Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3621. hozzászólás - 2009.04.12. 00:13:36 (Válasz Martonw18 #3620 hozzászólására.)
Idézet: Martonw18 - 2009.04.11. 22:39:40
Milyen állat Bulámbuk?

Bagoly
Szarvasbogár
Mókus
Farkas


Na most ebbe' hol van helyesírási hiba? Miért kapot olyan értékelést hogy "azonnal töröljétek!"?????


Valóban nem kellett volna "azonnal töröljétek" minősítés erre. Viszont lehet, hogy az értékelőnek az szúrt szemet, hogy nagybetűvel kezdted a válaszokat, és az itt nem volt indokolt. Viszont enyhén spec a kérdés. De én megtartanám.
A hozzászólást Quint módosította 2009.04.12. 00:14:17-kor
Pontszám: 5
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3622. hozzászólás - 2009.04.12. 09:30:24 (Válasz Quint #3621 hozzászólására.)
Ez az értékelési rendszer úgy rossza ahogy van. Ennyi erővel minden kérdést vissza lehet dobni, még akkor is ha az teljesen jó. A speciális minősítést meg minden kérdésre rá lehet mondani, ha engem egy téma nem érdekel akkor az a kérdés nekem speciális, de attól hogy nem todom rá a választ az a kérdés lehet jó. Én nem szeretem a focit, nem tudom hogy melyik csapatba ki játszik nekem ez egy spec. kérdés mégsem fogom elutasítani, mert attól hogy foggalmam sincs a kérdésről. Úgyan ez a vonatkozik a filmes kérdésekre is és még sok más kérdésre amit egyébként tudhatnék, különösebb rákészülés nélkül is. Speciális kérdés az ha olyan témáról tesznek fel egy kérdést, ami már nem fér bele az állatalános tudásba, amire külön készülni kell. Gondolok itt speciálisan egy Kémiát, Fiztikát, vagy akát Atomfizikát mélyebben érintő kérdésre esetleg a Római jorga. Vagy bármi másra ami nem fér bele a világi tudásba. De attól hogy egy kérdés nehéz, de mindenki számára könnyen elérhető és érthető témát érint még nem lesz speciális. Az értékelők sokszor visszaélnelk az értékelés adta lehetőséggel és ez így nincsen jól. A helyesírásra is úgyanez, ha nincs egy kérdésben súlyos helyesírási hiba, de mondjuk a válaszokat a kérdező nagybetűvel írta az még jó!
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 5
kedvelt tagKalandorNő
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3623. hozzászólás - 2009.04.12. 14:58:02
Puskás Ferenc labdarúgó mikor költözött végleg vissza Magyarországra?

1989
1991
1990
1986

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Végülis csak a világon a legismertebb magyar ember életének egyik nagy eseménye. Talán van annyira fontos, mint 1-2 HKKs vagy egyéb spec kérdés. Vagy az a gond, hogy bonyolultabb, mint a 2X2 néha... típusúak?
Pontszám: 5
kedvelt tagKalandorNő
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3624. hozzászólás - 2009.04.12. 15:01:36 (Válasz Lanmandragoran #3611 hozzászólására.)
5 perc alatt???
Pontszám: 5
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3625. hozzászólás - 2009.04.12. 15:32:20 (Válasz Kalandor #3623 hozzászólására.)
Nem tudom ki találta ki, hogy ő a legismertebb, de nyilván Munkácsy, Kodály és Liszt eltörpül (mind teljesítményben, mint ismerettségben) mellette, mert őket "csak" az iskolákban tanítják szerte a világon. Most pedig gyorsan mondd meg nekem, hogy melyik országban járt utoljára Liszt Ferenc, mielőtt Magyarországra jött és meghalt!
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3626. hozzászólás - 2009.04.12. 15:38:00 (Válasz Kalandor #3623 hozzászólására.)
Teljesen mindegy, hogy ki volt ő, és mennyire ismert. A négy válaszból három egymás után következő évet ad meg. Ez iskolapéldája a lexikális, rossz kérdésnek bármennyire is nem tetszik neked.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
közellenségGugambooFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3627. hozzászólás - 2009.04.12. 16:16:23
Sziasztok!

Úgy tudtam, hogy ezt a játékot Internet-en kell játszani, és emiatt nem értem a következő értékelést, "Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ." mivel
létezik a google és a wikipédia ezért a témában nem érintettek is könnyen meg tudnák találni a választ.

A kérdés most nem lényeges, mert szinte bármely kérdésre meg lehet találni a választ, kivéve talán a matekos számolós kérdéseket.

Üdv!
Pontszám: 2.33
népszerűZaphod42Férfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3628. hozzászólás - 2009.04.12. 16:17:55
Most találkoztam egy kérdéssel amiben ez szerepelt: "ammedig" ezzel szemben a kérdésemet kigolyozták helyesírási hiba miatt:

Milyen növény a sárga vízitök?

Vízből kiemelkedő gömb alakú virágok. X
Vízben növő tökféle.
Szobanövény féle, amelyiknek sok víz kell.
Nincs ilyen növény.

Hol van az én kérdésemben a helyesírási hiba?
Pontszám: 5
népszerűBlozbangFérfi
Végzetúr mester
341 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3629. hozzászólás - 2009.04.12. 16:31:47 (Válasz Zaphod42 #3628 hozzászólására.)
1;Kocosnál jelentkezz az emlékéremért.
2; Helyesírási hiba:
Vízből kiemelkedő gömb alakú virágok. - felesleges a többesszám.
Muszáj mindig megoldást találni? Nem élvezhetnénk egy kicsit a problémát?
Pontszám: 5
népszerűZaphod42Férfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3630. hozzászólás - 2009.04.12. 16:39:06 (Válasz BlackSheep77HUN #3622 hozzászólására.)
Teljes mértékben egyetértek! Nekem dobtak vissza kérdést speciális minősítés miatt mindenféle témában például a Gyalog Galopp-ból, a Das Boot filmről, A BURAN melyik Muzeumban van, földrajzi kérdésbol pl hol talalható LINZ városa es most ki van irva hogy még 5 rossz értékelés és nem adhatok fel több kérdést. Egyébként 2054 helyes válaszom volt eddig és a 20 kérdésbol 8at dobtak vissza, helyesirási hiba és speciális minősítés miatt. Sose utasitottam el kérdést azért mert nem érdekel a téma mint pl a foci vagy a kosárlabda és most még 5 ilyen osztályozás és a játék élvezetes részét elveszik. A nagy számok törvénye alapján előbb utóbb mindenki megkapja a letiltást. Kicsit reformálni kellene az osztályozási rendszert!
Pontszám: 5
népszerűZaphod42Férfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3631. hozzászólás - 2009.04.12. 16:41:12 (Válasz Blozbang #3629 hozzászólására.)
Ez akkora hiba? Nem zavarna annyira ha nem lenne ott az az egy mondat: "Még 5 rossz értékelés és nem tehetsz fel több kérdést!"
Pontszám: 5
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3632. hozzászólás - 2009.04.12. 16:43:22 (Válasz Zaphod42 #3630 hozzászólására.)
Ha helyesírási hibával kapsz vissza valamit, azt még javítva újra leadhatod - szerintem ez motiválta az értékelőt, hogy nézd át újra. A kérdésed ugyanis nem rossz, és valóban én nem látok benne helyesírási hibát, de a fantáziátlan "nincs ilyen növény" miatt simán kiszórható lenne. Szerintem találj ki negyedik választ, és add le újra.
Pontszám: 5
népszerűZaphod42Férfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3633. hozzászólás - 2009.04.12. 16:48:46 (Válasz Meridiath #3632 hozzászólására.)
Adtam le helyette masikat. Raadasul kulfoldon vagyok, nem europai billentyuzettel az elobbi valaszt 20 percig irtam mert vadasztam az ekezetes betukre a forumon (copy-paste) de mostanra beleuntam Ilyenek miatt sok kerdest kigolyoztak es engem fognak letiltani a kerdes feltveserol, nem tartom tul jonak ezt. Mint irtam az "ammedig"-et meg bent hagytak, azt hiszem van nehany bevadult nyelvtantanar a jatekosok kozott
Pontszám: 5.33
kedvelt tagDriver41Férfi
Végzetúr tanonc
41 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3634. hozzászólás - 2009.04.12. 16:49:09
Megdugánd Zivát az NCIS-ből?
Talán
Még szép!
Nem
Igen
Ezt a kérdést nemrég írta egy másik játékos. Értékeld!
Azonnal töröljétek!
Rossz, hibás kérdés
Jó kérdés
Ha egy kérdést "Rossz kérdésnek" értékeltél, megadhatod, hogy miért (nem kötelező):
Helyesírási hiba
Már szerepelt ez a kérdés
Érdektelen lexikális tudás
Túl speciális kérdés
A válaszok nem jók / nem egyértelműek
Rosszul feltett kérdés
Túl könnyű / számtan feladat

És még ezt értékeljük is...? Pfff
Pontszám: 5
kedvelt tagDriver41Férfi
Végzetúr tanonc
41 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3635. hozzászólás - 2009.04.12. 16:51:23 (Válasz Zaphod42 #3628 hozzászólására.)
Idézet: Zaphod42 - 2009.04.12. 16:17:55
Most találkoztam egy kérdéssel amiben ez szerepelt: "ammedig" ezzel szemben a kérdésemet kigolyozták helyesírási hiba miatt:

Milyen növény a sárga vízitök?

Vízből kiemelkedő gömb alakú virágok. X
Vízben növő tökféle.
Szobanövény féle, amelyiknek sok víz kell.
Nincs ilyen növény.

Hol van az én kérdésemben a helyesírási hiba?


...nincs benne helyesírási hiba.
Pontszám: 5
népszerűZaphod42Férfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3636. hozzászólás - 2009.04.12. 16:59:28
Mi alapjan keszult a DAS BOOT c film?
Amerikai propaganda
Nemet propaganda
Gunther Lothar Buckheim a sajat elmenyei alapjan irta meg
Semmi alapja nem volt

ertekeles: erdektelen tema

Ezzel szemben az olyan kerdesek hogy valamelyik jatekos milyen szinu mezben jatszik vagy melyik csapatban erdekesek.
Utom a ketszer 20at de eletemben egy futballmeccset se neztem meg de megse golyozom ki az ilyen kerdeseket.
Bocs az ekezetekert de nincs mar energiam vadaszni az ekezetesbetukre a forumon.
Pontszám: 3
népszerűZaphod42Férfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3637. hozzászólás - 2009.04.12. 17:01:19 (Válasz Driver41 #3634 hozzászólására.)
Remelem azt irtad ra, hogy lexikalis tudast igenyel
Pontszám: 5
népszerűRepro
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3638. hozzászólás - 2009.04.12. 17:02:57 (Válasz Zaphod42 #3628 hozzászólására.)
Idézet: Zaphod42 - 2009.04.12. 16:17:55
Most találkoztam egy kérdéssel amiben ez szerepelt: "ammedig" ezzel szemben a kérdésemet kigolyozták helyesírási hiba miatt:

Milyen növény a sárga vízitök?

Vízből kiemelkedő gömb alakú virágok. X
Vízben növő tökféle.
Szobanövény féle, amelyiknek sok víz kell.
Nincs ilyen növény.

Hol van az én kérdésemben a helyesírási hiba?


Ha "nincs ilyen növény", akkor mi a jóságos nagynéném libafarhátjának kérdezed meg?!
Már ne haragudj, de ennyire ostoba vagy kitálni egy negyedik lehetőséget?
Azért kaptad vissza helyesírási hibával, mert volt valaki olyan jóságos, hogy nem azonnal törölnit nyomott rá.

De komolyan, kérlek mondd meg, mért írtad azt, hogy "nincs ilyen növény" egy negyedik értelmes válaszlehetőség helyett?
Repro - Moroflex (V1)
Gomba - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Repro - Vörös Démonok (V3)
Pontszám: 5
népszerűZaphod42Férfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3639. hozzászólás - 2009.04.12. 17:06:15 (Válasz Repro #3638 hozzászólására.)
Minden kerdesbe bele lehet kotni, ha valaki van olyan "josagos" es sajnos vannak sokan akik rosszul hasznaljak az ertekelest. Szerintem ezt inkabb josag helyett szorszalhasogatasnak lehet hivni
Pontszám: 3
fórumozóMucmucFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3640. hozzászólás - 2009.04.12. 17:31:20
Melyik nap az évben a romák világnapja?

December 31.
Április 8. *
Június 12.
Nincs ilyen nap.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Rasszizmus, előítélet, szemétkedés. Nagyon-nagyon szomorú ez a dolog, hogy még a Végzetúrban is érezhető.
Aki rossz értékelésre kattintott, az elmehet a jó büdös francba.
Nem vagyok roma, a nyári napon félóra alatt ropogósra sülök.
Pontszám: 2
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője