Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Várható fejlesztések
kedvelt tagWolfyFérfi
Végzetúr tehetség
181 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
541. hozzászólás - 2009.01.16. 13:21:50
Szerintem valamit be kéne tenni a "nem megfelelő" kvíz értékelésekre sem.
Tegnap történt, hogy az alábbi feladványom visszajött "Rossz, hibás kérdés" értékeléssel, pedig szerintem egyaltalán nem erről van szó. Ilyenkor inkább az értékelőt kéne eltiltani a kvízek értékelésétől, vagy valami más szankciót kitalálni, mihthogy én bukjam a kérdésért a LE-t, nem?
Az enyém közel sem egyedi eset, mástól is hallottam már hogy egy teljesen normális kérdését "elmeszelték".

A feltett kérdésem:
Hogy hívják más néven Budapest XII. kerületét?

Hegyvidék
Angyalföld
Kispest
Józsefváros

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Pontszám: 2.33
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
542. hozzászólás - 2009.01.16. 13:24:10 (Válasz Wolfy #541 hozzászólására.)
Erre a problémára van másik topic is, de ha már ideírtad ide válaszolok: ez a kérdés nálam is megbukott volna. Miért tartozik bele az alapműveltségbe, hogy egy vidéki ismerje az összes pesti kerületet? A pestiek sem tudják felsorolni a különböző megyék városait, nem is várja el tőlük senki.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
543. hozzászólás - 2009.01.16. 13:28:45 (Válasz Simon #540 hozzászólására.)
Hosszabb távon nyilván még jobban ki fog egyenlítődni a dolog, persze ehhez időre van szükség.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
544. hozzászólás - 2009.01.16. 13:41:51 (Válasz Wolfy #541 hozzászólására.)
Idézet: Wolfy - 2009.01.16. 13:21:50
Szerintem valamit be kéne tenni a "nem megfelelő" kvíz értékelésekre sem.
Tegnap történt, hogy az alábbi feladványom visszajött "Rossz, hibás kérdés" értékeléssel, pedig szerintem egyaltalán nem erről van szó. Ilyenkor inkább az értékelőt kéne eltiltani a kvízek értékelésétől, vagy valami más szankciót kitalálni, mihthogy én bukjam a kérdésért a LE-t, nem?
Az enyém közel sem egyedi eset, mástól is hallottam már hogy egy teljesen normális kérdését "elmeszelték".

A feltett kérdésem:
Hogy hívják más néven Budapest XII. kerületét?

Hegyvidék
Angyalföld
Kispest
Józsefváros

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


pedig tényleg olyan tisztán le vagyon írva, hogy csak speciális érdeklődésűek tudhatják a választ.

de egyébként tanulságos, hogy egy rossz kérdés miatti frusztráltság miatt azonnal a 15 értékelő megbüntetését akarod (dögöljön a szomszéd tehene is?) - pedig te is látod, hogy milyen kérdések mennek át a rostán, vagyis igazi művészet olyan kérdést írni, amit visszutasítanak. ilenkor logikus lenne arra gondolni, hogy nem az a 15 megy szembe forgalommal...
Pontszám: 5
kedvelt tagAshran83Férfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
545. hozzászólás - 2009.01.16. 14:10:59 (Válasz winnie #544 hozzászólására.)
"pedig te is látod, hogy milyen kérdések mennek át a rostán, vagyis igazi művészet olyan kérdést írni, amit visszutasítanak."

Nem nagy művészet, lassan nem lehet olyan kérdést írni, ami ne lenne spec. valaki számára. Egyébként pl én is találkoztam olyannak, hogy x-y város melyik megyében található stb... Harry Potter és egyéb regényekhez köthető kérdések is simán bent ficegnek, pedig azok is a spec kategóriába tartoznak. Én direkt írtam egy Star Trek-es spec kérdést, hogy lássam mi lesz vele, buktam is vele 1000 LE-t, de aztán itt a fórumon bekopiztam, hogy ha az spec akkor Harry Potter miért nem azóta se jött rá válasz, szóval erről ennyit.

De ez tényleg nem ebbe a topicba tartozik.
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Tyberius06 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 5
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
546. hozzászólás - 2009.01.16. 15:05:32
...
A hozzászólást Xena módosította 2009.01.16. 18:46:25-kor
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
547. hozzászólás - 2009.01.16. 15:54:34 (Válasz Eardog #533 hozzászólására.)
Nagyon el vagy tévedve ha azt hiszed én így csináltam. Az ősköves cuccok még ok de kérdezz meg szinte bárkit a szövetségemből (Forgotten Realms) 90%-ban a toplista első oldaláról választom az ellenfeleimet. Csak háború miatt ütök lejjeb vagy küldi miatt. Nekem a karakter fejlesztés az erősségem. Az az 55k LE ami összejött apránként jött össze a legjobb (küldit nem számolva) portyam kb 760LE volt akkor 20-as szinten levámoltam egy 21-est és mázlim volt, mert valószínűleg gyűjtött meg azon a szinten kevesen számítanak támadóra.

De mindenki úgy játszik ahogy tud és olyan stílusban amilyenben lehet vagy akar semmi esetre se ítélek el senkit azért mert gyengébb karaktereket támad ez a játék része, enélkül nem lehetne háborúzni se. Itt csak az irreális LE szerzés és rabszolgázás volt az amit korlátozás alá kellett vonni, ez magát a portyázást alig korlátozza ellenfelet célpontot választani most is kb. ugyan olyan nehéz mint eddíg max. kevesebb LE-t hozol. De hát pont erre vannak a háborúk ott most is nagyot lehet szakítani más kérdés, hogy abból közvetlenűl nem te fejlődsz hanem a szövetséged, de ez talán így is van jól.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
548. hozzászólás - 2009.01.16. 16:15:00 (Válasz Xena #546 hozzászólására.)
Egy-ket jo otlet van itt...

A 15% alatti vadaszat miatti LE csokkentes peldaul nem rossz, hiszen megnovelne az elerheto LE-k osszeget portyakban, ugyanakkor olyan szempontbol rossz, hogy az embert 15% ala uthetik sajat kezdemenyezesen kivul is, es akkor azert nem lenne korrekt ha emiatt csokkentett LE-t szerezne. De ebben van valami...

30% tamadhatosagi hatar is megfontolando...

Allatoknal ketsegtelenul a sebzes mellett az elnyeleshez is szamitania kellene a szorny alap szintjenek, ez igy lenne fair.

A tobbi otlet nem tunik elorelepesnek, elso olvasasra.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
549. hozzászólás - 2009.01.16. 16:24:29 (Válasz Simon #548 hozzászólására.)
Szerintem szimplán lázadás lenne, ha büntetés lenne a 15% alatti vadászatra.

Hogy az állat alapszintje miért nem számít bele a sebzésfelfogásba, erre még semmilyen magyarázatot nem hallhattunk. Valaki ötlet, hogy milyen racionális ok lehet erre? (Ez a legsúlyosabb, és egyben döntő ok az állatka lecserélése ellen.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.33
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
550. hozzászólás - 2009.01.16. 16:59:11 (Válasz Mortimer #549 hozzászólására.)
Pedig ez szint hozna a jatekba...

Most itt-ott jon LE, inkabb csak TP-ert meg allatfenntartas miatt portyazik az ember. Vadaszathoz levereti magat... eleg monoton!
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
551. hozzászólás - 2009.01.16. 17:08:30 (Válasz Simon #550 hozzászólására.)
Tényleg színt vinne bele, de a casual gamerek játékát ki is nyirná ez a 15%, és oké hogy forogna az LE, de az igazat megvallva a Végzeturban nagyrészt inkább felfelé áramlik.

Portyázni meg igy is megéri, nagy állat plusz TP mi kell még
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 7.50
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
552. hozzászólás - 2009.01.16. 17:55:43 (Válasz Simon #540 hozzászólására.)
Idézet: Simon - 2009.01.16. 13:13:22
Az egesznek csak egy baja van, mar a jatek elejen be kellett volna vezetni - mar akkor lathato volt hogy mi folyik. Igy, negy honap mulva mar van, aki elonyre tett szert miatta. Ettol fuggetlenul, a helyzet nem kilatastalan.

Akik vadasznak, gyorsan szintet lepnek, es igy tobb LE-t vadasznak. Tehat nem lehet osszehasonlitani az egy szinten valo portya LE / TP bevetelt. A korrektebb osszehasonlitas az ugyanakkor indultak LE / TP bevetele lenne, avagy, talan meg fontosabb a LE / nap bevetel.

Lathatoan magas szinten egesz kiegyenlitett a mezony. Sameed es TrueBlood magas portya LE-je ugyan kiemelkedonek tunik, de tulajdonsagban, szakertelemben *nem* emelkednek ki a top mezonybol.

Azoknak akiket pedig rosszkor kapott el a valtozas csak annyit tudok mondani, minden jel adott volt, hogy ennek a mezes cukorkanak vege lesz. Erre fel kellett volna keszulnetek. A jovoben ne csak remeny alapjan tervezzetek, hanem a varhato realitasok alapjan is. Tudom, ez most nem segit, de a jovoben segithet hasonlo problemak elkeruleseben.


Az akadémiát meg a többi fejelsztést is várjuk már 2 hónapja, most honnét tudja az ember, hogy mikor jön el ez a fejlesztés? Amíg nm jön, addig meg minen fejlesszem a vadászat szakit, amikor Pp-zek? 1 hét is elég lett volna, hogy toljak a spktrálison egy 20-ast, most lehetne 40, ami már nem rossz így 13-as szinten...akkor már 14-es lettem volna:)...de hát szívtam..szívtunk jópáran.....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 2.33
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
553. hozzászólás - 2009.01.16. 18:05:11
Xena, nekem gyors átolvasásra tetszenek a küdeltések, szinte mind jó, mert legalább nem a régiek ismétlődnének...lehetnének szövetségi küldetések is, valami több részből álló, amiben a csapatnak részt kéne venni...jó ötlet a szövi bajnoki is, azt talán én is említettem valahol korábban...csak az a baj, hogy hiába van sok j ötlet, ugyse fogadja meg senki, egyszerübb legyinteni rá, lepontozni, és beírni, hogy minek rinyálsz....az lenne jó, ha lehetne itt kiírni forumra bárkinek szavazást, és akkor ott akárki szavazhatna, és ha elér egy x főt, akkor megcsinálják....persze szelektálni kéne, hogy a baromságok ne legyenek megszavazva, pl varázsló sebezzen 30-szor ennyit...most magam elle beszélek
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
554. hozzászólás - 2009.01.16. 18:10:51
Amúgy eddig az volt a baj, hogy a farmkariktól fejlődtek sokan, a nem multisok is, de sztem most rosszabb világ vár a kisebbekre, mert többen is beszéltük, hogy most azokat érdemes támadni, akik -5 és -20K között vannak, tehát akik igazi játékosok, és kicsit szarabbul álllnak...most a PP-sek célba veszik őket, és letaszítják -50K LE-ig, aztán mennek tovább...sztem prá hét, és tele lesz a játék -50K-s emberekkel, hacsak nem vigyáznak jobban az Le-re...

ettől független a csalókat valahogy le kell állítani...csak lehet hogy sok igazi játékos kárára lesz ez megvalósítva....arról nem is beszélve, hogy most a PP-sek között összefogás lesz, és horda ide-vagy oda, adják egymásnak a tippet...hú mi lesz itt
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 7.50
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
555. hozzászólás - 2009.01.16. 18:11:10
...
A hozzászólást Xena módosította 2009.01.16. 18:46:53-kor
Pontszám: 3
népszerűnagykoFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
556. hozzászólás - 2009.01.16. 18:14:14
Na az eddigi tapasztalataim alapján nem gáz ez a korlátozás. Jó célpontválasztás és jön itt a LE, néha nem is kevés. A mai napon volt több 1000+ portyám, sok 500-600-as és néhány 300 körüli, na persze pár lukrafutás is, de hát ez sem baj...
Tegnap én is kicsit bepánikoltam, de a mai nap bizonyította, hogy nincs itt nagy baj...
V2 - Tyeoral
V3 - Sean az Ír Bunkó
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
557. hozzászólás - 2009.01.16. 18:16:28 (Válasz Eardog #554 hozzászólására.)
Én tuti nem adnám a tippeket Megtartom magamnak, nehogy más is rájárjon az én fejőstehenemre, szövetségen belül maximum, de hordán belül már tuti nem. Sőt el a kezekkel az én célpontjaimtól
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűnagykoFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
558. hozzászólás - 2009.01.16. 18:17:53 (Válasz CaveMaN #557 hozzászólására.)
Hát tippet én is csak a belső fórumon adok...
V2 - Tyeoral
V3 - Sean az Ír Bunkó
Pontszám: 5
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
559. hozzászólás - 2009.01.16. 18:19:35
...
A hozzászólást Xena módosította 2009.01.16. 18:45:47-kor
Pontszám: 3
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
560. hozzászólás - 2009.01.16. 18:43:02
nekem lenne egy ötletem....és az megoldás lenne sokmindenre, a +2 M LE-seknél is...be kéne vezetni a szintenkénti szerezhető LE korlátot??? No? Tehát kb egy 3.as szintű szerezhet max 3000LE-t, egy 4-es 4500LEt....egy 10-es 80.000LE-t, és stb.....így ha valaki eléri a maximumot, akkor hiába támadja a kicsiket, akárkit, csak TP-t hozhatna el, mert le van korlátozva az LE...azok akik már most +500K-ba, vagy 1M Le-be vannak, azok már megtarthatják, de addig nem szerezhetnek további LE-t, amíg nem érik el azt a szintet, ahol már az engedélyezett....sztem a határ nőlhet egyre gyorsabban, mert tudjuk, hogy magas szinten már nehezebb LE-t szeretni, meg a farmkarik addig nem jutnak el....sztetek? Tudom hogy lassan mindenki utál itt, de sztem ez használható ötlet....és ez jó mindenkinek, mert a fő PP-sek úgyis maxon lesznek, és ők nem bánthatják a kicsit, max ha szintet lépnek...persze a limit variálható....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 6
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője