Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6441. hozzászólás - 2009.07.21. 21:48:14 (Válasz Doktordikhed #6440 hozzászólására.)
Szervusztok!

Azért kapsz, mert még nem tudtuk kigyomlálni őket. Másold be az ilyeneket a Kvíz 4 topikba, pontosan, a válaszokkal együtt.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
fórumozóDoktordikhedFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6442. hozzászólás - 2009.07.21. 21:52:09
Te is értékelsz? Három kérdésem lenne?

1. Ezt miért dobták vissza?

Melyik előadó lépett fel 2009-ben a soproni VOLT Fesztiválon?

Paul McCartney
Michael Jackson
Marilyn Manson
Mariah Carey*

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Tévében, rádióban, interneten, plakátokon az egész országban reklámozták...

2. Ezt miért dobták vissza?

Hogyan írjuk helyesen?

Eötvös Loránt tudományegyetem
Eötvös Lóránt Tudomány-egyetem
Eötvös Lóránd Tudomány egyetem
Eötvös Loránd Tudományegyetem*

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

3. Mit írjak, amit elfogadnak és végre haladhatok a küldetésekkel? Így sok értelme nincs a játéknak, hogy ok nélkül hátráltatnak.
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6443. hozzászólás - 2009.07.21. 21:59:47 (Válasz Doktordikhed #6442 hozzászólására.)
Szervusztok!

Nem értékelek, csak takarítok. Ma csak egy kérdésre futottam rá, de van, hogy 10+ hibás kérdést másolok be egyszerre.

Az első kérdésed érdektelen, aki nem kedveli ezeket az énekeseket, komoly eséllyel nem fogja tudni, hogy hol lépnek fel. Engem sem érdekelt volna. Az, hogy reklámozzák, még nem teszi műveltségi kérdéssé.

A második azért jöhetett vissza, mert ugyan ez a kérdés szó szerint nincs benn, de rengeteg hasonló, egy betű különbségű helyesírós kérdés akad már. Az ilyeneket egyébként én pixelvadászatnak nevezem, annyira eszi az ember szemét, még jóféle monitorral is.

A harmadik kérdésre azt mondanám, hogy amíg végleg be nem ragadsz, ne próbáld meg, addig gyűjtsd a lehetőségeket, és a kérdésötleteket. Speciel az utolsó kérdésem volt az, hogy

Melyik NEM egy létező, avagy tervezés alatt álló marsjáró 2009-ben?

Spirit
Opportunity
Endeavour
Curiosity

Ez akkor átment, még most is jól muzsikál, s kb 60 kérdéslehetőségem vár az ihletre. :-D
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 3
fórumozóK1k1k1Nő
Végzetúr tanonc
44 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6444. hozzászólás - 2009.07.21. 22:02:26 (Válasz Awenhai #6436 hozzászólására.)
Azt észrevettem pl. a reklámokból, hogy igen erős a fantasy vonal, de ha játékosok IQ-ját is tesztelni kívánják a szervezők, (hiszen ez van a főoldalon többek között írva,) akkor szerintem bizonyos keretek között kellene tartani ezen kérdéseket, vannak olyan fantasy könyvek melyek általánosabban ismertek gondolok itt esetleg a Conan sorozatra.
Szerintem, hogy ha "mesét" kerekítek a kérdésemhez akkor sem fogadják el, mert az már tényleg bele kerülhet a speciális kérdések közé, egy példa, hogy mire gondolok, valaki lehet, hogy tudja , hogy Setubal egy portugál város, de azt már nem biztos, hogy Portugália harmadik legnagyobb kereskedelmi központja is egyben.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6445. hozzászólás - 2009.07.21. 22:06:36 (Válasz Doktordikhed #6442 hozzászólására.)
Csak javasolni tudom az alábbi linket:

http://vegzetur.wikidot.com/kerdezes

Ha komolyan akarsz jó kérdést írni, itt elegendő segítséget, tippet találhatsz hozzá.

(az elsőnél remélem csak véletlenül, itt a fórumon jelölted meg Carey kisasszonyt, mert idén Manson bácsi volt ott.)
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóDoktordikhedFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6446. hozzászólás - 2009.07.21. 22:06:45
Oké, de kit izgat, hogy valakinek érdektelen? Valakinek meg érdekes, és egy általánosan, országszerte elérhető információra kérdez rá.

Azt meg nem tudom elfogadni, hogy a kérdés ugyan jó, de már sok a helyesírással foglalkozó kérdés... Ha nem lehet helyesírással foglalkozó kérdést feltenni, írják ki a szabályzatban, ha meg lehet, akkor ne dobjanak vissza egy jó kérdést.

V4-en iszonyat nagy hátrány, ha beragad a küldetésekkel az ember, és én fizetek ezért a játékért, ennek ellenére azt mondják nekem, hogy ugyan jó a kérdés, nem is szerepel még, szabályba sem ütközik, de visszadobjuk...

(Carey bejelölése véletlen, természetesen Manson volt megjelölve helyes válaszként)
A hozzászólást Doktordikhed módosította 2009.07.21. 22:07:45-kor
Pontszám: 7
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6447. hozzászólás - 2009.07.21. 22:07:10 (Válasz K1k1k1 #6444 hozzászólására.)
Szervusztok!

K1k1k1: Pedig ez például már egy plusz információ, amit megtanulhat az ember. Eddig én sem tudtam, most tanultam valamit. Nem biztos, hogy az adott plusz infó mindenkit érdekel, különbözőek vagyunk... de így már hamarabb nézi meg a gugliban, és talán tudat alatt meg is jegyzi az átlag játékos. Ha pedig addig nem tudta, két dolgot is megtanulhat így egyszerre. :-D

***

Doktordickhed: 170000 kérdés van kb az adatbázisban. Még az is lehet, hogy szerepel a kérdésed, az, hogy én a megválaszolt összesen kb 20000 kérdésemből nem találkoztam vele, az egy dolog. Ne azt követeld, hogy minden apróságot írjanak le neked, hogy mit nem csinálhatsz, a kérdésírás gondolkodtató feladat. Ha tíz vadászatból öt focis kérdés, megéri focis kérdést feltenni? NEM! Ez az alapszabály, ha sok kérdést kapsz egy témakörből, avagy stílusból, az telített, ne kérdezz belőle, mert nehezen megy át.
A hozzászólást Awenhai módosította 2009.07.21. 22:12:31-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 2.50
népszerűJucusNő
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6448. hozzászólás - 2009.07.21. 22:07:52
Azt hiszem ezek az utolsó hozzászólásokat végigolvasva én is reagálok pár dologra.
Ma nekem is visszadobtak egy kérdésemet, amit véletlenül se gondoltam volna hogy hibás lesz, ugyanis egy másik kvízoldalra beküldtem ott elfogadták. Igen elsőnek mikor megláttam az értesítést, hogy rossz a pumpa bennem is felment, pár keresetlen szót el is mormogtam magamban viszont amint ide kimásoltam azt, próbáltam normális hangnemben keresni az értékelés miértjét. Ezt sokmindenkinek ajánlanám, hiszen ez csak egy játék. Az élet megy tovább anélkül is, hogy kvízkérdést írunk vagy sem. Azzal sem kell foglalkozni, hogy ezt más oldalon elfogadták, vagy hogy másik oldalról esetleg játékból másolta ki valaki, itt máshogy értékelnek. Abban igaza van azoknak is, akik szerint a nagyon alulművelt kérdések miért vannak még bent a játékban, viszont itt meg azt kell megérteni, hogy ezeket az alulművelt kérdéseket (mi!) a játékosok fogadták el, hiszen az elején még mindenki értékelhetett. Törölni őket pedig nem egyszerű.
Ezeket a topicokat pedig mezei játékosok hozták létre, olyanok akik tenni akarnak a színvonalért, igen saját szabadidejükben (!), viszont felesleges felbőszült hangnemben nekitámadni a "segítő kéznek" azért, mert nem azt a választ olvassuk tőle, amit mondjuk elvárnánk. Egy építő kritikából mindig lehet tanulni.
A továbbiakban hőbörgőknek pedig: vegzetur.wikidot.com/kerdezes

u.i.: Bocs az offért
Nem a tanulás szégyen, hanem a tudatlanság.
***
Hasznos tudnivalók kvíz íráshoz
Pontszám: 9
fórumozóDoktordikhedFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6449. hozzászólás - 2009.07.21. 22:18:04 (Válasz Jucus #6448 hozzászólására.)
Én már nem írok kérdést, ha nem vagyok rákényszerítve, mert nincs értelme. Ha egy értelmesebbet kérdez az ember visszadobják, közben tele van a kvíz butaságokkal, de itt rákényszerítenek... A wikidotos idevonatkozó részt elolvastam. Semmit sem segít, mert ezek szerint alapján a helyesírásos kérdést el kellett fogadni. A Mansonos is határeset, mert világszerte ismert személy, de oké, aki 10 éve barlangban él, talán még nem hallott róla. Csak haladnék már ezzel a sz*r küldetéssel...
Pontszám: 8
népszerűJucusNő
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6450. hozzászólás - 2009.07.21. 22:40:49 (Válasz Doktordikhed #6449 hozzászólására.)
Találj ki egy témakört, és keress meg vele PM-ben. Segítek szívesen.
Nem a tanulás szégyen, hanem a tudatlanság.
***
Hasznos tudnivalók kvíz íráshoz
Pontszám: 5
fórumozóDoktordikhedFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6451. hozzászólás - 2009.07.21. 22:46:14
Kedves tőled, de nem ezzel van a gond. v1-v2-n van 60-70 elfogadott, jó kvízkérdésem, de már ott sem írok, mert véletlenszerűen dobálják vissza. Látod, hogy nem garantálható, hogy elfogadnak egy jó kérdést...
Pontszám: 6.50
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6452. hozzászólás - 2009.07.21. 23:10:09 (Válasz Doktordikhed #6451 hozzászólására.)
tegyük hozzá, hogy szerinted "jó" kérdést.
valószínűleg mindenkinek jó a saját kérdése, de sajna még a saját kérdéseinket nem mi értékeljük...
talán eljön ez a pillanat egyszer. be is zárhatjuk a boltot.
A hozzászólást gsziszi módosította 2009.07.21. 23:11:28-kor
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6453. hozzászólás - 2009.07.22. 00:40:16 (Válasz Tomreptile #6429 hozzászólására.)
Idézet: Tomreptile - 2009.07.21. 21:02:54
Na holgyeim es uraim,koszonom kitunteto figyelmuket,most leleptem!!!


Épp ideje... Hosszú nyaralást kívánok!
Pontszám: 6.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6454. hozzászólás - 2009.07.22. 00:45:44
Minden nyafogós, kispicsának, aki képtelen értelmezni a neki adott válaszokat:
Ha nem tetszik, el lehet húzni a francba. A scriptem működik és heckelem a progit, ne is reménykedjetek, hogy a ti kérdéseitek át fognak valaha is menni. Igazi gennyláda, szemétláda, mocsokláda (nem kívánt rész törlendő) vagyok ilyen szempontból. Ha valaki akár a játékon belül is ellenem cselekszik, számíthat rá, hogy brutálisan feltöröm a karakterét és helyett felteszek olyan kérdéseket, amiknél garantált az azonnal törölni. MUHAHAHA
Pontszám: 5.40
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6455. hozzászólás - 2009.07.22. 01:07:43 (Válasz Craslorg #6454 hozzászólására.)
És csakazért is bebizonyítja, hogy nem én vagyok a leggecibb!


Viccet félretéve!

A délutáni minősíthetetlen hangnem hatására született bennem egy elhatározás. No nem az hogy törlök, hiába reménykednek egyesek!
Úgy döntöttem, a mai naptól kezdve ezt a topicot kizárólag arra fogom használni, amire Cirip eredetileg megnyitotta. Hogy aki kulturáltan, normális hangnemben tudakolódzik a kérdése hibái iránt, az segítséget kapjon. Mivel nem tudom megállni, hogy aki bunkó módon indít annak érdeme hangnemben szóljak vissza, így inkább ezennel megfogadom, hogy egyáltalán nem fogok hozzájuk kommentet fűzni, mintha itt se lennének.
És egyúttal szeretném megkérni minden kedve társamat, aki kiveszi a részét ebből a sziszifuszi munkából (biztosan nem tudnék mindenkit megnevezni, ezért inkább senkit nem nevezek meg külön, mindenki tudja, hogy beletartozik-e ebbe a csoportba), hogy csatlakozzon hozzám ebben a kezdeményezésben, fordítsunk hátat azoknak, akik csak WOM anyáznak. Előbb vagy utóbb majd csak rájönnek, hogy ezzel nem érnek el semmit.

Uff!
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.83
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6456. hozzászólás - 2009.07.22. 06:54:14 (Válasz Lanmandragoran #6455 hozzászólására.)
Szervusztok!

Ne feledjük el lepontozni az anyázásokat, hogy a bekapcsolt szűrőfunkcióval ezeket már ne kelljen elolvasni!
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.50
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6457. hozzászólás - 2009.07.22. 07:52:06 (Válasz Lanmandragoran #6455 hozzászólására.)
Megszólítottak többen is, akartam válaszolni. Nem teszem. Ott a pont.

U.i.: Mondtam én, hogy Lanmandragoran szemétségben a kanyarban nincs Craslorghoz képest (bocs Lan)
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagAtomantFérfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6458. hozzászólás - 2009.07.22. 08:28:42
Üdv mindenkinek!

A következő kérdéssel van problémám:

Melyik megyében található Baktalórántháza?

Heves
Pest
Szabolcs-Szatmár-Bereg
Békés

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.


Azt hiszem egy magyar város elhelyezkedésének ismerete legalább megye szinten, semmivel sem érdektelenebb mint névtelen fantasy írók elfeledett hőseinek, tömeggyártott televíziós sorozatok szereplőinek, vagy épp a Hawaii szigetek vulkánjainak ismerete. Véleményem szerint Magyarország földrajza az általános műveltség kategóriájába tartozik.
Az "érdektelen lexikális tudás" kategóriát szerintem meg kellene szüntetni hiszen a kvízkérdések természetéből adódóan, azok talán egyik legnagyobb csoportjára a helyes válasz ismerete nélkül a bolygó népességének 99,9999%-a teljes és boldog életet tud élni.

Atomant
A hozzászólást Atomant módosította 2009.07.22. 08:43:03-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagAtomantFérfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6459. hozzászólás - 2009.07.22. 08:40:59
Üdv ismét!

A következő kérdéssel van problémám:

Mi a közismert rajzfilmben szereplő Mézga Gézáné Paula leánykori neve?

Rezovits Paula
Hufnágel Paula
Győri Ilona Paula
Földessy Paula Krisztina

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


Na ez az igazi érdektelen lexikális tudás!!! Az értékelő pedig úgy gondolja hogy csak egy speciális réteg tudhatja rá a választ. Nem tudom pontosan az itt játszó játékosok hány százaléka látta az egyik legsikeresebb magyar rajzfilmsorozatot de szerintem az ország lakosságának 18 éves kor fölötti része igen nagy százalékban találkozott legalább néhány epizóddal. Úgy gondolom sokkal szélesebb azok köre akik a Mézga Családot ismerik mint akik Narutora, Songokura vagy épp a Pokemonra csorgatják a nyálukat mégis valahogy ezekkel kapcsolatos kérdésekkel naponta találkozhatunk az oldalon. Azok se nem érdektelenek se nem rétegkérdések.
Atomant
A hozzászólást Atomant módosította 2009.07.22. 08:43:24-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagSzuriloFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6460. hozzászólás - 2009.07.22. 08:48:02
Szevasztok!

Az éjjel lett kiértékelve egy kérdésem. Rákerestem a Jeriko féle adatbázisban. Ott nem találtam, de tudom, hogy az nem a teljes adatbázis. Kérdés: Valóban szerepelt volna már ez a kérdés? Nem keverték össze Veres Pétert valaki mással?

Mikor élt Veres Péter Kossuth-díjas író, politikus, honvédelmi miniszter?

1897–1970
1714-1755
1559-1659
1953-2002

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.
Világ2: Szurilo

"May your blades never dull"

Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője