Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűAlmacsutNő
Végzetúr mester
523 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6141. hozzászólás - 2009.07.07. 18:51:49 (Válasz Szladek #6138 hozzászólására.)
Ráadásul helyesírási hibás, minden sorában van hiba.
Attól mert egy kérdést te jónak ítélsz meg, még nem biztos hogy az.
Használd a Vajon elfogadják-e kérdésemet topicot!

***
Ha nem megy, nem kell erőltetni.
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6142. hozzászólás - 2009.07.07. 20:25:50 (Válasz Szladek #6138 hozzászólására.)
Szervusztok!

Szladek: Egy kérdésem akadna. Minden dátumos kérdésed ilyen? Ez ugyanis egy engem nagyon bosszantó kérdésfeltevési mód, amikor kétszer két szomszédos időpontot jelöl meg a kérdésfeltevő. Ha te vagy az, akkor a kedves édesanyád nyugalma érdekében szerintem szokjál át távolabbi időpontok használatára. Ezzel a kérdésfeltevéssel ugyanis mindenféle szellemi, és erkölcsi hibát rónak fel az édesanyádnak a játékosok, s ő nem keveset csukladozhat emiatt.

Nem egy kérdést dobtam már emiatt fel a Kvíz X topikban, hogy törlést, és tiltást kérek a kérdezőre.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 3
irritálóTrockijFérfi
Végzetúr tehetség
234 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6143. hozzászólás - 2009.07.07. 20:38:43
Üdv,

Nem tudom, h ki olvassa vagy ki nem, de erre szeretnék választ kapni, h miért lett "Rossz kérdés"?

Milyen rangot visel Háti, az elefántok vezére 'A dzsungel könyve' című Disney-rajzfilmben?

szultán
király
ezredes
tábornok


http://www.sulinet.hu/tart/cikk/dd/0/12342/1

Bagira, a bölcs párduc, és Háti ezredes, az elefánt megpróbálja távol tartani Balut Maugli új életétől, ám ez csak egy darabig sikerül.

Üdv, T.
A hozzászólást Trockij módosította 2009.07.07. 20:42:00-kor
Pontszám: 5
népszerűJucusNő
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6144. hozzászólás - 2009.07.07. 20:45:02 (Válasz Trockij #6143 hozzászólására.)
Ööö...volt Háti a dzsungel könyvében? Én ezerszer láttam, igaz színházban, de nekem nem rémlik.
Nem a tanulás szégyen, hanem a tudatlanság.
***
Hasznos tudnivalók kvíz íráshoz
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6145. hozzászólás - 2009.07.07. 20:48:23
Szervusztok!

Trockij: Én nem olvastam a Dzsungel könyvét, tudom, nem ártana pótolni. Mindazonáltal azt tudtam, hogy Háti elefánt, de a rangjáról lila gőzöm sem lett volna. Olyan mértékig mélyülhet bele a történetbe, aki erre is emlékszik, ami már részletkérdés.

Én A Gyűrűk Urát kedvelem, és ismerem meglehetősen, számomra megválaszolható az alábbi, nem beküldött kérdés:

A felsoroltak közül ki nem mágus?

Gandalf
Szarumán
Radagast
Faramir

Ez a kérdés legalább annyira speciális, mint amit te feltettél. Kitalálható, de simán eltévedhet valaki, aki csak a filmet látta. Ugyanez a gond a te kérdéseddel is.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
kedvencMary LouNő
Végzetúr tanonc
24 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6146. hozzászólás - 2009.07.07. 20:56:43
Sziasztok!

Melyik egy híres Zsolnay porcelánmáz neve?

kerozin
benzin
eozin
zománc

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ez volt a kérdésem és azt szeretném megtudni, hogy miért kaptam rá ezt az értékelést? Úgy tudom a Zsolnay féle eozin világhírű és titkos az összetétele is! Nem értem, miért nem jó ez a kérdés. Ez hozzátartozik az általános műveltséghez, de a rengeteg szerepjátékos kérdés az nem. Ha már Magyarország nevezetességeit sem tudják az emberek akkor mit tudnak?
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6147. hozzászólás - 2009.07.07. 21:04:24 (Válasz Mary Lou #6146 hozzászólására.)
Szervusztok!

Én is visszadobtam volna a kérdést, de helyesírással, hogy a "zománc" helyett írhass újat.

A szerepjátékkal kapcsolatban: egy fantasyt és sci-fit kiadó cég honlapján vagy, a kérdések a szerepjátékról ezért egy bizonyos határig be kell férjenek. Autós honlapon sem kéred meg, hogy az autók teljesítményadatait kerüljék, mert speciális ismeretek, noha globálisan nézve valóban réteginformációnak mondható adatok. S mezei gyalogosnak elegendő annyit tudnia, hogy nem ugrunk az autó elé, mert ő az erősebb. :-D Ennyivel már elintézhet bármilyen autót, egészen a kreszviszgáig.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6148. hozzászólás - 2009.07.07. 21:20:46 (Válasz Mary Lou #6146 hozzászólására.)
Én viszont rossz válaszokkal dobtam volna vissza, mert a kerozin, és a benzin, a két üzemanyag határozottan hülye válasznak minősül, amiről kiabál, hogy köze nincs a porcelániparról.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűJucusNő
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6149. hozzászólás - 2009.07.07. 21:24:59 (Válasz Mary Lou #6146 hozzászólására.)
Amíg a napokban kezembe nem került egy keresztrejtvény addig nem tudtam, hogy eozin a porcelánmáz. Lehet az én szegénységi bizonyítványom, de ez van. Awenhai pedig szépen összefoglalta a lényeget nem írnám le mégegyszer ugyanazt. Viszont én sosem szerepjátékoztam, nem érdekel se a HP, se a GYU, nem néztem, nem olvastam egyiket sem. Viszont az alap dolgokat megtanultam itt. Nem mondom, hogy most fejből akármi is beugrana de ha kapok ezekkel kapcsolatban egy kérdést, akkor már tudom rá a helyes választ. Ezzel azt akartam mondani, hogy nekem speciálisak az előbb felsorolt témák, míg másnak biztosan nem.
Nem a tanulás szégyen, hanem a tudatlanság.
***
Hasznos tudnivalók kvíz íráshoz
Pontszám: 7.50
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6150. hozzászólás - 2009.07.07. 21:47:34 (Válasz Mary Lou #6146 hozzászólására.)
Sziasztok!

Melyik egy híres Zsolnay porcelánmáz neve?

kerozin
benzin
eozin
zománc

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ez volt a kérdésem és azt szeretném megtudni, hogy miért kaptam rá ezt az értékelést? Úgy tudom a Zsolnay féle eozin világhírű és titkos az összetétele is! Nem értem, miért nem jó ez a kérdés. Ez hozzátartozik az általános műveltséghez, de a rengeteg szerepjátékos kérdés az nem. Ha már Magyarország nevezetességeit sem tudják az emberek akkor mit tudnak?

Most a magyarázattal van problémád? Tehát ha simán csak rosszat kapott volna, akkor azt elfogadnád? Vagy azzal nem értesz egyet, hogy rossznak értékelték egyáltalán?
Igazából az okító kérdéseket szeretem, mert mondjuk megtanulhatok valamit. Viszont a nem kellő színvonalú kérdéseket meg egyenesen rühellem. Azt kérném tőled, és a többi játékostól is, ha talál egy jó témát, dolgozza ki alaposan, különben könnyen elvérezhet. Mindenképp javaslom a "Vajon elfogadják ezt a kérdést, ha felteszem?" topikot!

Ez a kérdés is jobb sorsra lett volna érdemes, ha szépen van megfogalmazva, rendes válaszokkal.
Talán ez a verzió több elismerést kapott volna:
Hazánk egyik nevezetessége az eozin. Vajon mi is ez tulajdonképp?
1. a híres Zsolnay porcelángyár titkos összetevőjű porcelánmáza
2. Közép-Európában csak a Zala vidékén fellelhető gyógyhatású iszap
3. különleges féldrágakő, melyet a Mecsekben fedeztek fel az 1970-es években
4. speciális anyag űreszközökhöz, melyet egy magyar kutatócsoport fejlesztett ki

Azt hiszem, így mindjárt átment volna, sokkal inkább felkelti az érdeklődést. Mit szólsz? Én amondó vagyok, hogy akár így, egy az egyben átveheted, vagy szíved szerint módosíthatod, és felteheted.
Pontszám: 8.33
fórumozóKovizsaruNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6151. hozzászólás - 2009.07.08. 07:37:35
Üdv!
Sorozatosan kapom a rossz kérdés értékelést!Pedig ennél amatőrebb kérdéseket már nem tudok kitalálni! És aki egy kicsit is néz tévét, nem csak gépezik akkor még válaszolni is tud!

Ki a Heti Hetes műsorvezetője (2009)?

Csizár Jenő
Császár Előd
Jáksó László
Dévényi Tibor

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Egyébként előtte feltettem "Mi a Jégkorszak című rajzfilm harmadik részének alcíme?

Jégre teszlek
Jég veled
A dínók ébredése
A dínók hajnala
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.

De rá fél órával találkoztam a kérdéssel, hogy hány része van a Jégkorszaknak? Helyes: 2 Ezt nem kellene törölni? Már nem aktuális!
A válszotok előre is köszönöm!
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6152. hozzászólás - 2009.07.08. 07:51:40 (Válasz Kovizsaru #6151 hozzászólására.)
Szervusztok!

Kovizsaru: A kérdésed a primitív, és az érdektelen határesete. Aki nézi, az tudja, aki meg nem, az vastagot köp rá, esetleg legyint, hogy még egy ostobaság.

Az előtte feltett kérdésed meg szerintem érdektelen, de mivel már szerepelttel kaptad vissza, az nem jelentett gondot, csak némi plusz gépelést neked.

A Jégkorszak részeiről pedig: Ha megint ráfutnál, másold be pontosan a Kvíz X topikba, ami épp aktuális lesz, Hatsepsut majd kiírtja, vagy javítja.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6153. hozzászólás - 2009.07.08. 08:27:18 (Válasz Trockij #6143 hozzászólására.)
Idézet: Trockij - 2009.07.07. 20:38:43
Üdv,

Nem tudom, h ki olvassa vagy ki nem, de erre szeretnék választ kapni, h miért lett "Rossz kérdés"?

Milyen rangot visel Háti, az elefántok vezére 'A dzsungel könyve' című Disney-rajzfilmben?

szultán
király
ezredes
tábornok


http://www.sulinet.hu/tart/cikk/dd/0/12342/1

Bagira, a bölcs párduc, és Háti ezredes, az elefánt megpróbálja távol tartani Balut Maugli új életétől, ám ez csak egy darabig sikerül.

Üdv, T.
Szia!
Előttem már leírték, tulajdonképp mi is a ross benne (részletre kérdezel), de azért én hozzátennék még egy-két dolgot.
A Dzsungel könyveknek (az eredeti angol a többes számú Jungle Books-t használja, csak ezért írtam én is így) felén három verziója ismert igazán.
1. A rajzfilm (amit sajna többen vesznek alapnak, mint a könyvet attól függetlenül, hogy majdhogynem csak annyi köze van hozzá hogy a dzsungelbe kerül egy kisgyerek). Itt Háti egy elefántokból álló "félkatonai csoportot" vezet ormányában egy faággal.
2. A Dés-Geszti féle musical, ahol elefántok nincsenek is. Tegyük hozzá, hogy ez majdnem teljes egészében az első öt könyv (fejezet) alapján készült, ahol valóban nem sok szerepet játszanak az elefántok.
3. A könyv, ahol Háti nem feltétlenül egy békés, mókás és egy kissé szenilis elefántpapa. Van egy vérszomjas bosszúszomjas oldala (lásd 6. fejezet: Rátok szabadítom a dzsungelt), de van egy bölcs vezér énje is.

Érdemes elolvasni, nagyon szép.
Akárhogyis, számomra mindig a Kipling-féle verzió lesz az alap.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6154. hozzászólás - 2009.07.08. 09:24:33 (Válasz Awenhai #6152 hozzászólására.)
kiirtja rövid i
Pontszám: 5
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6155. hozzászólás - 2009.07.08. 09:40:08 (Válasz Zoltanszon #6153 hozzászólására.)
Ez nem probléma, hiszen ő kimondottan a rajzfilmre kérdezett rá, szóval ilyen alapon ez nem lenne gond.
Úgy általában pedig a Disney rajzfilmek erősen elviszik a nagyközönséget az eredeti történettől, ezt nem lehet sajna átlépni. Arra kell figyelni, hogy tisztában legyünk a különbségekkel.
Egyébként nagyon izgalmas, hogy az eredeti mennyire más tud lenni, mint a Disney féle feldolgozás. Talán néhány kérdést meg is érne a dolog.
Én már futottam ebben egy kört egyszer pl. a miért nevezik Hamupipőkének a mesehőst a Grimm változat szerint?
Viszont belefutottam olyanba is, hogy melyik nem Micimackó szereplő, és nem Ürge volt a rossz válasz, pedig a könyvben nem szerepel.
Sajnos manapság (értsd 80-as évek óta) a rajzfilmek és egyéb adaptációk kiszorítják az eredeti műveket. Talán jobb lenne, ha legalább a műveltségi kvízekben próbálnánk az eredeti forrásra kérdezni, hátha pár embert visszaterelünk az olvasás felé.
Szóval ebben egyetértünk.
A hozzászólást gsziszi módosította 2009.07.08. 09:41:20-kor
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6156. hozzászólás - 2009.07.08. 09:44:40 (Válasz gsziszi #6155 hozzászólására.)
Ezt a részét nem is vitattam. Csak meglepő volt, hogy mikor mi adtuk elő a Dzsungel könyvét, akkor az unokatestvérem megkérdezte a vadaszokra, hogy ezek kik? Elefántok? Kicsit lehangoló volt hallani mindezt egy művelt (minden él nélkül mondom) főiskolai hallgatótól.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
irritálóTrockijFérfi
Végzetúr tehetség
234 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6157. hozzászólás - 2009.07.08. 11:23:39
Udv,

Koszi a valaszokat, de mindenesetre azert elgondolkoztam azon, h vagy bennem van a hiba, h ilyen kerdest teszek fel ( google elso oldalan dobta ki a valaszt.. ) vagy pedig azokban, akik a bugyutabbnal - bugyutabb kerdeseket teszik fel a hejjes siras legalapvetobb szabalyai nelkul..
Arra jutottam, h inkabb valasztok tovabbra is valami primitivet, mert az eddig is bevalt..

Az ekezethiany oka a gep miatt van, ha esetleg valaki mar megint ezert szolna..

Udv, T.
Pontszám: 5
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6158. hozzászólás - 2009.07.08. 12:50:26 (Válasz Trockij #6157 hozzászólására.)
A gép miatt?
Ha a bugyuta kérdéseknél maradsz, nem fogsz LE-t kapni érte. Inkább kíméld magad és az értékelőket is inkább, és vedd fel a potya LE-t kérdésfeltevés nélkül. Mit szólsz?

Google első oldala miért releváns? Szerinted az a jó kérdés, ami a google első oldalán van és fejből nem lehet tudni? Kvízolimpiások oda lesznek érted!
Mások rossz kérdése nem ad alapot a te rossz kérdésedre.
Szándékosan primitív kérdés feltevése pedig téged is arra a szintre húz.
Pontszám: 5
népszerűAlmacsutNő
Végzetúr mester
523 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6159. hozzászólás - 2009.07.08. 14:23:17 (Válasz Kovizsaru #6151 hozzászólására.)
Talán az első kvízkérdésem nekem is a heti hetesre vonatkozott. Azaz ugyanúgy Jáksóra kérdeztem rá. Hozzáteszem elfogadták de "A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!" Mióta megtapasztaltam hogyan kell jó kvízkérdést írni nem tennék fel több ilyen kérdést, mert ahogy Awenhai is leírta, ezt csak egy adott célközönség nézi.
Attól mert egy kérdést te jónak ítélsz meg, még nem biztos hogy az.
Használd a Vajon elfogadják-e kérdésemet topicot!

***
Ha nem megy, nem kell erőltetni.
Pontszám: 5
népszerűOxyacanthaNő
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6160. hozzászólás - 2009.07.08. 14:49:12
Mi a neve a Kráni Krónika azon szereplőjének, akinek a hatalomigék túlerőltetésétől kiszáradt a bal szeme?

Tersius
Vyergas (ez volt a jó)
Tier Nan Gorduin
Aurri

Ez volt a kérdésem, amit nem fogadtatok el, mert "csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ". Pl. pont azok, akik ilyen típusú online játékokat játszanak, mint ez, nem?

Ezt csak azért nem értem, mert korábban kaptam olyan kérdést, ami pl. Tier Nan Gorduinról szólt.
Valamint kaptam már néhány Forma1-es kérdést is, ami meg számomra spec, de szerintem erre az oldalra inkább való egy olyan kérdés, ami egy fantasy könyvhöz kapcsolódik, mint a Forma1-hez.

Továbbá erre a kérdésre, ha már sehogy sem tudja valaki a választ, gugliban rátalál (tudom, hogy nem ez a cél, de azért a spec körét szűkítené).

Mindegy. Nem hőzöngeni szeretnék, csak kinyilatkoztatni, hogy szerintem egy ilyen oldalon ez a kérdés nem egészen minősül speciálisnak.
Pontszám: 3
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!