Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Várható fejlesztések
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
621. hozzászólás - 2009.01.17. 14:48:43 (Válasz Crimson #598 hozzászólására.)
Idézet: Crimson - 2009.01.17. 02:24:27
"Ha teljesen egy kalap alá venném őket akkor nem írtam volna külön, de elég nagy az átfedés ahhoz, hogy ne kelljen túlságosan hangsúlyozni a különbségeket."
Vagyis nem az összes portyázó csaló, csak a többség, ez azért megnyugtató. Milyen lesz, amikor majd általánosítani kezdesz?

"Ami a felszólalást illeti, a "top"-ból igenis írtak itt néhányan védve a csak portyázásból fejlődőket,"
Mármint visszautasítva azt, hogy csalók lennének. De ha arra célzol, hogy a "néhány" a változtatás ellen tette le a voksát, akkor sajnos nem mondasz igazat. Eardog és még ki alkotja azt a "néhány" top portyázó? Csak nem Xena? A világ 1-ről (lássuk be, ott vannak a nehézsúlyúak) ki volt benne abban a "néhányban"?

"De a többség valóban nem szólalt fel a hallgatást viszont nem feltétlen vehetjük elfogadásnak"

Nagyon érdekes, hogy a változtatást helyeslő, és ide beíró fél tucat top portyázó véleménye nem jelent számodra semmit, az egyetlen ellenző megszólalása alapján viszont ordasat általánosítasz:) A hallgatók többsége nevében valóban nem tudok nyilatkozni, de a két világon lévő két szövetségemben fellelhető 6 top portyázó a kezdeti zavar után garantáltan tojik a változtatásra. És ahogy látom, például a Lélekszipolyozók sem estek kétségbe...

"a rabszolgázós állapot fenntartására máris több megoldás született, vagyis jó néhányan lehetnek akik továbbra sem hajlandóak letérni a "törvénytelen" útról."
Általánosítás. Már megint. Többen jelezték, hogy helyes a változtatás, mint ahányan ellenezték. Miért nem az ő oldalukról általánosítasz?

Nem is folytatom, ez reménytelennek tűnik:)



Ha jól veszem ki a szavaidból, Crimson, most megvédtél minket?!....köszi.
Igen, határozottam kijelentem, hogy én a változás mellett vagyok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Csak mérges voltam, mert a stratégiám, amit eddig folytattam, az hirtelen megbukott...de a játék élvezhetősége céljából mindenképpne a változást meg kellett csinálni...most is portyázok, kicsit kevesebb LE jön be, de tudok szerezni sokat így is....igaz nehezebb, több a 0LE-s PP, de meghajolok a döntés előtt és alkalmazkodok....nem kértem az elején se, hogy állítsák vissza a farmkarikat, hanem csak mérges voltam akkor...ennyi.
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 2
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
622. hozzászólás - 2009.01.17. 14:52:48 (Válasz Simon #600 hozzászólására.)
Idézet: Simon - 2009.01.17. 02:36:43
Szabaly nincs arrol, hogy "rabszolga" karakterek farmolasa csalas, es mivel nincs ilyen szabaly, ezert ez nem csalas. Ennyi.


Ez igaz valamilyen szinten...de amúgy most ha akárkit veszünk, elmegy portyalistából harcolni, és szerez 2K-t, akkor adja fel magát itt fórumon, hogy jaj, lehet hogy véletlen egy farmkariba botlottam, nem akartam, isten a tanum rá, vegyétek vissza a 2K-t, nem kell, csak ne kövezzetek meg.....ez kicsit röhej lenne....meg sztem ugyanúgy senki nem fogja magát csalónak gondolni, ha akárkitől elvesz 1K-t....erről szól a játék...lehet valaki nem farmakri, de nincs annyi esze, hogy ne tartson magánál 0LE-t, és én visszajárok hozzá, akkor magára vessen....nem fogom azért kihagyni a lehetőséget, mert az úgy fer....sztem eleve az nem fer, ha valaki szerez sok LE-t, és a szövitársainak kiadja az info-t...úgyh azért itt sok nem fer dolog van.....a farmkari a súlyos verzió, ez most orvosolva lett elvileg, úgyh örüljön mindenki, és menjen tovább az adok-kapok és a táp!
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.29
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
623. hozzászólás - 2009.01.17. 14:53:53 (Válasz Crimson #601 hozzászólására.)
Idézet: Crimson - 2009.01.17. 02:38:37
Előtte mindig levélben kell érdeklődni, hogy a célpont farmkarakter-e. Én is mindig így szoktam


...megírom neki, hogy bocsi, jövök ütni 10 perc múlva, esetleg vagy költsd el az LE-d, vagy hagyj magadnál többet, köszi
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.43
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
624. hozzászólás - 2009.01.17. 14:59:57
No, én is lezárom a hozzászólásaimat, már sokat írtam....a lényeg, hogy Xena, és én se, eg a többi éllovas se csal, nem mutizik, lehet hogy eddig találtunk olyna embereket akik farmkarik voltak, de most már nincsenek, vagyis nem lehet őket tovább támadni, nincs értelme, nincs LE.....ennek örülök.
Most is portyázók, ahogy fentebb írtam most is jön az LE, mint eddig, kicsit kevesebb, de ez is elég...a lényeg, hogy levilega farmok elérhetetlenek mára, és aki ezután is le mer csalózni, ha látja hogy szerzem az Le-t, akkor ahhoz lesz pár keresetlen szavam...most így utólag örülök is, hogy így alakult az egész, most már mindenki elvileg csalás nélkül játszik..meg látjuk ki a jobb, most már mindenkinek ugyanannyi esélye van...nem mintha eddig nem lett volna egyforma esély:)...de nem részletezem, mert csak megint vitát gerjesztene....sok sikert mindenkinek! Üdv, Eraman
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 4.75
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
625. hozzászólás - 2009.01.17. 15:00:56 (Válasz krishy #620 hozzászólására.)
Idézet: krishy - 2009.01.17. 14:48:41
Idézet: Eardog - 2009.01.16. 12:21:43
Idézet: Byzon - 2009.01.16. 11:54:33
De szép hosszú monológokat írtál Eardog.


Bocsi ...abbahagyom már, esküszöm


Ígéret szép szó.........


nem monológok ezek, csak amíg nem voltam volt pár hozzászólás, amire kell reagálni, hogy tudják a véleményem, hiszen erről szól a fórum
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 3.75
kedvelt tagWolfyFérfi
Végzetúr tehetség
181 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
626. hozzászólás - 2009.01.17. 15:14:09 (Válasz winnie #614 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.01.17. 13:31:38

szerintem nem a rendszer a rossz, hanem az érvelésed - nem úgy kell gondolkodni, hogy "ennél rosszabbak is vannak" (engem se ültessenek le gyilkosságért, amíg mást meg nem kapnak el és szabadlábon van.) - a rendszer szerint nincs kicsit rossz vagy nagyon rossz. csak rossz. és jó. idővel a jók egy részéből is rossz lesz, ha lefülelik.

egy dolog, hogy pár rossz átmegy a rostán, de erre nem azt kell reagálni, hogy akkor menjen át a többi rossz is, hanem épp örülhetnél, hogy egy rossz nem ment át.

ez az említett autópályán való szembenmenés: ha 15 ember szerint rossz a kérdés és szerinted nem, akkor érdemes lenne a 15-ök előtt meghajolni, elfogadni az igazukat. (a 24*10 nevetséges, de hogy utasítsuk el, ha nincs "komolytalan" kategória? a rémes helyesírásúak egy része is átmegy a rostán, de épp ezért elismerés, ha egy kérdést azért nem engednek át, mert 15-en belegondoltak, hogy elég speciális. nekem sem ment át már a rostán sem a 2016-os olimpia megrendezésére még esélyes városok neve - na, bumm)

meglepő, hogy nem fogadták el a kérdésed, de nem azért, mert el kellett volna, hanem mert nem túl gyakori, hogy ilyen jó döntést hoznak az értékelők: ha feltesszük, hogy a játékosok 80%-a vidéki (a lakosság alapján, de nyilván több a pesti a netellátottság alapján), akkor tőlük nem várható el, hogy tudják, hanyadik kerület mondjuk angyalföld.

ferencváros talán, az, hogy hány kerület van, talán, na de hogy zugló a 14.? én is budapesten élek hosszú évek óta, de (önrkritika) pár neves kerületen kívül nem tudom a neveket.

akkor el tudnam fogadni, hogy nincs igazam, ha mas lenne a rendszer. de sajnos ez a rendszer, hogy tobbszaz ember ir tobbtiz - egy-ketszaz kerdest, ohatatlanul is azt szuli, hogy ilyen kerdesek lesznek. es ebben a mezonyben az enyem nem rosszabb, mint az atlag.

es addig, amig az enyemnel rosszabb kerdesek tomegevel atmennek, addig igenis fenntartom, hogy ennek is at kene mennie. (pl. most kaptam egyet regi magnomarkakrol. ez miert tartozik jobban hozza az alapmuveltseghez, mint hogy hogy hivjak a budapesti keruleteket?)
A hozzászólást Wolfy módosította 2009.01.17. 15:15:37-kor
Pontszám: 3
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
627. hozzászólás - 2009.01.17. 15:19:47 (Válasz Eardog #619 hozzászólására.)
Nem tudom mit vagy úgy oda(hogy Te annyira portyázó karakter vagy)! Én 16 os szintű vagyok,de a szerzett le diff.-ám már így is több,mint ami neked van. He-he xdxd Vannak nálunk jóval "nagyobb halak is"...
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
628. hozzászólás - 2009.01.17. 15:23:03
OFF

Nagy intelligenciára vall lepontozni Eardog összes hozzászólását, tekintet nélkül a tartalmára... Csak gratulálni tudok hozzá.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.80
kedvelt tagkrishyFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
629. hozzászólás - 2009.01.17. 15:32:16 (Válasz Eardog #625 hozzászólására.)
OFF

Köszi. Nem a tartalmát pontoztam le, hanem a floodolást. Őszintén szólva ma a nagyját el se olvastam, a véleményét már megismertem a tegnapi hasonló hsz áradatából. Tegnap nem pontoztam le, ma már igen.

Idézet: Eardog - 2009.01.17. 15:00:56

nem monológok ezek, csak amíg nem voltam volt pár hozzászólás, amire kell reagálni, hogy tudják a véleményem, hiszen erről szól a fórum


Kérlek ne haragudj Eardog, de a fórum nem erre való. Ha reagálni szeretnél mindenkinek egyesével, arra ott van a privát üzenet. A lepontozásom nem a mondandód ellen irányult, hanem a tömeges hsz-ek ellen.
Dzsó (Tökéletes Gyémánt)
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
630. hozzászólás - 2009.01.17. 15:38:03 (Válasz krishy #629 hozzászólására.)
Ebben igazat adok Azért kisebb idézésekkel 1-2 hozzászólásba összefűzve szerencsésebb lett volna
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
631. hozzászólás - 2009.01.17. 16:00:20 (Válasz CaveMaN #630 hozzászólására.)
Bevallom őszintén én is lepontoztam, mert így a post szűréssel már nem látom az írásait. Ez a topic nem erre való és a napi 20-30 hozzászólásával teljesen tönkreteszi azt az egyetlen fórumot, ahol még Miklós is válaszolt általában az emberek kérdéseire panaszaira.

Ezek a várható fejlesztéseknek szóló hozzászólások, van egy olyan is, hogy vélemények a játékról.
A hozzászólást Ricardo módosította 2009.01.17. 16:00:43-kor
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 8.33
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
632. hozzászólás - 2009.01.17. 16:01:00
a portyázásnál előfordul, hogy akit felhoz a portya ablak, azt nem támadhatod meg, mert alacsony életpontja van. Ez azért van, mert a portyázás ablaknál egyfajta becsléssel dolgozunk azért, hogy az ellenfélkeresés gyorsabb legyen. A hétvégén rászántam az időt, és kidolgoztam egy módszert, amivel ez a probléma megkerülhető, úgyhogy hamarosan várható a megoldás.
Pontszám: 9.44
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
633. hozzászólás - 2009.01.17. 17:22:33 (Válasz Eardog #619 hozzászólására.)
Idézet: Eardog - 2009.01.17. 14:43:26
Idézet: Otoaak - 2009.01.17. 02:17:20
Ha valaki bankot rabol és a pénzt úgy rejti el, hogy kis keresgéléssel vagy akár csak véletlenűl is bárki megtalálhatja akkor az aki megtalálja ezt a pénzt és rendszeresen visszajár rá ugyan olyan bűnös mint aki elrabolta és elrejtette.

Ne is haragudj de 2 lehetőség van: vagy a ti klánotok esszenciája a naívitás és az ártatlan jóhiszeműség, hogy ezek csak balekok és nem rabszolga karakterek. Vagy erősen megkérdőjelezhető a tagok többségének a becsületessége a játékkal szemben ha annak ellenére is visszajár ha tudja, hogy rabszolga karakterről van szó.


Amúgy sztem a behonak kézbe kéne venni az ügyet, és törölni a farmokat...mindenki látja és tudja, hogy ha valakinek 140 a TÖ-je, van egy buzogánya és mellette -200K a vesztése az farmkari...az ilyen egyértelmű embereket azonnal törölni kéne....ha valaki igazi kari és játszik, és nem farm, az is azért költ TÖ-re, szakira, vesz egy két cuccot, mégha szarok is neki....persze a csalók erre is gondolhatnak, de a triviális farmakrikat törölni kéne és kész....


Itt a pont, nem kell levélben és telefonon egyeztetni, elég nyilvánvaló még egy balek és a rabszolga közötti különbség is, és természetesen nem a véletlen találatokról volt/van szó hanem a napi akár 3szori támadásról a rabszolga karik FARM-olásáról. A hangsúly a rendszerességen van. A napi 5-10k LE portyából szerintem belefér, ez ahoz már kevés, hogy szintben valaki direkt visszamaradjon, ahhoz meg sok, hogy ne számítana a fejlődés szempontjából.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
634. hozzászólás - 2009.01.18. 14:09:46
hozzáteszem még, hogy azért a farmkarik legtöbbje nem annyira amatőr, hogy a végtelenségig 1 buzogánnyal és 140-es tulajdonsággal flangáljon, ez alapján nem lehetne őket kiszürni.
Pontszám: 7.50
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
635. hozzászólás - 2009.01.18. 14:20:29
Kicsit mas tema.

Javaslom, hogy a Magustorony hatasa modosuljon. Gyakorloter es Vedofal hatasara szintenkent adjon +3 magia tulajdonsagot.

Az orankenti fix 1 VP/szint elhanyagolhato. Egy szovetseg sem epitett meg ujabb szintet az abszolut minimum szinten felul (magustorony 7), ami az epikushoz kell. Ez nem is varhato, hiszen magasabb szinten a 1 VP-k aranylagos hatasa meg kisebb lesz. Tehat mar most sem eri meg, kesobb megkevesbe fogja megerni.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8.75
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
636. hozzászólás - 2009.01.18. 14:20:31 (Válasz Miklós #634 hozzászólására.)
Igazad van, ennek ellenére sem tűnik innen alulról túl bonyolultnak a kiszűrése. Mindenesetre amennyiben egyszer megvalósul a játék kifehérítése rabszolga ügyben, akkor remélem nem csak a farmokat vágjátok ki, hanem a tartóikat és azok tartóit stb...
Csupán le kellene húzni a gyanús karakterek belépési előzményeit, táblázatba rászűrni, állandó ismétlődésekre ránézni, bizonyosság megszerzésekor a hálózatot végleges tiltásba rakni (SZVSZ). Legyen bármekkora teszter vagy őskő nagykereskedő az illető, ez fontos! Innentől szigort betartani, és máris van egy mindenki számára élvezhető és saját ügyességének megfelelő színvonalú szuper játék, aminek a neve Végzetúr!
Pontszám: 9.25
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
637. hozzászólás - 2009.01.18. 14:49:36 (Válasz Simon #635 hozzászólására.)
Miklós mondta a találkozón, hogy mindeképpen akart egy olyan épületet, ami "nem csinál semmit", de alapkövetelménye sok más épületnek, ezért muszáj felépíteni. Ez a semmi lett a Mágustorony. Szóval az, hogy egyáltalán ad óránként és szintenként egy VP-t, az álláspontja szerint már eleve nagy könyítés
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
638. hozzászólás - 2009.01.18. 14:57:09 (Válasz Mortimer #637 hozzászólására.)
Akkor kellene egy olyan épület, ami nem a közelharcot tápolja. A gyakorlótérből azért kapok plusz támadást, mert a többiekkel gyakorolunk. Na de ha engem vmi okos mágus varázsolni tanít a tanteremben?

Persze értem én Miklós logikáját, csak hát olyan buta, hogy a klán mágustornya! a leghaszontalanabb.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
népszerűtlenMagumFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
639. hozzászólás - 2009.01.18. 15:10:44 (Válasz MIvan #575 hozzászólására.)
Idézet: MIvan - 2009.01.16. 22:51:36
Megvan! Rájöttem!
A teljesen igazságos, ultimate megoldás:
Meg kell szüntetni a portyázást!
Egycsapásra megszűnne az összes rabszolgázási probléma.
Nem finom, nem elegáns, de hatékony.
Egy ilyen aprócska áldozatot pedig mindenkinek megér.


szerintem ebben van valami ha így multiznak az emberek akkor 1fh portyákkal akár napi plusz 10.000LE hez is juthat sőt ha elég szorgalmas és 20karit is visz 40.000-50.000LE is jöhet és így akár farmolásnak is lehetne nézni és nem bukik ki h 1ember vezeti a játékot viszont ha portyázás megmaradjon ellehetne intézni h mondjuk lenne 2 gomb h akarok csatázni/ nem akarok csatázni így a küldikre nem kell alternatívát keresni jah és ha háború van nincs választási lehetőség akármivan a háborúba küzdeni kellene és csak a 30nap után lehetne választani h akaunk/nem akarunkportyázni és h mgváltoztathassuk hátralévő nap*1 őskő
szval így mondjuk ha 16napig még nem kar várni h portyázhasson akkor 16őskőért tehet ellene
így eltünhet aláthatlanság hisz hasztalan lenne persze így csak kevesen mardhatnának
de lehetne azticsinálni hisz ilyen nagyágyúk maradnának h a nagyobb 5 szintel lefele a kissebb 10 szintel felfele üthetne igaz lehet kicsit bonyolult lenne de így könnyebb is
Különleges állatomat mindig kiteszem a "kötetlen csevej" fórumra ha valami jót csinált PL: idehozta az ellenfél kezét xD
Pontszám: 2
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
640. hozzászólás - 2009.01.18. 17:43:40
A "konnyitett" dontetlenes kuldetes tovabbra is eszmeletlen nehez. Lathatoan kooperaciora van szukseg. Ennek tukreben, kerhetnenk azt, hogy ne csak a tamadonak irja jova a dontetlent, hanem a tamadottnak is, kuldetes szempontjabol?

Jelen szovegezes: Érj el portyában döntetlent legalább 5 alkalommal!

Ez legyen egyszeruen: Legyen döntetlen csatád legalább 5 alkalommal!
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 7
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!