Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Végzet temploma
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1781. hozzászólás - 2012.05.29. 18:23:23 (Válasz Kocos #1778 hozzászólására.)
80-90 dukátot amúgy hogy kéne összehozni olyan világokon, ahol nincs dukát a küldikért?
Pontszám: 6.31
kedvencJademasterFérfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1782. hozzászólás - 2012.05.29. 18:30:45 (Válasz Birka #1781 hozzászólására.)
Vegyél LE-ből gondolom...
V2 - Bagatur Kazarin
V3 - Aimerick
Egy régi motoros, akinek mégsem sikerült egészen leszoknia... Talán feltámad poraiból...
Pontszám: 8.96
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1783. hozzászólás - 2012.05.29. 19:51:18 (Válasz Birka #1781 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2012.05.29. 18:23:23
80-90 dukátot amúgy hogy kéne összehozni olyan világokon, ahol nincs dukát a küldikért?


Igazabol nem oszt-szoroz, hogy van-e, mert az aukcioshazban kell szerezni. Dukattermo tekercs, kuldi, szerencsekerek, templom nem jatszik.
Pontszám: 6.96
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1784. hozzászólás - 2012.05.29. 19:58:47 (Válasz Jademaster #1782 hozzászólására.)
Idézet: Jademaster - 2012.05.29. 18:30:45
Vegyél LE-ből gondolom...


80 dukat 3,2 millio LE, elso nekifutasra .
Minden tovabbi 6,4 millio LE-vel dragabb, mint az elozo.
A hozzászólást Kocos módosította 2012.05.29. 19:59:04-kor
Pontszám: 6.96
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1785. hozzászólás - 2012.05.29. 20:00:11 (Válasz Jademaster #1776 hozzászólására.)
Idézet: Jademaster - 2012.05.29. 17:54:51
Idézet: Gyilkos gizi - 2012.05.29. 17:11:07
De a dukát értékesebb mint a kp


Szerintem ez taktika függő. Megmondom őszintén ezt a dukát dolgot én sem bolygatnám, nekem ránézésre jónak tűnik így. A 60+ szinteken bőségesen lehet dukátot szerezni ezek nélkül is, nem hiszem, hogy komolyabban lényeges lenne, inkább a kisebbeket kell "helyzetbe hozni", vagy ha azt nem is, de szóval picit segíteni az aukció felé.

Másrészt: a templommal a fő bajok mégegyszer:

- Többféle tulajdonságnövelést kér, ami 19 szint felett rettentő kiadást jelent akár őskőben, akár LE-ben. Játékosok javaslata: beépíteni a prémium tagságba, hogy a templom által kért tulajdonságot a megjelölt szintig úgy fejleszthesse, mintha rajta lenne a specializáció.
- A templom teljesen felesleges és ostoba szakértelmeket kér fejlesztésre. Idomítás, transzcendális projekció, stb. Ezeknek nincs semmi értelme. Egy példával élve, ha minden templomban megcsináltam volna, akkor mostanra a karakterem 9-es szinten 9-es idomítással mászkálna, ami nonszensz, finoman fogalmazva. Játékosok javaslata: kéretik leváltani valami értelmes verzióra, pl idomítás helyett vastag bőr, stb.
- A templom tökéletesen értelmetlen és ostoba ősköves dolgokat kér. Abszolút felesleges marhaságokra dobáltatja el az őskövet, ezt így mindenki kifejezett lehúzásnak érzi a kft felől. Jobb lenne, ha értelmes kérésekkel szívná a köveket. Az ősköbves italok, a portyaszimuláció biztosan ostobaság. Játékosok javaslata: kerüljön a helyükre az ősköveknek valami értelmes módja. Pl X kiégett őskő átváltoztatása, lélekkút kisütése, stb. Vagy egyszerűen csak a többi őskőhöz kötöttből dobjon feladatot.
- Jelenleg a non-prémes játékosoknak a sok ősköves feladat miatt a templom nem egyszer teljesíthetetlen. Játékosok javaslata: csak maximum a kiváltási lehetőségeknek megfelelő számú (3 jelenleg) ősköves feladatot hajítson a gép.
- A templom dukátköltsége szintfüggő, míg a szerzése nem tekinthető annak. Hosszú távon egyszerűen ezt a feladatot ellehetetleníti. Játékosok javaslata: a dukátköltség fix értékűvé tétele, nyilván az időtáv alatt megszerezhető bizonyos százaléka lehetne ez a mennyiség.
- A templom LGy költsége magas szinten horribilis. Mivel minden dolgot nem lehet kivenni, így ez egy kicsit nehezebb ügy, erre nem emlékszem javaslatra. A magam részéről azt mondanám talán, hogy max 2 LGy-s feladatot adjon egy templom.
- A templom miatt folytonosan hülyeségeket kell vásárolni. Erre szerintem jó megoldás az lenne, ha egy adott jellegű vásárlást (pl sisak vagy LGy-s tárgy, vagy stb) kér egy templom, akkor a kövi X templomban ugyanilyen ne jöjjön.
- Személyes javaslat: a templom iszonyú erőforrás zabáló jelenleg is, hosszú távon meg főleg. Kérem meggondolni, hogy esetleg a templomi relikvia felezze meg a császári dekrétumok költségét is, ne csak az áldozz feladatokét majd.
- Legkomolyabb és legnagyobb probléma jelenleg véleményem szerint: bár a problémák folytonosan jelezve vannak, indokolva, javaslatok téve, stb, a Játékvezetés hosszú ideje semmilyen reakciót nem tesz a topicban, nem tűnik úgy, hogy konstruktív lenne, sem szavakban, sem eddigi változásokban. Gyakrabban kéne kommunikálni a játékosokkal.

Na, ezt kb oldalanként be is tudnám másolni, egyszer csak észreveszi Miklós Szóljatok ha valamit kihagytam/elírtam


Már új oldal van, másold. Hupsz, én véletlenül már megtettem.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.18
kedvencJademasterFérfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1786. hozzászólás - 2012.05.29. 20:24:38 (Válasz Kocos #1784 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2012.05.29. 19:58:47
Idézet: Jademaster - 2012.05.29. 18:30:45
Vegyél LE-ből gondolom...


80 dukat 3,2 millio LE, elso nekifutasra .
Minden tovabbi 6,4 millio LE-vel dragabb, mint az elozo.


Úgy érzed ellentmondásba kerül ezen adat bármilyen szinten is Miklós gondolataival?
Viccet félre téve természetesen ez nem reális, ez a része tipikusan amit nem gondolt át, szóval valószínűleg ez lesz először javítva.

Offsboy: nekem alulról felfelé listáz, szóval még nálam nem volt aktuális

EDIT: helyesírás
A hozzászólást Jademaster módosította 2012.05.29. 20:25:52-kor
V2 - Bagatur Kazarin
V3 - Aimerick
Egy régi motoros, akinek mégsem sikerült egészen leszoknia... Talán feltámad poraiból...
Pontszám: 8.96
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1787. hozzászólás - 2012.05.29. 21:19:48 (Válasz Jademaster #1776 hozzászólására.)
Idézem:

Idézet: Kvnoemi - 2012.04.17. 10:21:08

- Nagyon fontos volna, hogy megérje a részküldikért is dolgozni. Mivel a teljes templom közel sem mindenkinek teljesíthető, a részajik meg túrót nem érnek, így csak az fog vele egyáltalán foglalkozni, aki biztos benne, hogy végigcsinálja. Ha azonban a sor/oszlop ajándékok érnének valamit, akkor lenne értelme mindenkinek próbálkozni. Például a LE jutalmakhoz fölösleges TP-t osztogatni, hiszen aki megkapja már áldozott eleget. A 0,1 AF pont vicc, 1 egész már elfogadható lenne. A fehér kristályital minimum zöld legyen és a többi marhaságot is jó volna nagyobbra cserélni. Szerintem csak így lenne realitása a dolognak.

Válasz:
Idézet: Miklós - 2012.04.17. 12:29:54

KVNoemi: a részküldik komolyabb díjazása, hogy aki nem teljesíti a templomot, az is jobban járjon, jó ötlet, átgondoljuk, mivel lehetne még a részküldi jutalmakat bővíteni.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 7.69
fórumozóTekingFérfi
Végzetúr mester
334 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1788. hozzászólás - 2012.05.30. 10:12:18
két dolog:

1. javasolnám az egyes sorok kialakítását úgy, hogy a jutalom segíthesse a további küldetések befejezését. pl. lélekgyémánt csomagot két helyen nyerhetek, pont a metszéspontban küldetés, hogy költsek el 7500 LGY-t... azt már meg sem merem jegyezni, hogy előző templomban 11000-t kellett kltenem, és már minden feladatom megvan, de ehez nem tudok annyi kalandot találni, hogy az LGY összejöjjön...

2. tudna vki válaszolni, hogy az igaz-e, hogy a hosszabbítsd meg prémium tagságodat feladatra VALÓBAN nem fogadja el a templom, ha most nem vagyok prémes és fizetek egy hetet? valóban csak az azt követő hosszabbítással teljesítem a feladatot?
Pontszám: 4.96
kedvencMultifilterFérfi
Végzetúr mester
584 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1789. hozzászólás - 2012.05.30. 10:19:37 (Válasz Teking #1788 hozzászólására.)
2. V4-en elfogadta, mikor kezdtük a világot. Lehet csak azért, mert akkor kezdtük, de meglett.
Pontszám: 7.51
fórumozóTekingFérfi
Végzetúr mester
334 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1790. hozzászólás - 2012.05.30. 10:20:36
köszi! V2n érdekelne, ha lenne vki, akinek elfogadta vagy nem!
Pontszám: 4.96
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1791. hozzászólás - 2012.05.30. 10:47:12 (Válasz Teking #1788 hozzászólására.)
Nekem az előzőnél elfogadta V2-n.
Most is van ilyen feladatom,de nem fizetek be rá,mert úgyse tudom ezt a templomot megcsinálni nagyon nagy bukó nélkül :/
Pontszám: 8.17
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1792. hozzászólás - 2012.05.30. 11:12:15 (Válasz Teking #1788 hozzászólására.)
Idézet: Teking - 2012.05.30. 10:12:18

2. tudna vki válaszolni, hogy az igaz-e, hogy a hosszabbítsd meg prémium tagságodat feladatra VALÓBAN nem fogadja el a templom, ha most nem vagyok prémes és fizetek egy hetet? valóban csak az azt követő hosszabbítással teljesítem a feladatot?


Ez eléggé szemétség lenne, ha így működne. Eddig elfogadta úgy is, ha nem voltál prem. tag, de fizettél 1 hetes tagságot.
Honnan vetted ezt az infót? Volt valaki, akinek nem fogadta el?
Mert ha csak mondta valaki, de nincs rá példa, akkor ne keltsük a feszültséget..., így is vannak kisebb-nagyobb zörgések a templombeli küldetések végett.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.60
fórumozóTekingFérfi
Végzetúr mester
334 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1793. hozzászólás - 2012.05.30. 11:21:28
egyik szövetségi társamnak nem fogadta el. de benne van a pakliban, hogy aznap nem lépett be a templomba vagy ilyesmi. nem tudom ellenőrizni, de ő tök ideg volt, mert egy hetet elcseszett. aztán a hosszabbításkor elfogadta neki. és nem a feszültséget próbálom kelteni, hanem qrvára érdekel, mert már csak 3 feladatom van, köztük ez, és el kéne döntenem, mire mennyit szánok.
Pontszám: 4.96
fórumozóTekingFérfi
Végzetúr mester
334 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1794. hozzászólás - 2012.05.30. 11:41:55 (Válasz Paco #1792 hozzászólására.)
hozzáteszem, amit még fájón hiányolok a templomban, hogy egyértelmű legyen a tájékoztatás és a feladatok leírása. majdnem pucéran vágtam neki az üss 20at az epikuson/entitáson feladatnak, mert annál jóval előbb kinyírom. és csak a fórumon derült ki, hogy két entitásba is OK ha annyit ütök, e akkor meg kellett annyit várnom, hogy aznap adjon egy másikat is... szóval jó lenne, ha nem morzsákat kéne gyűjtögetni hozzászólásokból, és azért kérdeztem erre is rá, mert elbukni egy hetet és/vagy ősköveket rohadtul nem akarok.
elnézést ha sokra sikeredtem, de kiakaszt, amikor hangulatkeltéssel vádolnak, holott van bőven mit megkérdezni és kitárgyalni!
Pontszám: 4.96
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1795. hozzászólás - 2012.05.30. 12:20:26 (Válasz Teking #1794 hozzászólására.)
Nem kell várni. Bármikor meghosszabíthatod a prémium tagságot.
Pontszám: 8.47
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1796. hozzászólás - 2012.05.30. 12:20:33 (Válasz Teking #1794 hozzászólására.)
Nem azt mondtam, hogy feleslegesen kelted a feszültséget...
De néha vannak ilyen urban legend kaliberű hírek, aztán meg még nagyobb a gond belőle. Nekem is volt ilyen küldetésem V1-en, de mivel nem voltam akkor prem tag, majd újra az lettem, elfogadta vele a küldetést.
Tehát előfordulhat, hogy nem lépett be vele a templomba. Vagy tényleg BUG volt. Akkor meg írni kell(ett) volna Baraty és megoldotta volna a dolgot.
A hozzászólást Paco módosította 2012.05.30. 12:33:27-kor
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.60
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1797. hozzászólás - 2012.05.30. 13:44:06
Idézet: Quellon - 2012.05.25. 12:33:51
A végzet templománál javaslataitok alapján bekerült egy 3. dekrétum használati lehetőség, aminek a költsége ugyanaz, mint a másodiké.


Egyetértek NoFear-rel, miért pont ez és pont ilyen szarul valósult meg? 1 hónapig tartott összeírni a javaslataink és ennyi lett belőle? Vagy még majd jön a többi?

Hetekkel ezelőtt írtam - talán nem volt hülyeség - hogy ha nem 15-30(-30) lenne a dekrétumok őskő költésege, hanem 10-10(-10) akkor talán több lenne a bevételetek belőle annak ellenére, hogy nekünk személyenként kevesebb lenne a kiadás - de talán többen élnének vele, mert ugye "horror" LE-t/LGY-t/AFP-t kell különben áldozni.

Akik őskő nélkül játszanak és meg akarják csinálni a VT-t azoknak annyi LE megy el áldozásra és dekrétumra (már ha egyáltalán ki tudják váltani és nem több a kavicsigényes küldi, mint a dekrétumainak száma), hogy egy idő után még a TKP-ban is veszíteni fog annyira legyengül.
Szerintem így nem áll meg az az érv, hogy bárki megcsinálhatja, ha akarja.

Az őskőmentesek játékának megmentésére lehetne a dekrétum LE költsége akkora, hogy azzal ne heréljétek ki őket. Ez nem fogja az őskőbevételetek csökkenteni, mert akik kavicsból játszanak és dekrétumoznak azok ezután sem fognak LE-ből dekrétumozni az ősköves küldik helyett, mert pont minden csepp LE-t meg akarnak takarítani/begyűjteni őskőből amit csak lehet.

Pl.: Az első templomomban volt 4 ősköves küldi, mindet megcsináltam és 1 dekrétumot ellőttem az áldozz x LE-t küldire - ez kb. olyan volt, mintha kisütöttem volna a kutat. Ha pedig 15-30-30 helyett 10-10-10 kő lenne a dekrétum akkor kiváltottam volna a szintemnél nem kisebb varázslatvásárlást is, mint ahogy talán sokan kiváltanák a LE-LGY-AFP áldozásokat mindet, de azért 75 kavics már meggondolandó, főleg, ha előtte már 2-3 alap ősköves küldit is teljesítettünk.

Valamint a kisjutalmak "reformja", azzal mi lesz? Örökre fehér kristályitalokat fogunk kapni meg annyi LE-t ami az állatok fél fogára sem elég, nem hogy a miénkre? A többi még el is megy, mert erőforrás amit tetszőlegesen használunk fel.

És akkor még egy szót sem szóltunk a tulajdonságfejlesztésekről amik elméletben nem őskövesek, de gyakorlatban baromi nagy dilemma és egyén- valamint egyéni fejlesztési terv függő, hogy valaki a 2-3x3 TÖ fejlesztést ultraspeccel vagy anélkül ultradrágán csinálja meg.

Ja és a szimulációs küldi átalakulhatna valami fókuszkristály vásárlásra vagy tárgyba tételre vagy bármi hasznos őskőköltésre, mert a legelvetemültebb milliomosokon kívül nem hiszem, hogy más szimulálna amikor anélkül is pontosan lehet tudni ki ellen és mennyi esély van.

A VT nagyjutalma olyan, hogy hosszútávon aki nem csinálja az hátrányba kerül azokkal akik aktívan templomoznak - de nem feltétlen örömmel.

Szerintetek mit fogyasztunk szívesebben: amit leerőltettek a torkunkon vagy amit megkívánunk?


Ez és több más játékos hasonló véleménye eléggé népszerű volt a fórumozók közt, de semmi reakció a másik oldalról - szomorú.

Ha addig nem vennének a játékosok őskövet amíg le nem reagálják a JV-k a véleményeinket (esetleg még kicsit kedvezőbb irányba módosítanak is) akkor is ilyen síri csend lenne heteken-hónapokon át?

Vártam a beho-talit, de kezd elmúlni. Ha nem/kevesen mennénk bukta lenne a rendezési költség ugye? Ha annyira érdeklődnénk amennyire a mi véleményünkkel foglalkoznak akkor mi lenne?

Akár ki is röhöghettek, de szerintem, ha csak azok nem vennének/mennének akik olvassák a fórumot és szintén megírták a véleményüket vagy csendben egyetértettek velük az is elég nagy érvágás lenne.

Végülis ki fizet olyanért ami nem éri meg neki? Csak akiket be lehet palizni... ezek volnánk mi? Mert eddig úgy tűnik így kezelnek minket a jelen problémánkkal.

Nem feltétlen akarok bojkottot meg ellenséges hangulatot szítani, de ilyen passzív ellenállással amit velünk szemben tanúsítanak mit lehet kezdeni hasonlóan konok passzív ellenálláson kívül?

Mondjatok más megoldást, mert én sokat hezitáltam, hogy írjak-e ilyet, de nem tudtam jobbat kitalálni.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.74
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1798. hozzászólás - 2012.05.30. 14:05:24 (Válasz Quellon #1797 hozzászólására.)
Hidd el, a BEHO tali egyébként se szokott pozitív eredménnyel zárni forintálisan. Emellett a VÚ-sokon kívül ott vannak a TF-esek, akik a 20 éves születésnap miatt várhatóan kicsit többen lesznek, illetve a HKK-sok, meg talán Mágia Mestereivel játszók is.
Mindezzel együtt én remélem, hogy ha máskor nem, a VÚ talis fórumon lehet róla beszélni és reagálni fognak. A legutóbbin is reagáltak és ami ott meg lett beszélve, emlékeim szerint mind megvalósult.
Az ilyen bojkottokat meg pláne nem támogatom, mert ettől függetlenül ott jó programok, jó társaság van, nyereményekkel, kedvezményes vásárlásokkal (könyvek, játékok), stb. Plusz engem is lehet majd pfujjolni
Pontszám: 7.62
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1799. hozzászólás - 2012.05.30. 14:23:14 (Válasz Craslorg #1798 hozzászólására.)
Az odautazás is elég költséges lehet, ha valaki nem a szomszédból megy át papucsban meg pizsiben, szóval gondolom az megy el aki úgy érzi/reméli, hogy megéri élmény és esetleg anyagi oldalól is. De ha a talit tényleg nem is zargatjuk, az őskővásárlás nélküli (más) játék talán sokkal stresszmentesebb...
VÚ talis fórumon? Az még 1 hónap, addig nem lesz semmi? Elég félévente egyszer reagálni a dolgokra?
Mellesleg úgy hallottam a huzalozott reflexek is VÚ-talin lettek megígérve és még sincs sehol.

Egyébként nem is tőled várom a "lázadást" aki 20 éve Behó-hű, neked (és a hozzád hasonlóknak) már V.I.P. bérletet kellett volna ajándékba adni a rendezvényeikre
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.24
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
1800. hozzászólás - 2012.05.30. 15:18:35 (Válasz Quellon #1799 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2012.05.30. 14:23:14
neked (és a hozzád hasonlóknak) már V.I.P. bérletet kellett volna ajándékba adni a rendezvényeikre


Neki van is, ne izgulj. Mivel besegít a találkozó rendezésbe.
Pontszám: 6.96
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője