Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Várható fejlesztések
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
461. hozzászólás - 2009.01.14. 23:35:36 (Válasz Tiha #460 hozzászólására.)
Maximálva azért van, hogy ne tudj nagyon kiugrani a játék keretei közül, és/vagy megőrizzük a realitásokat. Például a csapdakészítésnél már 10 után belép egy komoly korlát - 5% esély után már nehezebb az állatot befogni. Ez valahol érthető is. A vadászatnál pedig az az ok, hogy ne csak azt told, ne lehessenek szakbarbárok, akik utána esetlegesen felborítják a játékegyensúlyt, és behozható legyen a többiek számára a hátrányuk. Ugyanígy elementárisnál, gondold már el mi történne, ha korlátlanul növelhető lenne bármeddig. A játékélményt nem növelné az biztos.

Magadnak is ellentmondasz, előbb azért panaszkodtál, hogy csak vadászni tudsz, most meg a vadászatot kevesled... Miért várod el, hogy portyában is sikeres legyél, ha nem is foglalkozol, és nem azt növeled? Sírás rulz.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.33
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
462. hozzászólás - 2009.01.15. 02:24:34 (Válasz Tiha #458 hozzászólására.)
Idézet: Tiha - 2009.01.14. 22:54:31
Az állat csak annak táp, aki alacsony szint óta tud portyázni, és neveli az állatát. Később már nem fogja tudni értelmes szintre felnevelni ilyen állapotok közt.


mindenki tud alacsony szint óta portyázni és ilyen állapotok között, pofozózsákként is tudom nevelgetni szegényt. nem 60 szintű, de a 30 is szép, csak nyilván nyerni kell napi 10-15-ször, nem szabad bukni portyát. (a sebgyógyítás meg egyszeri befektetés és mivel mindenki kerül 15% alá, akkor az állatot is lehet bütykülni, 20-50életpontot gyógyítani rajta 30 perc alatt.)

Idézet: Tiha - 2009.01.14. 22:54:31

Én már régebben is ezt vetettem fel. Egy idő után nincs értelme portyázni, csak vadászni. kb 6 nap múlva megvan nekem a 70es spektrális, 60as turbóval.(azaz 100 as spektrális) DE SEMMI ÉLVEZETES NINCS MÁR A JÁTÉKBAN a számomra! Főleg azért, mert ezen a szinten van jópár karakter, aki elszállt nagyon a harci szakértelmekkel, és tulajdonságokkal. Ráadásul 2-3 szinttel nagyobbak is. Kellene valami olyan motiváció a magas szintű játékosoknak, mint a térkapu, amivel elfoglalják magukat. Ha lenne valami olyan harci tevékenység, ami jobban megérné számukra (persze nagyobb kihívással, mint a térkapu), akkor talán nem lenne kedvük 3-5 szinttel lejebb ütni, és mindenki élvezni tudná a játékot 25-30 szint felett is.


mortimernél a pont, de attól, hogy nekik ez nem élvezet (főleg azoknak, akik mindig ugyanazokat klikkelik végig, mert az kreatív:), szerintem a portya ezerszer élvezetesebb, mint a vadászat - hogyhogy portyázni nincs értelme?

ha lenne egyéb harci tevékenység az elszálltaknak, csak még jobban elszállnának, nem? ignorál azokat a karaktereket, ne mások játéka határozza meg a tiédet, ha pedig nincs élvezet már benne, nos, akkor...

egyébként 100-as spektrális? szép. sosem számoltam ki, de ekkora befektetés mikorra kezd el megtérülni? én, ha extremitásokba mentem volna a szakértelemnöveléssel, akkor mást választok, mert bár kétszer annyi LE jön a portyából (150 helyett 300, 950 helyett 1800), azért ez kevésbé látványos, mint egy 100-as kivégzés például. megnézném az arcát az 500 életpont alatt elhullónak. vagy ott a 100-as másodlagos támadás - tuti nem járna senki kötözködni hozzád.
Pontszám: 5
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
463. hozzászólás - 2009.01.15. 11:41:51
Sztem pont jók a szakértelem korlátok, túlzás lenne, ha nem lenne egyik-másiknál korlát....jöhetne már az akadémia:)
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
464. hozzászólás - 2009.01.15. 11:51:08 (Válasz winnie #462 hozzászólására.)
100-as másodlagos.... Hmm... Finom.... Megcsinálom
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
465. hozzászólás - 2009.01.15. 12:04:35 (Válasz CaveMaN #464 hozzászólására.)
Én inkább a 100 as kiritikust csinálnám meg,bár nekem most 30 as(turbóval)attól függetlenül elég ritkán jön be...
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 7.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
466. hozzászólás - 2009.01.15. 12:40:40 (Válasz Viszok009 #465 hozzászólására.)
Kritikus az nudli (sajnos) ha a másiknak is 80-as, vagy 90-es akkor nem ér semmit. Ellenben, ha veszítek is, de az állatát agyonvertem, nem fog nálam izmozni, a 100as kritikussal sem.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.33
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
467. hozzászólás - 2009.01.15. 12:50:10 (Válasz CaveMaN #466 hozzászólására.)
Jaahh...az meg válaszol neked egy 100 as vastag bőrrel!
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 7.50
fórumozóatuaFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
468. hozzászólás - 2009.01.15. 12:50:36 (Válasz CaveMaN #466 hozzászólására.)
kivéve ha nincs állata, mert azt elég nehéz agyonverni...
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
469. hozzászólás - 2009.01.15. 12:52:23 (Válasz atua #468 hozzászólására.)
Ó, akkor alapból esélytelen szegény.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
470. hozzászólás - 2009.01.15. 12:52:37
Lehet, hogy nem írtam le egyértelműen a problémámat.
Tudatosan választottam a világ1es karakteremmel azt, hogy nem portyázok, ezzel semmi gond. A bajom az volt, hogy azzal LE-t szerezni nem lehetett mert senki nem tartott magánál (18-20 szint felett), a TP szerzés meg nem motivált, mert nem a szintre hajtok.
A legnagyobb problémám az volt, hogy ha lehetnek játékosok, akik 1 millió LE felett raboltak már, ami szerintem HIHETETLEN nagy előny, akkor miért ne lehetne az olyan játékosoknak is valami lehetősége, amivel előnyhöz juthatna?
És még, ha 300 as spektrálisom is lehetne, akkor sem tudnék annyival több LE-t szerzni, mint akik ennyire "keményen" portyáznak.
És igen több százezer LE-be kerül felhúzni a spektrálist 70-80ra. Ez jópár hónap után térülhet csak meg. De elméletileg ez egy igen hosszútávú játék. Ezért vetettem fel, ha vagyok olyan hülye, hogy több millió LE-t is elköltenék a spektrálisra, vállalva azt, hogy igencsak elmaradok minden másban a többiektől, akkor miért ne tehetném meg? Hátha 1-2 éven belül visszahozná az árát?

És senki se értsen fére, én nem sírok! Ez a "Hozzászólás írása - Várható fejlesztések" topic, itt kell felvetni az ötleteket, hogy milyen fejlesztéseket tartanánk jónak. Én felvetettem.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
471. hozzászólás - 2009.01.15. 13:13:41 (Válasz Tiha #470 hozzászólására.)
"ha lehetnek játékosok, akik 1 millió LE felett raboltak már"

A baj nem azzal van, hogy a te stratégiád le van korlátozva, hanem hogy az övék nincsen, illetve csak tervezik. (Szerintem már rég elkéstek vele.) Tudod, ez az a játék, ahol mindenki a másik rabszolgáját üti, ezt kellene megszüntetni, nem pedig azt megcsinálni, hogy neked lehessen 300-as spektrálisod.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.33
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
472. hozzászólás - 2009.01.15. 13:33:33
Volt szo az allatokrol es kennelrol.

Javaslatom, hogy legyen valami ertelme a magas szintu kennelnek. Most ugye szimplan szint*2 ora alatt kap az allat szint*10 TP-t. Ez kicsit ertelmetlen, hiszen magasabb szintu kennel csak emberileg ad *valami* kenyelmet (kevesebbszer kell belepni, es allatot kennelbe kuldeni).

Ha szintenkent csokkenne az egyseg ido is, akkor esetleg mar lenne is ertelme magasabb szintu kennelnek. Peldaul:

1. szint: 2 ora - x TP
2. szint: 3 ora 40 perc - 2x TP
3. szint: 5 ora - 3x TP
4. szint: 6 ora - 4x TP
5. szint: 7 ora - 5x TP

5. szint felett marad a 7 ora, es novekszik a TP.

A 7 ora azert jo, mert az ad egy kezelheto napi utemet, amiben van 3 ora csuszas ido is... tehat ki is lehet hasznalni, napi 3 alkalommal a kennelt.
A hozzászólást Simon módosította 2009.01.15. 13:36:25-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8.50
közellenségSzajkeszFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
473. hozzászólás - 2009.01.15. 15:06:54
tudjátok hogy hogyan lehet állatokat befogni?
Pontszám: 2
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
474. hozzászólás - 2009.01.15. 15:14:32 (Válasz Szajkesz #473 hozzászólására.)
Idézet: Szajkesz - 2009.01.15. 15:06:54
tudjátok hogy hogyan lehet állatokat befogni?

Tudjuk. Mellesleg ezt rossz topikba írtad, a Kérdezz, mi válaszolunk topiban jobban mutatna
El kell érned a 4. szintet, hogy szakértelmeket tanulhass, majd meg kell tanulnod a csapdakészítés és idomítás szakértelmeket. Azt javaslom, látogasd meg ezt az oldalt: http://vegzetur.wikidot.com/skill3
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
475. hozzászólás - 2009.01.15. 19:11:11
"- Már jó ideje tervezünk egy olyan változást, hogy akinek a szerzett LE-je nagyon nagy mínuszban van, attól kevesebb lélekenergiát lehessen rabolni. Az érv ez ellen az volt, hogy a gyenge játékot ne jutalmazzuk. Itt azonban nem is erről van szó elsősorban: sok esetben a nagy LE mínuszos karakterek valakinek a "rabszolgái". Persze ezeket folyamatosan figyeljük és ha szükséges, zároljuk, de mindenképp kellett egy megoldás erre a játék szintjén is. A változás most bekerült, ezzel remélhetőleg sikerül visszaszorítani az ilyen jellegű visszaéléseket."

Vajon a nagyon mínuszban van mit jelent?

V2-n van egy alacsony szintű portyakarakterem, akinél már most észleltem, hogy két olyan karaktertől akitől elvileg sokat kellett volna hoznom (mióta támadtam őket senki más nem támadta és nem költöttek LE-t semmire) csupán 1-1 LE-t kaptam. Az egyiknek -6k az LE diffje, a másiknak -4.5k (4. szint mind a kettő). Már ez is drasztikusnak számít, illetve innentől akkor alacsony szinten is megöltük a portyázást, akinek nagy az LE diff-je az mostantól behozhatatlan?

A változtatást én is üdvözítem, mert szükség volt rá, de félek egy-két csaló miatt a játék még sivárabb lett.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
476. hozzászólás - 2009.01.15. 20:26:18
"És igen több százezer LE-be kerül felhúzni a spektrálist 70-80ra. Ez jópár hónap után térülhet csak meg. De elméletileg ez egy igen hosszútávú játék. Ezért vetettem fel, ha vagyok olyan hülye, hogy több millió LE-t is elköltenék a spektrálisra, vállalva azt, hogy igencsak elmaradok minden másban a többiektől, akkor miért ne tehetném meg? Hátha 1-2 éven belül visszahozná az árát?"

Az egész nem kerül többe 650K-nál. Ez olyan 30. szintre van meg ha mellette fejlesztesz tulajt is, illetve a nagyon need szakikat. Ez 30as szinten egy kis szerencsével durván 7-800 vadászat. Az meg lófütty. 30nap. Kb 2 hónap alatt behozza a ráfordított lóerőt.
Nagyon nagy előny portyából meggazdagodottnak lenni, de ha tisztességesen játszol és nincs rabszolgád, akkor nem tudom, hogy olyan 35-40 szinten hogyan tudják majd felvenni a lóerő versenyt a szintvisszamaradt portyakarik az estleges 100as sm-el, meg a sajtolásra szakosodott karikkal. De ez csak az én véleményem és pusztán tapasztalat és wiki-s adatok alapján történt, egyszerű matematikai számításokra támaszkodom...

Edit: Hű vazze jó fáradt vagyok. Kicsit átfogalmaztam, hogy rajtam kívül más is értse.
A hozzászólást Stubb módosította 2009.01.15. 20:29:44-kor
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
477. hozzászólás - 2009.01.15. 20:31:44 (Válasz Stubb #476 hozzászólására.)
Mondjuk, hogy a pár millió szerzett Lóerőből ráerősítenek a vadászatra?
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagAshran83Férfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
478. hozzászólás - 2009.01.15. 20:38:54 (Válasz CaveMaN #477 hozzászólására.)
Jaja pontosan, nem egy kariról tudom (köztük a sajátom is), hogy már most készíti magát az ínséges időkre és tollja ezerrel a spektrálisra és tervezi a sajtolást. A rahedli portya Le-ből egy idő után simán futja ilyenekre is és onnantól megy a fejlődés, főleg ha az illető tanul a V1-es tapasztalatokból.
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Tyberius06 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
479. hozzászólás - 2009.01.15. 22:46:55 (Válasz Ricardo #475 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.01.15. 19:11:11
Vajon a nagyon mínuszban van mit jelent?

Amennyiben egy karakter szerzett LE differenciája negativ, tekintjük ennek és az összesen szerzett LE-nek a hányadosát. Ha ez számottevő, akkor csökken a szerzett LE. A számok úgy vannak belőve, hogyha valaki normálisan játszik, attól nem lehet kevesebbet lopni. De ha valaki valami kurta-furcsa okból csak gyüjti az LE-t, és soha semmire nem költi, és emiatt valahogy az ember mindig ezerszám találja nála az LE-t... nos, ezek a "farm" karakterek hamar üzemképtelenné válnak.

A negativ toplistában minusz 100k-s karakterektől - viszonyitva mondjuk a 300k körüli össz-gyűjtött LE-jükhöz képest - bizony már nem nagyon lehet semmit se vinni. De ha valaki most kezdi a "farm" nevelgetést, mivel arányt tekintünk, nem pedig konstansokat, nos, az sem fog hosszútávon tejelni. Ha valaki összesen 1000 LE-t vadászott össze, és abból ellopnak tőle 400-at, a szabály őt is bebiztositja. Ugyanakkor, egy 25-ös karakter, 900k össz gyűjtött LE-vel, és -15k szerzett LE differenciával továbbra is 100%-kos célpont.
Pontszám: 7.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
480. hozzászólás - 2009.01.15. 22:50:54
A holnapi nap során a játék sebességének optimalizálására koncentrálunk, mert bizonyos csúcsidőkben (pl. 17-18 óra közt) belassul a szerver.
Teszteléseink szerint a két legterheltebb oldal a vadászat és a szövetségi lap. A szövetségi lapon nem lesz kint a taglista alapban, hanem egy gombra kattintva lehet majd lekérni. Tehát igy ha nem pont a tagok miatt mész a szövetség menübe, akkor nem kell az összes tagot felolvasni a gépnek. A vadászatnál, mindig csak az utolsó 2 vadászat fog megjelenni, de ha akarod, egy gomb megnyomásával az összeset megjelenitheted.
Ezektől jelentős gyorsulást remélünk, de ezen túl is folytatjuk a sebességre való optimalizálást, hogy maximális játékélményt nyújthassunk.
Pontszám: 8.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője