Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Várható fejlesztések
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
61. hozzászólás - 2008.12.20. 20:46:02 (Válasz winnie #58 hozzászólására.)
- Lehet hust kapni?
- Lehet.
- Kerek 1 kilot.
- Nem tudok annyit adni.
- Mennyit tud adni?
- Mennyi penze van?
- 5000 Ft.
- Akkor 10 kilot tudok adni.
- De nekem csak 1 kilo kell.
- Koltse el a penzet krumplira ugy, hogy maradjon 500 Forintja, es jojjon vissza. Akkor adok 1 kilo hust.

Azt hiszem nem kell ecsetelni, hogy igen, megoldhato igy is... de Magum kerese (es masok is ezt mar hangoztattak) teljesen jogos. Vitat nem is erdemel, egyszeruen be kellene tenni.

Magum masik otletet mar kevesbe tudom kommentalni. Bocs.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 6.75
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
62. hozzászólás - 2008.12.20. 20:47:02 (Válasz Simon #57 hozzászólására.)
Igen, én is alapvetően nagy hibának tartom a sok korlátozást, mert a tapasztalatokból látható, hogy nem sokat érnek. Ehelyett inkább stratégiát kellene váltani, és _a játékegyensúly érdekében_ a gyengéket kellene erősíteni. Biztos vagyok benne, hogy ezt támogató módszerekkel senkinek nem lenne semmi baja.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.40
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
63. hozzászólás - 2008.12.20. 20:49:17 (Válasz Miklós #20 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.12.20. 15:58:25

- a portyázás ablakot ideje lenne rendbe rakni. Rendszeres az, hogy megjelenik a név, majd támadásra rákattintva kiírja, hogy nincs elég életpontja. Rendezni az ablakot nem lehet

A portyázás ablakot nem kell "rendberakni". Egyszerüen csak arról van szó, hogy van, amikor lekéred a portyázás ablakot, és mire kiválasztasz egy ellenfelet, más is megtámadta.


márpedig rendbe kell rakni, múltkor baraty írta is, hogy jogos, valamit próbál vele kezdeni. egyrészt oké, a támadhatóság előfordulhat, hogy akkor támadták meg.

viszont azt is írtuk, hogy nagyon gyakori, hogy nem írja ki az ablak azt, aki támadható lenne. amikor szövetségre szűr az ember, akkor ez tettenérhető, hiszen látok 2 nevet a listában, de érdekes módon ha karakterlapokat klikkelek végig, akkor még 3-4-et meg tudok támadni. szóval itt valami gubanc biztos lesz. (nem tudom, hogy van-e köze a háborúkhoz, lehet, hogy a portyaablak 8 órás limittel működik és nem nézi a háborús 1 órát, passz.)

az, hogy nem lehet rendezni megint egy fura dolog. oké, ne lehessen, de akkor miért van a funkció (persze a random x megjelenőre gondolok, nem a régi, "mindenkit sorbatesz" verzióra)

és, bár írta mortimer, hogy nagy ritkán előfordult magasabb szinten, hogy 80%-os karaktert is megjelenített a portyaablak, de ha csak random x darab karaktert dob ki a sorbarendezhetőség elkerülése érdekében, akkor a randomba olykor igazán belekerülhetne 20-40-60%-os is. (nem őket akarom támadni, mert minek, de fura, hogy én a változás óta csak 100%-osakat látok.)
A hozzászólást winnie módosította 2008.12.20. 20:49:53-kor
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
64. hozzászólás - 2008.12.20. 20:53:49 (Válasz Crimson #54 hozzászólására.)
16on már simán kicsi a karám (legalábbis mikor én jártam arra kicsi volt) szívesen kalimpáltam volna 12-eseket, de azokat ugyan minek Inkább élveztem a megérdemelt nyugdíjat
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
65. hozzászólás - 2008.12.20. 20:59:58 (Válasz CaveMaN #64 hozzászólására.)
Az 1940-es években, amikor maga ott járt, lehet hogy kicsi volt, tata, de jelenleg elég jó vadászterület :-P
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 6
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
66. hozzászólás - 2008.12.20. 21:00:08 (Válasz Simon #57 hozzászólására.)
Hát igen az itt a próbléma hogy a jó javaslatok ugyanúgy tünnek el a süllyesztőben mint a rosszak (nekem is már fárasztó a sok gyengét segítő újítás pedig aztán én is inkább oda tartozom de ez szerintem nem sokakakt érint)ezért szerintem elöszőr csak kisebb javaslatok is bőven elegek lennének(mondjuk új használahtó küldetések amiket egy erősebb könnyen megcsinál de a gyengének se kell vele éveket szórakoznia bár a küldetés topicban sok a javaslat de azt szerintem nem sűrűn nézegetik azok akiknek szól)szóval elöbb csak kisebb "újítások" amik nem zavarnak mindenkit aztán tényleg el lehetne gondolkodni olyan dolgokon hogy a portyázás is már eléggé a vége felé jár hisz lassan a vesztes nyer a csatán (bár ez engem nem zavarna hisz a vereségi ranglistán egy hete top 20-as voltam )de mondjuk azt nem értem hogy miért kell mindenért a fejlesztőket okolni szerintem így is amit lehet kihoznak a MUNKAIDEJÜKBŐL mert igen ez nekik munka és szerintem épp elég keményen dolgoznak azért hogy mindenki élvezze a játékot (én mondjuk ennyi cseszegetés után tutira felmondtam volna nekem arra nincs szükségem hogy alaptalanul felűlbirálják a munkám pláne ha rengeteg időt ölök a dologba)szóval nekik se lehet túl könnyű és ez a fórum nem utolsó sorban azért jött létre hogy őket segítsük a javaslatokkal és ez lenne a cél meg a nyugodt beszélgetés de ehelyett egyre több vitát(értelmetlen vitát)látok itt és ez lassan leamortizálja ezt a helyet. oedig az elején teljesen nyugodtan lehetett itt beszélgetni meg minden.
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 7
népszerűtlenMagumFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
67. hozzászólás - 2008.12.20. 21:04:00 (Válasz Simon #61 hozzászólására.)
Idézet: Simon - 2008.12.20. 20:46:02
- Lehet hust kapni?
- Lehet.
- Kerek 1 kilot.
- Nem tudok annyit adni.
- Mennyit tud adni?
- Mennyi penze van?
- 5000 Ft.
- Akkor 10 kilot tudok adni.
- De nekem csak 1 kilo kell.
- Koltse el a penzet krumplira ugy, hogy maradjon 500 Forintja, es jojjon vissza. Akkor adok 1 kilo hust.

Azt hiszem nem kell ecsetelni, hogy igen, megoldhato igy is... de Magum kerese (es masok is ezt mar hangoztattak) teljesen jogos. Vitat nem is erdemel, egyszeruen be kellene tenni.

Magum masik otletet mar kevesbe tudom kommentalni. Bocs.

köszi azért
Különleges állatomat mindig kiteszem a "kötetlen csevej" fórumra ha valami jót csinált PL: idehozta az ellenfél kezét xD
Pontszám: 5.33
népszerűMong0oseFérfi
Végzetúr tehetség
116 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
68. hozzászólás - 2008.12.20. 21:11:35
Az állatok morálját azért kell így emelni, hogy ne mindig 100%os állattal szaladgálj, mert akkor nincs értelme a morálnak.
VISZONT, ha az állat már nem hajlandó veled csatába menni, akkor már jó dolog lenne, ha lehetne kisebb adagokban is adni neki a morált. Mondjuk dupla áron (mégiscsak hagyta a gazdája, hogy elkedvtelenedjen).

A új horda is jó ötlet, de amilyet Magum írt az... azt inkább nem minősítem.
Femme Fatale - Sötét Ösvény (v1)
Dr. Horrible - Ködkapu Strázsái (v3)

Csak 10 féle ember van, aki érti a bináris számok logikáját és aki nem.
Pontszám: 4
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
69. hozzászólás - 2008.12.20. 21:23:01 (Válasz Crimson #46 hozzászólására.)
Idézet: Crimson - 2008.12.20. 19:33:43
Jerikó, csak saját példámból tudok kiindulni, de SOHA nem támadok magasabb szintű karaktert (kivéve egy esetet: ha többször is jól tejelt, és időközben szintet lépett, de ez elég ritka, és általában észre sem veszem), csak velem azonos szintűt, hogy minél kevesebb TP-t kapjak. Na jó, nagy néha háborúban is, de akkor ugye nem az LE szerzés vezérel...
Lehet, hogy a többi "szintvisszamaradt" karakter felfelé portyázik, de mint az én esetem is bizonyítja, ha nem ezt tennék, akkor is ugyanott tartanának ahol most. A szabályod körülbelül semmit nem oldana meg, hidd el.
igen, csak a szintvisszamaradással van egy kis baj. minél nagyobb a szint, annál nagyobb távolságra lehet ütni, és majd 4,5,6 szintról följebb fognak téged ütni. és legyőznek.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 2.67
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
70. hozzászólás - 2008.12.20. 21:28:45 (Válasz Mong0ose #53 hozzászólására.)
Idézet: Mong0ose - 2008.12.20. 20:09:11
Ne haragudj Darah, de nem értek veled egyet. A hordabónusz mindenkinek a portyákra vonatkozik. Ha nem portyázik nincs bónusz. Pont a gyémántnak és a smaragdnak van olyan bónusza, ami nemcsak a csatákban jön jól. Gyémántnak, hogy olcsóbban vásárolhat. Smaragdnak, hogy hamarabb kap meg egy varázslatot.


Nem baj, ha nem értünk egyet, de végre valaki normálisan reagál, köszönöm. Valóban, portyázásnál jó a gyémánt bónusza. Viszont a többeké a képességeik/szintjük fejlődésével arányosan fejlődik is, és az teljesen mindegy miből fejlesztetted, vadászatból-e, avagy portyából. Mi fejlődik a gyémántnak? Csak amit magunknak fejlesztünk, pluszok nélkül. Az egy, az nekünk mindig egy, és nem 1,05 vagy 1,2.A kereskedelem rettentő fontos dolog. Most csak példaképp megnéztem az áldott pikkelypajzs 9000 a másik három hordának, nekünk 8100. Ez 20-as szinten. 900 LE előny. És gondolom erre a szintre már bőven mindenki rájött, hogy ez nem divatbemutató, nem kell minden szinten átöltözni, mert adegy, irtó ráfizetéses, ad kettő az új messze nem éri meg az árát.
A hozzászólást Darah módosította 2008.12.20. 21:29:54-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.33
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
71. hozzászólás - 2008.12.20. 21:29:00 (Válasz Sir Ny #69 hozzászólására.)
Hát elég kevés 4-5 szinttel magasabbnak lennék a helyében TrueBlood, vagy Éjvirág megtámadásakor.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűtlenMagumFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
72. hozzászólás - 2008.12.20. 21:29:05 (Válasz Hauer92 #66 hozzászólására.)
Idézet: Hauer92 - 2008.12.20. 21:00:08
Hát igen az itt a próbléma hogy a jó javaslatok ugyanúgy tünnek el a süllyesztőben mint a rosszak (nekem is már fárasztó a sok gyengét segítő újítás pedig aztán én is inkább oda tartozom de ez szerintem nem sokakakt érint)ezért szerintem elöszőr csak kisebb javaslatok is bőven elegek lennének(mondjuk új használahtó küldetések amiket egy erősebb könnyen megcsinál de a gyengének se kell vele éveket szórakoznia bár a küldetés topicban sok a javaslat de azt szerintem nem sűrűn nézegetik azok akiknek szól)szóval elöbb csak kisebb "újítások" amik nem zavarnak mindenkit aztán tényleg el lehetne gondolkodni olyan dolgokon hogy a portyázás is már eléggé a vége felé jár hisz lassan a vesztes nyer a csatán (bár ez engem nem zavarna hisz a vereségi ranglistán egy hete top 20-as voltam )de mondjuk azt nem értem hogy miért kell mindenért a fejlesztőket okolni szerintem így is amit lehet kihoznak a MUNKAIDEJÜKBŐL mert igen ez nekik munka és szerintem épp elég keményen dolgoznak azért hogy mindenki élvezze a játékot (én mondjuk ennyi cseszegetés után tutira felmondtam volna nekem arra nincs szükségem hogy alaptalanul felűlbirálják a munkám pláne ha rengeteg időt ölök a dologba)szóval nekik se lehet túl könnyű és ez a fórum nem utolsó sorban azért jött létre hogy őket segítsük a javaslatokkal és ez lenne a cél meg a nyugodt beszélgetés de ehelyett egyre több vitát(értelmetlen vitát)látok itt és ez lassan leamortizálja ezt a helyet. oedig az elején teljesen nyugodtan lehetett itt beszélgetni meg minden.


Elnézést tudom hogy ez nem off topic de mit gondoltok mikők? szuperkocka androidok aKik napi 20órát ülnek gépelőtt nemesznek nemisznak stb. ők is emberek ővék a Beholder a végzetúron Kivül még van sok másdolguk is most komolyan azért gondoljatok már bele itt szidjátok őket miközben ha nem lenének nemis lenne játék? most komolyan... hát csak enyit akartam mondani remélem megértitek hello
Különleges állatomat mindig kiteszem a "kötetlen csevej" fórumra ha valami jót csinált PL: idehozta az ellenfél kezét xD
Pontszám: 7
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
73. hozzászólás - 2008.12.20. 21:34:32
Idézet: Simon - 2008.12.20. 16:17:43
Miklos - ezt nem ertem. Azt bunteted, aki jol jatszik.

Olvassátok el még egyszer, amit írtam. A rablott LE csak akkor csökken, ha olyat támadsz, akinek extrém rossz az aránya. Vagyis, az áldozat vagy extrém béna, és még nem jött rá, hogy a szerzett lélekenergiát esetleg el is lehet költeni tulajdonságokra meg ilyesmikre, vagy esetleg pont erre a célra növesztett karakter... Ez nem egy korlátozás, hacsak nem hívjuk korlátozásnak azt, amikor a visszaélési lehetőségek számát csökkentjük. Hacsak nem az a taktikát követed, hogy örökkön örökké ugyanazt a 20 embert támadod, akik mínusz 20-50k-s LE differenciával virgonckodnak, de érdekes módon mindig lehet tőlük 1000 LE-t rabolni, akkor ez a dolog semmilyen módon nem fog téged korlátozni vagy gyengíteni.

Idézet: Bolsevik - 2008.12.20. 19:12:09

Csak amióta én játszom (nem régen), ezek a portyagyilkos javaslatok merültek fel avagy helyezted őket üzembe:
- portyapontok - 5 vs. 15 perc - béke csarnoka - állatok kiherélése - védelem itala

Lássuk csak... 5 vs 15? Le lett szavazva. Védelem itala? Még nincs sehol. Állatok "kiherélése". Ki lettek herélve az állatok? Arra gondolsz, hogy az 50. szintű állat most már "csak" 40. szintű hatékonysággal működik, továbbra is szinte garantálva a győzelmet? Béke csarnokának MI KÖZE a portyázás gyengítéséhez? Egy kanyival nem csökkent a portyában a nyerési esélyed vagy a rablott lélekenergia ettől. Az egyetlen "nerf" ami a játék kezdete óta a portyázást érte, az a portyapontok bevezetése volt, ahol pont a hc játékosok kedvéért meghagytunk egy kiskaput, a 30 pp-t, amivel éltek is, tehát ebben az egyetlen "gyengítés" az volt, hogy már nincs értelme éjjel-nappal portyázó scriptet írni... Kínosan ügyelek rá, hogy semmiféle komoly korlátozás, negatív változás ne legyen a játékban, szóval nem érzem jogosnak ezt a panaszáradatot. Tényleg mindenki úgy gondolja, hogy képtelenség már portyázni a "sok korlátozás miatt", vagy jól látom, hogy ugyanaz a néhány ember siránkozik emiatt folyamatosan?

Idézet: BaalCain - 2008.12.20. 16:22:53
A béke csarnoka A PORTYÁZÁSTÓL is véd. olyan akivel múlt héten harcoltunk felhúzta az épület 2 szintjét és elérte h közel + egy hétig nem támadhatóak a játékosaik általunk.

Azért ezt gondold át. A háború alatt sokkal gyakrabban támadhattátok őket, mint egyébként, úgyhogy kaptak annyi támadást a háború néhány napja alatt tőletek, mint egyébként a 2 hét alatt kaptak volna. Ha pedig nem, akkor a béke csarnoka elérte célját, akinek ilyenje van, kevésbé lesz kívánatos célpont. Támadjatok esetleg egy erősebb szövetséget, akinek nem éri meg béke csarnokát építeni... A háború csarnokát csak azért nem csináltuk még meg, mert sok játékos kötözködött rajta, hogy az úgy nem lesz jó, és mivel nem volt a fogadtatása egyértelműen pozitív, léptünk tovább a következő fejlesztésre, és félretettük.
Itt jegyzem meg, Viktor, hogy a béke csarnokának csak 5 a maximális szintje, nem 10...

Idézet: AranyAlma - 2008.12.20. 16:48:32
Allatok moraljaval mi lesz??

Jó felvetés, ha tudjuk, megoldjuk, hogy az adott időszakban a morál ne csökkenjen.

Idézet: Darah - 2008.12.20. 18:47:17
Hogy folyamatosan a portyát nyirbáljátok, háborúban, békében, sima portyaként, karácsonyi ajinak, és ez mit jelent más hordáknak és mit a gyémántnak, mint gondos fejlesztő, gondolom pontosan felméred, akkor viszont nem értem a kérdésed.

Megszokott dolog, hogyha egy játékban különböző kasztokkal, fajokkal stb. lehet játszani, akkor bármilyen változás, fejlesztés esetén a játékosok sírnak, hogy az ő kasztjuk, fajuk stb. milyen hátrányokat szenved ettől. De valójában az a helyzet, hogyha rákattintasz a toplistára, és megnézed, hogyan állnak a gyémántosok, látni fogod, hogy semmi gond nincs a bónuszukkal, szépen és jól működik. Én is csinálok statisztikákat, összesen szerzett lélekenergia, karaktererősség stb., és én bizony azt látom, hogy tökéletesen ki vannak a hordák egyensúlyozva - a gyémánt is, semmivel sem gyengébb a többieknél. Egyébként is erőteljesen blődnek tartom, ha valaki azt írja, hogy a gyémánt a "portyázó horda". Bezzeg, a többi szövetségnek vadászatra meg szakértelmekre működik a hordabónusza

A "feledésbe merült ötletekről", Simon, meg az itt felvetett aranyhordáról és hasonlókról: már a bevezetőben leírtam, de akkor még egyszer: több ezer ember javaslatainak, ötleteinek nemhogy a megvalósítására nincs kapacitás, de még csak a megmagyarázására sem, hogy miért nem lehet megvalósítani, vagy miért rossz, amit írtál. Mindemellett, a játékot folyamatosan fejlesztjük, és ezek legtöbbje a ti javaslataitok alapján történik. Mielőtt érzelemből kritizál valaki, fussa végig a hírek topicot (és oda a kisebb dolgokat le sem írtuk)...

Idézet: winnie - 2008.12.20. 20:49:17

viszont azt is írtuk, hogy nagyon gyakori, hogy nem írja ki az ablak azt, aki támadható lenne. amikor szövetségre szűr az ember, akkor ez tettenérhető, hiszen látok 2 nevet a listában, de érdekes módon ha karakterlapokat klikkelek végig, akkor még 3-4-et meg tudok támadni. szóval itt valami gubanc biztos lesz.

Ezt elismerem, ez tényleg fennáll, erről írtam is már korábban. A portyázás kiválasztó algoritmus a sok feltétel, szűrő miatt hihetetlenül összetetté és komplikálttá vált. Ezt tökéletesen "rendberakni" nem egyszerű (bár folyamatosan próbáljuk). Más játékokban a támadás kb. abból áll, hogy rákattintasz 1 db ellenfélre, kiirja, hogy nem támadható. Rákattintasz egy másikra, az se. Ezt addig csinálod, amíg találsz valakit... A mi rendszerünk azért fejlettebb. Azért talán annyira nem tragikus, hogy néha csak a 2. vagy 3. kattintásra találsz ellenfelet...
A hozzászólást Miklós módosította 2008.12.20. 21:36:04-kor
Pontszám: 7.86
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
74. hozzászólás - 2008.12.20. 21:44:47 (Válasz Miklós #73 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.12.20. 21:34:32

Olvassátok el még egyszer, amit írtam. A rablott LE csak akkor csökken, ha olyat támadsz, akinek extrém rossz az aránya. Vagyis, az áldozat vagy extrém béna, és még nem jött rá, hogy a szerzett lélekenergiát esetleg el is lehet költeni tulajdonságokra meg ilyesmikre, vagy esetleg pont erre a célra növesztett karakter... Ez nem egy korlátozás, hacsak nem hívjuk korlátozásnak azt, amikor a visszaélési lehetőségek számát csökkentjük. Hacsak nem az a taktikát követed, hogy örökkön örökké ugyanazt a 20 embert támadod, akik mínusz 20-50k-s LE differenciával virgonckodnak, de érdekes módon mindig lehet tőlük 1000 LE-t rabolni, akkor ez a dolog semmilyen módon nem fog téged korlátozni vagy gyengíteni.


Elolvastam megegyszer. Nem latom, hogy miert egy jatekos hibaja, hogy a legjobban "tejelo" vegzeturhoz visszajar LE-ert. Ha a tejelo csalo, akkor legyen zarolva (Milanoi Makaroni? Most komolyan...). Ha nem csalo, hanem "bena", akkor pedig ne csak az erosek ne tudjanak tole sok LE-t vinni, hanem senki!

De ha az lesz belole, hogy a jol jatszok szinte mindenkitol kevesebbet visznek el (mert erosen ugy hangzik, amit leirsz), akkor viszont ismet felhaborodas lesz. Van.
A hozzászólást Simon módosította 2008.12.20. 21:53:14-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 6.33
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
75. hozzászólás - 2008.12.20. 21:55:24 (Válasz Miklós #73 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.12.20. 21:34:32

Idézet: winnie - 2008.12.20. 20:49:17

viszont azt is írtuk, hogy nagyon gyakori, hogy nem írja ki az ablak azt, aki támadható lenne. amikor szövetségre szűr az ember, akkor ez tettenérhető, hiszen látok 2 nevet a listában, de érdekes módon ha karakterlapokat klikkelek végig, akkor még 3-4-et meg tudok támadni. szóval itt valami gubanc biztos lesz.

Ezt elismerem, ez tényleg fennáll, erről írtam is már korábban. A portyázás kiválasztó algoritmus a sok feltétel, szűrő miatt hihetetlenül összetetté és komplikálttá vált. Ezt tökéletesen "rendberakni" nem egyszerű (bár folyamatosan próbáljuk). Más játékokban a támadás kb. abból áll, hogy rákattintasz 1 db ellenfélre, kiirja, hogy nem támadható. Rákattintasz egy másikra, az se. Ezt addig csinálod, amíg találsz valakit... A mi rendszerünk azért fejlettebb. Azért talán annyira nem tragikus, hogy néha csak a 2. vagy 3. kattintásra találsz ellenfelet...
Azért, ha már lúd, akkor legyen kövér.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 2.33
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
76. hozzászólás - 2008.12.20. 22:01:29 (Válasz Sir Ny #69 hozzászólására.)
Sir Ny:

"igen, csak a szintvisszamaradással van egy kis baj. minél nagyobb a szint, annál nagyobb távolságra lehet ütni, és majd 4,5,6 szintról följebb fognak téged ütni. és legyőznek."

Ne viccelj, ez a probléma pontosan a szintvisszamaradottaknál nem létezik.
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
77. hozzászólás - 2008.12.20. 22:10:47 (Válasz Simon #74 hozzászólására.)
Idézet: Simon - 2008.12.20. 21:44:47
Nem latom, hogy miert egy jatekos hibaja, hogy a legjobban "tejelo" vegzeturhoz visszajar LE-ert. Ha a tejelo csalo, akkor legyen zarolva (Milanoi Makaroni? Most komolyan...). Ha nem csalo, hanem "bena", akkor pedig ne csak az erosek ne tudjanak tole sok LE-t vinni, hanem senki!

De ha az lesz belole, hogy a jol jatszok szinte mindenkitol kevesebbet visznek el (mert erosen ugy hangzik, amit leirsz), akkor viszont ismet felhaborodas lesz. Van.


Én nem tudok mindig tévedhetetlenül különbséget tenni aközött, hogy valaki csak simán béna, vagy egy ügyesen álcázott multikarakter. Ha az előbbi, akkor sem árt egyébként, ha nem farmolják mindig totálisan nullára, hanem kap egy kis időt, hogy megtanuljon játszani.
A pontos képletet nem tudom leírni, de csakis a szélsőértékeket piszkálja, emiatt nem kell aggódnod. De esetleg berakhatjuk, hogy legyen valami visszajelzés, ha ez "bekattan", és így lehet tudni, hogy jó-e a képlet vagy sem.
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
78. hozzászólás - 2008.12.20. 22:10:57 (Válasz Crimson #76 hozzászólására.)
Idézet: Crimson - 2008.12.20. 22:01:29
Sir Ny:

"igen, csak a szintvisszamaradással van egy kis baj. minél nagyobb a szint, annál nagyobb távolságra lehet ütni, és majd 4,5,6 szintról följebb fognak téged ütni. és legyőznek."

Ne viccelj, ez a probléma pontosan a szintvisszamaradottaknál nem létezik.

ez pont a legfölső szinten nincs, a többin van.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
79. hozzászólás - 2008.12.20. 22:13:00 (Válasz Miklós #73 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.12.20. 21:34:32
Egyébként is erőteljesen blődnek tartom, ha valaki azt írja, hogy a gyémánt a "portyázó horda". Bezzeg, a többi szövetségnek vadászatra meg szakértelmekre működik a hordabónusza


Idézet: Darah - 2008.12.20. 21:28:45

Nem baj, ha nem értünk egyet, de végre valaki normálisan reagál, köszönöm. Valóban, portyázásnál jó a gyémánt bónusza. Viszont a többeké a képességeik/szintjük fejlődésével arányosan fejlődik is, és az teljesen mindegy miből fejlesztetted, vadászatból-e, avagy portyából. Mi fejlődik a gyémántnak? Csak amit magunknak fejlesztünk, pluszok nélkül. Az egy, az nekünk mindig egy, és nem 1,05 vagy 1,2.A kereskedelem rettentő fontos dolog. Most csak példaképp megnéztem az áldott pikkelypajzs 9000 a másik három hordának, nekünk 8100. Ez 20-as szinten. 900 LE előny. És gondolom erre a szintre már bőven mindenki rájött, hogy ez nem divatbemutató, nem kell minden szinten átöltözni, mert adegy, irtó ráfizetéses, ad kettő az új messze nem éri meg az árát.


Ez akkor biztosan nem így van.

Azért azt viccesnek találom, hogy az általad extrém bénáknak tituláltak, azok nem sírnak szerinted, hanem csak mi pár ember.
Köszönöm a válaszod.
A hozzászólást Darah módosította 2008.12.20. 22:13:42-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.50
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
80. hozzászólás - 2008.12.20. 22:15:49 (Válasz Miklós #77 hozzászólására.)
Miklos - csak, hogy egyertelmuen fogalmazzak. A gyengek erositeset/vedelemezeset maximalisan tamogatom. Szerintem ezzel nagyon sokan vannak igy a jatekban.

Amig ezt a fejlesztest ugy csinalod meg, hogy az mindenkit aki nem bena/csalo ugyanugy erint amikor egy ilyen bena/csalo jatekost tamad meg, szerintem semmi ellanallast nem fogsz talalni.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!