Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Végzet temploma
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2241. hozzászólás - 2012.06.21. 00:25:15 (Válasz Fecsu123 #2240 hozzászólására.)
Az tény, hogy nekem könnyű, mert őskövesen is pörgetek. Épp ezért néztem csak az őskőmentes pörgetéseket a listámban. Nem hinném, hogy az ősköves pörgetések növelik az őskőmenteseknél a ritkák arányát.

Viszont, ha folyamatosan próbálod, akkor megkövetlek. Ez esetben tényleg peches vagy.
Nálam, ahogy írtam is, 71 nap alatt az őskőmentes forgatások 10%-ában ritka esett.

A többi ponttal kapcsolatban pedig nem is volt észrevételem.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.65
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2242. hozzászólás - 2012.06.21. 06:30:13 (Válasz Fecsu123 #2240 hozzászólására.)
A pechpontok csak az UR-re módosítják az esélyeket a sima ritkánál nem számítanak.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.29
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2243. hozzászólás - 2012.06.21. 09:14:01 (Válasz Miklós #1823 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.05.31. 14:34:38
A tulajdonságfejlesztés specializációs költségéről is írok külön. Annak a valószínűsége, hogy mindkét tulajdonságfejlesztős feladatot (erő v tau és mágia v egészs) is megkapod, kb. 30%. A mágiája mindenkinek a béka segge alatt van, ezt specializáció nélkül sem akkora extra költség fejleszteni, az egészség néhány embernek a xenós küldik miatt az egekben van, ott valóban már számottevő a különbség. Tehát az esetek 30%-ának 50%-ában, azaz 0.3x0.5=15%-ban valóban kell még egyszer specializálnod ha meg akarsz spórolni 100-200e LE-t. Erre annyit tudok mondani, hogyha a templomból dupla kristály lesz szerezhető, akkor a 10 őskővet már másfél templomonként ki lehet szedni, ebből akkor azt a másfél őskövet áldozd rá az egészség specializációjára.


Mit ad Isten, új templom, nem is értem hogy lehet ez, de harmadjára voltam ultra peches (4 templomból 3x volt 2 tul fejlesztés).
Mágia+tau növelés, erőn a specializáció. Legközelebb 16 nap múlva válthatok ingyen. Speckó nélkül bukok 3x22K (mágia) + 3x120K(tau) = 426K LE-t.

Nézzük a lehetőségeket:
1. Váltok mágiára, (10 őskő), növelem, váltok taura (10 őskő), növelem, váltok erőre vissza, mert azt szeretném tovább fejleszteni (10 őskő) = 30 őskő.
Áh, ez nem jó, túl drága.
2. Lenyelem a mágia buktát (-66K LE), váltok taura (10 őskő), váltok vissza erőre (10 őskő) = 20 őskő, -66K LE
Áh, ez sem jó, túl drága a 20 kő érte, olcsóbbítsunk még!
3. Lenyelem a mágia buktát (-66K LE), lenyelem a tau buktát (-360K LE(!!)) = 20 őskő, -426K LE
-426K LE?? Inkább nézünk mást, kell lennie jobb megoldásnak, hiszen ez több mint az ígért 100-200K LE bukta.
4. Lenyelem a mágia buktát (-66K LE), megvárom míg lejár a specializáció 16 nap múlva, és váltok ingyen taura. Ezek után váltok amire akarok (-10 őskő), mert eszem ágában sincs tovább tolni a taut még 30 napig, hiszen a karakterem építésére értelmes stratégiám van, mellesleg mivel a templom az erőt és a taut adja (adhatja) be a hasznos tulajdonságok közül, így ezt a szisztémát követve sosem tudok növelni a támadáson, védekezésen, IQ-n anélkül hogy őskő áron váltanám a speckót. Ha hamarabb váltok taura és megvárom a 16 nap múlva lejáró ingyen speckót, mit kezdek az ezalatt kapott erőforrásokkal? Elhasználom folyamatosan és 5 milla lével pihenek éjszaka manás cuccban? Nem jó ötlet. Vagy szakikat fejlesszek? Nem használom el és majd mikor újra válthatok amire akarok, akkor egyben eltolom? És akkor mit csinálok addig, olvasgatom a fórumot? Tehát váltani KELL. Eredmény: -66K LE, 10 őskő, és cserébe időközben sem tudom azt fejleszteni amit akarok, mert az további őskőbe kerülne, hetekig megint meg van kötve a kezem a karakterfejlesztésben (nem jó dolog ezt ennyire irányítani, nagyon nem jó).


Viccen kívül, te melyiket választanád a helyemben? Én a 2-at fogom.
Ha van egyéb verziód amivel nem számoltam, nyitott vagyok rá. A számolásod alapján havi 1,5 őskövet hangsúlyoztad ki az egészség specializációjára (jelen esetben a mágiára), amit ki lehet szedni másfél havi templomkristályból. (72 AF árán..)
Most elnézést tőlük, de komolyan: A bölcsészek csak azért kellenek, hogy legyen ki oktassa a jövő bölcsészeit?
A hozzászólást Offsboy módosította 2012.06.21. 09:16:28-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 9.12
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2244. hozzászólás - 2012.06.21. 09:37:45 (Válasz Fecsu123 #2236 hozzászólására.)
Nekem sem tetszik a templom,úgy ahogy van,de kénytelen vagyok ellentmondani neked.
Nem pörgetek soha kavicsért.De eddig két templomnál is összejött a ritka.Más kérdés hogy egyéb okok miatt még egy templomot sem tudtam megcsináln.
Báró Samedi
Pontszám: 7.71
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2245. hozzászólás - 2012.06.21. 10:04:36 (Válasz Offsboy #2243 hozzászólására.)
Én a negyediket választanám. A kiesett időben meg szerencsefejlesztés, szakizás esetleg, a köve templomnál még az is lehet, hogy pont taut kapsz megint és akkor jó, hogy azon a cucc, elég lesz utána visszaváltani.
Pontszám: 7.64
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2246. hozzászólás - 2012.06.21. 10:10:22 (Válasz Craslorg #2245 hozzászólására.)
Jól hangzik, viszont ez azt jelenti, hogy ha szerencséd van, akkor további őskőköltségek nélkül 2 havonta tudod azt fejleszteni amit akarsz. Ez folyamatában működő dolog, ne kelljen már szerencsét és szakikat fejleszteni minden második hónapban. Ráadásul nálam az arány még rosszabb is mint írtam, 4 templomból 3-nál volt 2 tul (persze felváltva). Ne mondd, hogy nem kényelmetlen így karaktert építeni.

[edit] És akkor még nem említettem, ha valaki ne adja az ég szeretné gyorsabban megcsinálni a templomot, akár mert templomi pálcája van, akár nyaralni megy 2 hétre.
A hozzászólást Offsboy módosította 2012.06.21. 10:15:14-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.36
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2247. hozzászólás - 2012.06.21. 10:15:59 (Válasz Offsboy #2246 hozzászólására.)
Nem mondom, hogy kényelmes, pusztán a te verzióid közül választottam ki a - szerintem jelen esetben - legoptimálisabbat
Nyilván nekem is eltér az optimálistól a templom, igaz az is, hogy ha nagyon nem jó, akkor ráköltöm a 2*10 kavicsot. Viszont az ingyenváltásig mindig van mit fejleszteni.
Pontszám: 7.64
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2248. hozzászólás - 2012.06.21. 10:22:10 (Válasz Craslorg #2247 hozzászólására.)
Na jó, részben igazad van, de ha már szőrszálhasogatás, az optimális szó önmagában a "legjobbat" jelenti, így azt felsőfokba ragozni szükségtelen (és helytelen).
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.36
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2249. hozzászólás - 2012.06.21. 10:36:38 (Válasz Offsboy #2248 hozzászólására.)
Akkor ehhez egy kis OFF.
mivel te felsoroltál lehetőségeket, így közöttük van sorrend, melyik mennyire optimális, így a szó fokozása jelen kontextusban használható. Amennyiben spontán rákérdezel, hogy mit tegyél, akkor nyilván a válasz úgy kezdődnek, hogy "Az optimális megoldás...". Ugyanakkor társalgás során is lehet fokozást használni, ha valaki elmond egy opciót, ami szerinte optimális valamihez képest, majd felhívják a figyelmét, hogy még ehhez képest is lehet valami jobb, ami így optimálisabb, mint az eredeti terv.
Off vége
Pontszám: 7.64
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2250. hozzászólás - 2012.06.21. 10:54:38 (Válasz Craslorg #2249 hozzászólására.)
Off
Nem értek egyet, de kiegyezek egy döntetlennel, mert melóból jöttem haza és lassan megyek aludni
On
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.36
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2251. hozzászólás - 2012.06.21. 10:56:53 (Válasz Offsboy #2243 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2012.06.21. 09:14:01
Viccen kívül, te melyiket választanád a helyemben? Én a 2-at fogom.


Egyertelmuen a 4-est ha epp nem akarsz palcazni. Kicsit modosítva. Ugyanis a kov templom kikereseig nem valtanek vissza sehova, hatha jon megint tau.
V3-on ez azert kisebb gond, mert itt nem kell elkolteni a LE-t.
Pontszám: 6.96
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2252. hozzászólás - 2012.06.21. 10:57:29 (Válasz Offsboy #2250 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2012.06.21. 10:54:38
Off


Nomen est omen.
Pontszám: 8.78
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2253. hozzászólás - 2012.06.21. 12:50:56 (Válasz Quellon #2242 hozzászólására.)
Jó hát akkor ezt benéztem. ,de tény,hogy nekem ez a küldi beragadt a pörgetések ellenére. Akkor ritka szerencsétlen voltam e templom alatt.

Viszont a többi felsorolt probléma adott nálam és másoknál is.

Offsboy írta a specváltásos dolgot amit örülök,hogy újra felhoztak. Nálam is ugyanez a gond épp egészen más taktikán vagyok mint amit a templom megkövetel. A váltások kényszerszerűek és az,hogy a kiesett időben szerencsézzek meg szakizzak hm..

- Szerencsém több mint háromszoros ettől fentebb egyelőre felesleges mennem. Az ellenfeleim szerencséje alattam van.
- Szakik?!? Egyelőre ez is felesleges, megvan mindenem amire szükségem lehet a kritek meg az "égben".

Az meg,hogy arra spekuláljak,hogy hátha amin vagyok az fog jönni a következőben hülyeség.. az meg,hogy abban bízzak,hogy gyűjtögethetem a lét korlátlanul hazárdjáték. Bármilyen "erős" is vagyok engem is meg lehet találni állatok nélkül.

Szóval ez nem egészen "optimális"
Pontszám: 8.84
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2254. hozzászólás - 2012.06.21. 13:37:19
Közeleg a VÚ tali és biztos lesznek felvetések ezzel-azzal kapcsolatban. /Sajna nekem ez is kimarad... ;-( /
Mint mondottam lenne pár ötletem új küldikre. Hátha... :-x

1. Gombra kattintás X időpontban, avagy "Drakin épp otthon van?".
Az alapkoncepció az, hogy valamely /esetleg amúgy is/ kiemelt, előre megadott kifejezésre kattintva teljesül a küldetés.
A kifejezés azonban nem mindig "él" küldi szempontjából. Ez NEM lenne előre megadott időponttal/időtartammal rendelkező lehetőség és valamely egyszerű algoritmust követhetne. Pl. minden óra 15. percétől 5 percig, 42 percenként 3 percig, stb-stb. Ez 1-2 naponta változhatna rnd módon és fórum/nagyfórum életet is csempészhetne a dologba. Az ilyen jellegű használatóságot jelölhetné valami új/más szín a megadott kifejezés megjelenésében. A külditeljesülési lehetőségek időpontját/hosszát úgy lenne érdemes belőni, mint a Ritka/UR Szerencsekerék nyeremény esélyt, esetleg kissé nehezítve, hiszen rá lehet jönni az algoritmusra /kaphat a játékos segítséget hozzá fórumot olvasva/.

2. Xdb Helyes kvízbesorolás.
Egyre csökken a mennyisége a besorolandó kérdéseknek, de ehhez bármikor hozzá állítható az ideális küszöbszám.

3. Aréna küldik.
Pl. Xdb őskő lopás az arénás csaták során, 1 nap alatt Xdb győzelem /'setleg állatok nélkül, buzogánnyal, stb./.
Mivel segíthetik a küldit a szövetségi társak, ezért a küszöbszámnak sem kell túl barátinak lennie... :-P

4. Legyen Xdb tulajdonság módosítód AZONOS a karakterlapodon.
Ez sok esetben nem is annyira egyszerű, vagy olcsó ám... :-X ;-)
Kieg.: Természetesen hogy ne csak 1x használatos legyen a küldi, ezért pl. 3db RND tulajdonságot kérhetne.
A hozzászólást McMad módosította 2012.06.21. 13:45:33-kor
Pontszám: 6.05
fórumozóTekingFérfi
Végzetúr mester
334 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2255. hozzászólás - 2012.06.21. 18:00:00
egyrészt a 10 őskövet szívesen rááldozom, ha két templomból valóban visszajönne, e itt még erőteljesen nem tartunk. másrészt OK a spec válás 10 őskő, de számoljuk már bele a FÖLÖSLEGES egyéb ősköveseket is! új kristály a varázslatomba, amikor a legjobb van benne, ergo törlés, 5 őskő egy kristály, törlés 8 őskővel vissza a régit! a gyógyitalokról és barátairól már nem is beszélek...

más:

Idézet: McMad - 2012.06.21. 13:37:19

4. Legyen Xdb tulajdonság módosítód AZONOS a karakterlapodon.
Ez sok esetben nem is annyira egyszerű, vagy olcsó ám... :-X ;-)
Kieg.: Természetesen hogy ne csak 1x használatos legyen a küldi, ezért pl. 3db RND tulajdonságot kérhetne.


elismerem, én nem írtam ilyen jópofa feladatokat, tehát mindjárt mindenki fikázni fog, hogy miért fikázok, de ez utóbbit qrvára remélem, hogy nem rakják be, mert ez megint egy rakás őskő és LEkidobás (persze azt kivéve, amikor pucérra vetkőzöl és reménykedsz...
Pontszám: 5.24
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2256. hozzászólás - 2012.06.21. 18:19:26 (Válasz Teking #2255 hozzászólására.)
Miért kell a legjobb fókuszkristályt lecserélned majd vissza? Legolcsóbb variba a legolcsóbb kristály és úgy már csak 4 kavics.
Pontszám: 7.64
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2257. hozzászólás - 2012.06.21. 19:06:51 (Válasz Offsboy #2243 hozzászólására.)
Ezek közül egyik megoldás sem az igazi.
Ha a templom utolsó napján váltasz specializációt az erő/tau fejlesztéséhez, akkor a következő napon az új templomnál jó eséllyel vagy az előző tulajdonságot kell megint fejlesztened, vagy semmit. Így ezután rögtön válthatsz specializációt arra, amit fejleszteni akarsz, és tolhatod akár két hónapon keresztül. Ha nincs szerencséd, akkor pont másik tulajdonságot kell fejlesztened, mint az előző templomnál, de ezzel is megéri várni az utolsó napig, mert lehet, hogy a következő templom is ezt kéri majd, és így megint lesz két hónap szabad fejlesztési időd.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.72
fórumozóTekingFérfi
Végzetúr mester
334 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2258. hozzászólás - 2012.06.21. 22:10:06 (Válasz Craslorg #2256 hozzászólására.)
jogos. akkor is kőkidobás.
Pontszám: 5.24
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2259. hozzászólás - 2012.06.21. 22:30:34 (Válasz Ariel #2257 hozzászólására.)
Ez így elsőre ott dől meg,hogy vannak kisebb templomok is. Amiknél a forgás gyorsabb így nem esik ingyen váltás egy egy adott templomra.
Pontszám: 8.26
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2260. hozzászólás - 2012.06.21. 22:40:46 (Válasz Fecsu123 #2259 hozzászólására.)
Ki beszélt itt ingyenes váltásról?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.72
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője