romtemplomában próbálja összelegózni az egykori oltárt? És akkor kaphatna a választása alapján adott istenséghez illő és annak megfelelő feladatokat...

Mittomén, ha Fairlight templomát próbálja újraszentelni, akkor fix, hogy benne lenne mondjuk az IQ fejlesztés a feladatok között, ami mellé maximum egy lehetne, vagy mágia vagy taumaturgia.
Ha Tharr a szimpatikus, akkor Támadás tuti lesz, mellé vagy erő vagy védekezés.
Stb, stb

Így választásodtól függően egy tulajdonságra biztosra mehetnél (amit nagy eséllyel éppen fejlesztesz) a másik tulinövelős feladat pedig jól behatároltan 2 verzióból kerülne ki. Be tudnák nézni az emberek, hogy na most nekem ez szimpatikus és jelenleg a másik kettőből nem feltétlen járnék annyira rosszul. Na meg csak egyszer kellene specet váltani, ami azért korrektebb lenne ennél úgy gondolom, mindenkinek.

Emellett esetleg módosulhatnának a választás szerint az egyéb feladatok esélyei is. Pl Tharr hadistennél minden másnál több portyás feladatra számíthatsz, Sherannál biztos hogy tökölnöd kéne 4-5 állatos feladattal, stb, stb.

Összeségében a lényege, hogy kissé tervezzhetőbb, behatárolhatóbb lenne az egész.

Jó, tudom, hülye vagyok, megyek vissza a sarokba... Nővérke a gyógyszeremet, kényszerzubbony nem kell, már megnyugodtam
V2 - Bagatur Kazarin
V3 - Aimerick
Egy régi motoros, akinek mégsem sikerült egészen leszoknia... Talán feltámad poraiból...
Pontszám: 9.51
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1410. hozzászólás - 2012.05.13. 17:15:12 (Válasz Jademaster #1409 hozzászólására.)
Határozottan szimpatikus felvetés, reméljük, hogy Miklós is olvassa.
Ennek érdekében dobtam is rá gyorsan 10 pontot.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.53
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1411. hozzászólás - 2012.05.13. 18:19:41 (Válasz Jademaster #1409 hozzászólására.)
De hiányzott egy kreatív, pihent elme aki megfelelően ismeri azt a világot ahová a játék be lett ültetve és így ilyen ötletes, szerepjátékos és felhasználóbarátabb, de a Beho szempontjából is előnyös (ha játékosbarátabb a VT akkor többen csinálják, több bevétel) fejlesztést/javítást javasol!
Baromi jó lenne! És lehetne esetleg a választott isten és templom szerinti a jutalmazás is.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.66
kedvencMordusFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1412. hozzászólás - 2012.05.13. 18:49:11 (Válasz Jademaster #1409 hozzászólására.)
Nekem is tetszik az ötlet.
Pontszám: 5.43
kedvencJademasterFérfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1413. hozzászólás - 2012.05.13. 19:32:48
Hát igazából kicsit átgondoltabban valahogy így nézhetne ki adott esetben (persze ez most kissé hasraütés, csak inkább példaként nézzétek mire gondolok):

Mikor feljönne az új templom, a rendszer megkérdezi, hogy melyik isten romtemplomát próbálod újraszentelni? Természetesen kiírva annak tipizált dolgait is! Választási lehetőségek:

Raia (a fény, az igazság, a tisztító tűz és a jóság lovagistene)
[bármi, több is előfordulhat nála]

- Biztosan kell védekezést növelned (esetleg lehetne 3 helyett ezen mondjuk 5-öt, mert preferált, ugyanígy a többi esetben is a preferált lehetne nehezebb)
- Biztosan kell egy másik tulajdonságon 3-at növelned, ami vagy az IQ vagy a támadás lehet
- Raia tiszteli azt, aki le tud mondani javairól, biztosan kapsz 2-3 "áldozz fel" jellegű feladatot
- Raia mellett sokat kell tenned a közösségért, kapnod kell "építs sokat" jellegű küldetést
- A lovagisten kedveli a nagy gonosz veszélyekkel szembenéző papjait (pl "ölj akárhány térkapus moncát", "verj bele jó sokat epic lénybe" stb)
Utóbbi feladatokból tevődne össze a templomod fele legalább, a többi random, de legalább valamelyest tudod mire számíts.

Elenios (szépség, szerelem, szél, mentálmágia istennője)
[aranydukát]

- Tutira kérni fog IQ növelést (5-öt)
- Még egy tulajdonságnövelős feladat, vagy védekezés vagy mágia
- Kedveli az igényes cuccokat a lelkem, vagyis vásárolj szintednél nem kisebb (vagy épp jóval nagyobb) páncélt és/vagy pajzsot
- Portyafeladatokat kisebb eséllyel oszt be a gép, mert nem a harcokat hirdeti a hölgyemény
- Kaphatnál szakifejlesztési kérést a kalandszakikra
- Győzz marha sok kihívásban (békés vonal)
- Nyújts segítő kezet sokszor kisebb barátaidnak
stb

Sheran (természet, állatok, növények, víz, eső, élet istennője)
[kristálypont]

- Preferált tulajdonság: egészség
- Másodlagosan preferált: erő és védekezés
- Óvd a jószágaid (Fejlessz a vastag bőrön)
- Legyél ügyes gyógyász (fejlessz a sebgyogyón)
- Légy kegyes az állatvilággal (X napig nem használhatsz sajtolást)
- Segítsd az állataid boldogulását (lépjenek sok szintet)
- Ne bántsd másokét se (győzz X portyában anélkül, hogy bántalmaznál állatot)
stb

Fairlight (mágia, találmányok, ravaszkodás, kereskedelem, tolvajok istene)
[lélekgyémánt/aranydukát]

- Preferált tulajdonság: IQ
- Másodlagosan preferált: mágia, taumaturgia
- Manakonstival fejezd be egy szövetségi épület építését
- Tárgyaid eladásával szerezz X LE-t
- Vásárolj varázslatot aminek szintje X-el nagyobb a tiédnél
- Növelj kritikus varázslatot
- Szerezz X lélekgyémántot
- Laborban állíts elő esszenciát laborhulladékból
stb

Tharr (hadak, háborúk, harc, föld, fémek ura)
[cselekvéspont]

- Preferált tulajdonság: támadás
- Másodlagosan: erő, védekezés
- Győzz X háborús csatában
- Légy részese két háborús győzelemnek (szövetség)
- Nyerj X portyát 1 nap alatt
- Szerezz Y Tp-t egy nap alatt portyából
- Vásárolj fegyvert aminek szintje X-el magasabb a tiédnél
- Ölj meg egy nagy hatalmú lényt (végső csapás egy epikusnak)
- Emeld a kritikus ütés szakidat
stb

Leah (halál, halottak, túlvilág, kísértetek istene)
[lélekenergia]

- Preferált tulajdonság: egészség
- Másodlagosan: mágia, erő
- Ölj meg X állatot portyáid során
- Sajtold ki legalább X lény lelkét
- Átkozz meg a piramis segítségével X karaktert
- Ájulj el portyában X alkalommal
- Pusztuljanak el állataid portyában X alkalommal
- Növelj valamely másodlagos szakértelmeden
stb

Dornodon (fekete mágia, hatalomvágy, gonoszság, pusztító tűz, bűnözők védistene)
[aranydukát]

- Preferált tulajdonság: Taumaturgia
- Másodlagosan: Erő, IQ
- Növelj a kritikus varázslatodon
- Sebezd meg portyában X alkalommal ellenfeled állatát
- Növeld a szerzett LE diffidet X-el
- Végezd ki X ellenfeledet
- Találj Y kiégett őskövet
- Süsd ki a lélekkutat
- Vegyél fel olyan ruhákat, amik együtt X bónuszt adnak a taumaturgiádra és lépj be a templomba
- Sebezz legalább X-et egyetlen varázslattal
stb

Szögletes zárójelben az istenek neve alatt megadok valamilyen erőforrást (esetleg erőforrásokat) csak ilyenre jöhetne áldozásos kérés és csak egy db.
Így megnézve ha a tipizált feladataikból kapod kb a templom felét, tudod egy tulajdonságfejlesztési kérelmet és tudod hogy a másik miből fog jönni, tudod milyen típusú erőforrást fog kérni, akkor így együtt akkor is jobban tervezhetővé válna a dolog, ha a másik felét kiteszi a 2 ősköves és a behatárolhatatlan jellegű (láthatatlanná válás, nézegesd magad toplistán, stb) jellegű feladatok. Én alapban valami ilyesmi gondoltam. Próbáltam úgy összelegózni, hogy továbbra se legyen egyik verzió sem élesen eldőlő egy játékstílus felé, de azért valamelyest segíthesse a döntést, bár persze ezek főleg csak példák!

A lényeg az lenne az egészben, hogy behatároltan, választásos alapon lehessen kérni a feladatokat, ne kelljen a templom miatt totál kicsavarni a játékstílusát senkinek, legfeljebb csak picit, na meg ne legyen horribilis a költsége.

Quellon: istenek szerinti jutalmazás? Jó ötlet, de szerintem elsőre ne rohanjunk ennyire, meg nagyon megbolygatná egyelőre az erőviszonyokat, nehéz optimálisan belőni. Esetleg lehetne valami hosszútávú apróbb jutalom, ha nagyon elkötelezed magad egy irányba, akkor mittomén kapsz egy plecsnit, hogy adott isten híve lettél ha már 15 templomát megcsináltad (és más isten 15 temploma után már nem jár újabb) ami ad egy kis bónuszt a preferált tulijára vagy ilyesmi, de ez sem feltétlen szükséges.

Csak ötletszintű a fenti, kérem ne annyira a példafeladatokat, hanem az alapötletet kritizáljátok
V2 - Bagatur Kazarin
V3 - Aimerick
Egy régi motoros, akinek mégsem sikerült egészen leszoknia... Talán feltámad poraiból...
Pontszám: 9.40
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1414. hozzászólás - 2012.05.13. 20:58:16 (Válasz Jademaster #1413 hozzászólására.)
tökéletes, 10pont
kis kiegészítés: Dornodon, és nem Fairlight a tolvajok istene
Pontszám: 5.43
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1415. hozzászólás - 2012.05.13. 21:06:31 (Válasz Birka #1408 hozzászólására.)
Haha, ne viccelj. Az én szintemen (v5 - 94) kb be kell tolni 1 milla nyers lét a kincspont szükséglethez ami meg még rossz esetben is a szinten kapott LE-m 20%-a.
Pontszám: 7.82
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1416. hozzászólás - 2012.05.13. 21:30:43 (Válasz Tigristappancs #1415 hozzászólására.)
Lehet csak én érzem úgy, minta folyamatosan építkeznék kincspont miatt
Pontszám: 6.31
fórumozóMaristiFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1417. hozzászólás - 2012.05.13. 22:05:22
Kérdésem lenne. Hogy a fenében csináltátok meg a vadász egy nap ötvenet és még lépj be aznap küldit. Már vadásztam 10-szer ötvenet, de max 70%-ig jutottam. Valami hiba van itt szerintem. Mi a teendő ilyenkor?
Pontszám: 6
kedvencJademasterFérfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1418. hozzászólás - 2012.05.13. 22:10:38 (Válasz Maristi #1417 hozzászólására.)
Én úgy csináltam meg, hogy vadásztam 50-et, aztán rákattintottam a Végzet temploma pontra ott balra. Te meg írj pm-et Baratynak és megoldja

EDIT: ugye az 1 napot nem 24 óraként vetted, hanem 0-tól 24-ig terjedő időszakként?
A hozzászólást Jademaster módosította 2012.05.13. 22:11:30-kor
V2 - Bagatur Kazarin
V3 - Aimerick
Egy régi motoros, akinek mégsem sikerült egészen leszoknia... Talán feltámad poraiból...
Pontszám: 9.49
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1419. hozzászólás - 2012.05.13. 22:19:59 (Válasz Maristi #1417 hozzászólására.)
Nem szabad kilépni a VÚ-ból, amíg vadászol. Azaz Templom -> vadászat -> elindítod az 50 vadászatot -> letelt -> vissza templomba.
Pontszám: 7.61
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1420. hozzászólás - 2012.05.13. 22:57:35 (Válasz Jademaster #1409 hozzászólására.)
Idézet: Jademaster - 2012.05.13. 16:54:35

Mittomén, ha Fairlight templomát próbálja újraszentelni, akkor fix, hogy benne lenne mondjuk az IQ fejlesztés a feladatok között, ami mellé maximum egy lehetne, vagy mágia vagy taumaturgia.
Ha Tharr a szimpatikus, akkor Támadás tuti lesz, mellé vagy erő vagy védekezés.
Stb, stb

Így választásodtól függően egy tulajdonságra biztosra mehetnél (amit nagy eséllyel éppen fejlesztesz) a másik tulinövelős feladat pedig jól behatároltan 2 verzióból kerülne ki. Be tudnák nézni az emberek, hogy na most nekem ez szimpatikus és jelenleg a másik kettőből nem feltétlen járnék annyira rosszul. Na meg csak egyszer kellene specet váltani, ami azért korrektebb lenne ennél úgy gondolom, mindenkinek.



Üdv

Nekem nagyon tetszik az ötletelésed. Én is valami ilyesmire számítottam amikor beharangozták,de szokás szerint elnagyolták. Nemhogy ilyen kreatív csapattal állnának fel. Az meg különösen jó ötlet,ha elkötelezed magad akkor nem borul a játékstílusod + jutalmaznák a hűségedet mondjuk 15 templom után.

Egy dologba kötnék bele így elsőre. Be is vastagítottam. Specet 30 naponta lehet váltani. Templomok 28-21-14 naponta jönnek. Magasabb szinten valószínűleg csökkenő őskő költséget jelent a javaslatod, mert kicsit több az idő várni, de lentebb marad ugyan az kb. Mivel kevesebb az idő a teljesítésre így muszáj lesz kőért specet váltani. Példádból kiindulva, ha kapsz elsőre IQ-TAUT, de a következő templomnál MÁGIA-IQ esik akkor megint kétszer kell váltani és az köves lesz lentebb.
Pontszám: 8.75
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője