Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
kedvelt tagBEUSNő
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2821. hozzászólás - 2009.03.18. 22:26:45 (Válasz BEUS #2817 hozzászólására.)
Javítottam,beküldtem.Kíváncsi leszek rá. Köszi.
A hozzászólást BEUS módosította 2009.03.18. 22:27:01-kor
Pontszám: 5
népszerűtlenUccoFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2822. hozzászólás - 2009.03.18. 22:35:33 (Válasz Ucco #2814 hozzászólására.)
Legalább felfedné kilétét a kedves moderátor...amennyiben olvassa a fórumot.

De amúgy más véleménye is érdekelne.
Pontszám: 5
fórumozóDoktordikhedFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2823. hozzászólás - 2009.03.18. 22:38:19 (Válasz cirip #2820 hozzászólására.)
ja, látom, érdekes, mert:

http://www.antikva.hu/onan/reszletek.jsp?katalogusid=125114
http://www.fo.hu/hu/film/akcios_dvd/most_erkezett_egyeb/csend_dvd

Itt meg csak Csend. Mindegy, ilyesmiért kár visszadobni, mert egyértelmű, melyik filmre utal
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2824. hozzászólás - 2009.03.18. 22:45:50 (Válasz Doktordikhed #2823 hozzászólására.)
Mindenesetre a másik az tisztán helyesírási hiba
Ez meg ezek szerint forrás kérdése
Pontszám: 5
fórumozóAxelockFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2825. hozzászólás - 2009.03.18. 23:11:57
Ezt a kérdést tettem fel: (4. a helyes válasz)

Melyik NEM Stanley Kubrick filmje?
2001 - Űrodüsszeia (2001: A Space Odyssey)
Spartacus (Spartacus)
Mechanikus Narancs (A Clockwork Orange)
Nagy Sándor (Alexander the Great)

Na most, erre azt kaptam, hogy "Azonnal töröljétek!".

Most komolyan?
Ha valaki esetleg nem tudná, akkor is egy mozdulatra bejön mind az angol,
mind a magyar Wikipédiából.

Ráadásul 40 óra büntetést kaptam... (Eddigi statom: 5 jó, 0 rossz, 0 törölni / 1.386 helyes válasz)
A hozzászólást Axelock módosította 2009.03.18. 23:19:19-kor
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2826. hozzászólás - 2009.03.19. 00:05:28 (Válasz Axelock #2825 hozzászólására.)
Semmiképpen sem érdemelt volna azonnal törölnit, mert hibátlanul van megfogalmazva, és pluszpont, hogy a filmek eredeti címe szerepel zárójelezve, és Kubrick finoman szólva is elég nagy név a szakmában. Kár érte.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2827. hozzászólás - 2009.03.19. 06:04:10 (Válasz LanMaffia #2813 hozzászólására.)
A Róma pedig inkább Roma. Bár ez az én hülyeségem, hogy jobban szeretem közelíteni a leírásban az eredeti fonetikát. Nem tudom, hogy erre mi a pontos szabály, megvallom.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2828. hozzászólás - 2009.03.19. 06:18:46 (Válasz Ucco #2814 hozzászólására.)
Nos, én válaszolok, mert - bevallom - én ítéltem azonnali törlésre. Pontosan azért, mert nem vagyok rasszista és soha nem általánosítok. A rendőrség és a büntetésvégrehajtási intézmények szigorúan ragaszkodnak hozzá, hogy nincs faji statisztika arról, hogy milyen összetételű a rabok eloszlása magyar, roma, stb. között. Kocos mellett talán én biztos annak a csoportnak a tagja vagyok, aki nem általánosít, hanem az embereket, mint egyént nézi.
Sajnálom, hogy ez így fejbe vágott, tisztában voltam a helyes %-kal is. Szociológiai háttere van annak, hogy miért vannak ilyen arányban.
A hasonló kérdések is nálam azonnal törölnit kapnak, függetlenül attól, hogy a kérdés feltevője mit szeretett volna megtudni, mert ezt egy kérdésből én nem fogom tudni.
Így, hogy elmondtad, természetesen helyesebb lett volna rossz válasz / lexikális vagy speciális jelöléssel, de úgy gondolom, a fentiek fényében érthető, hogy a szubjektivitást, főleg egy ilyen kérdésnél, nem lehet kihagyni és egy ilyen jellegű kérdésben engem az érzelmek vezetnek.
Ha bármi krédésed van, privátban szívesen állok elébe, de akár itt is szidhatsz, el fogom fogadni, mert a másik oldalról biztos kelemetlen volt.
Pontszám: 4.25
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2829. hozzászólás - 2009.03.19. 06:19:20 (Válasz Axelock #2825 hozzászólására.)
Ezt sajnálom, mert tényleg nem egy C kategórisá silmesről írtál.
Pontszám: 5
irritálóKomura64Férfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2830. hozzászólás - 2009.03.19. 07:16:47 (Válasz Lanmandragoran #2726 hozzászólására.)
Rendben,meggyőztetek/főleg te/,elfogadom,,megkövetlek benneteket!
Higgyétek el,én nem azért kötekedtem,mert ilyen a természetem!
Pontszám: 7.50
fórumozóKisgyerekFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2831. hozzászólás - 2009.03.19. 09:59:19
MIÉRT NEM FOGADJÁK EL A KÉRDÉSEMET? KINEK A REGÉNYÉBŐL KÉSZÜLT AZ INDUL A BAKTERHÁZ CÍMŰ FILM?

KOLTAI RÓBERT
RIDEG SÁNDOR
ADY ENDRE
JÓKAI MÓR A VÁLASZ RIDEG SÁNDOR. SZERINTEM EZT MINDENKI TUDJA
kisgyerek
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2832. hozzászólás - 2009.03.19. 09:59:55 (Válasz Kisgyerek #2831 hozzászólására.)
Én nem
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2833. hozzászólás - 2009.03.19. 10:03:20 (Válasz Kisgyerek #2831 hozzászólására.)
Először is, kapcsold ki a Caps Lockot! (A billentyűzet bal oldalán találhatod.) Ordításnak számít a fórumon a folyamatos nagybetűvel való írás, és nagyfokú faragatlanságnak számít ennek használata.

Másodszor, másold be, hogy milyen indokkal küldték vissza a kérdésed!
Utána választ kaphatsz rá.

De gyanítom, hogyha azt is végig nagybetűvel írtad, akkor azért nem fogadták el.
A hozzászólást Atreus módosította 2009.03.19. 10:04:42-kor
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
irritálóKgabiFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2834. hozzászólás - 2009.03.19. 11:33:27
Ki volt az első filmbeli Drakula?

Szőke András
El Bundy
Anthony Quinn
Lugosi Béla

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Miért??
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2835. hozzászólás - 2009.03.19. 11:38:46 (Válasz Kgabi #2834 hozzászólására.)
Ez egy szép kérdés.
Kár lenne érte.
Próbáld meg "ki játszotta" kérdéssel!

Most látom az Al Bundyt.
Azért azt pl ne.
A hozzászólást Semelyik módosította 2009.03.19. 11:54:44-kor
Pontszám: 7.50
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2836. hozzászólás - 2009.03.19. 11:38:59 (Válasz Kgabi #2834 hozzászólására.)
Mert komolytalanok a válaszok.
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
népszerűtlenUccoFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2837. hozzászólás - 2009.03.19. 11:45:26 (Válasz Craslorg #2828 hozzászólására.)
Azért törölted mert nem vagy rasszista, meg nem szeretsz általánosítani...képzeld, én se vagyok rasszista...én se szeretek általánosítani, sőt nem szeretek a buszon menetiránnyal háttal ülni mert idegesít, meg nem szeretem a borsófőzeléket tejföl nélkül. Csak hogy ennek semmi köze egy kvízkérdés meggondolatlan törléséhez.

A BVIk nem ragaszkodnak hozzá hogy ne vezessenek statisztikákat, merthogy muszáj, mint ahogy a világ minden országában megteszik (más kérdés hogy a médián keresztül mit kommunikálnak ezen témában az átlagember felé). Azonban ezek nem faji statisztikák...ha jól tudom a 3. Német Birodalom bukása óta a faj mint etnikai-szociológiai fogalom (hál'isten) eltűnt a hivatalos közéletből.(helyette:"roma az, aki romának vallja magát...stb")

"Szociológiai háttere van a dolognak." Ez is igaz. Hogy mért törölted a kérdést továbbra se tudjuk, de a romák nem tehetnek arról hogy a magyarokhoz képest hat-hétszer annyi a bűnöző közöttük(mert hogy ennek szociológiai háttere van ám!)...tehát akár szubjektív vélekedéseket is szülhet a romák bűnözésének kiváltó okai, ebből neked az következik hogy a teljesen tényszerű kérdésemet kitöröld. Mert rasszista. Nem, nem rasszista. A Vér és Becsület rasszista, a KKK rasszista,viszont egy statisztika nem lehet rasszista. A statisztikának nincsenek faji előítéleti.

Bocsáss meg, de egy kétjegyű számnál, százaléknál mi lehet objektívebb?
Szomorú a helyzet, de nem pont azzal teszünk ellene hogyha szembe nézünk vele? "Nem lehet a szubjektivitást kihagyni"...hogy a fenébe ne lehetne, ha egyszer a dolog teljesen tényszerű?
Gógül--> romák, bűnözés, statisztika-->ENTER--> első találat--> készen vagyunk.

"Hány oscart nyert a Gettómilliomos?" Engem (ilyen alapon) meg ez a kérdés érint meg érzelmieg. Nem szeretek szembesülni hogy ez a film tarolt, mert én Mickey Rourke-nek szurkoltam, mert a Pankrátoros alakításában meg a Sin Cityben is maradandót alkotott, és igazságtalan hogy nem kap Oscart. De ettől még nem kapott. Én meg nem törlök ilyen kérdéseket.

"A hasonló kérdések is nálam azonnal törölnit kapnak, függetlenül attól, hogy a kérdés feltevője mit szeretett volna megtudni, mert ezt egy kérdésből én nem fogom tudni."
Megbocsáss, de ezt a mondatodat nem biztos hogy értem...


"...helyesebb lett volna rossz válasz / lexikális vagy speciális jelöléssel..."

Rossz válasz? A válasz jó. Speciális? Ne szédíts már, kit nem érint ez a kérdés a mai Magyarországon? Mellesleg ha ez neked túl speciális, akkor mért nem a több tucat tényleg réteg kérdést törölgeted? Mondjuk volt egy, hogy a végzetúr hanyadik szinten tud nemtudommit csinálni, a, 10 b, 12 c,11 ... mit szóljon az a több ezer felhasználó akik még nicsenek is azon a szinten? Nem szólnak semmit, tippelnek, vagy ha van eszük beírják a google-be és megkeresik a megoldást. És ez így van rendjén.

"Általánosít a kérdés"...teljes ellentmondás, és képzavar...
"Lusta spanyolok" "Szőröstalpú románok" "Depressziós magyarok" NA EZEK általánosítások. de mondjuk az hogy a spanyolok átlagosan X órát dolgoznak, vagy hogy a magyar állampolgárok körében X százalékkal több depresszióst diagnosztizálnak mint Tádzsikisztánban AZ MÁR NEM!

Azért nem írok privátba, mert szeretném ha ez a vita nyilvánosságot kapna...szidni meg nem szidlak, kérlek ne pozicionáld magad "áldozat szerepbe", ugyanis te törölted a kérdésemet meggondolatlanul.
Szeretném ha belátnád hogy felületesen kezelted ezt a kérdést. A demagóg, rasszista, cigányellenes hangulatnak én is az ellensége vagyok, remélem nem kételkedsz ebben. HA egy valóban demagóg, netán uszító kérdés kerülne a kezem közé, én lennék az első aki törölné. Itt viszont nyilvánvalóan nem ez történt, megláttad a "roma" szót a "bűnelkövető" szót és azonnal valami uszító cigány ellenességre asszociáltál.
Ugyan a kvíznek politika-, és idealizmusmentesnek kell lennie (ami az én kérdésemnél teljesül) ez a kérdés, -azt hiszem- elviekben is megállja a helyét, ugyanis, sem a cicomázó, szőnyegalásöprő, pozitívan diszkrimináló, sem pedig a negatív, kirekesztő, primitíven általánosító vonulatot nem képviseli. Eben talán egyetértünk, és hátha megtörténik az a százévben egyszeri csoda, hogy egy moderátor felülbírálja saját, vélhetően elhibázott döntését
A hozzászólást Ucco módosította 2009.03.19. 12:00:12-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2838. hozzászólás - 2009.03.19. 12:23:22
Sziasztok! Az ominózus kérdést én is töröltem volna, ama egyszerű okból kifolyólag, hogy én sem szeretnék egy olyan kérdéssel találkozni, hogy teszem fel Horvátországban hány százalék a magyar bűnözők aránya. Hogy miért? Mert nem, mert sértene, hogy valaki úgy gondolja ez egy kvízbe való téma. Nem barátom ez nem ide való. A kérdéssel mint olyan foglalkozni kell, de nem itt hasonló okokból törölném a politikai fenn hangú kérdéseket is. Nem bántani akarlak, sértő meg pláne nem akarok lenni. Egyszerűen ez a véleményem, beszélni kell róla, de nem itt és nem ebben a közegben mert itt nincs helye ennek a témának. Hangsúlyoznám ez az én egyéni véleményem.
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
népszerűtlenUccoFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2839. hozzászólás - 2009.03.19. 12:37:29
Először is, ki határozza meg hogy mi hova való?
Mért ne lenne ide való? Azzal hogy bekerül, pont hogy elősegíti a diskurzust. Amennyiben Horvátországban kirívó lenne a magyar nemzetiségűek bűnözése, és aktív közéleti téma lenne, akkor egy horvát ugyan olyan jogon tenné fel a horvát végzetúrban a te fiktív kérdésedet:)

A kérdés nem politikai fennhangú. (Egyaránt érinti az MDFes szavazót, meg a MIÉPeset.)

Szerintem pont ez a hozzáállás "ez tabutéma, erről nem illik beszélni" vezetett idáig. (de hangsúlyozom, hogy ez meg az én egyéni véleményem)
Pontszám: 5
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2840. hozzászólás - 2009.03.19. 12:44:47
Azt hiszem nem olvastál figyelmesen nem írtam, hogy politikai csak azt, hogy azokat is elutasítanám a másik pedig, hogy azt írtam igen beszélni kell róla de nem itt, nem ez a megfelelő hely erre. Másik helyen szívesen beszélek erről a témáról, és ha valaki akkor én pont nem vagyok olyan aki inkább a szőnyeg alá sepri a dolgokat minthogy beszéljen illetve tegyen ellene-érte. Szóval ezt viszont kikérném magamnak A többség határozza meg, hogy ide való e. Bár ebben nem vagyok biztos, de a régebbiek majd megmondják szerintem nem csak egy embernek kell azonnal törölnit adni rá.
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!