Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Várható fejlesztések
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
81. hozzászólás - 2008.12.20. 22:19:15 (Válasz Sir Ny #78 hozzászólására.)
Várj, lehet hogy valamit félreértettem. Most azt akarod mondani, hogy a szintvisszamaradott karaktereknek azért nem jó, mert 3-4 szinttel magasabbról leverik őket?
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
népszerűMong0oseFérfi
Végzetúr tehetség
116 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
82. hozzászólás - 2008.12.20. 22:19:25 (Válasz Darah #70 hozzászólására.)
Látod Darah, az, hogy olcsóbban vásárolhattok máris egy állandóan fejlődő képesség. A tárgyak egyre drágábbak lesznek.
Szerintem a többi hordabónusz is növekszik idővel. Idővel és nem szinttel. Majd, ha sok birka szintet lép. Mert szintet lép, hiszen ők vadásznak, akkor majd a jobban fizető vadászatokból jobban tejelő birkák lesznek. Akinek meg van egy kis esze és fejlődik rendesen (ezek vannak most többnyire 20as szint fölött), azoktól egyébként sem fogtok rabolni semmit soha.
Femme Fatale - Sötét Ösvény (v1)
Dr. Horrible - Ködkapu Strázsái (v3)

Csak 10 féle ember van, aki érti a bináris számok logikáját és aki nem.
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
83. hozzászólás - 2008.12.20. 22:19:44
Miklós: Ha 5.-ig szintig lehet huzni a béke csarnokát az ugy jo, akkor bocsi, csak számomra nem volt egyértelmü a leirásábol ,azért okoskodtam...
A fejlesztések egyébként jók, és látszik rajtuk, hogy több oldalról is meg vannak rágva. Ezekhez nincs mit hozzáfüznöm.

Viszont: Nem véletlen, hogy hirtelen ennyi portyás elkezdett itt höbörögni. Valahogy rossz szájizt kelt bennünk az a rendszeres heti-két heti törödés, ami általában nem a mi javunkat szolgálja, és még ezzel nem is lenne baj, de a valos problémára nem is nyujt soha megoldást: hogy a karakterükkel nem törödök védve legyenek. Én öszintén gondolkoztam rajta, hogy lehetne öket segiteni, hisz azzal én is jól járnék, de erre nem hiszem, hogy van megoldás. A Végzetur egy kökemény HC játék, és aki megpróbálja casual modon játszani, annak a 90%-a elvérzik, csinálhattok a kedvükért bármilyen szabálymodositást.

Szerintem.
A hozzászólást Almási Viktor módosította 2008.12.20. 22:42:46-kor
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 8.83
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
84. hozzászólás - 2008.12.20. 22:26:26 (Válasz Crimson #81 hozzászólására.)
Idézet: Crimson - 2008.12.20. 22:19:15
Várj, lehet hogy valamit félreértettem. Most azt akarod mondani, hogy a szintvisszamaradott karaktereknek azért nem jó, mert 3-4 szinttel magasabbról leverik őket?
igen.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 3
népszerűdorongFérfi
Végzetúr mester
272 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
85. hozzászólás - 2008.12.20. 22:30:08
Olvastam valahol, nagyon tetszett, itt nem látom, hát beírom.

Valamilyen háborús statisztika a karaktereknek:
Érdekes lenne látni például azt, hogy a háborúkban hogy teljesítettem, mennyi pontot hoztam egy háborúban, hány csatát nem kellett volna lenyomnom mert csak ártottam vele, hányszor voltam áldozat, és hányszor lehettem büszke magamra mert lepattant rólam a támadó.
Érdekes lenne ezt a többiekről is látni.

Később ehhez akár lehetne kötni is valamilyen további mechanizmust. Például nagyon jópofa az, hogy az epikus cuccokra azokból a pontokból lehet licitálni, amit építésbe ölt és az epikus szörny elleni harcba ölt energiákért kap a karakter. Szóval valami hasonló lehetne ezekből a háborús statisztikákból.

Ez nyilván nem egy "januári fejlesztés" kategória, de a kérdés Miklóshoz, hogy van-e esély bármikor a jövőben ilyesmi szinesítést látnunk?
Pontszám: 8.75
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
86. hozzászólás - 2008.12.20. 22:30:53 (Válasz Sir Ny #84 hozzászólására.)
Az utóbbi három hétben egy vesztett csatám volt, pedig támadnak négy szinttel magasabbról. Nem az általam elérhető legjobb felszerelést hordom, nincsenek szövetségi épületeink (vagyis 1. szintű gyakorlótér és védőfal, ami erősen "hehe" kategória). Ja igen, a vesztett csatánál én támadtam -20%-kal három szinttel nagyobb, láthatatlanul pihenő karakterre (háborúban), és még így is nagy malaca volt.

Crimson vagyok, anonim szintvisszamaradott.
(Leül)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
87. hozzászólás - 2008.12.20. 22:33:02 (Válasz Sir Ny #84 hozzászólására.)
Én így 23. szintről nem merném megtámadni TrueBloodot vagy Crimsonékat
Pontszám: 5
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
88. hozzászólás - 2008.12.20. 22:47:02
Miklós, direkt nem úgy fogalmaztam hogy ezek a javaslatok mind be lettek vezetve, az viszont tény hogy ha látom hogy eksön van valahol a fórumon, már előre fogom a fejemet hogy na, most megint milyen újításra lehet számítani, megint mit kapunk az arcunkba. Jól mondja Almási Viktor, nem véletlen ám hogy mostanság a portyások hörögnek, Darah meg azt, hogy hát igen, mink mán csak ilyen sírós népség vagyunk, nem a farmoltak azok...

Ami meg ezeket a változtatásokat illeti, hát, biztos csak én érzem kényelmetlennek őket, csak ebben van egy olyan dolog is, hogy aki még a változtatások (NEM korlátozások, nem-nem) előtt megszedte magát, magyarán kevesebb tp-t kapott a portyából, vagy most ugye a szintkülönbséggel is variálni fogtok, annak bottal lehet ütni a nyomát, mert az életben nem fogjuk beérni. Régi Beholderesek mondják hogy ez a menet közbeni folyamatos alakítgatás megszokott dolog, biztos, én nem értek hozzá, lehet hogy csak nekem furcsa ez így XD
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 7.20
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
89. hozzászólás - 2008.12.20. 22:52:13 (Válasz dorong #85 hozzászólására.)
Idézet: dorong - 2008.12.20. 22:30:08

Valamilyen háborús statisztika a karaktereknek:
Érdekes lenne látni például azt, hogy a háborúkban hogy teljesítettem, mennyi pontot hoztam egy háborúban, hány csatát nem kellett volna lenyomnom mert csak ártottam vele, hányszor voltam áldozat, és hányszor lehettem büszke magamra mert lepattant rólam a támadó.
Érdekes lenne ezt a többiekről is látni.

Érdekes ötlet, de pszichológiailag kérdéses, hogy mennyire tenne jót az egyes tagoknak. Ha a szövi győz, akkor aki gyengébb volt, és inkább vesztő volt, vagy láthatatlanságban, katakombákban bújkált, együtt örülhet a többiekkel, senki sem fog rá mutogatni, mindenki jól érzi magát. (konkrét esetekről beszélek)
Ha azonban részletes statisztika van, hát... ott a bezzeg karakter, aki egyedül nyerte meg a háborút, én meg csak koloncként kaptam a pofonokat... ez nem tenne jót a morálnak.
Pontszám: 6.50
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
90. hozzászólás - 2008.12.20. 22:59:34
ha már statisztika, egy össze csata szám érdekes lehetne.
Pontszám: 5
népszerűMong0oseFérfi
Végzetúr tehetség
116 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
91. hozzászólás - 2008.12.20. 23:08:06
Most épp ilyen problémával küzd a szövetségem. Nyitottunk egy topikot, amibe a csatáinkat írjuk be. Így kevesebbet kell kémgömbözni, nagyjából tudjuk, hogy ki mennyire van leverve. Ha minket támadnak az látszik a támadások menüben.

Az egész háborút ketten!! vezényelték le. A 370+ nyertes csatából 330 ők ketten voltak. A többi mit csinált? Semmit. Pofozózsák volt. Ez persze meg is van említve fórumon. S igazat is adok annak a két tagnak. Ők mindent megtesznek a győzelmünkért, a többiek, pedig csak élvezik a hasznot. (sajnos most én is ebben a helyzetben voltam)
Az ellenfélnél egy, azaz 1 karakter vitte a hátán a háborút. (minden tiszteletem az övé) Ők állnak jobban. Nálunk több a céltábla, mint náluk.
Szerintem jó dolog, ha látszik, hogy ki mennyire vett részt a háborúban és szégyellje magát az, akinek bár lett volna lehetősége, mégsem tett semmit. (én most rettentően szégyellem magam emiatt, hogy nem tudtam teljes erőbedobással küzdeni a győzelmünkért)
Femme Fatale - Sötét Ösvény (v1)
Dr. Horrible - Ködkapu Strázsái (v3)

Csak 10 féle ember van, aki érti a bináris számok logikáját és aki nem.
Pontszám: 7
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
92. hozzászólás - 2008.12.20. 23:08:31 (Válasz Miklós #89 hozzászólására.)
A tudatlansag aldas?

Ketsegtelenul sok helyen elojohetne egy kellemetlen ujjmutogato szituacio. Velemenyem szerint, ahol ilyenek az emberek, ott ez amugy is elo fog jonni, mas urugy folytan. Mindenesetre ketsegtelenul erzekeny pontra vilagitottal ra.

Az informacio viszont segithetne a szovetseget a taktikazasban, hiszen, meg lehetne beszelni feladatokat (peldaul valaki epitkezik, es masok tartjak a frontot helyette, stb), valamint ra lehetne mutatni fejlodesi igenyre is konkretan.

Tehat, hosszutavon az informacio szabadda tetele jo otlet, megha kezdetekben az informacio okozhat nehezseget is. Hosszutavon azonban a szovetseg az informacio alapjan reagalni tud az esetleges gyengepontokra es javulhat, erosodhet.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8
népszerűMong0oseFérfi
Végzetúr tehetség
116 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
93. hozzászólás - 2008.12.20. 23:20:12 (Válasz Simon #92 hozzászólására.)
Szerintem is fontos az információ gyors áramlása és megfelelő kezelése.

Az 'ujjmutogató' szituáció előjött, de ez esetben jogos. Mert a legtöbb, akire mutogatva volt (kettőjük kivételével szinte mindenki, de név szerint nem volt említve senki) passzív játékos. Egy árva szót nem szól soha semmihez. Megcsinálják amit kell (építenek egy keveset), de azon kívül semmit.
Femme Fatale - Sötét Ösvény (v1)
Dr. Horrible - Ködkapu Strázsái (v3)

Csak 10 féle ember van, aki érti a bináris számok logikáját és aki nem.
Pontszám: 5
népszerűdorongFérfi
Végzetúr mester
272 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
94. hozzászólás - 2008.12.21. 00:59:53
Idézet: Miklós - 2008.12.20. 22:52:13
Idézet: dorong - 2008.12.20. 22:30:08

Valamilyen háborús statisztika a karaktereknek:
Érdekes lenne látni például azt, hogy a háborúkban hogy teljesítettem, mennyi pontot hoztam egy háborúban, hány csatát nem kellett volna lenyomnom mert csak ártottam vele, hányszor voltam áldozat, és hányszor lehettem büszke magamra mert lepattant rólam a támadó.
Érdekes lenne ezt a többiekről is látni.

Érdekes ötlet, de pszichológiailag kérdéses, hogy mennyire tenne jót az egyes tagoknak. Ha a szövi győz, akkor aki gyengébb volt, és inkább vesztő volt, vagy láthatatlanságban, katakombákban bújkált, együtt örülhet a többiekkel, senki sem fog rá mutogatni, mindenki jól érzi magát. (konkrét esetekről beszélek)
Ha azonban részletes statisztika van, hát... ott a bezzeg karakter, aki egyedül nyerte meg a háborút, én meg csak koloncként kaptam a pofonokat... ez nem tenne jót a morálnak.


örülök, hogy látsz benne fantáziát

az aggályodra reagálva párhuzamot vonnék az építkezéssel: látszik, és milyen jó, hogy látszik az építésbe ölt LE, mert bizony megnézzük és ujjal mutogatunk arra, aki nem vesz kellőképpen részt az építkezésben, sőt, volt már olyan is, akit megkértünk, hogy máshol potyázzon, ne nálunk
és ahogy a(z átmeneti) nem-építés kimagyarázható és elfogadjuk, úgy a háborús nem-részvétel is megbeszélhető

de lenne 1 ötletem: talán érdemes megkérdezni az embereket, hogy lenne-e igény erre (bár ugye elég nyers ötlet, egyelőre nehéz megkérdezni, hogy mire is lenne-e igény), amolyan szavazással, mint ami már esett meg fejlesztés előtt
Pontszám: 8.80
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
95. hozzászólás - 2008.12.21. 01:04:37 (Válasz AranyAlma #23 hozzászólására.)
Idézet: AranyAlma - 2008.12.20. 16:48:32
Karácsony
Dec. 24-én déltől dec. 25-én délig a Végzetúrban is karácsony lesz, ami azt jelenti, hogy nem lehet majd portyázni!


Allatok moraljaval mi lesz??


Térkapu? Kennel?
A hozzászólást Kocos módosította 2008.12.21. 01:06:24-kor
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
96. hozzászólás - 2008.12.21. 08:58:55 (Válasz Kocos #95 hozzászólására.)
Idézet: AranyAlma - 2008.12.20. 16:48:32
Karácsony
Dec. 24-én déltől dec. 25-én délig a Végzetúrban is karácsony lesz, ami azt jelenti, hogy nem lehet majd portyázni!


Allatok moraljaval mi lesz??


az is elmegy karácsonyozni. életszagú lenne:) nyilván csökkenni fog. kihívás.
Pontszám: 3
utáltTekiimadoFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
97. hozzászólás - 2008.12.21. 09:03:33
Karácsonyi ajándék nem lessz???
Pontszám: 2.33
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
98. hozzászólás - 2008.12.21. 09:03:45
Karácsony
Dec. 24-én déltől dec. 25-én délig a Végzetúrban is karácsony lesz, ami azt jelenti, hogy nem lehet majd portyázni!


Ezt eleg kirekesztonek erzem. (Es igazan ezert nem tetszett Craslorg otlete.)

Tovabbi javaslataim:
Jom kippur idejen se legyen portya.
Sot tartsuk be a szabbatot: pentek napnyugtatol szombat napkelteig tilos a klikkeles! Se portyazas, se vadazsat!
Sot: Olimpia idejen nincs portya, csak arena harc! De ilyenkor mas szovetseg tagjait is ki tudod hivni.
Es tartsuk be a magyar taltosok osi szent napjait: napejgyenloseg idejen aldozzunk az o emlekuknek is!


Elnezest, ha valakit megbantottam, barmilyen okbol, ezen hozzaszolasommal. A kiragadott peldak teljesen veletlenek.
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
99. hozzászólás - 2008.12.21. 09:07:40 (Válasz Miklós #73 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.12.20. 21:34:32

Idézet: Darah - 2008.12.20. 18:47:17
Hogy folyamatosan a portyát nyirbáljátok, háborúban, békében, sima portyaként, karácsonyi ajinak, és ez mit jelent más hordáknak és mit a gyémántnak, mint gondos fejlesztő, gondolom pontosan felméred, akkor viszont nem értem a kérdésed.

Megszokott dolog, hogyha egy játékban különböző kasztokkal, fajokkal stb. lehet játszani, akkor bármilyen változás, fejlesztés esetén a játékosok sírnak, hogy az ő kasztjuk, fajuk stb. milyen hátrányokat szenved ettől. De valójában az a helyzet, hogyha rákattintasz a toplistára, és megnézed, hogyan állnak a gyémántosok, látni fogod, hogy semmi gond nincs a bónuszukkal, szépen és jól működik. Én is csinálok statisztikákat, összesen szerzett lélekenergia, karaktererősség stb., és én bizony azt látom, hogy tökéletesen ki vannak a hordák egyensúlyozva - a gyémánt is, semmivel sem gyengébb a többieknél.


Vitába szállnék veled. Sztem a gyémánt horda bónusza rettentően polarizált. Míg a maradek harom hordabol egy gyengebb es gy jobb jatekos nagyjabol ugyanazt az elonyt kapja, gyemant horda bonusza igazan az extrem jo vagy extrem rossz jatekosoknal ervenyesul. A közepes karakterek akiknél a nyert vesztett LE hetenre 1-2000 körül mozog szinte semmi hatása, tehát szerintem ők komoly hátrányban vannak, míg a hatás azoknál a kaaktereknél, akiknek extrém sok nyert vagy vesztett LE-je van kicsúsosodik. Összességében egy nagy masszaként elhiszem, hogy jó a gyémántok bónusza, de az egyes karaktrek szintjén szinte soha. Kevés esetben túl erős, sok esetben túl gyenge.
Pontszám: 8.33
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
100. hozzászólás - 2008.12.21. 09:09:50 (Válasz AranyAlma #98 hozzászólására.)
Pár vallás fontosabb ünnepeit kihagytad... De nem is ez a lényeg. Szerintem függetlenül attól, hogy valaki keresztény hívő-e, vagy sem, a karácsony mindenkinek hordoz valamilyen üzenetet a békéről és a szeretetről. Egyetlen karakter sem szenved el hátrányt azért, mert 2 egész napon át nem lehet majd portyázni, hiszen a portyapontok felgyűlnek, utána ellövöd és kész. Fogd fel úgy, hogy te 2 napi nyugodt, békés fejlődést adsz karácsonyi ajándékként a pici karaktereknek. Nem hiszem, hogy ez a 2 nap akárkinek is ne férne bele. Nagyon szép gesztus, csak azt sajnálom, hogy erre "erőszakkal" kell rávennie mindenkit Miklósnak. De én nem látok benne semmi rosszat, Cras kezdeményezésénél is tapsoltam, most sem mondok mást. "Szeressük egymást gyerekek!" Legalább 2 napig...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 9.17
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!