Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Várható fejlesztések
népszerűDarwinFérfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
401. hozzászólás - 2009.01.07. 02:18:10
Nagyon igaz az, amit Dragon HUNter mond! Én is úgy jártam 22-23. szinten, mint sokan mások, hogy a feljebb levők ütöttek sokat, és mozdulni sem tudtam. Elvégeztem 3 küldetést, azokat mind a Spektrális manipulációra raktam rá, és láss csodát! Az előbb 7 vadászatból 4.386 LE-t szedtem össze... Ebből igenis futja növelni a Védekezést, meg személy szerint még nagyon ajánlom mellette az IQ-t, ha nem akarod azt látni a csataleírás elején, hogy "-11 támadás". Néhány nap eltelt ilyen brutális vadászatokkal (nem volt mindig ekkora szerencsém, de sokkal több jött), és azóta bizony jó sok 3-4 szinttel magasabbról támadónak belém törött a bicskája... és ezekre a vadászatokra még nem raktam rá Tudatturbót... Meg építs sokat a szövetségedbe, akkor jönnek majd a hatalmas meg nagyobb szörnyek, és majd hízhat a májad, mikor ránézel a vadászatokra... Nem holnap lesz ez, de rövid távon, 2-3 hét alatt megoldható!
“Aki nem mutogatja magát – ragyogni kezd. Aki nem dicsekszik – sikeres lesz. Aki nem követel tiszteletet, azt elfogadják vezetőnek. Aki nem küzd senkivel, azzal senki sem képes megküzdeni.”
Pontszám: 8.75
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
402. hozzászólás - 2009.01.07. 06:52:12
üdv

Miért lenne jó az a fejlesztés, hogy a sajtolást akkor lehessen gyakrabban használni, ha nincs turbózva? Pont az lenne a lényege, hogy gyorsítsátok egy kicsit a játékunkat, de így nem fogjátok, mivel nagyrészt mindenki turbózza, ha lényt sajtol. Akkor meg mi értelme van?
Bár én nem foglalkozok még vele, de előre látom már, milyen élvezetes lesz, amikor nap végére három lényt befogok, aztán óránként nézhetek rá a karira, hogy kisajtolhassam őket..

maci
Pontszám: 6.50
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
403. hozzászólás - 2009.01.07. 09:11:30
GYorsan hozzászólok....én is vadászatra gyúrok, most 37+10 tudattal, én is abban bízom, hogy hosszútávon behozza az árát. Amúgy nekem is 70-es a támadás védekezés, de simán levernek a 5-6 szinttel magasabbak jobb cuccokkal.

Sztem a megoldás az egészre...már egyszer írtam, hogy a tárgyak erősségét kell csökkenteni, vagy az erősödésük mértékét....pl, kőkard után a köv ősköves már +30-cal magasabb a sebzésmaximuma...sztem elég lenne a +15-ős ugrás is....és ha sokkal lassabban nőlnek a sebzések, és egyéb bónuszok, akkor 5-6 szinttel magasabb se 5-700 ÉP-t sebez, csak 3-400-at...és akkor megmaradhatna ez a nagy 5-6 szintes letámadás...sztem ezzel a megoldással mindenki kibékülne! Aki erős magas szinten, az relatíve gyengébb fegyóval is tud érvényesülni, aki nem, az nem.
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
404. hozzászólás - 2009.01.07. 09:13:07
bocsi, a 37-10 az a spektrális természetesen
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagAshran83Férfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
405. hozzászólás - 2009.01.07. 10:03:25
Szintenként több választható fegyver, pajzs és páncél mellett kardoskodom most leginkább, nem tudom mennyire megvalósítható, bár csak a készítők akaratától és hajlandóságától függ. Lehetne pl. x. szint, lehetne egy fegyver, ami magas sebzéssel rendelkezik, de nincs neki semmi egyéb bónusza, de ugyanazon a szinten a kufárnál kaphatóak lennének specifikus fegyverek, melyek vagy egészségre, vagy a többi tulajdonságra gyúrnak. Illetve szintfüggő tárgyak. Pl. x+5. szintű fegyvert nem lehetne csak azon a szinten viselni, persze előbb is megvehetné, de mondjuk kellene hozzá egy térkapus tárgy, hogy ha előbb akarja hordani. Ugyanez pajzsoknál és páncéloknál. Varázslatokra jó ez a két szintenkénti rendszer, ja és ha megoldható lenne, hogy a karaktert le lehessen kvázi vetkőztetni, tehát néhány kattintással, anélkül, hogy kicserélném egy gyengébbre, vagy eladnám a felszerelést egyszerűen csak levenném, aztán újra vissza, ha úgy kívánom.
A hozzászólást Ashran83 módosította 2009.01.07. 10:05:44-kor
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Tyberius06 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
406. hozzászólás - 2009.01.07. 10:13:26 (Válasz Ashran83 #405 hozzászólására.)
Most is csak akkor viselheted az 5 szinttel magasabban lévő tárgyat, ha van kereskedelmed 50-es legalább.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
407. hozzászólás - 2009.01.07. 10:15:01 (Válasz Ashran83 #405 hozzászólására.)
Idézet: Ashran83 - 2009.01.07. 10:03:25
Szintenként több választható fegyver, pajzs és páncél mellett kardoskodom most leginkább, nem tudom mennyire megvalósítható, bár csak a készítők akaratától és hajlandóságától függ.


az túlzottan leegyszerűsítené a játékot. így lehet taktikázni, hogy megveszed hamarabb a varáspluszt adó fegyvert vagy vársz egy-két szintet és veszel hasonlót, de támadásbónuszokkal.
Pontszám: 4.43
kedvelt tagAshran83Férfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
408. hozzászólás - 2009.01.07. 11:34:52 (Válasz winnie #407 hozzászólására.)
Pont hogy érdekesebbé tenné, így van leegyszerűsítve nagyon, ugyanis mindenki ugyanazokkal a fegyverekkel harcol, max az dönt, hogy kinek mekkora a kereskedelme, mennyivel előbb tudja megvenni az 5 szinttel nagyobb cuccot. Pont az a gond, hogy kevés a választék, egyik szinten csak a várázslást támogató fegyverek jönnek, aztán meg csak a normál harcot, de a köv szint fegyvere már jóval nagyobbat is sebez. Ezért kéne mondjuk három féle, a különböző párosításokban, egy ami csak sebzést növel, és nem ad bónuszt, másik ami a mágiával kapcsolatos dolgokat segíti és egy harmadik, ami meg a közelharci bónuszokat adja, de ez utóbbi kettőnek kevesebb a sebzése. Így aki a mágiával küszködik az is megtalálja a saját számítását, aki meg közelharcban jó az is.
A hordabónuszok így se jönnek ki eléggé, mondjuk a gyémántnak egy ideig jó, hogy több LE, meg olcsóbb cuccok, de pl. én v2-ön a smaragdnál nem éreztem 10 szint alatt (időintervallumot értek itt), hogy bármi bónuszuk lenne a varázslatokra, mert olyanok ellen nem jöttek be varázslatok vagy csak minimálisan, akikről tudtam, hogy nem fejleszthettek annyit az iq-jukon taujukon, mint én (tul összeg alapján), és mégis kevesebbet sebeztem a varázslattal.
Szóval igen, szükség lenne nagyobb specifikusabb választékra a fegyverek és egyéb tárgyak tekintetében.
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Tyberius06 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 4.33
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
409. hozzászólás - 2009.01.07. 12:11:12 (Válasz Ashran83 #408 hozzászólására.)
Idézet: Ashran83 - 2009.01.07. 11:34:52
Pont hogy érdekesebbé tenné, így van leegyszerűsítve nagyon, ugyanis mindenki ugyanazokkal a fegyverekkel harcol, max az dönt, hogy kinek mekkora a kereskedelme, mennyivel előbb tudja megvenni az 5 szinttel nagyobb cuccot.


akkor nem gyakran szoktál karakterlapokat nézni.

épp ez az, hogy a te javaslatodban semmi kihívás nincs, akkor csak azzal lenne a fegvyervásárlás ekvivalens, hogy szinlépésenként lélekenergiáért tudod növelni pár tulajdonságodat - erre pedig van lehetőség. (hasracsapva: ld. 25. szinten: +5 támadás +5 erő, 26. szinte: +6 tám +6erő, +2 sebzás, 28. szinten: +8 támadás, +7 erő, +5 sebzés, +2 védekezés. és ugyanez mágiás, iq-s fegvyerekkel)

az ember ilyenkor matekkal kiszámolja, hogy megéri-e neki x LE-ért +x tulajdonságösszeg és mindiggépiesen megveszi, ami a matek alapján jut neki abból a csoportból, amiew egyébként is gyúrni akar. nulla kreatív döntés, mindent feláldoz az optimalizálás oltárán.

így viszont sokkal komplexebb a döntési helyzet, saját példa: gondolkoztam, hogy érdemes a +sok mágia/iq/tau megadó ősköves káoszbotot megvenni vagy várjak 1-2-3 szintet, amikor is az eddigi tapasztalt logika alapján kapok támadás/erőt adó fegyvert. ez dilemma, döntési helyzet.

és, ha már olyan játékot játszunk, amiben kevés a dilemma, kihívás (hiszen vadászáshoz, építéshez vagy a 4-5 szinttel alacsonyabb karakterlapján a támadás gombra klikkeléshez nem kell sok "tudás), akkor legalább ez az ötlet maradjon meg.

lehet, hogy egyedül vagyok a véleményemmel és nem tudom, hogy mi volt a cél a mostani rendszerrel (lehet, hogy más, lehet, hogy csak spórolás) és TUDOM, hogy nekem is kényelmesebb lenne, mint találgatni, várni, taktikázni, kényelmesebb, ha a játékvezető döntené el, hogy mit vegyek (azért most is ez van, hiszen akik elöl jár, az nem vesz fegyvert/páncélt/pajzsot, hanem miklós veszi helyette), de mint a küldetések eldobásának lehetősége nonszensz ellen (pedig milyen jó lenne:), így ez ellen is tiltakoznék.
Pontszám: 7.75
kedvelt tagAshran83Férfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
410. hozzászólás - 2009.01.07. 12:53:40 (Válasz winnie #409 hozzászólására.)
Bizonyos szinten egyet értek, de a jelenlegi tárgyaknál nincs semmi változatosság, szintről szintre nő a sebzés és hozzá a tulajdonság bónuszok, amiket ad. Pl. érdekes lenne magasabb szinten egy fegyver hasraütés szerűen, aminek lényegesen kisebb a sebzése (mondjuk a max sebzés csak 60 lenne, de mellette adna, 20 erő, 20 védekezést. Mert most az van, hogy szintenként nő a fegyverek sebzése, ami néha önmagában csatadöntő tud lenni a bónuszok nélkül is. És akkor nem is kéne az, hogy több legyen a választás, de ez még nagyobb taktikát igényelne...
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Tyberius06 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 6.40
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
411. hozzászólás - 2009.01.07. 17:15:21 (Válasz Ashran83 #410 hozzászólására.)
Idézet: Ashran83 - 2009.01.07. 12:53:40
Bizonyos szinten egyet értek, de a jelenlegi tárgyaknál nincs semmi változatosság, szintről szintre nő a sebzés és hozzá a tulajdonság bónuszok, amiket ad. Pl. érdekes lenne magasabb szinten egy fegyver hasraütés szerűen, aminek lényegesen kisebb a sebzése (mondjuk a max sebzés csak 60 lenne, de mellette adna, 20 erő, 20 védekezést. Mert most az van, hogy szintenként nő a fegyverek sebzése, ami néha önmagában csatadöntő tud lenni a bónuszok nélkül is. És akkor nem is kéne az, hogy több legyen a választás, de ez még nagyobb taktikát igényelne...


Így van, ezért kell a tárgyak erősségének a növekedését visszavenni...tehát ne ilyen iramban nőljön egy fegyó sebzése, hanem sokkal kisebb...pl ha egyik szinten sebez az ősköves fegyó 20-50 a köv ősköves fegyó ne 40-100ig sebezzen, csak 30-65-ig mondjuk...meg persze közte a többi cucc is lassan nőljön...és megoldódik az 5-6 szintes letámadás is
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 7.50
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
412. hozzászólás - 2009.01.07. 19:05:17
Gyerekek, nem beszolni akarok senkinek sem, de a topic neve varhato fejlesztesek. Ide otleteket kellene irni, a peldalozasra pedig inkabb letre kellene hozni egy "rinya" forumot.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
413. hozzászólás - 2009.01.07. 19:34:15
Egy otlet: az megoldhato lenne, hogy ha egy a kvizben feltett kerdesemre a valaszadok 75 %-a nem tudja a helyes valaszt, akkor mindossze annyi tortenne, hogy kikerul az adatbazisbol, de nem szamitodik bele a rossz kerdesekbe? Azert kerdezem, mert a legutobbi ketto hasonlo kerdesem eleg primitiv volt, es meglepett, hogy az emberek tobb, mint 3/4-e nem tudta ra a valaszt.
Pontszám: 8.33
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
414. hozzászólás - 2009.01.07. 20:59:45 (Válasz Balor #413 hozzászólására.)
Ezt én sem értem, hogy ha nem tudják a választ, akkor az miért rossz kérdés. Így elég hamar összejöhet a 10 rossz, nekem is van több olyan egyáltalán nem nehéz, amik közel járnak a kieséshez.
Pontszám: 5
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
415. hozzászólás - 2009.01.07. 21:06:37
Na igen nekem Világ 1-en 27-ből 7 kapott eddig rossz értékelést, minden kérdésem valamilyen filmes kérdés (rendező, színész stb...), és ebből 6 azért lett rossz, mert 25 % alá esett. Egyébként van valami javítás mely szerint a ha a kérdéseid felét rossznak ítélik, akkor nem tehetsz fel több kérdést.
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 5
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
416. hozzászólás - 2009.01.07. 21:11:29
Legyen eltiltva az, aki beengedi a hibás, gagyi, selejtes kérdéseket, vagy azok, akiknek túl sok az azonnali törlésre ítélt kérdése.
Pontszám: 7
irritálóBazzi77Férfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
417. hozzászólás - 2009.01.08. 12:06:41
Amúgy aki le lett tiltva a kérdésfeltevési lehetőségéről már sosem tehet fel kérdést?
Ez elég nagy diszkrimináció, sok LE buktával jár!!
Pontszám: 4.60
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
418. hozzászólás - 2009.01.08. 12:14:43 (Válasz Bazzi77 #417 hozzászólására.)
Tessék értelmes és jó kérdéseket feltenni.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 9.17
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
419. hozzászólás - 2009.01.08. 15:15:55
Mintha valaki mar emlitette volna, de jo lenne, ha nullazodna az aktualis epikusba sebzett ertek amikor a szorny maxra gyogyul. Igy lehetne latni, h ki mit sebzett a harc alatt.

Jelenleg az lathato, hogy aki az epikust hasznalja leveretesnek a vadaszathoz az mennyit sebzett bele napokon keresztul.
Pontszám: 8.33
fórumozóNeonFluxFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
420. hozzászólás - 2009.01.08. 20:29:15
a kérdésekkel kapcsolatban: ez a rossz kérdés általában azért van mert 1 kérdés túl speciális ami néha igaz is de néha meg teljesen értelmetlenül kap 1-1 kérdés rossz jelzőt vagy törlést...így az eltiltásnak sok értelme nincs mivel nem lehet tudni hogy tényleg rossz a kérdés vagy pedig csak az olvasónak nem egyértelmű ezért rossz kérdés vagy azonnal töröljéteket nyomja be azonnal.

Amugy igaz hogy a kereskedelem nagyon elronthatja a játékot és hogy előnyhöz juttat embereket de az állatokat ellehetne adni,a sajtolása nem éri meg csak magas szinten, akkor már inkább eladsz egy 20-as szörnyet ha újat akarsz vagy már nem kell minthogy szabadon engeded vagy feltolod a szakit olyan szintre hogy megérje...ez is egyfajta előny de nem menne az állatok igazi pénzért lévő adás vétele és ez még talán reális is hogy egy kis dobozban (XD) a jól idomított 20-as tudom is én mondjuk hárpiádat felrakod eladásra mert nagyobb szörny kell...lehet sokkal többért el tudod adni mintha sajtolnád és jobb is lenne...Állatkufárnál el lehetne adni másnak

A mágusok bónuszáról: nos az igaz hogy kéne valami épület ami feltolja az IQ-t ,ottvan a harcosoknak a párbajtér meg a védőfal ami már szinte alapból elérhető...az a mágusoknak az IQ-val egyenlő de mágustorony mégis csak VP-t regenerál...kéne valami épület aminek minden szintje növeli az IQ-t 3-al mert az hogy szakértelem lesz belőle az megint bajos mert 30+-on lesz a tanulás hogy meglegyen és ahhoz majd akadémia kell és az meg egy csomó idő lesz mire olyan szintű lesz és az egész szaki nem foglya megérni a sok LE-t...

A mágustorony kiegészítése lehetne valami Mágusok laborja vagy Mágusok katedrálja vagy mágusok búvóhelye vagy mágusok könyvtárja vagy csak simán könyvtár...(könyvtár =tudás =IQ)
Ezekre gondoltam...remélem nem olyan rossz ötletek mint az előző...
Pontszám: 7
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője