Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
fórumozóSkozoFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
181. hozzászólás - 2009.01.05. 11:24:40 (Válasz cirip #179 hozzászólására.)
vegzetur.wikidot.com

EGYRÉSZT.

másrészt fórum
Pontszám: 3
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
182. hozzászólás - 2009.01.05. 11:28:50 (Válasz Skozo #181 hozzászólására.)
Idézet: cirip - 2009.01.04. 15:43:49
Idézet: Sir Ny - 2009.01.04. 15:20:29
Idézet: Lanmandragoran - 2009.01.04. 14:30:42
Egyszerű. Aki első szintű, az a legritkább esetben kezd el egyből fórumozni, tehát a wikidot-ról nem is hall, nem hogy utánanézzen rajta valaminek.
én amint a játékra jöttem, a legelső dolgom a fórum megkeresése volt.

A játékosok 90%-a viszont még sosem járt a fórumon.
Ha mázlijuk van, valaki beírta a szövetségi fórumra a wiki címét, ha nincs, fogalmuk sincs róla, hogy létezik.
És az ilyen kérdésekkel az a gond, hogy még igazán rákeresni sem lehet.
Tehát x%-nak egyszerűen esélye sincs a helyes megoldásra.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
183. hozzászólás - 2009.01.05. 11:45:12 (Válasz cirip #182 hozzászólására.)
Ráadásul mintha fórumon többször elhangzott volna nálam nagyobb tudású játékosoktól, hogy bár a vezetőkészség max. szintje 50, de az állat maximalizálva van 10 példánynál.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
184. hozzászólás - 2009.01.05. 11:56:47 (Válasz Lanmandragoran #183 hozzászólására.)
hoppá
de akkor minek 50-es a skill? Ez így logikátlan
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
185. hozzászólás - 2009.01.05. 12:25:21 (Válasz cirip #184 hozzászólására.)
Tudom hogy logikátlan, és nem is biztos hogy így van, de olvastam már itt a fórumon az biztos. De ennek tükrében meg annyira speciális a kérdés, hogy csak az tudna rá válaszolni akinek 50-es a szakértelme, de azt meg kizártnak tartom hogy van ilyen karakter.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóRoli608Férfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
186. hozzászólás - 2009.01.05. 12:41:27 (Válasz Lanmandragoran #149 hozzászólására.)
Ha azt akarod nekem mondani, hogy a napi aktualitással kapcsolatos kérdések nem jók, akkor ajánlom Neked a 10. emeletről való kiugrást, ugyanis valahol burokba vagy bezárkózva és tájékozatlan vagy. Az, hogy én nem tudom, hogy ki melyik sorozatban játszik, az nem tájékozatlanság, hanem egyszerűen nem érdekel egy sorozat sem. Mint ahogy gondolom Téged sem érdekel, hogy hogy áll össze egy koncerthangosítási rendszer Ezért nem is küldök be ilyen kérdést A sorozat szereplőkkel kapcsolatos kérdseket pedig kidobálom De a híradóból vett kérdésekkel nincs baj szerintem, és én is alkalmazni fogom, ha kidobják, újra beküldöm, valaki úgyis át fogja engedni
Pontszám: 4.67
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
187. hozzászólás - 2009.01.05. 13:00:38 (Válasz Roli608 #186 hozzászólására.)
Tudod, miért nem jók a napi aktualitású kérdések? Benne van a fogalomban. Ami ma aktuális, az holnapra könnyűszerrel elavulhat. Lehet a híradóból olyat kérdezni, ami nem ilyen, az ellen nem hiszem, hogy tiltakoznánk. De a dohánytermék behozatalra vonatkozó kérdés nem ilyen volt.
A sorozatos kérdéseket én sem szeretem maradéktalanul, a most futó sorozatra vonatkozó kérdésnek nagyon ott kell lennie a topon, ahhoz, hogy nálam jó kérdést kapjon. De egy 10, vagy több évvel ezelőtti sikeres sorozattal kapcsolatos kérdés jó eséllyel pályázhat a jó kérdés értékelésre nálam. Én személy szerint örömmel látnék mondjuk Kojakos, Columbos, T. J. Hookeres, Szomszédokos, Tenkes kapitányás és még sorolhatnám kérdéseket. Bár sajnos nagy valószínűséggel napok alatt kiesnének 25%-on.

A 10-ről kiugrást pedig arra értettem, hogy mikor elég világosan le van írva néhány helyen, hogy milyen kérdések lehetnek jók, akkor egy rossz kérdés visszautasítása után ne legyen már az az indok a hőbörgésre, hogy dehát más is feltehetett hasonlót. Persze, feltette, elfogadták, és a rossz, gyomlálandó kérdésekkel foglalkozó topic lassan 15000 hozzászólásnál jár, nem véletlenül.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.75
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
188. hozzászólás - 2009.01.05. 18:26:50 (Válasz Sophiehun #129 hozzászólására.)
Idézet: Sophiehun - 2009.01.03. 21:58:38
Mondom, itt aztán lehetne törölni is ezt a fórum topikot. Semmit nem számít az amit ide írna bárki is. Az pedig, hogy engem leszólsz biztosan azért teszed, mert annyira ismersz engem. Gondoltam, amit "elsőnek" hallok a tévéében nem lesz gond és tudni fogják sokan.
De igazából jó lesz nektek az 1+1=2 típusú kérdés is.
Sajnálom, ha megmozgattam volna az IQ-ját pár embernek, ígérem többet nem fogom!
Fura, hogy ezzel szerinted igénytelen vagyok, de legyen, mert így meglesz a lelki békéd, kedves Sir NY.

Kedves Dell: neked pedig ismétlem nem dohányzom. Biztosan köompetens vagy itt a fórumon, ha még nyomon se követed az eseményeket.


Elnézést, hogy ennyi idő elteltével írok, de most olvasom végig a topicot.

Kedves Sophiehun.
Az, hogy te épp aktuálisan nézted valamelyik magyar csatornán az adott csatorna hiradóját, nem jelenti azt, hogy az itt játszók nagy része is nézte. A kérdésed egy éppen bevezetett dologról szól, amire 2-3 hét múlva már csak a határőrök és a csempészek fognak emlékezni. Ráadásul magyarország teljes lakosságának mintegy 15-20 %-a, aki hiradókat néz (nem mindenki ugyanazt), emellett az itt játszóknál ez az arány maximum a 3 %-át jelenti (általában híradót a 30 fölötti korosztály néz, legalábbis jóval nagyobb a nézettsége a körükben).
Mindamellett a kérdésed valóban nem általános műveltségűnek számít, sőt, igen messze van tőle. Mások által benn hagyott rosszabb kérdésekre hivatkozni, hogy "Ha az benn maradhatott, akkor ez miért nem?" elég gyerekes.
A minap torlódtunk a Csörsz utcában Budapesten, ahol a közepe az utcának meg volt bontva (az aszfaltréteg nem volt ott, csak keményre döngölt föld). Persze el volt kerítve részben, hogy ne oda parkoljanak. Végig kocsik parkoltak ezen a vonalon, mikoris az egyik éppen felszabaduló helyre beállt egy újabb autós. Pechére pont egy rendőrautó fékezett mellette és rákérdezet, miért áll tilosba. Az illető válasza:
- De hát mindenki ideállt!
Mire a rend biztos őre (teljesen jogosan):
- Ha többen birkák, akkor nekem is annak kell lennem?
Remélem érted, mire akarok kilyukadni.

Szóval összefoglalva az adott kérdésed nem való semmilyen kvízbe, maximum a VÁM és Pénzügyőrségnél dolgozó emberek munkához szükséges vizsgájába.
Pontszám: 8.33
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
189. hozzászólás - 2009.01.05. 21:02:58
Nem szoktam kihozni ide az általam értékelt kérdéseket, de ezt megteszem, mert lelki szemeim előtt látom, ahogy a feltevő jön ki hőbörögve hogy mi volt a gond a kérdésével:

Melyik királyunk adta ki az "Aranybullát" 1222-ben?
II. András
II. Béla
II. Endre
II. István


Az, hogy ezer van belőle a rendszerben, egy dolog, először hozzá akartam tenni a már szerepeltet. De elkövetett benne egy akkora történelmi/irodalmi hibát, amiért ezt nem érdemli meg. A megfejtést nem lövöm le, de annyit segítek, hogy Bánk bán.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
190. hozzászólás - 2009.01.05. 22:10:38 (Válasz Lanmandragoran #189 hozzászólására.)
Mi a gondod? Örülj neki, hogy csak 3 válaszlehetőség van. Igaz, ebből 2-en is kiadták, akik ugye egyek... Vagy mi
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
191. hozzászólás - 2009.01.05. 22:14:00 (Válasz Craslorg #190 hozzászólására.)
Végülis igazad van, így csak 50%, hogy nem találom el, melyikükre gondolt. Komolyan, ennél még a nem tudom is jobb lett volna, akkor legalább őszinte.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűHörpillaFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
192. hozzászólás - 2009.01.05. 22:48:50
A kérdés:Melyik szó a "kakukktojás"?

kék
lék
báb(ezt adtam meg helyes válasznak)
pék
Miután elküldtem,a következő szöveg volt a válasz:
A kérdésben nem megengedett szó szerepel!

Lehet,hogy egyedül vagyok vele de nem értem melyik szóra gondoltak.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
193. hozzászólás - 2009.01.05. 23:06:20 (Válasz Hörpilla #192 hozzászólására.)
A kakukktojásra. Nem lehet kakukktojásos kérdést feltenni.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
népszerűHörpillaFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
194. hozzászólás - 2009.01.06. 01:28:24 (Válasz Lanmandragoran #193 hozzászólására.)
Köszönöm,így már értem.
Pontszám: 8.33
fórumozóLehotkaiNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
195. hozzászólás - 2009.01.06. 10:07:49
Csak azt szereném megtudni hogy az hogy Jet Li melyik filmben nem szerepelt az miért jó kérdés?
Az hogy a Bükki Nemzeti parkot mikor alapították az pedig miért érdektelen lexikális tudás?
Ti nem érzitek azt hogy ez egy kicsit fura?
Pontszám: 5.33
irritálóHalott AngyalFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
196. hozzászólás - 2009.01.06. 12:27:52
Hány ország kapott az elcsatolt területeinkből?

-4(románia, jugoszlávia, csehszlovákia, osztrák)
-2(amerika, oroszország)
-5(románia, jugoszlávia, csehszlovákia, ostrák, olasz)
-6(lengyel, csehszlovák, román, olasz, osztrák, jugoszláv)

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

---->nem értem miért rossz a válasz, ugyanis Olaszországhoz csatolták Fiume városát, valamint Lengyelországhoz 2000km2-et! Aki nem hiszi, járjon utána! De attól, hogy ezt a két államot nem híresztelik, és nem szokták feltüntetni, az azért van, mert elnagyolják, hisz a 102 000, 103 000 km2-ekhez képest elhanyagolható!

----> valamint nem értem miért nem egyértelmű a kérdés? (--> talán, mert nem írtam bele, hogy 1920-ban? mert ugye némely ország már nem létezik, ez igaz(és ezért is értelmetlenné vált a szerződés, csak nem köztudott), ezért lenne nem egyértelmű, mert ez a válaszokból kiderül, hogy akkori időkről van szó)

Kérnék valakit válaszoljon, mert nem értem...
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
197. hozzászólás - 2009.01.06. 12:31:17 (Válasz Halott Angyal #196 hozzászólására.)
Nem biztos, hogy baj lett volna, ha igényesebben írod a válaszokat

Románia, Jugoszlávia, Ausztria, Olaszország stb
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
198. hozzászólás - 2009.01.06. 12:35:56 (Válasz Halott Angyal #196 hozzászólására.)
Olyan ország, hogy osztrák, román, csehszlovák, jugoszláv, olasz, lengyel nincsen. Olyan országok voltak, hogy Ausztria, Románia, Csehszlovákia, Jugoszlávia, Olaszország, Lengyelország. Az általad megadott helyes válaszban egy darab országnév sincs, holott azt kérdezted, hogy hány ország osztozott rajtunk.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
irritálóHalott AngyalFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
199. hozzászólás - 2009.01.06. 12:42:00
Okés, rendben, bocs az igénytelenségért, legközelebb figyelek! Egyébként elfogatható lett volna?
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
200. hozzászólás - 2009.01.06. 13:02:16 (Válasz Halott Angyal #199 hozzászólására.)
Igényes megfogalmazásban nagyon szép kérdés lenne!
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője