Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Végzet temploma
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2321. hozzászólás - 2012.07.10. 09:36:56
Amit - relatíve kevés - LE-ből meg lehet oldani, azért nagyon nem érdemes dukátot pazarolni.
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.84
kedvencKoklerkeFérfi
Végzetúr tehetség
186 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2322. hozzászólás - 2012.07.10. 10:07:27 (Válasz Alendaar #2321 hozzászólására.)
24 templomkristalyert is lehet venni
Pontszám: 9.04
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2323. hozzászólás - 2012.07.10. 10:44:51 (Válasz Koklerke #2322 hozzászólására.)
Azt meg pláne nem erre fogom költeni!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.84
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2324. hozzászólás - 2012.07.10. 10:54:14 (Válasz Koklerke #2322 hozzászólására.)
Idézet: Koklerke - 2012.07.10. 10:07:27
24 templomkristalyert is lehet venni


Ami szintén dukát. Vagy jobb.

Egyébként azért nem éri meg, mert minimális LE-t jelent. Sőt megkockáztatom többet buksz a réven, mint amennyit nyersz a vámon. Feltéve legalábbis, hogy optimálisan akarod használni. Lesz 10 idomítatlan állatod, és ráereszted ezt a cuccot. Nekem ez 158-as szinten 250K alatt van. 6 küldetés jutalma. Ha 10 idomítatlan állatot összevárnék, akkor minimum ennyi küldit buknék, tehát ez már nullszaldó, és akkor még nem beszéltünk a TK egyéb lehetőségeiről, vagy a küldetés nem LE jellegű jutalmaról.
Pontszám: 6.98
kedvelt tagHlegbaFérfi
Végzetúr tehetség
226 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2325. hozzászólás - 2012.07.10. 12:31:55
Üdv!
Nekem is megjött a 4.
2 köves, áldozz fel 4af-t, eddig a 4-ből 3-nál kaptam, lassan kikophatna már... + áldozz fel 86ezer lét, de ezek aaz oszlonyeremények viccek már, nincs értelme csak ezért tolni. 3* van 3 kiégett őskő, 1 portyás csenésből kapok 12-t, vicc, támadás itala, vadászat itala, dukátteremtő tekercs, a fő 1740 lé és 9 tp-mire is költsem . Hát kezd ez így eléggé érdektelen lenni.
+ min 1* specet váltani, mert ugye fejleszd a mágiádat és a tau-t, a specem persze erőn van, mert azt kért utoljára. így 10 kő ismét ugrik
Egy pici "finomítás" nem lehetne?
Vagy erősebb díjak, vagy tetszőleges tulajdonságnövelés? És így megmaradna, hogy nyugodtan mindenki a saját elképzelése és tempója szerint fejlesszen.
Hlegba V1 - Domini Mortis
Pontszám: 5.18
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2326. hozzászólás - 2012.07.10. 12:36:33
A díjak sajnos még mindig elég sz@rok, pedig nekem már dupla templomkristályt adnak a sorok és az oszlopok!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 8.38
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2327. hozzászólás - 2012.07.10. 12:48:11 (Válasz Alendaar #2326 hozzászólására.)
Nálam is vicces.

A szakifejlesztéses küldiket nem is részletezem, szokás szerint 7 darab van belőle.
Tulajdonságfejlesztés: már megint 2x, a specem még nem járt le és olyanra tette ami miatt tuti ősköves váltás. Eg+Tau
Vásárolj varázslatot negyedszerre.
Háborús küldetés harmadszorra.

Hát izé.
A hozzászólást Truth80 módosította 2012.07.10. 12:49:05-kor
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 7.92
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2328. hozzászólás - 2012.07.10. 18:00:26
Zsinórban harmadszor kapom meg a 90 dukát kitermelését az aukciós házban. Kezd terhes lenni ez a feladat...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.72
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2329. hozzászólás - 2012.07.10. 21:19:40
jelenlegi templom:
7 felesleges fejlesztendő szaki+1 ami értelmes.
5 szimuláció
2 tulajdonság fejlesztése, amiket szintén nem terveztem húzni az elmúlt 4 hónapban
kezdem úgy érezni, hogy csak gyengítem a karakterem a templomozással.
Kb egyedül az af ami megérőssé teszi
A hozzászólást Ricskosz módosította 2012.07.10. 21:21:21-kor
Pontszám: 5.45
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2330. hozzászólás - 2012.07.10. 21:33:17 (Válasz Ricskosz #2329 hozzászólására.)
Idézet: Ricskosz - 2012.07.10. 21:19:40
kezdem úgy érezni, hogy csak gyengítem a karakterem a templomozással.

Akkor ne csináld Ugyanezt javaslom azoknak is, akik szerint nem éri meg. Ha nem éri meg, nem kell csinálni. Ha mégis csinálják, akkor mégis megéri. Vagy mazochisták... De akkor nem panaszkodnának itt, hiszen valószínűleg másban sem az optimalizációra törekednek.
Pontszám: 8.43
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2331. hozzászólás - 2012.07.10. 22:00:07 (Válasz Ricskosz #2329 hozzászólására.)
Az a gond, hogy összeállt a fejemben a prognózis a VT kihatásaira.
Eddig az EH-soknak dőlt az AF, mostmár a Vf-eseknek is van erre lehetőségük, egy év múlva 15-20 AF fog legalább potyogni mindenkinek aki rendesen csinálja a VT-t.
Szintén egy év múlva 40-50 templomkristály fog esni egy templomból (AF-el + addigi transzderstrukt értékkel), talán várható ebben is majd előbb-utóbb új tárgyak bevezetése amire be lehet váltani.
Akik templomoznak olyan előnybe fognak kerülni a nem templomozókkal szemben, amilyen előnyt még nemigen lehetett összeszedni máshogy, és ehhez nem kell semmit tenni, csak csinálni. Ami őskőbe kerül. Egyértelmű hogy ez a necces része, nem a 10 szakinövelés.
Ennek első lépcsője volt a szerencsekerék, aminek nem lett volna szabad 1/4 őskőnél drágábba kerülnie forgatásonként, és a jelenlegi ritka jutalmak kellett volna hogy az ultrák legyenek. A templom is ilyen, lehet panaszkodni a fórumon, de ha kicsit is foglalkozol a karival, akkor csinálni kell, hosszútávon még úgy is megéri ha fixen LE-ből dekrétumozol. De ez megint az ősköves játékosoknak kedvez. A tendencia nem jó irányt mutat, látható a talis promóción is - bár az őskő még mindig 13Ft - de már nem az 5200-as befizetéssel éred el a maximum előnyt, hanem a négyszeresével. Nekem azért tetszett meg a játék (úgy 1 évig még prémiumos se voltam az elején), mert a saját döntéseid vezethettek sikerre, erős karakterre. Ennek nagy részét ki lehet váltani most őskővel.
Valamelyik nap böngésztem a menüpontokat és erre akadtam:
Előfordul, hogy már nem tudsz hordád eszméivel azonosulni, ilyenkor elkerülhetetlen a hordaváltás. Hordaváltásnál ha tagja vagy egy szövetségnek, automatikusan kilépsz belőle. A hordaváltás komoly döntés, ezért komoly költsége is van: 50 őskő.
Régi szép idők, amikor 50 őskő még komoly költség volt
És akkor még csak a 6x6-os templomról volt szó, ami 4 hetes, lesz akinek egy év múlva 30+ medálja lesz, ebben biztos vagyok. Ugyan AF-et még nem kap, de valami biztos lesz. Arról nem is beszélve, hogy ha havonta a játékosok a jelenlegi 10-20 AF helyett 30-40-et szereznek, akkor új - nyilván drágább - AF képességeket fognak betenni, amiket a nem templomozók jóval lassabban tudnak majd kifejleszteni. Ésígytovább. Az a bizonyos olló.
Szóval csináld csak a templomot, a nem kellő szakikat felejtsd le ha módod van rá, a dekrétumokat meg toljad az ősköves feladatokra, hosszútávon behozza az árát.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 9.15
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2332. hozzászólás - 2012.07.10. 22:09:03 (Válasz Offsboy #2331 hozzászólására.)
állítólag szó volt találkozón a templomi medálok bónuszának 20ban maximalizálásáról
Egyébként persze, hogy megéri, én is csinálom, csak zavar, hogy a havi eltervezett fejlesztésbe bezavarnak ilyen "csapongások"
Pontszám: 5.45
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2333. hozzászólás - 2012.07.10. 22:12:29 (Válasz Ricskosz #2332 hozzászólására.)
És ha csak 20 AF-et kapsz 28 naponta az nem behoztatatlan előny?

[edit] engem is zavar, pláne a tul fejlesztés, mert így semmi értelme sincs a taktikázásnak ha LE-t akarsz spórolni úgyis havi 20 kő lesz ez a VT-s küldi. De el lett nekem jól magyarázva hogy hülye vagyok, mert nem csak mindig azon akarom a specializációt amit a templom kíván.
A hozzászólást Offsboy módosította 2012.07.10. 22:14:04-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.31
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2334. hozzászólás - 2012.07.10. 23:04:02 (Válasz Offsboy #2331 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2012.07.10. 22:00:07
...A tendencia nem jó irányt mutat, látható a talis promóción is - bár az őskő még mindig 13Ft - de már nem az 5200-as befizetéssel éred el a maximum előnyt, hanem a négyszeresével....


Egyetértek azokkal amit leírtál, kb erre céloztam Viszont a talis befizetéseknél eddig nem volt semmi bónusz. Befizetted és kaptál őskövet, 5200 Ft-nál volt a legjobb az ár/érték arány. A bónusz cuccok most jártak először, a BEHO 20 éves évfordulója miatt. Ugyanez volt egyébként a BEHO más játékaiban is, azaz ott is 20.000 Ft-ra kapták a legtöbb plusszt. Alapvetően szerintem ezzel nincs is gond. Gazdaságilag a játékosoknak a talin éri meg a VÚ évforduló mellett a legjobban az őskővásárlás, most járt hozzá egy bónusz, amivel az extrém rááldozók többet kaphatnak (cserébe nem volt megfelelő mennyiségű kiégett őskövük. Legalábbis egészen biztos vagyok benne, hogy aki 20k-t fizetett be, sokan nem rendelkeztek megfelelő mennyiségű kiégettel a duplázás maximális kihasználásához.) Így kicsit fals az a felvetés, hogy a 4-szeresével az eddigieknek, mert csak a mostani, egyedi akcióban lévő plussz cuccok tekintetében igaz, ősköveknél nem.
Az mondjuk elképzelhető, hogy ez a 20k-s verzió meg fog maradni a novemberi talira is valami bónusz formájában, akár hasonlóban mint ez, de az is lehet, hogy legközelebb ilyen akció az 5 éves VÚ szülinap alkalmából lesz jövő novemberi találkozón.
Pontszám: 7.65
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2335. hozzászólás - 2012.07.11. 00:40:14 (Válasz Ricskosz #2332 hozzászólására.)
Idézet: Ricskosz - 2012.07.10. 22:09:03
állítólag szó volt találkozón a templomi medálok bónuszának 20ban maximalizálásáról


Remélem én emlékszem jól, és arról volt szó, hogy csak 20. medálig adják a jelenlegi bónuszt a medálok, később pedig egyéb előnyöket nyújtanak majd, amin eddig még Miklós nem gondolkozott.
A hozzászólást Ywgarrd módosította 2012.07.11. 00:40:35-kor
Pontszám: 6.92
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2336. hozzászólás - 2012.07.11. 02:06:51 (Válasz Offsboy #2331 hozzászólására.)
Offs ez nem spanyol viasz amit felvázoltál

-Talin már szó volt róla, hogy a medál adta bónusz el fog szállni mivel pörögnek a templomok. Miklós bedobott egy 20-as "irányszámot", de ez csak egy jelzés értékű megoldás volt. Én nem lepődnék meg egyáltalán, ha úgy működne majd, mint a bajnoki medálok pl. 5 felett midnen 2 ad +1-et 10 felet minden 3 stb...
-Az is nyilvánvaló, hogy 4x4-es templomból sokkal többet lehet megcsinálni, mint 6x6-osból. Ezzel nem is lenen gond, ha nem lehetne "megszabadulni" a tp szerzős küldetésektől. Gondolom ez is korrigálva lesz azzal, hogy csak akkor kapsz medált/afp-t a templom végén, ha felvétel óta legalább 1 szintet léptél.
-A konstans, szintfüggetlen AF kapás szerencsekerék+templomon keresztűl azt érte el, hogy a VF egyetlen hátránya megszűnt az EH-val szemben. Erre már felhívtam Miklós figyelmét, de ugye nyári szabadságok vannak... Ha van bármi ötleted erre, az tuti nem fog süket fülekre találni.
-Az AFP dömpingről is volt már szó. Miklós teljesen nyitott abban, hogy a 2 éve Kóc által pedzegetetett "unlimited" költség kifutású erőforrás tápoló AF képességekkel bővítse a listát. (Ide is lehet ötletelni, de szintkorlát/drasztikus költség szem előtt tartással.)
-A templom csinálása TÁP, ez vitán felüli, az is, hogy őskő nélkül közel lehetetlen. DE lássuk be, hogy a csak azért se fizetek játékosok ne verjék a blattot, aki meg azzal jön, hogy nem engedheti meg magának, az az internetet és az áramot is lopja? Találkozón fefizetve 6,5 huf 1 őskő, ha elmegyek veszek egy pizzát 1k hufért az 150 őskő, ami több mint 1 havi szerencsekerék+templomozás... Az őskő mentességért sírást nem tartom korrektnek, az üzemeltetőnek el kell tartania magát valahogy, ez nem egy karitatív játék! Sőt azt kell mondjam rohadt rendes megoldás az, hogy egyáltalán játszhatsz ingyen.
Pontszám: 8.16
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2337. hozzászólás - 2012.07.11. 03:27:18 (Válasz Birka #2336 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2012.07.11. 02:06:51

-Az is nyilvánvaló, hogy 4x4-es templomból sokkal többet lehet megcsinálni, mint 6x6-osból. Ezzel nem is lenen gond, ha nem lehetne "megszabadulni" a tp szerzős küldetésektől. Gondolom ez is korrigálva lesz azzal, hogy csak akkor kapsz medált/afp-t a templom végén, ha felvétel óta legalább 1 szintet léptél.


Ezt utólag berakni elég tróger dolog volna. Egyrészt a feltételek nem volnának egyformák mindenkinek. Másrészt én pl. biztos nem költenék/költöttem volna 75 kavicsot templomonkánt dekrátumra (az havi 150 kőső), ha tudnám/tudtam volna, hogy ez így fog működni.
Harmadszor, ilyenről soha sehol nem volt szó, még utalás sem volt ehhez hasonlóra sem.

*Csak akkor volna elfogadható, ha a bevezetésekor már meglévő medáloktól kezdve lépne érvénybe a korlátozó hatás. De még abban az esetben is igen inkorrekt volna..

**
Idézet: Birka - 2012.07.11. 02:06:51

-Talin már szó volt róla, hogy a medál adta bónusz el fog szállni mivel pörögnek a templomok. Miklós bedobott egy 20-as "irányszámot", de ez csak egy jelzés értékű megoldás volt. Én nem lepődnék meg egyáltalán, ha úgy működne majd, mint a bajnoki medálok pl. 5 felett midnen 2 ad +1-et 10 felet minden 3 stb...


Ez viszont nagyon rendben van.
A hozzászólást Ywgarrd módosította 2012.07.11. 06:55:13-kor
Pontszám: 6.28
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2338. hozzászólás - 2012.07.11. 06:30:52 (Válasz Birka #2336 hozzászólására.)
Birka: A templomban van/lehet TP szerzős feladat. Erre még pluszban berakni, hogy kötelező szintlépés... Ha valaki elkölt rá 15/30 kavicsot, hogy a feladatot kilője, akkor ne kelljen mégis kötelezni rá, hogy szintet lépjen, ez baromság. Ráadásul itt megint jönnének a problémák, mint a top szintlépés lassításánál: szöviküldi jutalom számolása bugos és ugye fel lett vázolva egyéb negatív hatás: arányosan kevesebb kiégett, szintlépős szöviküldi korrigálása, stb.

Az AF-ek valóban el fognak szállni és valóban elveszti a VF ilyen hátrányát, ezzel egyetértek, hogy valahol határt kell majd szabni rá.
Pontszám: 8.83
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2339. hozzászólás - 2012.07.11. 06:47:46 (Válasz Birka #2336 hozzászólására.)
Szervusztok!

Birka: Kérj bocsánatot minden kiskorú játékostól, mert ők biztosan nem tudnak saját pénzből kicsengetni túl nagy összeget, nem valószínű, hogy nem anyuci pumpolásával érik el, ha egyáltalán rendelkeznek Őskővel. Az ugyanis, hogy valakinek internetkapcsolata van valahol, nem a pénz függvénye, hanem lehet az akár az iskolai gépteremé is.

***

Craslorg: Jelenleg két előnye van a VF-nek: Duplaannyi LE/TP arány, ha kifejleszted maximumra, és a templom küldetéseit megcsinálva (ez nem mindig sikerülhet mindenkinek, csak Őskő felhasználásával) hasonló mennyiségű, de kevesebb AF-pontot kaphat, mint az EH-s, azonos szintű karakter. Most az EH a kívánt fejlesztési irány, van mire költeni a pontokat, nincs nullás portya, nem irreálisan nehéz a szintlépés, ráadásul EH-ban is lehet lassítani egy keveset specifikus AF-képességgel. Ha bejön egy új ötlet, akkor az lesz a vezetőségnek tetsző útirány, azt fogják támogatni.
Nézd végig: Fertőzésnél az "elborult agyúak" kontra "egészségesek", VF kontra normál játék, EH kontra VF... Jelenleg ugyanis a VF-hez nincsen a kompenzáción kívül semmilyen csak VF-fel fejleszthető képesség, miközben már négy, vagy öt ilyen van az EH-ra. Akkor lenne egyensúlyban a játék, ha minden útnak hasonló fejlesztési lehetősége lenne.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.43
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet temploma
2340. hozzászólás - 2012.07.11. 07:10:24 (Válasz Birka #2336 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2012.07.11. 02:06:51
-Az is nyilvánvaló, hogy 4x4-es templomból sokkal többet lehet megcsinálni, mint 6x6-osból. Ezzel nem is lenen gond, ha nem lehetne "megszabadulni" a tp szerzős küldetésektől. Gondolom ez is korrigálva lesz azzal, hogy csak akkor kapsz medált/afp-t a templom végén, ha felvétel óta legalább 1 szintet léptél.


A top nerfelése ota havi egy szintet meglépni koránt sem egyszerű.
Pontszám: 7.98
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője