Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 3.
népszerűJucusNő
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
7041. hozzászólás - 2009.05.21. 12:27:08
Miket láthatunk egy skanzenben?

falusi epületeket
operaelőadásokat
tömegközlekedési eszközöket
éremgyűjteményeket


épületeket

Ki az a személy akit úgy ismersünk, hogy Zeusz ?

műsorvezető a viván
ENSZ nagykövet
egy férfi aki 2009 elején leugrott a lánchídról
görög isten


Felesleges kérdőjel, Lánchídról, idétlen az első és a negyedik válaszlehetőség. Törlés!
Ja! Zeusz főisten volt.

Honnan származik a kung-fu?

Kína
Japán
Thaiföld
Kórea


Akármennyire is hosszan ejtjük az ó betűt, Korea a helyes.

Hogy nevezzük azt a jelenséget, hogy ab szakaszt úgy osztunk c ponttal két szakaszra, hogy ab:ac=ac:cb?

Aranymetszés
Markovnyikov-szabály
Kepler 2. törvénye
Cauchy-féle konvergenciakritérium


Lehet én nem vagyok jól informált de, az aranymetszés, az (a+b)/a=a/b. Meg amúgy is speciális. Törlés!
Nem a tanulás szégyen, hanem a tudatlanság.
***
Hasznos tudnivalók kvíz íráshoz
Pontszám: 5
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
7042. hozzászólás - 2009.05.21. 12:50:08
A routert melyik parancsal nem lehet konfigurállni ?
msconfig
erase
reset
copy running-config startup-config

Oké, hogy mindenki használ netet, de nem mindenki van tisztába azzal, hogy hogyan is kell beállítani egy routert... Szerintem ez spec.


Mi a sósav vegyjele?
HNO3
H2O
H5N1
HCL*

Hát a sósav képlete nem az, hanem: HCl (Hidrohén-Klorid) L betűvel kezdődő atom nem is tudom, hogy van e...
A fent vázolt esetben a kérdező szerinti helyes válaszban a sósav egy Hidrogén egy Szén és még egy L betűs atom által alkotott molekula.
Lehet, hogy ez szőrszálhasogatás, de nekem akkor is szúrja a szemem.
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 5
irritálóTrimble2Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
7043. hozzászólás - 2009.05.21. 13:02:26 (Válasz Magusocska #6957 hozzászólására.)
Idézet: Magusocska - 2009.05.19. 19:28:42
Milyen állat a dunavirág?

-a tiszavirághoz hasonlóan ez is egy ízeltlábú
-nincs ilyen állat
-a dunavirág egy növény
-hal

"A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak."

A problémát a "nincs ilyen állat" válasz okozza. Ugyanis ha nincs ilyen állat, akkor ne tegyél fel ilyen kérdést.
Ha a kérdés szövege az, hogy "Milyen élőlény", akkor arra korrekt válasz a "nincs ilyen állat" .
Nálad a "Milyen állat" kérdés akadt össze a "nincs ilyen állat" válaszlehetőséggel.
A kérdést a válaszokkal együtt komplexen kell nézni.
(Esetleg gyök mínusz 1 )



Ezt az érvelést ugye nem gondolod komolyan...

A te logikád szerint az is egy "helyes" lehetséges válasz lenne, hogy 'nincs ilyen gomba'? Komolyan mondom hihetetlen. Ugye te nem algoritmusok alapján működsz mivel ember vagy nem? Ha pedig a kvízkérdésemet a progi szűrte ki mint rossz kérdést, akkor csak gratulálni tudok a programozónak.

Nem akarok vitatkozni, a stílusomért pedig elnézést.
Fejleszd az oszlopod mozgalom egészséges tagja.
Pontszám: 5
kedvelt tagwackerFérfi
Végzetúr mester
383 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
7044. hozzászólás - 2009.05.21. 13:18:20
Melyik műsor nem ment a TV2-n?
Vacsora Csata
Bostoni Halottkémek
Cápák
Dr. House


NC
Pontszám: 5
népszerűdorongFérfi
Végzetúr mester
272 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
7045. hozzászólás - 2009.05.21. 13:19:50
Melyik alakzat köthető Rubik Ernőhöz?

Gömb
Kúp
Kocka*
Henger

ja, meg a henger
http://www.mszh.hu/feltalalok/rubik.html

no meg a gömb
írd be a google-ba és ad 3 oldalnyi találatot - ez most a legújabb cucca

Úgyhogy egy viszonylag egyszerű javítás a törlés helyett:

Melyik alakzat NEM köthető Rubik Ernőhöz?

Gömb
Kúp*
Kocka
Henger
--------------------------------------------------------------
Mit kapsz a kvíz olimpián?

100 kérdést
őskövet
50 kérdést 15 perc alatt*
lélekenergiát

aha, meg lélekenergiát is - ha te nem, akkor fordulj Miklósékhoz, hogy bugos vagy
A hozzászólást dorong módosította 2009.05.21. 13:21:48-kor
Pontszám: 5
fórumozóFeliciaNő
Végzetúr tanonc
44 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
7046. hozzászólás - 2009.05.21. 14:09:43
Ma ezt a kérdést kaptam.
Mi Svájc államformálya?
Nem a válasszal volt a baj hanem a kérdéssel. Gondolom nem kell hozzá magyarázat.
A hozzászólást Felicia módosította 2009.05.21. 14:10:53-kor
Pontszám: 7.50
fórumozóCosmoFérfi
Végzetúr tehetség
183 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
7047. hozzászólás - 2009.05.21. 14:18:39
Alfred Hitchcock mettől meddig élt?
1901-1975
1911-1999
1899-1980
1987-1961

Az utolsó évszám nem reális.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagSzcsikeNő
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
7048. hozzászólás - 2009.05.21. 14:35:06
HATALMAS GONDOM VAN A KVÍZZEL KAPCSOLATBAN!!!!!! LEGFŐKÉPPEN AZ, HOGY NE A JÁTÉKOSOK DÖNTSÉK EL MELYIK KÉRDÉS JÓ VAGY NEM!!!!! 3 KARAKTERREL JÁTSZOM 3 VILÁGBAN NAGYON TETSZIK A JÁTÉK DE KEZD TELE LENNI A PIROS PÖTTYÖS NAPOZÓM AZZAL, HOGY NÉHÁNY, MAGÁT NAGYON OKOSNAK GONDOLÓ EMEBER KISZÓR TELJESEN ÉRTELMES ÉS JÓ KÉRDÉSEKET!!!!! TELE VAN AZ KVÍZ FILMEKRE UTALÓ KÉRDÉSEKKEL FELTETTEM EGYET ÉS A VÁLSZ AZ VOLT, HOGY JELENTÉKTELEN LEXIKÁLIS TUDÁSRA UTAL!!! SZERINTEM A VÍZCSAPBÓL IS A HELYSZÍNELŐK SOROZATOK FOLYNAK ÉS NEM LEXIKÁLIS TUDÁSRA UTAL!!!! ARRÓL NEM IS BESZÉLVE HOGY, NÉHÁNY BAZI OKOS EGYÉN NEM ISMERI A BMW NEVEZETŰ IGENCSAK KÖZKEDVELT AUTÓMÁRKÁT ÉS ANNAK TÍPUSAIT, ARRÓL NEM IS BESZÉLVE HOGY PÁR NAPJA KAPTAM A NÉVNAPOMRA TEKNŐSÖKET MINDENT ELOLVASTAM RÓLUK A NETEN ÉS VELÜK KAPCSOLATBAN FELTETT KÉRDÉSEM SZINTÉN A HIBÁS ÉRTÉKELÉST KAPTA NEM EGYÉRTELMŰSÉGRE UTALVA!!!! MINDEZZEL AZT AKAROM MONDANI, HOGY ALKALMAZZATOK VALAKIT AKINEK CSAK AZ A DOLGA,HOGY A KÉRDÉSEKET MODERÁLJA, UTÁNANÉZZEN, HOGY VALÓBAN HELYESEK-E!!!! MERT EZ ÍGY NEM SOKAT ÉR!!!! ÍRHASSANAK TOBÁBBRA IS KÉRDÉSEKET A JÁTÉKOSOK DE NE ŐK DÖNTSÉK EL MELYIK KÉRDÉS HELYES ÉS MELYIK NEM, HANEM HOZZÁÉRTŐ SZEMÉLY, MIVEL AHOGY ÍGY ELNÉZEM ELÉGY SZÉLES KERETEK KÖZÖTT MOZOG A KORHATÁR ÉS NÉHA EGY 25 ÉVES KÉRDÉSÉT ÉS 10 ÉVES MONDA KI HIBÁSNAK, MERT NEM TUD RÁ VÁLASZOLNI! SZERINTETEK JÓ EZ ÍGY? SZERINTEM NEM!!!!
Szcsike
Pontszám: 2.17
népszerűKathleenNő
Végzetúr tanonc
41 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
7049. hozzászólás - 2009.05.21. 15:02:55 (Válasz Szcsike #7048 hozzászólására.)
Idézet: Szcsike - 2009.05.21. 14:35:06
HATALMAS GONDOM VAN A KVÍZZEL KAPCSOLATBAN!!!!!! LEGFŐKÉPPEN AZ, HOGY NE A JÁTÉKOSOK DÖNTSÉK EL MELYIK KÉRDÉS JÓ VAGY NEM!!!!! 3 KARAKTERREL JÁTSZOM 3 VILÁGBAN NAGYON TETSZIK A JÁTÉK DE KEZD TELE LENNI A PIROS PÖTTYÖS NAPOZÓM AZZAL, HOGY NÉHÁNY, MAGÁT NAGYON OKOSNAK GONDOLÓ EMEBER KISZÓR TELJESEN ÉRTELMES ÉS JÓ KÉRDÉSEKET!!!!! TELE VAN AZ KVÍZ FILMEKRE UTALÓ KÉRDÉSEKKEL FELTETTEM EGYET ÉS A VÁLSZ AZ VOLT, HOGY JELENTÉKTELEN LEXIKÁLIS TUDÁSRA UTAL!!! SZERINTEM A VÍZCSAPBÓL IS A HELYSZÍNELŐK SOROZATOK FOLYNAK ÉS NEM LEXIKÁLIS TUDÁSRA UTAL!!!! ARRÓL NEM IS BESZÉLVE HOGY, NÉHÁNY BAZI OKOS EGYÉN NEM ISMERI A BMW NEVEZETŰ IGENCSAK KÖZKEDVELT AUTÓMÁRKÁT ÉS ANNAK TÍPUSAIT, ARRÓL NEM IS BESZÉLVE HOGY PÁR NAPJA KAPTAM A NÉVNAPOMRA TEKNŐSÖKET MINDENT ELOLVASTAM RÓLUK A NETEN ÉS VELÜK KAPCSOLATBAN FELTETT KÉRDÉSEM SZINTÉN A HIBÁS ÉRTÉKELÉST KAPTA NEM EGYÉRTELMŰSÉGRE UTALVA!!!! MINDEZZEL AZT AKAROM MONDANI, HOGY ALKALMAZZATOK VALAKIT AKINEK CSAK AZ A DOLGA,HOGY A KÉRDÉSEKET MODERÁLJA, UTÁNANÉZZEN, HOGY VALÓBAN HELYESEK-E!!!! MERT EZ ÍGY NEM SOKAT ÉR!!!! ÍRHASSANAK TOBÁBBRA IS KÉRDÉSEKET A JÁTÉKOSOK DE NE ŐK DÖNTSÉK EL MELYIK KÉRDÉS HELYES ÉS MELYIK NEM, HANEM HOZZÁÉRTŐ SZEMÉLY, MIVEL AHOGY ÍGY ELNÉZEM ELÉGY SZÉLES KERETEK KÖZÖTT MOZOG A KORHATÁR ÉS NÉHA EGY 25 ÉVES KÉRDÉSÉT ÉS 10 ÉVES MONDA KI HIBÁSNAK, MERT NEM TUD RÁ VÁLASZOLNI! SZERINTETEK JÓ EZ ÍGY? SZERINTEM NEM!!!!



Először is nem kell kiabálni, értjük anélkül is. Másodszor nem kell az a sok felkiáltójel.
Valóban kellene valamit kezdeni a kvízzel, de én azt kicsit erősnek tartom, hogy egy ember foglalkozzon velük, mert annak az embernek is kell adni fizetést.
Szerintem azokat a kérdésfeltevőket kellene tiltani akik idióta kérdéseket írnak, és nekik nem lehetne szabad kérdést értékelni sem...na de ez szerintem a javaslatok topicba tartozik
Pontszám: 5
fórumozóTalantarFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
7050. hozzászólás - 2009.05.21. 15:46:41
Melyik a kakukk tolyás?
pálinka
bor
sör
tej

Nem tudom ki ellenőrizte helyesírás ügyileg (bocs hejjess-írás) de gratulálok neki.
Pontszám: 5
népszerűdorongFérfi
Végzetúr mester
272 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
7051. hozzászólás - 2009.05.21. 16:13:45
Ha a vége előtt megszakítod a kvízolimpián a kvíz kitöltését legközelebb mikor próbálkozhatsz?

24 óra múlva
48 óra múlva
egy hét múlva
két hét múlva*

Aki ez alapján szeretne tájékozódni, annak szólok, hogy nem 2 hét múlva, hanem AZONNAL.
Jön egy áramszünet-flash, gyerek megnyomja a power gombot, nagyi kirúgja a konnektort, asszony meglöki a kezed és a Kilépés gombon landol a klikkelésed -> nem kell pánikolni, szépen visszalépsz és már nyomhatod is tovább a kvízolimpiát. Csak ne sokat szöszölj, mert amíg ki vagy lépve, addig is megy a 15 perced.
Pontszám: 5
irritálóDeluksZFérfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
7052. hozzászólás - 2009.05.21. 16:46:46
Hány pontal lett konstruktőri világbajnok a Ferrari 2008-ban?

172
211
151
190

Az ilyeneket már kiguglizni sincs kedvem. Ki a f*** érdekel, hogy egyáltalán konstruktőri világbajnok lett a ferrari (de azt a kérdést még símán elfogadnám, attól függetlenül, hogy érdektelennek tartom)? De hogy hány ponttal? Viszont ha valaki még ezt is elfogadná... a "ponttal" 2 "t".
Végzetú Wikidot - Használjátok, egészséges. Tényleg.
Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
7053. hozzászólás - 2009.05.21. 16:53:06
Mekkora Volt a hazánkban fogott, hitelesen lejegyzett, eddigi legnagyobb leső harcsa?
320 kg, 301 cm
112 kg, 227 cm*
67 kg, 150 cm
240 kg, 299cm

Ez aztán az általános műveltségbe vágó kérdés! Törölni, de azonnal!
A Volt kis betű, a lesőharcsa egybe írandó.
Pontszám: 5
irritálóDeluksZFérfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
7054. hozzászólás - 2009.05.21. 16:54:00 (Válasz Trimble2 #7043 hozzászólására.)
Idézet: Trimble2 - 2009.05.21. 13:02:26
Ezt az érvelést ugye nem gondolod komolyan...

Nem kell, hogy komolyan gondolja. Egy idő után mindenki megszokja, hogy a tagadós kvízeket nem fogadják el. Ha a válaszlehetőségek között a kérdés tagadása is szerepel, akkor az rossz. Pont.
Végzetú Wikidot - Használjátok, egészséges. Tényleg.
Pontszám: 5
kedvencMary LouNő
Végzetúr tanonc
24 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
7055. hozzászólás - 2009.05.21. 17:26:37 (Válasz Kathleen #7049 hozzászólására.)
nem fer a dolog mert mint írtam egy idősebb kérdését értékeli egy olyan fiatalabb aki nem tudja a helyes választ és ezért rossznak titulálja a kérdést! lassan már kérdést sem merek feltenni, mert valami agyament tutira lehúzza! szerintem vannak az oldalnak karbantartói akik gondolhatnának ilyesmire. nem ez az első közösség aminek tagja lettem, tisztában vagyok a dolgokkal! baromira idegesítő mikor felteszem a kérdést még utána is nézek a neten több helyen is hogy tutira helyes legyen és mégis lehúz valaki mert neki egyszerűbb a rossz kérdés gombra kattintani mint egy kicsit művelődni vagy körülnézni a világban.
Pontszám: 5
kedvelt tagApollonoidFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
7056. hozzászólás - 2009.05.21. 17:57:37
Egy szabályos háromszög szögei mekkorák?
mind 90 fok
nem létezik szabályos háromszög
egy 90 fok, a másik kettő mindegy
mind 60 fok

Ha nem létezik, miért kérdezed?
Pontszám: 5
népszerűdorongFérfi
Végzetúr mester
272 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
7057. hozzászólás - 2009.05.21. 18:02:39
A civcity rome-ban mit kell csinálni?

semmit
lövöldözni
Mi bajod van?
várost építeni*


kedves Anyuka!
kérem, a továbbiakban ne engedje kisgyermekét a számítógép közelébe, vagy ha teszi, húzza ki a netkábelt/routert/sticket, mert az internet használatával nemcsak kisgyermeke szenved súlyos mentális károkat, de a közösség más tagjain is mély sebeket ejt
köszönöm

kedves Admin!
kérem törölje a fenti kvíz kérdést
köszönöm
Pontszám: 5
népszerűdorongFérfi
Végzetúr mester
272 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
7058. hozzászólás - 2009.05.21. 18:09:21 (Válasz Apollonoid #7056 hozzászólására.)
Idézet: Apollonoid - 2009.05.21. 17:57:37
Egy szabályos háromszög szögei mekkorák?
mind 90 fok
nem létezik szabályos háromszög
egy 90 fok, a másik kettő mindegy
mind 60 fok

Ha nem létezik, miért kérdezed?


ááááá, nem létezik, NEM LÉTEZIK!!!
komolyan mondom, csak úgy példamutatásul a nincs ilyen/nem létezik válaszlehetőséget adó tagokat D20 napra el kéne tiltani a játéktól és az aktuálisan eltiltott játékosok listáját (az eltiltás okának megjelölésével) a többi játékos belépéskor fekete alapon piros betűkkel találja a képernyőjét teljes mértékben kitöltő szövegdobozban csak úgy figyelmeztetésképpen
na jó, mondjuk előszörre csak kapjon figyelmeztetést, hogy ez fog történni vele, ha még egy ilyet elereszt
Pontszám: 5
kedvencGloriaNő
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
7059. hozzászólás - 2009.05.21. 18:16:23
Melyik nem illik ide?
száz
10
100
1

Te nem illesz ide, barátom. Különben meg... milyen szempont szerint kell választanom? A 10, a 100 és a száz például oszthatóak 10-zel (vagy tízzel).
Pontszám: 5
népszerűGillbatesFérfi
Végzetúr
75 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
7060. hozzászólás - 2009.05.21. 18:34:51
Mekkora sebességgel kell haladni autópályán?
100Km/h
110Km/h
130Km/h
90Km/h


Nincs itt a helyes válasz! Ugyanis 70 km/h-val kell minimum haladni.

Töröljétek.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője