Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Várható fejlesztések
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
521. hozzászólás - 2009.01.16. 10:36:13
Eardog, hidd el, senkinek a játékát sem akartuk tönkretenni, korlátozni stb. Épp ezért volt az, hogy eddig nem történt lépés az ügyben, hanem inkább manuálisan zárolgattam azokat, akik farmkaraktert futtattak. Csakhogy, mint ahogy te is elismerted, a probléma nem csak abban állt, hogy emberek a saját karijukat ütögették - 2-3 vagy akár több karakter simán összebeszélhetett, hogy egymás farmkarijait ütik. Ez csalás, az pedig, hogy neked nincs farmkaraktered, de megtalálod másokét, nem - mégis, a kettő között technikai szempontból az égadta világon semmilyen különbség sincs. Legyen bármilyen kifinomult egy csaló figyelő program, mindenre nem készülhet fel, a csalásokat alapvetően mindig maguknak a szabályoknak kell kizárniuk.
ELhiszem hogy nem volt egyszerű megtalálni azt a 10-20 akárhány karaktert, akit a nap bármely szakában támadva mindig 1000+ LE-t zsákmányoltál. De valószínűleg te is elgondolkodtál azon, hogy ezekkel a karakterekkel ki játszik, és hogy korrekt-e ez az egész...
A szakértelmekbe fektetett LE-d nyilván már megtérült, biztos vagyok benne, hogy te sem arra készültél, hogy 100. szintig abból fog állni a játékod, hogy ezeket a farmkaraktereket támadgatod.
Pontszám: 9.17
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
522. hozzászólás - 2009.01.16. 10:39:31
Próbálj már vadászatra gyúró karival 15-25. szint közt napi 3 térkaput nyerni (minimum 2k le), szövi háborút nyerni, epikust lenyomni stb...
Nem beszelve arról, hogy a vadászó optimalizáló karakterek nagyon nehezen tudnak questelni, szintaranyosan drasztikusan visszaesik az ebből adódó bonusz LEjuk stbstbstb...
Ha neadj isten el kell ugraniuk valahova, asszonyka elcsábítja őket, netszakadásuk van stb, akkor meg akkora prédák, amire egy egész szövi cuppan rá azonnal, amint valaki kiszagol egy ilyet.

Teljesen normális, hogy a pp-zok sírnak, mert úgy látják csak őket korlátozzak mostanában, de a játék menetét hosszú távon nézve ezek ésszerű dolgok, és a drasztikus anomáliákat módosítanak/korrigálnak csak! Ha a csatak 20%-a megy csak el abba az irányba ezzel, hogy nem 4-5 szinttel út majd lefele mindenki, akkor máris Fairplay elemeket csempésztünk a gameba!!!!

Uf...
A hozzászólást Birka módosította 2009.01.16. 10:45:47-kor
Pontszám: 8.80
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
523. hozzászólás - 2009.01.16. 10:41:46 (Válasz Birka #522 hozzászólására.)
Birka! Bocsi, nem bántás, de valami gond van a billentyűzeteddel? Jojozott a szemem mire ezt megfejtettem mi akar lenni...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
524. hozzászólás - 2009.01.16. 10:43:24
Nem értem mit jelent az, hogy "csorog a vadászatpont". Hogyan tud egy karakter veszteséget szenvedni egy olyan dologtól, ami folyamatosan mindenkinek termelődik a végtelenségig? Azt kicsit azért túlzásnak érzem, hogy 20. szinten 100 sp-vel mászkálnának a karakterek, főleg azok, akik nem portyáztak össze 3-400k LE-ket.

Mindenkinek meg van adva a lehetőség, hogy most akkor portyáról áttérjen a vadászatra, szinte semmi veszteség nélkül.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
525. hozzászólás - 2009.01.16. 10:49:31
Ne haragudjatok, de nevetséges ez a siránkozás, amit itt megejtettetek, hogy most mekkora hátrányba kerül aki csak portyázik. Akinek a portyázás azt jelenti, hogy egész nap a toplista negatív LE diff élbolyát figyeli, hogy mikor tud ütni végre valakit, az szándékosan a farmkarikra utazik, egyetértek Mortimerrel, ez ugyanolyan csalás, mintha a saját farmkarijaidat ütögetnéd nyolc óránként. Mi a garancia rá, hogy azokat a karikat nem két-három haver irányítja, hogy ne legyen bizonyítható a rabszolgázás?

Nem vagyok egy elszállt portyakari, de én is portyázásból élek. Anélkül, hogy egyszer is LE diff. toplistából támadtam volna, a portyamenüből rendszeresen megvolt a napi 5-8k anélkül is, hogy listát vezettem volna azokról, akikhez érdemes visszajárni. Nyilván nem egy hatalmas összeg az élrablókhoz képest, bár 13. szintűként stabilan ott vagyok az LE diff. top 100 környékén. De nekem arra elég, hogy a szintemen az élmezőnybe tartozzak, és 30pp-s beállítással napi szinten ezt az összeget nálam magasabb szintűektől gyűjtsem be úgy, hogy őskövet egyetlen egyszer vettem az Enyészmesterre.

Kényelmesen meg lehet élni úgy is portyázásból, hogy nem arra vársz, mikor lehet ütni valamelyik nyilvánvalóan rabszolgát, hanem úgy, hogy a középmezőnybe tartozó gyenge játékosokat fejed.

Joxerr
Kiképző - v3
Pontszám: 7
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
526. hozzászólás - 2009.01.16. 10:51:49 (Válasz Xena #518 hozzászólására.)
Simán el lehet használni a 30PP-t magasabb szonten nehezebb ugyan de meg lehet csinálni, ezzel a dologgal az egyetlen probléma, hogy 30PP mellett nem lehet háborúzni mert nem tudsz elég karaktert ütni.

Szerintem ezt kár ragozni Xena. Tény, hogy vannak rosszúl vagy kevésbé optimálisan játszó emberek de arányosan mennyi LE-jön az egy szándéosan visszatartott karakternek ilyen portyából ? Max. 5-10% az össz szerzett LE-nek?

Az egészet nem itézheted el azzal, hogy összehasonlítod a top karaktereket a visszamaradt karikkal és bármit mondasz az minden de nem normális, hogy 12-13-as szinten a rabolt LE-nek köszönhetően a karakter a 19-20-as szintűekkel van egyforma LE szinten. A játékban sokkal több lehetőség van mint szimplán portyára vagy vadászatra gyúrni, szerintem ez soha nem is volt cél, hogy külön elválasszák a dolgot, főleg mert akár, hogy is nézed nem kellene működjön egyik a másik nélkül, és nem is működik. A kényszerszinten tartott portyázós "taktikát" a rabszolgázás élteti és a rabszolgázás hívta/tette egyáltalán életképessé. Szinte zéró kockázatú karakterfejlesztést tesz lehetővé ez a módszer ami megint csak nem kívánatos/unfair azokkal szemben akik nem ezt teszik. Egy visszamaradt karakter portyakockázata nem éri el a 10%-ot egy szintjén rendesen fejlesztett karakter pedig még az alacsonyabb szintű karakterekkel szemben is jóval nagyobb eséllyel veszít.

Előbb utóbb minden portyázós karakter kinövi a rabszolgák szintjét ill. elfogynak a rabszolgák. Amivel számolnod kell/kellett ha nem volt erre alternatívád és csak ezzel a módszerrel tudsz hatékony lenni akkor nem igazán tudlak sajnálni azért mert elveszett számodra ez a lehetőség.

Ha a portyázás hatékonysága alacsony vagy a portyázással szerzett LE nem éri meg a kockázatot akkor a játékvezető felé kell lobbizni, minden olyan megoldás ami túl megy a játék keretein/szabályain csak kárára lehet mindenkinek aki játszik. Felborúlnak az egyensúlyok be nem tervezett alternatívák jönnek létre amik nemkívánatosak. Nyílván a végzetúr nem tökéletes játék és nem kínálhat minden ember kényére kedvéra kielégítő alternatívát a karakter fejlesztésre de ettől még a szabályok szabályok és aki a szabályokat megkerűlve próbál előre jutni annak igenis előbb vagy utóbb meg kell legyen az ellentételezése.
A hozzászólást Otoaak módosította 2009.01.16. 10:56:41-kor
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 8.75
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
527. hozzászólás - 2009.01.16. 11:11:20
Gondoltam, reagálok a bullshitgyűjtemény jelesebb darabjaira, de inkább kitöröltem a hozzászólást, és azt hiszem, ez mindenkinek így jó:)

Csak két apróság.
Eardog:
"„mennyit fizettek ezek a topókarik nektek, hogy egyből bevezessétek ezeketet a döntéseket?”
Sokat. El sem hinnéd. Éppen most utaltam át egy nagyobb összeget, amiben korábban megegyeztünk Miklóssal. Nekem ugyanis rengeteg pénzt megér, hogy engem szopassanak. De komolyan.
Ja, és menj ki sétálni a hegyekbe, jót fog tenni:)

Mortimer:
Érdemes lenne leszoknod arról, hogy a portyázókat automatikusan a csalókkal azonosítod. Elhiszem, hogy ez komoly nehézségekbe ütközik, de hidd el, attól még nem lesznek csalók, hogy te sokszor elmondod. Ha nagyon sokszor, akkor sem. Szomorú, de ez van:)

A szabályváltoztatásról:
Nem sírni köll, hanem alkalmazkodni, azzal együtt, hogy ami itt játékfejlesztés címén zajlik, az néha már-már a bohózat határát súrolja. Először kéne egy nagyjából kész, alaposan tesztelt játék, ugye.
Szerencsére én elsősorban portyalistából választom a célpontokat, ott meg igen ritkán jelennek meg a szétcsapott farmkarakterek. Le kell mondanom néhány páciensről, de majd jönnek újabbak, szebbek, jobbak:) Tegnap este volt néhány koppanásom, de átalakítottam a vendégkört, és a ma reggeli portyák ismét elég jól hoztak. Nem köll rögtön befosni.
A hozzászólást Crimson módosította 2009.01.16. 11:34:00-kor
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
528. hozzászólás - 2009.01.16. 11:14:34
1500 Le nyerős küldit, most már szinte lehetetlen megcsinálni megbeszélés nélkül, mert eddig a farm-karikkal meglehetett csinálni magas kereatívval, de most már nem....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
529. hozzászólás - 2009.01.16. 11:28:59 (Válasz Miklós #521 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.01.16. 10:36:13
Eardog, hidd el, senkinek a játékát sem akartuk tönkretenni, korlátozni stb. Épp ezért volt az, hogy eddig nem történt lépés az ügyben, hanem inkább manuálisan zárolgattam azokat, akik farmkaraktert futtattak. Csakhogy, mint ahogy te is elismerted, a probléma nem csak abban állt, hogy emberek a saját karijukat ütögették - 2-3 vagy akár több karakter simán összebeszélhetett, hogy egymás farmkarijait ütik. Ez csalás, az pedig, hogy neked nincs farmkaraktered, de megtalálod másokét, nem - mégis, a kettő között technikai szempontból az égadta világon semmilyen különbség sincs. Legyen bármilyen kifinomult egy csaló figyelő program, mindenre nem készülhet fel, a csalásokat alapvetően mindig maguknak a szabályoknak kell kizárniuk.
ELhiszem hogy nem volt egyszerű megtalálni azt a 10-20 akárhány karaktert, akit a nap bármely szakában támadva mindig 1000+ LE-t zsákmányoltál. De valószínűleg te is elgondolkodtál azon, hogy ezekkel a karakterekkel ki játszik, és hogy korrekt-e ez az egész...
A szakértelmekbe fektetett LE-d nyilván már megtérült, biztos vagyok benne, hogy te sem arra készültél, hogy 100. szintig abból fog állni a játékod, hogy ezeket a farmkaraktereket támadgatod.



10-esre értékeltem a hozzászólásodat, Miklós:)

köszi, hogy nem kiáltottál ki csalónak, de abban egyet értek, hogy technikailag nincs különbség....az biztos hogy a csalóknak több hasznot hozott, mint azoknak akik megtalálták őket, és azért megvédtelek egyik HSZ-emben, hogy ti se gondolhattátok, hogy ez lesz, és nem lehet előre látni minden kiskaput...

Csak azért voltam mérges, mert szinte mindig, minden újítással én szívtam...gondolom hogy nem miattam vezettétek be:) Csak sztem eddig volt 2 játékstílus, vadász nagy spektrálissal, és PP-s kreatívval, aki csúnya dolog, de megtalálta a farmkarikat, és abból fejlődött...V2-n úgy érzem, hogy azért annyira nem húztam el, sokan vannak mögöttem, nincs akkora kiemelkedés, mint V1-en....ami előnyőm van, az el is szállt, mert főleg a kreatívban van a sok pont, ami a többi szakit illeti, azok is egy kettő magasabban van, de ez meg megdrágította a a többit, elsősorban a spektrálist, ami kell....és PP-ből most hiába jön néha LE, nem lehet arar alapozni a fejlődést, mert ma is volt egy 1K-som, a többi 15-ből szereztem összesen 500LE-t..és közbe kaptam a TP.t, ami 150 volt összesen....ebből ha vadásztam volna, akkor sztem több LE jött volna, nem beszélve ha spektrálisom magas lenne...úgyh sztem most már maradt az egész játékba egy fejlődési út, a vadászat, és közben portyázgatunk, és harcolunk...lehet hogy eredetileg is ez volt a játék koncepciója, hogy vadászatból fejlődünk, PP-ből meg háborúzunk, estleg néha próbálunk portyázni....

Remélem így fog jól működni a játék, én azt szeretném, ha sokan újra megkedvelnék, és újra motiváltak lennének....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
530. hozzászólás - 2009.01.16. 11:36:01 (Válasz Birka #522 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.01.16. 10:39:31
Próbálj már vadászatra gyúró karival 15-25. szint közt napi 3 térkaput nyerni (minimum 2k le), szövi háborút nyerni, epikust lenyomni stb...
Nem beszelve arról, hogy a vadászó optimalizáló karakterek nagyon nehezen tudnak questelni, szintaranyosan drasztikusan visszaesik az ebből adódó bonusz LEjuk stbstbstb...
Ha neadj isten el kell ugraniuk valahova, asszonyka elcsábítja őket, netszakadásuk van stb, akkor meg akkora prédák, amire egy egész szövi cuppan rá azonnal, amint valaki kiszagol egy ilyet.

Teljesen normális, hogy a pp-zok sírnak, mert úgy látják csak őket korlátozzak mostanában, de a játék menetét hosszú távon nézve ezek ésszerű dolgok, és a drasztikus anomáliákat módosítanak/korrigálnak csak! Ha a csatak 20%-a megy csak el abba az irányba ezzel, hogy nem 4-5 szinttel út majd lefele mindenki, akkor máris Fairplay elemeket csempésztünk a gameba!!!!

Uf...


Ehhez annyit szólnék hozzá, hogy sztem pont hogy a vadászoknak könnyebb az élete, mert ő mit csinál....este beül a gé pelé, elnyomja a 20-40 vadászatát 2-3 óra alatt(elementálissal), háborúzik 1-2 órát, és elmegy alukálni...ha kemény legyény, és sokat van gép előtt, akkor a háborúba jobban odateszi magát, onnan is jöhet azért LE.....de amúgy neki nem kell stresszelni, nem veszi el sok idejét....de nekünk, akik komolyan veszik, egész nap klikkelgetni kell, kereseni a zsákmányt, várni és várni, hogy mire lehet megütni végre azokat a karikat, hogy kipottyanjon az 1-2 K Le, és abból fejlesszem magam, és lépést tartsak a 3-4-5 szinttel felettem lévőkkel, akik háborúban kegyetlenül ütnek engem...elvileg.....

Tudom, mindenki mondja, szegény gyerek, mennyit kell neki játszani, de sajnáljuk, de azért én se vok annyira kovka, van barátnőm, dolgozom, csak munka közbe tudok többet gépezni, ennyi az előnyöm....és azért elég sok időt vette el tőlem az egész....


DE!! Amúgy így a csalók talán ki lesznek zárva, a szintcsökkentés miatt most már nem ütnek olyan mélyre az emberek, talán ez a helyes irány, én remélem hogy ez....én meg majd valahogy túlvészelem, sztem elnyomom a 400CSP-m, abból fejlesztem a spektrálist, és leszek egy viszonylag erős, magas szintű karakter, talán mint aranyalma:)...és akkor még a játékkal se kell annyit foglalkoznom...de sztem az tény, hogy most már csak a vadászat maradt, mint biztos fejlődés, PP-re nem lehet ezentúl alapozni...
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
531. hozzászólás - 2009.01.16. 11:39:32 (Válasz Ricardo #524 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.01.16. 10:43:24
Nem értem mit jelent az, hogy "csorog a vadászatpont". Hogyan tud egy karakter veszteséget szenvedni egy olyan dologtól, ami folyamatosan mindenkinek termelődik a végtelenségig? Azt kicsit azért túlzásnak érzem, hogy 20. szinten 100 sp-vel mászkálnának a karakterek, főleg azok, akik nem portyáztak össze 3-400k LE-ket.

Mindenkinek meg van adva a lehetőség, hogy most akkor portyáról áttérjen a vadászatra, szinte semmi veszteség nélkül.


Ez volt a PP taktika lényege....TP/LE arány nagyon magas, lassan fejlődsz, és sok LE-t kapsz, így a szinteden nagyon megerősödsz....mondok egy példát, vadásztam egyet 13-ason, óriási állatért kaptam 300 LE-t, és 12 Tp-t..ha j ól emlékszem, viszont amíg PP-ztem kaptam 1-2K-t 7-8-9 TP-ért...no, akkor mi éri meg...de ha közbe vadászok, hogy ne csorogjon túl, akkor megint kapom a sok TP-t kevés LE-t, és akkor nem leszek annyira erlős, és a felettem lévők szétvernek...ennyi a trükk, ezért hagyjuk hogy csorogjon kifelé....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
532. hozzászólás - 2009.01.16. 11:41:53 (Válasz Hanspeter #525 hozzászólására.)
Idézet: Hanspeter - 2009.01.16. 10:49:31
Ne haragudjatok, de nevetséges ez a siránkozás, amit itt megejtettetek, hogy most mekkora hátrányba kerül aki csak portyázik. Akinek a portyázás azt jelenti, hogy egész nap a toplista negatív LE diff élbolyát figyeli, hogy mikor tud ütni végre valakit, az szándékosan a farmkarikra utazik, egyetértek Mortimerrel, ez ugyanolyan csalás, mintha a saját farmkarijaidat ütögetnéd nyolc óránként. Mi a garancia rá, hogy azokat a karikat nem két-három haver irányítja, hogy ne legyen bizonyítható a rabszolgázás?

Nem vagyok egy elszállt portyakari, de én is portyázásból élek. Anélkül, hogy egyszer is LE diff. toplistából támadtam volna, a portyamenüből rendszeresen megvolt a napi 5-8k anélkül is, hogy listát vezettem volna azokról, akikhez érdemes visszajárni. Nyilván nem egy hatalmas összeg az élrablókhoz képest, bár 13. szintűként stabilan ott vagyok az LE diff. top 100 környékén. De nekem arra elég, hogy a szintemen az élmezőnybe tartozzak, és 30pp-s beállítással napi szinten ezt az összeget nálam magasabb szintűektől gyűjtsem be úgy, hogy őskövet egyetlen egyszer vettem az Enyészmesterre.

Kényelmesen meg lehet élni úgy is portyázásból, hogy nem arra vársz, mikor lehet ütni valamelyik nyilvánvalóan rabszolgát, hanem úgy, hogy a középmezőnybe tartozó gyenge játékosokat fejed.

Joxerr


Tehát akkor te is a gyngéket fejed, nem??

ÉN gyilkoltam a toplista negítívjait alapból, de háborúban meg 3 szinttel felettem lévőket alázom...úgyh ott megvan siker és dicsőség....nem igazán van ellenfelem, TÖ és szaki pontban is az első oldalom vagyok 13-asként és 18-20asok előznek meg....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.67
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
533. hozzászólás - 2009.01.16. 11:49:35 (Válasz Otoaak #526 hozzászólására.)
Idézet: Otoaak - 2009.01.16. 10:51:49
Simán el lehet használni a 30PP-t magasabb szonten nehezebb ugyan de meg lehet csinálni, ezzel a dologgal az egyetlen probléma, hogy 30PP mellett nem lehet háborúzni mert nem tudsz elég karaktert ütni.

Szerintem ezt kár ragozni Xena. Tény, hogy vannak rosszúl vagy kevésbé optimálisan játszó emberek de arányosan mennyi LE-jön az egy szándéosan visszatartott karakternek ilyen portyából ? Max. 5-10% az össz szerzett LE-nek?

Az egészet nem itézheted el azzal, hogy összehasonlítod a top karaktereket a visszamaradt karikkal és bármit mondasz az minden de nem normális, hogy 12-13-as szinten a rabolt LE-nek köszönhetően a karakter a 19-20-as szintűekkel van egyforma LE szinten. A játékban sokkal több lehetőség van mint szimplán portyára vagy vadászatra gyúrni, szerintem ez soha nem is volt cél, hogy külön elválasszák a dolgot, főleg mert akár, hogy is nézed nem kellene működjön egyik a másik nélkül, és nem is működik. A kényszerszinten tartott portyázós "taktikát" a rabszolgázás élteti és a rabszolgázás hívta/tette egyáltalán életképessé. Szinte zéró kockázatú karakterfejlesztést tesz lehetővé ez a módszer ami megint csak nem kívánatos/unfair azokkal szemben akik nem ezt teszik. Egy visszamaradt karakter portyakockázata nem éri el a 10%-ot egy szintjén rendesen fejlesztett karakter pedig még az alacsonyabb szintű karakterekkel szemben is jóval nagyobb eséllyel veszít.

Előbb utóbb minden portyázós karakter kinövi a rabszolgák szintjét ill. elfogynak a rabszolgák. Amivel számolnod kell/kellett ha nem volt erre alternatívád és csak ezzel a módszerrel tudsz hatékony lenni akkor nem igazán tudlak sajnálni azért mert elveszett számodra ez a lehetőség.

Ha a portyázás hatékonysága alacsony vagy a portyázással szerzett LE nem éri meg a kockázatot akkor a játékvezető felé kell lobbizni, minden olyan megoldás ami túl megy a játék keretein/szabályain csak kárára lehet mindenkinek aki játszik. Felborúlnak az egyensúlyok be nem tervezett alternatívák jönnek létre amik nemkívánatosak. Nyílván a végzetúr nem tökéletes játék és nem kínálhat minden ember kényére kedvéra kielégítő alternatívát a karakter fejlesztésre de ettől még a szabályok szabályok és aki a szabályokat megkerűlve próbál előre jutni annak igenis előbb vagy utóbb meg kell legyen az ellentételezése.


Csak egy hozzászólást.....

Tegyük fel te jó kari vagy...hogy emelkedtél ki a többi közül? Elmondjam? Ősköves cuccokat vettél mindjárt az elején, koponyazúzó, bíbor pajzs, kiégett rúnapáncél, kicsit vadásztál 1-es szinten, és amint 2-esre értél, elkezdél portyázni, ahol megszedted magad pár 1000-rel, és onnan nem votl már visszaút...tehát a kiemelkedés a portyával kezdődik, és biztos nem a sokkal erősebbet táamdtad az elején, hanem akinek sok vesztett LE-je volt....mert ha mindenki csak vadászna LE-n, akkor a szerencsét leszámítva mindenkinek ugyanannyi lenne a TÖje és szaki pontja, mivel ugyanannyi Le-t kap mindenki vadászatból..tehát a portya volt a vízválasztó az elején is, és méghozzá úgy, hogy a leggynegébbet támadtad az elején, és úgy tudtál megerősödni.....erről ennyit
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 3
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
534. hozzászólás - 2009.01.16. 11:53:16 (Válasz Crimson #527 hozzászólására.)
Idézet: Crimson - 2009.01.16. 11:11:20
Gondoltam, reagálok a bullshitgyűjtemény jelesebb darabjaira, de inkább kitöröltem a hozzászólást, és azt hiszem, ez mindenkinek így jó:)

Csak két apróság.
Eardog:
"„mennyit fizettek ezek a topókarik nektek, hogy egyből bevezessétek ezeketet a döntéseket?”
Sokat. El sem hinnéd. Éppen most utaltam át egy nagyobb összeget, amiben korábban megegyeztünk Miklóssal. Nekem ugyanis rengeteg pénzt megér, hogy engem szopassanak. De komolyan.
Ja, és menj ki sétálni a hegyekbe, jót fog tenni:)

Mortimer:
Érdemes lenne leszoknod arról, hogy a portyázókat automatikusan a csalókkal azonosítod. Elhiszem, hogy ez komoly nehézségekbe ütközik, de hidd el, attól még nem lesznek csalók, hogy te sokszor elmondod. Ha nagyon sokszor, akkor sem. Szomorú, de ez van:)

A szabályváltoztatásról:
Nem sírni köll, hanem alkalmazkodni, azzal együtt, hogy ami itt játékfejlesztés címén zajlik, az néha már-már a bohózat határát súrolja. Először kéne egy nagyjából kész, alaposan tesztelt játék, ugye.
Szerencsére én elsősorban portyalistából választom a célpontokat, ott meg igen ritkán jelennek meg a szétcsapott farmkarakterek. Le kell mondanom néhány páciensről, de majd jönnek újabbak, szebbek, jobbak:) Tegnap este volt néhány koppanásom, de átalakítottam a vendégkört, és a ma reggeli portyák ismét elég jól hoztak. Nem köll rögtön befosni.



Crimson...sztem egy cipőben járunk, és a fizetéses topkariknál nem rád gondoltam, hanem azon topkarik, akik vadászatból élnek csak, és a legmagasabb szintűek...amúgy eldurarnt az agyam, azért írtam, gondolhatod....

azt azért te se mond, hogy V1-en PP listából szereztél 1,2 M LE-t, mert akkor tökön szúrom magam Ha igen, akkor te vagy sztem a világ legmákosabb embere....erre ennyit tudok mondani....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
535. hozzászólás - 2009.01.16. 11:54:33
De szép hosszú monológokat írtál Eardog.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
536. hozzászólás - 2009.01.16. 12:07:17 (Válasz Eardog #534 hozzászólására.)
Eardog:
Csak hogy tisztázzuk, a következőt írtad:

"- utoljára...azok akik már most 2Millió LE pluszba vannak, soha a büdös életbe nem fogjuk tudni beérni őket, így ezek az emberkék továbbra is a toplista élén maradnak, és nem lehet őket soha a büdös életbe beérni....köszi beho, ezt jól kitaláltátok...mennyit fizettek ezek a topókarik nektek, hogy egyből bevezessétek ezeketet a döntéseket?"

Vagyis nem a vadászatból élőkre, hanem a top portyázókra céloztál, ha jól értettem. Vagy ha mégis az előbbiekre, akkor nem értem a panaszt, hiszen LE szerzéssel, eddig sem lehetett volna utolérni a vadászokat.

"azt azért te se mond, hogy V1-en PP listából szereztél 1,2 M LE-t, mert akkor tökön szúrom magam"

Volt egy kábé másfél-kéthetes hetes periódus, amikor a toplista végét böngésztem, de egyrészt azok a karakterek állandóan szét voltak csapva, másrészt ennyi időm nekem nincs a játékra. Persze időnként így is elém került néhány esélyes farmkarakter, akiket hosszú ideig fejtem, vagyis Mortimer kolléga értelmezése szerint sokszoros csaló vagyok.
Illetve azért használom a toplistát, csak egészen máshogy, nem a farmkarakterek keresgélésére:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 8.33
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
537. hozzászólás - 2009.01.16. 12:09:01
Üdv, szintvisszamaradottként én ezt a mostani kicsiny újítást nem érzem annyira tragikusnak. Igaz jó lenne tudni egy-két ügyfél esetében hogy ő most hirtelen megtanult-e játszani (azaz rájött hogy nem kéne szalonnázgatni a LÉ felett), avagy Miklós algoritmusa "extrémnek" minősítette-e, de erre a kérdésre elég hamar választ lehet kapni. Én is listát vezetek a fejőstehenekről, hát max kihúzok néhány nevet, oszt jónapot.

Csak hát persze nem ártana tudni mégis valami irányszámot, mert az "extrém negatív differencia" azért elég tág fogalom, Miklós példái viszont olyan hejj de sokat nem segítenek. A probléma pedig most is az (mint minden ilyen menet közbeni újításnál), hogy az eddig megszerzett előny bebetonozódik, akik durván elhúztak azokat már soha nem érhetjük utol.

Akinek meg az a problémája hogy soha éri be a vadászokat, mert pocsékba ment a CSP-je: mé', portyásként ti titkon ezt tervezgettétek idáig? Szerintem ez elég nonszensz...
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 5
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
538. hozzászólás - 2009.01.16. 12:21:43 (Válasz Byzon #535 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2009.01.16. 11:54:33
De szép hosszú monológokat írtál Eardog.


Bocsi ...abbahagyom már, esküszöm
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 7.50
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
539. hozzászólás - 2009.01.16. 12:25:02 (Válasz Crimson #536 hozzászólására.)
Idézet: Crimson - 2009.01.16. 12:07:17
Eardog:
Csak hogy tisztázzuk, a következőt írtad:

"- utoljára...azok akik már most 2Millió LE pluszba vannak, soha a büdös életbe nem fogjuk tudni beérni őket, így ezek az emberkék továbbra is a toplista élén maradnak, és nem lehet őket soha a büdös életbe beérni....köszi beho, ezt jól kitaláltátok...mennyit fizettek ezek a topókarik nektek, hogy egyből bevezessétek ezeketet a döntéseket?"

Vagyis nem a vadászatból élőkre, hanem a top portyázókra céloztál, ha jól értettem. Vagy ha mégis az előbbiekre, akkor nem értem a panaszt, hiszen LE szerzéssel, eddig sem lehetett volna utolérni a vadászokat.

"azt azért te se mond, hogy V1-en PP listából szereztél 1,2 M LE-t, mert akkor tökön szúrom magam"

Volt egy kábé másfél-kéthetes hetes periódus, amikor a toplista végét böngésztem, de egyrészt azok a karakterek állandóan szét voltak csapva, másrészt ennyi időm nekem nincs a játékra. Persze időnként így is elém került néhány esélyes farmkarakter, akiket hosszú ideig fejtem, vagyis Mortimer kolléga értelmezése szerint sokszoros csaló vagyok.
Illetve azért használom a toplistát, csak egészen máshogy, nem a farmkarakterek keresgélésére:)


Ja, lehet tényleg....mindegy, össze vissza írok, az a lényeg...de az tény hogy sameed-ot pl soha nem lehet beérni, ha PP-zés közben feltolta a spektrálist 100-ra..... Meg hát a vadszoknak is jól jön, mert azért mi utol tudjuk őket érni erőben, ahogy az előbb leírtam, hogy sok szerzett LE-ből feltolni a spketrálist meg az elementálist és a 400CSP-t ellőni egybe, amiből jön a dupla lé....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
540. hozzászólás - 2009.01.16. 13:13:22
Az egesznek csak egy baja van, mar a jatek elejen be kellett volna vezetni - mar akkor lathato volt hogy mi folyik. Igy, negy honap mulva mar van, aki elonyre tett szert miatta. Ettol fuggetlenul, a helyzet nem kilatastalan.

Akik vadasznak, gyorsan szintet lepnek, es igy tobb LE-t vadasznak. Tehat nem lehet osszehasonlitani az egy szinten valo portya LE / TP bevetelt. A korrektebb osszehasonlitas az ugyanakkor indultak LE / TP bevetele lenne, avagy, talan meg fontosabb a LE / nap bevetel.

Lathatoan magas szinten egesz kiegyenlitett a mezony. Sameed es TrueBlood magas portya LE-je ugyan kiemelkedonek tunik, de tulajdonsagban, szakertelemben *nem* emelkednek ki a top mezonybol.

Azoknak akiket pedig rosszkor kapott el a valtozas csak annyit tudok mondani, minden jel adott volt, hogy ennek a mezes cukorkanak vege lesz. Erre fel kellett volna keszulnetek. A jovoben ne csak remeny alapjan tervezzetek, hanem a varhato realitasok alapjan is. Tudom, ez most nem segit, de a jovoben segithet hasonlo problemak elkeruleseben.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 6.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!