Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Várható fejlesztések
kedvelt tagSzuriloFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
1301. hozzászólás - 2009.06.16. 16:11:25
Szeretnék kérni egy sírvaröhögős, egy hajtépős és egy asztal alá mérgelődös RTFM smile-t hőn szeretett klántársaim hsz-einek kommentálásához. Amúgy ezt most komolyan szívesen látnám. Elég puritán a smile-k által kifejezhető érzésvilág.
Világ2: Szurilo

"May your blades never dull"

Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 7.50
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
1302. hozzászólás - 2009.06.16. 16:14:57 (Válasz Petur #1262 hozzászólására.)
Ismét megismétlődtek a két héttel ezelőtti kvízolimpia eseményei.

Az 50 helyes választ adók száma újfent meghaladta a 10-et.
Ha jól emlékszem a legelső kvízolimpián 48 helyes válasszal is lehetett medált szerezni. Ezután még négyszer előfordult, hogy 49 helyes válasszal be lehetett kerülni a legjobb háromba.
Januárban volt az első olyan eset, amikor 50 helyes válasszal lecsúszhatott valaki a dobogóról. (Erre pontosan emlékszem, én voltam az a balszerencsés)
Az utolsó pár alkalommal viszont már a főtábláról is le lehet csúszni 50 helyes válasszal.

Vajon mi lettünk ennyivel okosabbak? Esetleg ennyivel többen vagyunk V1-en? Vagy a technikánk vált ennyivel jobbá?

Azt gondolom, hogy a kvízolimpia rendszere megérett az újragondolásra.
Pontszám: 9.14
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
1303. hozzászólás - 2009.06.16. 16:19:48 (Válasz Petur #1302 hozzászólására.)
Egyetértek teljes mértékben.

Sajnálatos módon ezt már egy héttel ezelőtt is jeleztük, lehet, hogy egy privát üzenetben, vagy levélben kellene megkeresni a játékvezetést.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
1304. hozzászólás - 2009.06.16. 16:20:22 (Válasz Petur #1302 hozzászólására.)
Főleg, hogy igen komoly tápot ad a jutalom. 1% LE még csak elmenne, de hamarosan 10-12 medállal fognak szaladgálni. Csak az dönt, hogy ki az aki az éjszaka közepén elég friss ahhoz, hogy kimásoljon minden kérdést. (Én a múltkor megpróbáltam délután komolyan venni a versenyt, a folyamatos adatbázis hiba gyorsan elvette a kedvem.)

Lehet, hogy a 15 perc helyett csökkenti kellene az időt kérdésenként 10 másodpercre.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 8.75
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
1305. hozzászólás - 2009.06.16. 16:32:23 (Válasz Szurilo #1301 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Szabinho módosította 2009.06.16. 16:53:00-kor
Hiéna-ZP

Pontszám: 5
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
1306. hozzászólás - 2009.06.16. 17:22:40
Szerintem elég egyértelmű a dolog: a kvízolimpiára a kérdéseket a VU készítőinek kellene megírni és a Legendából lennének a kérdések.
Pontszám: 7.50
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
1307. hozzászólás - 2009.06.16. 18:42:05 (Válasz Petur #1302 hozzászólására.)
Petur:
10 pont.

Roppant aggályosnak tartom, hogy az előző kvízolimpia után nem történt felülvizsgálat, vagy újragondolás, holott a turpisság csak annak nem üt szemet, aki nem akar róla tudomást venni. Vagy legalább nevezzük át a kvízolimpiát trükk-olimpiára, és akkor egy szavam sincs...


Az esetlegesen fair körülmények között jó eredményt elérőktől itt kérek elnézést. Szomorú, hogy egyesek ...khm.. leleményessége... az ő eredményeikre is sötét árnyat vet

Én a kirívó eredményeket elérők helyében inkább feszenegenék azokkal a kvízmedálokkal a nyakamban, mintsem büszkén viselném...
A hozzászólást Aurri módosította 2009.06.16. 18:45:51-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 7.50
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
1308. hozzászólás - 2009.06.16. 19:03:16
Bármilyen elkeserítő ennek köze lehet a Jerikó féle keresőnek is.

UI: Távol álljon Tőlem, hogy most szidni akarlak, csak tényeket közöltem!
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
1309. hozzászólás - 2009.06.16. 20:20:43
nono... egy ember kitalált valamit, dolgozik érte hogy működjön, meg is osztotta másokkal az ötletét,

NEHOGY LEKORLÁTOZZÁTOK!
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 4.25
kedvelt tagArrakysFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
1310. hozzászólás - 2009.06.17. 00:17:10 (Válasz Freez #1259 hozzászólására.)
Üdv!

Ismerős probléma, én már túlléptem rajta.
A Tűzrókát (Firefox), ha még nem tetted volna, állítsd automatikus frissítésre, meg fogja találni a kellő kiegészítőket.
Ki vrill-kristályt majszol, bajba jut,
Szegény kölyök már fél tejut

Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
1311. hozzászólás - 2009.06.17. 00:58:53 (Válasz LanMaffia #1309 hozzászólására.)
Micsodát? Már ne is haragudj, de az nem kvízolimpia, hogy ki tudja gyorsabban copypastelni a kérdést a válaszadatbázisba, és kinek van akkora szerencséje, hogy csak olyan kérdéseket kapjon, amik szerepelnek abban az adatbázisban. Sanyi legutóbb kevesebb mint 500 sec alatt adott 50 helyes választ. Nyilván sokkal többet tudott magától is a többieknél, mert 200 másodpercet vert a következő helyezettre de ez a válaszadatbázis összességében nemes egyszerűséggel csalás az olimpián! Pont olyan, mintha matek érettségit függvénytábla helyett megoldókulccsal írhatná 3 gyerek a 20 fős osztályból!

És igenis legyen kezdve vele valami, mert ezzel jogosulatlan előnyhöz jutnak nagyon sok emberrel szemben, akik saját erőből jó eséllyel pályázhatnának. Nekem önerőből van 7 medálom 2 világon, és igenis felháborítónak tartom, hogy azért nem tudok újabb érmeket begyűjteni, mert egyesek kopipészt-olimpiát csináltak a kvízolimpiából!
(ja, és én is tudom hol az adatbázis, csak nekem nem bármi áron kell a medál!)
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 9.25
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
1312. hozzászólás - 2009.06.17. 01:05:15 (Válasz Lanmandragoran #1311 hozzászólására.)
Az a baj, hogy nem csak az az adatbázis van. Másról is tudok, aki egy hatalmas szövegfájlt gyárt, és egy egyszerű ctrl+f paranccsal 1 sec alatt rákeres bármire. Tehát azzal, hogy a válaszadatbázist letiltanád pont, hogy az esélyegyenlőséget szüntetnéd meg.

Másrészt véleményem szerint eleve hibás egy olyan kvíz, ahol ha 50-ből egyszer szerencsétlen vagy, és bekapsz egy logikai/számolós feladatot, akkor már eleve elúszott az egész.

Mindezekből kiindulva a reformnak nem annak kell lennie, hogy 10 másodpercre csökkentjük a válaszadási időt, hanem a mostani maximumnál, 10 kvízmedálnál húzzuk meg a határt. De már ezt is borzasztó nagy előnynek tartom.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
kedvelt tagSzuriloFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
1313. hozzászólás - 2009.06.17. 02:10:24
Szerintem meg ne legyen kvízolimpia, ha az emberek nagy része felháborodik rajta. Csináljatok egy szavazást és lássuk ki támogatja az ötletet.
Világ2: Szurilo

"May your blades never dull"

Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 7.50
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
1314. hozzászólás - 2009.06.17. 04:08:41
SZtem meg tökmindegy...

Eddig sem használtam semmit, és ezután sem fogok. Még, hogy 10 percig másolgassak, meg keressel rá dolgokra, jajj haggyuk már, már nincs kedvem kockulni.

Inkább csináljunk egy olyat, hogy aki nem indul a kvízolimpián az is kapjon medált, vagy annak is járhatna jutalom, aki a leggyorsabban kitölti...múltkor összehoztam egy 168 sec-eset és még 22 jó is lett.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5
kedvelt tagViharsarokFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
1315. hozzászólás - 2009.06.17. 09:12:32
Javaslat épületre: Elfelejtett Epikusok Csarnoka.Újra megküzdhetsz a már legyőzött epikus szörnyekkel,kiket egy gonosz varázsló feltámasztott.Sajnos minden küzdelem olyan mintha portyázni mennél,viszont a jutalom is jobb,mint az előzőeknél.(Epikus tárgy kicsit megturbózva,+2 valamire)
Ez az épület szerintem fölöslegessé tenné a ki-be ugrálást a szövetségekből.
Mit szóltok hozzá?
Viharsarok (ex-Avatar)
TGY
3. világ Aromolika
Pontszám: 3.67
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
1316. hozzászólás - 2009.06.17. 09:50:35 (Válasz Mortimer #1312 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.06.17. 01:05:15
Mindezekből kiindulva a reformnak nem annak kell lennie, hogy 10 másodpercre csökkentjük a válaszadási időt, hanem a mostani maximumnál, 10 kvízmedálnál húzzuk meg a határt. De már ezt is borzasztó nagy előnynek tartom.


Nem teljesen értelek, a 10 (gyakorlati maximum) vagy 12 (elméleti maximum) között gyakorlatilag minimális a különbség, ezzel nagyot nem lendítenénk a dolgon. Legutóbbi olimpiánál már előkerült ez a reform téma, már akkor is mondtam, hogy fogalmam sincs, hogyan lehetne megreformálni. Legfőképp azért nem, mert bármilyen új kérdéssor előbb-utóbb feltölt egy újabb szövegfájlt, adatbázist. Amíg valami tápot ad és lehet hozzá segítséget használni, a játékosok egy (jó) része használni is fogja azt a segítséget.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
1317. hozzászólás - 2009.06.17. 09:55:32 (Válasz CaveMaN #1316 hozzászólására.)
Igazad van.

A mondatot amikor begépeltem, a gyakorlati része 7-nek hangzott volna, de aztán láttam Riusnál a 10-et, ezért azt írtam be. Így már valóban nem jelentős, de ettől függetlenül borzasztó soknak tartom.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagViharsarokFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
1318. hozzászólás - 2009.06.17. 10:24:12
Nem zavar ha lepontoznak(1315),de indoklással ha kérhetem
Viharsarok (ex-Avatar)
TGY
3. világ Aromolika
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
1319. hozzászólás - 2009.06.17. 10:28:24 (Válasz Viharsarok #1318 hozzászólására.)
Nem én pontoztalak le, de szerintem is hülyeség.

1. Az epikus újra legyőzése alapból táp, nem kell erősíteni az adott tárgyat. Gyakorlatilag mindenkinek lenne akkor 50. szint felett Bufa gyűrűje.

2. Nem ezért ugrálnak az emberek ki be a szövetségekből, hanem háború miatt.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 3
népszerűMong0oseFérfi
Végzetúr tehetség
116 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések
1320. hozzászólás - 2009.06.17. 10:32:24
A megoldást úgy képzelem el, hogy külön adatbázisból kapjuk a kérdéseket kvízolimpián és külön adatbázisból vadászatkor. A kvízolimpia adatbázisában mindig az előző olimpia óta beküldött kérdések szerepeljenek, amik az olimpia után kerüljenek át a vadászat adatbázisába és kezdődjön előlről az olimpiai adatbázis feltöltése. Így garanatáltan mindig új és jó kérdések lesznek az olimpián, amik még egészen biztosan nem szerepelnek egyetlenegy játékos kérdésgyüjteményében sem.
Femme Fatale - Sötét Ösvény (v1)
Dr. Horrible - Ködkapu Strázsái (v3)

Csak 10 féle ember van, aki érti a bináris számok logikáját és aki nem.
Pontszám: 8.75
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője