Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Végzet temploma
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2421. hozzászólás - 2012.07.26. 15:35:27 (Válasz Ywgarrd #2420 hozzászólására.)
Kissé összetett lehet a leprogramozása, de pl. ez is érdekes.
Némi LE költés a kufárnál megkönnyíti a dolgot, de a valódi "firnyák" az olcsó/opimalizált megoldásokban van. Pl. taktikázás a fejlesztéssel, portyával, vadászattal, stb. 8-)
Kieg.: jól el lehetne vele játszani. ;-)
A hozzászólást McMad módosította 2012.07.26. 15:36:01-kor
Pontszám: 7.16
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2422. hozzászólás - 2012.07.26. 15:41:06 (Válasz McMad #2421 hozzászólására.)
Vagy oldj meg lólépésben 3 küldetést közvetlen egymás után (ezen kívül), hogy egy másikat sem teljesítesz közben úgy, hogy a kiinduló/befejező pont ez a küldetés legyen.
Pontszám: 7.97
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2423. hozzászólás - 2012.07.26. 15:44:22 (Válasz Ywgarrd #2422 hozzászólására.)
Ismételhetőre gondolsz? Naná!
Ez annyira nem tetszik, mert ha jól értelmeztem a leírást, akkor ölég szimpla a lejátszása... :S
Pontszám: 6.44
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2424. hozzászólás - 2012.07.26. 17:07:28 (Válasz McMad #2423 hozzászólására.)
Nem értettem a kérdésed, ezért inkább leírom, mire gondoltam.. Pl. ez 5*5-ös templom kellős közepén megkapod ezt a feladatot, és úgy kell kihoznod, hogy vagy onnan indulva lólépésben teljesítesz egymás után ezt nem számítva 3 küldetést (közben semelyik másik nem teljesülhet), vagy pedig a templom valamelyik mezőjéről kiindulva kell megérkezni a középső mezőre a negyedik lépésben a fenti feltételekkel. Természetesen ez a küldetésmező a templom bármely pontján lehetne véletlenszerűen.
Pontszám: 6.30
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2425. hozzászólás - 2012.07.26. 19:03:43 (Válasz Ywgarrd #2424 hozzászólására.)
Ne vedd a szívedre, de az a mondás jutott eszembe olvasva ezt a lólépésest, hogy "...mindenki a saját farkával verje a csalánt...".
Időnként már így is elég szopatós tud lenni a templom, inkább találjatok ki fejtörőket vagy ördöglakatokat
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.95
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2426. hozzászólás - 2012.07.26. 21:05:29
Lehet, nem ez a legjobb topik neki, de végülis ide is tartozik, meg nem is, szóval ide írom:

Az jutott eszembe, hogy jó lenne, ha létezne egy olyan "megmentő", a "lelki üdvünket erősítő" relikvia (akár őskőért, akár lélekgyémántért vásárolható, én ez utóbbit preferálom) ami templomozóknak lehetővé tenné, hogy ha már csak és kizárólag egyetlen egy küldetés marad, amit az utolsó pillanatig sem sikerül teljesíteni és lejár a hivatalos templom-idő, a templom "nem indulna újra". A relikvia tulajdonosai vagy "végtelen" ideig (azaz amíg ténylegesen be nem teljesítjük a küldetést), vagy mondjuk a karakterszinttel/templomszinttel arányos, további meghatározott ideig még dolgozhatnának a küldetésük teljesítésén.

Vagy ennek sötétebb alternatívájaként, ha lejár a templomidő, akkor a relikviával rendelkező játékostól a következő belépésekor megkérdezhetné a program, hogy kéri-e az új templomot. Ha igen, akkor a játékos vállalja, hogy az eddigi erőfeszítéseit elbukta.
Pontosabban a kérdés elutasításával egyidejűleg a templom korrupt és sötét módon felajánlaná a játékosnak, hogy egy újabb, komolyabb áldozattal a bukott küldetést teljesítettnek tekintené, amivel a templomi végső jutalmakat végül a játékos átvehetné.
Ebben az esetben olyasmi lenne ez a relikvia, mint kereskedelem esetében a fekete piaci tagság, csak a dekrétumokra vonatkozhatna a téma. Azaz lényegében három helyett adna egy negyedik dekrétumot a relikviával rendelkező játékosoknak, azzal a kitétellel, hogy a negyedik lehetőséget csak a templom lejárta után (következő belépésekor) használhatja fel, amennyiben úgy dönt. A negyedik áldozat lehetne komoly, nem feltétlenül/csak LÉ természetű.

Az áldozandó erőforrások mennyiségét vagy minőségét nem gondoltam végig, egyelőre csak ennyi villant be így hirtelen. Agyalás vége.
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 8.12
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2427. hozzászólás - 2012.07.26. 21:19:19 (Válasz Lavender #2426 hozzászólására.)
Hát ezt nem nagyon értem... Teljesíthetetlen küldetés??? Ilyen nincsen köztük szerintem. Max olyan amit nem nagyon szeretnék megcsinálni. Van 3 dekrétum lélekenergiáért vagy kavicsért. Nem elég?
Pontszám: 8.77
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2428. hozzászólás - 2012.07.26. 21:24:51 (Válasz Ywgarrd #2424 hozzászólására.)
ÉRTEM MÁR!
No így már izgi.
Mellesleg az én "farkam" elbírja...
Pontszám: 7.16
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2429. hozzászólás - 2012.07.26. 21:29:12
Azoknak jönne jól, akik pölö nem tudnak vagy nem akarnak kövezni. Így kifejezetten hasznos lenne, ha a relikvia se őskőbe kerülne, hanem mondjuk komolyabb mennyiségű lélekgyémántba. Így pedig az "őskőmentes" játékosok is pályázhatnának a templomos főnyereményre.

Valamelyik nap volt szó például a szerencsekerekes forgatásról, ami abszolút szerencsefaktor függő, és ha valaki elbaltázza a három dekrétumát, és még az időből is kifut, de például már csak ez a küldi marad, azon segítene ez a relikvia vagy további idővel, vagy még egy áldozattal - elnézi ezt egyfajta "negyedik dekrétummal" teljesített küldinek. Persze nem kell nevén nevezni, lehetne valami másik fantázianeve, eleve korrupt ízű a dolog, mert csak a "kivételezetteknek" volna ilyen relikviájuk, lehetőségük.

Mód.: A lényeg, hogy valamelyiket tudná. Mondjuk ami tényleg hasznosabbnak tűnik, szerintem ez az időkorlát felfüggesztése leginkább. Szerintem pusztán ez is megérne egy relikviát, és tán igény is lenne rá.

Persze mindez csak egy hirtelen bevillant ötlet. Legyen min csámcsogni
A hozzászólást Lavender módosította 2012.07.26. 21:40:02-kor
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 7.81
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2430. hozzászólás - 2012.07.26. 21:44:51 (Válasz Lavender #2429 hozzászólására.)
Értelek én... De pont ezért kerül LE-be is a dekrétum hogy kavics nélkül is hozzá lehessen jutni. Van egy karim amivel nem költök kavicsot a kerékre, mégis lehet vele teljesíteni a szerencsekerekes küldiket. Mivel a forgass X-szer csak idö kérdése megoldható. Ha pedig valami véletlen folytán nem ad ritka nyereményt, nos akkor ott a dekrétum. ( Nekem már volt jó néhány kavics nélkül is. )
Elég sok küldi van kavicsért, ez amit szeretnél nem fogja megkönnyíteni a kavics nélküli játékosok dolgát. Egy teljes Templomot nem lehet kavics nélkül megcsinálni, vagy ha igen ahhoz nagyon nagy mázli kell. Nálam erre még nem volt példa eddig.
Ha meg lehetne oldani kavics nélkül is a dolgot, akkor ez nem volna üzlet a BEHO-nak sem. Mi lenne benne nekik az üzlet?
Pontszám: 8.77
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2431. hozzászólás - 2012.07.26. 22:11:04 (Válasz Lavender #2429 hozzászólására.)
Csak azt áruld el nekem, hogy miért "baltázza el" valaki a három dekrétumot lejárat előtt? Elég nagy felelőtlenség. Csak és kizárólag az utosó napon szabad ezeket felhasználni, vagy ha már csak max. 3 küldi van hátra. Nekem a mostani templomban van olyan feladat, amit semmiképp nem szeretnék megcsinálni, de akkor is hagyom az utolsó napra a kiváltást, nehogy véletlenül bebukjak valamit.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.92
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2432. hozzászólás - 2012.07.26. 22:11:05 (Válasz Klarinét #2430 hozzászólására.)
Tudom, tudom. Ezzel én is tisztában vagyok, és ki is fejtettem már valahol a közelmúltban ezzel kapcsolatban a véleményemet. Az ilyen agymenésekről viszont nem tehetek, sajnálom

Visszatérve az alternatívákra:
- aki kő nélkül játszik, annak is meg lehetne adni a lehetőséget. A látszólagos "negyedik dekrétum", vagy nevezhetném valami véráldozatnak is, már annyi és olyan komoly erőforrást jelentene, hogy a játékosok elgondolkodnának azon, hogy mit érdemes jobban, kövekkel templomozni, vagy elszórni még egy csomó LÉ-t vagy mást néhány tulajdonság miatt. Egyébként igen, ez egy hanyagolható ötlet, a templomot is tanulni kell, kiismerni, stb.

- őskövektől függetlenül az idő nem mindenkinek jön össze. És a templom legnagyobb "hibája" az időkorlát. Bármennyi erőforrást belepakolhatsz, bármennyi dekrétumot kiválthatsz (minek?), ha lejár az időd. És igen, jól jönne akár relikvia formájában valami, ami engedné, hogy amit eddig belepumpoltunk a templomba, az ne vesszen el. Így egy átlag játékos nem ütközne a legalapvetőbb akadályba, amit a saját személyes élete/szabad ideje jelent, hogy ő is sikerrel teljesítsen egy templomot.

Akkor korrupciós negyedik dekrétum felejtve, viszont a templomidő felszámolását célzó relikviát támogatom, illetve javaslom.
A hozzászólást Lavender módosította 2012.07.26. 22:14:26-kor
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 7.08
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2433. hozzászólás - 2012.07.26. 22:11:52 (Válasz Kvnoemi #2431 hozzászólására.)
Tudom, tudom...
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 8.12
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2434. hozzászólás - 2012.07.26. 22:19:01 (Válasz Lavender #2432 hozzászólására.)
Az időkorlát nem véletlenül, hanem határozott céllal került a VT-be. Kétlem, hogy ezen változtatnának.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.73
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2435. hozzászólás - 2012.07.26. 22:31:39 (Válasz Ariel #2434 hozzászólására.)
Nekem is hasznos lenne, tudom, hogy másnak is. A legkeményebb feltétel az összes közül, és a beho-bevételek nem hiszem, hogy drasztikusan csökkennének ettől, max a játékélmény növekedne. Részemről csak egy ötlet.
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 8.74
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2436. hozzászólás - 2012.07.27. 07:19:28
Az időkorlát bizonyára fontos valakinek, de akkor hogy a mütymütybe engedhettek be a játékba bárminemű ezt módosító tényezőt (Templomi pálca).
Ja, megvan. A templomidő csökkentő tényező bevételpluszhoz kötött a Behónak.
HA növelni lehetne a templomidőt, akkor az ELMÉLETILEG csökkentené a Behó bevételét.
Gyakorlatilag viszont elenyésző tényező lenne, mert (szinte) csak az folyamodna ehhez, aki ...
1. amúgy is kavics nélkül szeretne teljesíteni és pl. a szerencsekeréken nem szerencsés napi 1 forgatással /láttam már ilyet/.
2. kevés játékidőt tud produkálni, DE...
A játékélmény kedvéért sííímán lemond más tényezőkről (pl. rossz LE/TP).
Kieg.: Kérdés, hogy ez (a gesztus pl. a nem kavicsozók felé) belefér-e még a Behónak?
A hozzászólást McMad módosította 2012.07.27. 07:21:02-kor
Pontszám: 7.16
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2437. hozzászólás - 2012.07.27. 07:26:31
Esetleg marad minden így ,csak garantáltan nem lesz 2-nél több fix ősköves feladat egy templomban.Akkor a harmadik dekrétum szabad marad a "balesetekre".
Báró Samedi
Pontszám: 8.35
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2438. hozzászólás - 2012.07.27. 08:26:39 (Válasz Azazel #2437 hozzászólására.)
Vagy aki eddig egy fillért se fizetett és szereti a játékot, rááldoz 2 havonta 500 forintot. Van egy olyan érzésem, hogy ezen nem nagyon fognak változtatni.
Pontszám: 7.58
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2439. hozzászólás - 2012.07.27. 08:53:36 (Válasz Craslorg #2438 hozzászólására.)
Cras , amíg pisztolyt nem tartanak a fejemhez ,addig nem.

Aki a legjobb akar lenni,az eddig is kövezett, aki pedig nem tör ilyen célok felé annak nem " kötelező" a templom.Jó lenne ha tudnám csinálni,de valahogy megleszek nélküle.
Szerintem elhanyagolható lesz azok száma,akik pont a templom miatt kezdenek el követ venni.

Ha minden marad így, hát így jártam...ennyi.
Báró Samedi
Pontszám: 6.68
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2440. hozzászólás - 2012.07.27. 08:59:19 (Válasz Craslorg #2438 hozzászólására.)
Azér' csak megpróbáljuk bedumálni a témát a Behónak hamán ez nem kerül semmibe, oszt növelheti a játékélményt... :-D :-P ;-)
Habááár...
Sok felvetett /egyébként játékélmény növelő/ javaslat karakterromboló "megoldás" és csak tovább növelné a karakterek közötti TÖ-SzÖ szakadékot.
Ez megen nem szimpatikus vonal pl. az én szememben. :-X :S
Pontszám: 7.16
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője