Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3201. hozzászólás - 2009.03.29. 21:31:53 (Válasz Tomreptile #3199 hozzászólására.)
Mégis hol bíráltalak?
Irtál egy felvetést a fórumba, hogy miért nem fogadták el a kérdésedet. Az elmúlt 20 hozzászólás arról szólt, hogy próbáltuk többen elmagyarázni neked, hogy szerintünk miért kapott rossz értékelést.
Pontszám: 7
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3202. hozzászólás - 2009.03.29. 21:32:19 (Válasz Tomreptile #3199 hozzászólására.)
Te el vagy szállva! Felvetettél egy dolgot egy játékosok által használt topicban, táncsak elmondhatja más is a véleményét, ami ellentétes esetleg a tieddel vagy nem tetszik neked.

Update: A stílusodban: Ha csak egy játékos vagy miért nem az adminoknak írsz privátban a gondjaidról?
A hozzászólást Craslorg módosította 2009.03.29. 21:33:07-kor
Pontszám: 5
népszerűOra007Férfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3203. hozzászólás - 2009.03.29. 21:37:58
Sziasztok! Valahogy nem jól működik ez a kvíz.
Én ezt a kérdést tettem fel:


Ki volt a Queen együttes dobosa?

--Brian May
x Roger Meddows Taylor
--Freddie Mercury
--John Deacon


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Szerintem, ha az énekest kérdeztem volna, nem lett volna speciális kérdés. Azt mindenki tudja, az túl egyszerű kérdés, vagy ilyen kérdés már volt értékelést kapta volna. Rengeteg túl egyszerű kérdés van, amit elfogadnak.
Ez sem volt bonyolult, mert világhírű együttesről van szó, amibe a dobos is éppúgy beletartozik, mint az énekes.
Google a barátunk ugye. Ha nem tudja a tag, hát nézzen utána. Vagy a wikipédia is segít.

Amikor azt tettem fel, hogy hol született Bródy Sándor? Az is túl speciálisra sikerült.

Könyörgöm!!!!!! Mit tegyek fel, hogy se egyszerű ne legyen, sem pedig ne legyen túl speciális????????????????????????????????????

Ezen javítani kellene, mert sok a panasz, és elveszi az ember kedvét a játéktól!!!
Pontszám: 5
irritálóTomreptileFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3204. hozzászólás - 2009.03.29. 21:42:47
Oké kis Önkéntesek,"sok lúd,disznót győz",de azért lenne egy javaslatom:ne az új,jó kérdést dobjátok vissza,hanem a régi szarokat!!! És láttam hosszasan szoktátok támadni azokat akiknek visszadobják a kérdését.Hogy mi a lexikális tudás és mi nem az kérdésre gyakorlatilag nem lehet válaszolni.Kinek mi...és ezt ne a magatok tudástára alapján értékeljétek.Köszönöm!!!
Pontszám: 3.40
irritálóTomreptileFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3205. hozzászólás - 2009.03.29. 22:02:20 (Válasz Craslorg #3202 hozzászólására.)
Még valami elküldtem az előbb a karakteremet vadászni és 4 kérdésből itt van 3:
Ki alapította meg a Kyokushin karatét?
Melyik megyében van Egyházaskozár?
Magyarországon 1989-ig állami ünnep volt március 21. Minek az ünnepe?
Na ezek után beszélj nekem lexikális tudásról
Pontszám: 2.33
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3206. hozzászólás - 2009.03.29. 22:04:59 (Válasz Tomreptile #3205 hozzászólására.)
Na pont ezek azok a kérdések, amik mehetnek a kvíz 3 topicba - a kvízadmin majd mérlegel, és töröl.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3207. hozzászólás - 2009.03.29. 22:10:27 (Válasz Tomreptile #3204 hozzászólására.)
Akkor még egy kis kiegészítés, mert gondolom a topicok olvasgatása közben elsiklottál fölötte.
A régebben valami oknál fogva bekerült rossz kérdéseket már nem lehet értékelni. Ezek azok, amelyeket jeleznek a játékosok a kvíz 3 topicba. Hogy miért maradt benne, az sok összetevős, elég legyen annyi, hogy az első 2-3 hónapban messze nem így működött az értékelés és sok xar átcsúszott a rostán.

Ja, nem az én tudásom alapján értékelek, mikor nekem jut értékelendő kérdés, hanem a játék készítői alapján leírt irányelveknek megfelelően, amit te is - gondolom - olvastál már.
A hozzászólást Craslorg módosította 2009.03.29. 22:11:47-kor
Pontszám: 5
népszerűAdamSnakeFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3208. hozzászólás - 2009.03.30. 01:12:38
Az Obama-s kerdes szerintem teljesen jo lenne. Mivel masik orszagban el, raadasul igen kiemelt szerepet jatszik az adott orszag tortenelmeben, nyugodtan kijelenthetjuk, hogy a Vilagtortenelemben is. Mellesleg a "Miert olyan erdekes, hogy Hawaii-on szuletett?" felvetesre a valasz: Mert az elso olyan ember az USA elnokei kozott, aki nem az anyaorszag teruleten elhelyezkedo allamban szuletett.

Nem nagy kunszt, oke, tudom, kit erdekel ez Magyarorszagon, de ha az ember olvas hireket/hiroldalakat, akkor erre a kerdesre is tudhatja a valaszt (speciel en is az Index-rol tudom).
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3209. hozzászólás - 2009.03.30. 06:20:52 (Válasz Ora007 #3203 hozzászólására.)
Sajnálom, mert a Queen van annyira ismert zenekar, hogy ilyen kérdés átmehetne vele kapcsolatban.
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3210. hozzászólás - 2009.03.30. 06:57:02
Ki építtette (tartalmi diszlexiások kedvéért: építő≠építtető) a mítosz szerint a krétai labirintust?

Minósz
Daidalosz
Thészeusz
Ariadné

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Hol van ebben helyesírási hiba?
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 3
fórumozóKantos KanFérfi
Végzetúr tanonc
30 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3211. hozzászólás - 2009.03.30. 07:37:42
Ezt nem értem!!!
Az általános iskolai kémiaanygaból készült kérdésemet nem fogadták el. Rendben.

Gonodoltam, írok egy kérdést egy olyan játékról, ami mostanában megint olyan felkapott, és ismert, tévében, újságokban lehet látni, sőt Hársing Lajos is könyvet írt róla.

De:

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ

Maga a kérdés:

Milyen alakú 'kő' NEM létezik a klasszikus tangram játékban?

Négyzet
Paralelogramma
Háromszög
Téglalap

Én, 9 éves gyermek létemre ismerem ezt a több mint 3000 éves kínai játékot. sajnálom, ha az értékelők nem! Pedig úgy véltem, hogy akik játszanak, azok ismerik ezt.

Egyébként éppen a múltkor olvastam, hogy ha valaki valamit nem tud, akkor beüti a google-ba, s ott keresi ki, hogy legalább tanuljon.
Nos, beütöttem, s a 314 000 magyar nyelvű találatból már az első oldalon ott láthatóak a tangramkövek, amiből könnyedén meg lehetett volna oldani a kérdést!

Sajnálom, hogy nem lehet feltenni itt egy kicsit a szokványostól eltérő kérdést!

Maradunk a "Milyen folyó folyik a szolnoki Tisza-híd alatt?" stílusú és színvonalú kérdéseknél!
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3212. hozzászólás - 2009.03.30. 08:37:59 (Válasz Tomreptile #3186 hozzászólására.)
Idézet: Tomreptile - 2009.03.29. 20:36:04
Hát nem akarlak megbántani cirip,de ha nem tudod megindokolni rendesen,hogy miért felesleges lexikális tudás az amit írtam, akkor szerintem ne is írj semmit...Gimiben számtechórán már kellett tudnom,hogy mekkora a felbontásuk a CGA,EGA,VGA monitoroknak,pedig biológiatagozatos voltam és ez nem is az elmúlt 10évben volt hanem korábban.Manapság már a csapból is a FULL HD folyik.Ha neked felesleges követni a technikai fejlődés akkor csak gratulálni tudok.Remélem nem tanár vagy.Ja és azt is remélem,hogy amiért elmondom 30évesen a véleményemet,nem kell félnem attól,hogy figyelmeztetéssel,vagy esetleg eltiltással sújtotok.
Nap mint nap idiótábbnál idiótább kérdésekkel találkozok és lennénk egy páran akik rendes kérdést tesznek fel,azokat meg lehúzzátok.Mondjátok meg nyugodtan,hogy túl öreg vagyok a játékhoz és húzzak a francba,de ne csináljatok ekkora zöldséget,hogy egy nap,mint nap használt dologra azt írjátok,hogy felesleges lexikális tudás...


Egyreszt oriasi tevedesben elsz. A muszaki erdeklodesueknek ez nyilvan ismert adat, masok maximum akkor kerulnek vele kapcsolatban amikor TV-t vasarolnak, de leginkabb akkor sem. Pont ezert is lett kitalalva a FullHD elnevezes, es nem azt irjak a TV-re, hogy 1080p. ha ketelkedsz csinald meg a 3 db 50+ no tesztet. Kerdezz meg 3 db minimum 50 eves not, hogy mennyi is ez a felbontas, fingjuk nem lesz rola. Mert nem erdekli oket a technika, maximum az eredmeny amit latnak.

Masreszt a kerdesed nem tekintheto muveltsegi kerdesnek, hanem kommersz kerdes. Az ilyeneket en peldaul mindig elutasitom, ha egyebkent nem kifogasolhato a kerdes, akkor mar szerepeltet kap, ha mas baja is van, akkor aszerint pontozom.

Harmadreszt jogosulta valtal egy darab Bezzeg Bela emlekerem atvetelere a pultnal.

Ja es hiaba tanultad gimiben, hogy a CGA monitor hany szint tud megjeleniteni, ne tedd fel kerdeskent, mert az is tul spec lenne.
Pontszám: 7.50
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3213. hozzászólás - 2009.03.30. 08:59:44 (Válasz Tomreptile #3205 hozzászólására.)
Nem kötelező kérdést írni...
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3214. hozzászólás - 2009.03.30. 09:28:40 (Válasz Tomreptile #3191 hozzászólására.)
Idézet: Tomreptile - 2009.03.29. 21:05:30
Ha egy kérdésíró,reklamál akkor ne a magatok igazát tépjétek,hanem át kell gondolni a dolgot.


De a kerdesironak veletlenul sem kell atgondolnia, hatha nincs igaza, nemde?
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3215. hozzászólás - 2009.03.30. 09:29:30 (Válasz Tomreptile #3192 hozzászólására.)
Idézet: Tomreptile - 2009.03.29. 21:12:56
Biztos én vagyok a hülye de amikor a Magyar Televízió FULL HD-ban sugároz (tavaly nyár) egy műsort akkor azért csak van benned annyi kíváncsiság,hogy ha még sohasem hallottál erről azért csak rákeress,hogy mi a nyavaja ez,nem???


Es melyik lett volna az a musor amit Full HD-ban sugaroztak? Hadd tanuljak en is.
Pontszám: 7
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3216. hozzászólás - 2009.03.30. 09:36:37 (Válasz Ora007 #3203 hozzászólására.)
Javaslom az otletes kvizkerdesek topikjat atfutni, biztosan van benne par ami ihletet ad, de mindenkeppen be tudod loni, hogy mik is az igazan jo kerdesek.
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3217. hozzászólás - 2009.03.30. 09:39:17 (Válasz Tomreptile #3205 hozzászólására.)
Idézet: Tomreptile - 2009.03.29. 22:02:20
Még valami elküldtem az előbb a karakteremet vadászni és 4 kérdésből itt van 3:
Ki alapította meg a Kyokushin karatét?
Melyik megyében van Egyházaskozár?
Magyarországon 1989-ig állami ünnep volt március 21. Minek az ünnepe?
Na ezek után beszélj nekem lexikális tudásról


Topiktevesztesben vagy. Ez a kviz3 topikba valo, es elore is koszi a segitseget, hogy a rossz kerdeseket bemasolod oda.
A marcius 21-re vonatkozot nem kell masolnod, mert az peldaul egy nagyon jo kerdes.

Ja es termeszetesen szeretnem a Bezzeg bela emlekermedet egy aranyfokozatu Bezzeg Bela erdemeremre cserelni.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.03.30. 09:39:45-kor
Pontszám: 8.75
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3218. hozzászólás - 2009.03.30. 09:46:59 (Válasz AdamSnake #3208 hozzászólására.)
Idézet: AdamSnake - 2009.03.30. 01:12:38
Az Obama-s kerdes szerintem teljesen jo lenne. Mivel masik orszagban el, raadasul igen kiemelt szerepet jatszik az adott orszag tortenelmeben, nyugodtan kijelenthetjuk, hogy a Vilagtortenelemben is. Mellesleg a "Miert olyan erdekes, hogy Hawaii-on szuletett?" felvetesre a valasz: Mert az elso olyan ember az USA elnokei kozott, aki nem az anyaorszag teruleten elhelyezkedo allamban szuletett.

Nem nagy kunszt, oke, tudom, kit erdekel ez Magyarorszagon, de ha az ember olvas hireket/hiroldalakat, akkor erre a kerdesre is tudhatja a valaszt (speciel en is az Index-rol tudom).


Tetszik az indoklas, de akkor tedd fel igy a kerdest:

Obama nem csak az elso szinesboru elnoke Amerikanak, hanem az elso olyan is, aki nem az anyaorszag teruleten szuletett. Hol latta meg a napvilagot?
Aztan ide johet negy kulterulet valaszkent. Igy sztem nem kapnal ra lexikalis ertekelest.
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3219. hozzászólás - 2009.03.30. 09:52:34 (Válasz Kantos Kan #3211 hozzászólására.)
Idézet: Kantos Kan - 2009.03.30. 07:37:42
Ezt nem értem!!!
Az általános iskolai kémiaanygaból készült kérdésemet nem fogadták el. Rendben.

Gonodoltam, írok egy kérdést egy olyan játékról, ami mostanában megint olyan felkapott, és ismert, tévében, újságokban lehet látni, sőt Hársing Lajos is könyvet írt róla.

De:

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ

Maga a kérdés:

Milyen alakú 'kő' NEM létezik a klasszikus tangram játékban?

Négyzet
Paralelogramma
Háromszög
Téglalap

Én, 9 éves gyermek létemre ismerem ezt a több mint 3000 éves kínai játékot. sajnálom, ha az értékelők nem! Pedig úgy véltem, hogy akik játszanak, azok ismerik ezt.

Egyébként éppen a múltkor olvastam, hogy ha valaki valamit nem tud, akkor beüti a google-ba, s ott keresi ki, hogy legalább tanuljon.
Nos, beütöttem, s a 314 000 magyar nyelvű találatból már az első oldalon ott láthatóak a tangramkövek, amiből könnyedén meg lehetett volna oldani a kérdést!

Sajnálom, hogy nem lehet feltenni itt egy kicsit a szokványostól eltérő kérdést!

Maradunk a "Milyen folyó folyik a szolnoki Tisza-híd alatt?" stílusú és színvonalú kérdéseknél!


Tenyleg 9 eves gyerek vagy? Es ilyen ertelmesen tudsz fogalmazni? Le a kalappal!
Kivancsi lennek a kemiai kerdesedre.

Ami a tangramos kerdesedet illeti, azzal eyetertek, hogy a tangram maga resze az alapmuveltsegnek lehet rola kerdezni, de nem feltetlenul varhato el, hogy fejbol valaki felvazolja az alap tangram negyzet felosztasat. Az pedig, hogy a Google megmondja nem feltetlenul jelenti, hogy a kerdes jo.
Ugyanakkor azt gondolom, hogy a tangramrol lehet es erdemes is jo kerdest feltenni, a temavalasztas kituno!
Pontszám: 7.50
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3220. hozzászólás - 2009.03.30. 13:23:16
Edgar Allan Poe: Egy hordó amontillado címmel írt művet. Mi az amontillado?
Csokilikör
Zamatos sherry fajta
Alma és körte párlata
Madáreledel

remélem visszatalál ez a kérdés, az apró helyesírási hiba javítása után
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!