Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2261. hozzászólás - 2009.03.05. 18:43:30 (Válasz Fark #2260 hozzászólására.)
Újpesti vasúti híd
Árpád híd
Margit híd
Széchenyi lánchíd
Erzsébet híd
Szabadság híd
Petőfi híd
Lágymányosi híd
Összekötő vasúti híd
Ez 9 híd és nem beszéltünk azokról, melyek nem vezetnek keresztül a Dunán, csak valamely szigetre visznek be. Csepelre kettő, Hajógyári szigetre szintén kettő. Azaz 13 híd van Budapest közigazgatási határain belül a Duna felett. A helyes válaszod sem jó.
Pontszám: 5
irritálóKelcasFérfi
Végzetúr tanonc
40 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2262. hozzászólás - 2009.03.05. 19:32:24
Tettem fel kvízkérdést, de rossz helyre tettem a jó válaszra a pontot. Hol lehet ezt javítani?
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2263. hozzászólás - 2009.03.05. 23:05:55 (Válasz Kelcas #2262 hozzászólására.)
Vagy írd be a kvít3-ba, vagy írj privát üzenetet Hatsepsutnak és javítja.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2264. hozzászólás - 2009.03.05. 23:11:33 (Válasz Fark #2260 hozzászólására.)
1. Ha szerepelne a helyes válasz, már szerepeltet kaptál volna.
2. A mondandónak pont azt a részét értetted meg, ami csak kiegészítés, a lényege az volt, hogy bár közvetlenül egymás mellett vannak, a Lágymányosi, és a Déli vasúti összekötő két külön híd, és ez az információ pontatlanul van fenn az általad adott linken is.
3. Amíg az xy település melyik megyében van, és a főváros xy kerületét hogy hívják, jogosan kapnak lexikális értékelést, addig a budapesti hidakra is jogosan mondhatja egy vidéki, hogy ez számára érdektelen, lexikális információ.

Egyébként meg nem praktikus olyat kérdezni, amire te magad sem vagy tisztában a helyes válasszal.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2265. hozzászólás - 2009.03.06. 06:56:25 (Válasz Lanmandragoran #2264 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.05. 23:11:33
3. Amíg az xy település melyik megyében van, és a főváros xy kerületét hogy hívják, jogosan kapnak lexikális értékelést, addig a budapesti hidakra is jogosan mondhatja egy vidéki, hogy ez számára érdektelen, lexikális információ.


Ezzel egyebkent nem ertek egyet. A ketto nem ugyanaz a kategoria.
Raadasul a melyik telepules hol van nalam mar szerepeltet szokott kapni.
Pontszám: 5
kedvelt tagOssianFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2266. hozzászólás - 2009.03.06. 10:10:01 (Válasz cirip #2236 hozzászólására.)
Érthető!
De figyeld, ma találkoztam egy ilyen kérdéssel:

12. szinten milyen fegyvert vásárolhatsz a lélekfutárnál?

trollagyar
Enyészmester
buzogány
ében tündekard

Értem, hogy miről beszélsz, én sem tudtam volna, ha 1es szerveren nem lett volna egy 20as karakterem anno.
Amíg világ a világ, mindíg is lesz Metal!
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2267. hozzászólás - 2009.03.06. 10:20:26 (Válasz Ossian #2266 hozzászólására.)
Ebben az esetben a kérdést másold be a Kvíz 3. topikba, és a kvízadmin törli, amint lesz rá ideje.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2268. hozzászólás - 2009.03.06. 13:45:58 (Válasz Kocos #2265 hozzászólására.)
Te nem értesz vele egyet, én meg tősgyökeres pesti lévén ne tudom megítélni, hogy egy győri játékosnak, ahol szintén ott a 8 híd, mennyire érdekes, hogy Budapesten mennyi van, és abból mennyi köti össze Budát Pesttel, és mennyi meg csak valamelyik szigetre.


Idézet: Kocos - 2009.03.06. 06:56:25

Raadasul a melyik telepules hol van nalam mar szerepeltet szokott kapni.


Nálad igen. Én ez alapján értékelek, és gondolom a kvízadminok is.
Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43

Kiegészítés:
- Melyik megyében található XY település? - Erre a kérdésre Rossz kérdés - érdektelen lexikális tudást fogsz kapni. Ha valami nagyobb város az XY, akkor pedig Rossz kérdés - már szerepelt lesz az értékelés.

v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
utáltSzindy BabyNő
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2269. hozzászólás - 2009.03.06. 15:52:53 (Válasz Majosi88 #2244 hozzászólására.)
Ja, igaz ez nem tanítják az általános iskolában. Ez szerintem elfogadható kérdés.
Pontszám: 5
közellenségLalamanFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2270. hozzászólás - 2009.03.06. 15:53:30
ebben mi a hiba?
kezd ojan érzésem lenni hogy minden kérdést visszadobtok ha igy lenne azt is megérteném van már éppen elég de akkor ne adjatok ilyen lehetöséget hogy fel lehessen tenni uj kérdést
mikor halt meg géza fejedelem?

997 február 1.
911 november 3.
1017 január 9.
997 november 16.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2271. hozzászólás - 2009.03.06. 16:01:19 (Válasz Lalaman #2270 hozzászólására.)
mikor halt meg géza fejedelem?

997. február 1.
911. november 3.
1017. január 9.
997. november 16.

És elég lett volna akár csak év is, nem kell nap

És nem kötelező feltenni kérdést, nehogy már az legyen a gond, hogy kaptál új lehetőséget
Pontszám: 5
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2272. hozzászólás - 2009.03.06. 16:02:15 (Válasz Lalaman #2270 hozzászólására.)
Idézet: Lalaman - 2009.03.06. 15:53:30
ebben mi a hiba?
kezd ojan érzésem lenni hogy minden kérdést visszadobtok ha igy lenne azt is megérteném van már éppen elég de akkor ne adjatok ilyen lehetöséget hogy fel lehessen tenni uj kérdést
mikor halt meg géza fejedelem?

997 február 1.
911 november 3.
1017 január 9.
997 november 16.


Huhh te ezt most komolyan megkérded, hogy mi a hiba??
Előszőr is a mondatokat nagy betűvel kezdjük általános iskola 1.osztály, másodszor a tulajdonnevek ebbe igen beletartozik a személynév is szintén nagybetű ezt is már 1.osztályban tanítják. Azt hiszem ez elég indok. Nem tudom mivel küldték vissza ha szerencséd van csak helyesírással és tehetsz fel új kérdést. Ne haragudj meg, de azt tanácsolnám, hogy használj helyesírás ellenőrző programot ha újra kérdést teszel fel.
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
közellenségLalamanFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2273. hozzászólás - 2009.03.06. 16:04:03 (Válasz cirip #2271 hozzászólására.)
akkor ezekszerint mégiscsak jó?
csak az zavar hogy egymásuitán ez már a sokadik visszadobott kérdés.
de igezed van nem fogok többet irni akkor nem kell mérgelödni
Pontszám: 5
utáltSzindy BabyNő
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2274. hozzászólás - 2009.03.06. 16:08:21 (Válasz winnie #2252 hozzászólására.)
A Duna nem csak Magyarországon folyik az ugye tudod?
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2275. hozzászólás - 2009.03.06. 16:11:41
Szimpla felhasználóként is könyörgöm: kérlek, az olvasás után értelmezd, amit írtak.
Ha neked mindez nem is fontos, fogadd el, hogy egyes személyek elvárják a mondatokat, írásjeleket (helyesírást!).
Válaszolj hát nekik így - tán mindannyiunk örömére.
Pontszám: 5
közellenségHypnozisFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2276. hozzászólás - 2009.03.06. 16:32:52
Sziasztok!

A kérdésemre a választ csak egy speciális kör tudja.Miért?

A kérdés a következő volt:

Melyik megyénkben található meg Bucsa?

A helyes válasz :Békés megye

A google rögtön azt írja Békés megye legészakibb csücskében fekszik.
Ez bosszant a legjobban,ha belegondolok hogy zsinórban a 3. kérdésem került a rossz kérdések alá

Tisztelettel:

Hypnozis

Ui:5 perc van egy kérdésre a gugliban 1 perc alatt kikereshető bármelyik,ha vki nem tuidná.
Pontszám: 5
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2277. hozzászólás - 2009.03.06. 16:37:49 (Válasz Hypnozis #2276 hozzászólására.)
Igazán nem tudom, hogy Bucsa hány főt számlál de történt ott valami amiért feltétlen tudnunk kéne? Híres vagy hírhedt valamiért? A válasz szerintem egyértelmű nem. Én úgy tudom, hogy mostanában általában visszadobják az ilyen tipusú kérdéseket ami nem véletlen. Magyarországon több ezer település, község stb található személy szerint én nem szeretnék az összesről kérdést kapni és már így is több ilyen jellegű kérdés került be.
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2278. hozzászólás - 2009.03.06. 16:47:39 (Válasz Hypnozis #2276 hozzászólására.)
Valószínűleg mellément az értékelés, mert erre a kérdésre érdektelen, lexikális tudás értékelés járna a kvíz értékelésének szabályai alapján.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2279. hozzászólás - 2009.03.06. 19:43:47 (Válasz Lanmandragoran #2268 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.06. 13:45:58
Te nem értesz vele egyet, én meg tősgyökeres pesti lévén ne tudom megítélni, hogy egy győri játékosnak, ahol szintén ott a 8 híd, mennyire érdekes, hogy Budapesten mennyi van, és abból mennyi köti össze Budát Pesttel, és mennyi meg csak valamelyik szigetre.


Úgy vélem, hogy Budapest az oszág lakosságának közel 20%-aval olyan központi helyet foglal el az oszágban, hogy bizonyos alapvető információkat mindenki tudhat. Nyilván mindenki ismeri a Lánchidat, a Megyeri hidat, sot a regi 50 filléres kapcsán talán az Erzsébet hidat is. Nem mondom, hogy midenkinek fejből kell vágnia, hogy hány híd is van, de azért ezt nem merném speciális udásnak bélyegezni.
Sok vidéki városunknak is vannak nevezetességei, amelyek nem csak a helyben lakók számára lehetnek ismertek. Ott van például a Mária Valéria híd, csak hogy pont egy hidat említsek. Nyilván Budapesten az arányaiban sokkal több.



Idézet: Kocos - 2009.03.06. 06:56:25

Raadasul a melyik telepules hol van nalam mar szerepeltet szokott kapni.


Nálad igen. Én ez alapján értékelek, és gondolom a kvízadminok is.
Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43

Kiegészítés:
- Melyik megyében található XY település? - Erre a kérdésre Rossz kérdés - érdektelen lexikális tudást fogsz kapni. Ha valami nagyobb város az XY, akkor pedig Rossz kérdés - már szerepelt lesz az értékelés.



Hmmm. Akkor erre rosszul emekeztem. Minenesetre en azt a kerdestipust nem tartom olyan borzasztonak, hogy feltetlenul elvegyem a kerdesfeltevesi lehetoseget. Van eleg kerdes, ami ennel joval silanyabb.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2280. hozzászólás - 2009.03.06. 20:20:51 (Válasz Kocos #2279 hozzászólására.)
Félreértesz, speciálisnak semmiképpen sem nevezném, esetleg lexikális, de ebben pestiként nem vagyok kompetens, csak azt mondom, hogy ha sok Budapesttel kapcsolatos kérdés lexikálisnak van bélyegezve a távoli vidéki játékosokra való tekintettel, akkor amellett, hogy természetesen a híresebb hidakat illik ismerni, erre is joggal mondhatják, hogy miért kéne tudniuk. Egyébként jó hogy említetted a Megyer hidat, mert ha az is budapesti hídnak számít, akkor már tíz van, tehát a kérdés kapcsán a 8 semmiképp nem jó helyes válasz.

Nálam attól függöen lexikális vagy már szerepelt a településes kérdés, hogy mennyire igényesen fogalmazott a kérdés, vagy mennyire nagyváros.
Ahhoz a kérdéshez, hogy:
Hol van Gemzse?
nem kell semmilyen szellemi munka, nem érdemel másik lehetőséget, míg ahhoz a kérdéshez:
Gemzse a több évszázados, a környező vidéken egyedülálló szerkezetű, fa harangtornyáról ismert, de egy a tájegységből áttelepített, hasonló harangtorony a Szentendrei Skanzenben is megcsodálható. De hol van Gemzse?


Gondolom sejthető hogy a második kérdés simán megérdemli a másik kérdés lehetőségét nálam, sőt ha nem lenne a tilalom, gondolkodás nélkül átengedném, pedig Gemzse egy alig 900 fős település.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!