Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 3.
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
261. hozzászólás - 2009.02.23. 16:05:32 (Válasz Snitt #254 hozzászólására.)
Eltévesztetted az oldalt. Ez nem Dévényi Tibi bácsi online kívánságműsora. Amire a játékosok átlag 2/3-a tudja a választ, az nem spec. Az meg, hogy Hófehérkével kapcsolatban sem emlékszel ilyen alap dolgokra, nem feltétlenül a mesét minősíti, max a memóriád. Egyébként tényleg nem sokkal újabb mint a HP, végső soron csak egy közel 200 éve papírra vetett európai népmeséről van szó.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűJucusNő
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
262. hozzászólás - 2009.02.23. 16:06:40
Helyik gerle nem létezik?
kacagó
balkáni
zavaros
takros

Melyik, takaros.

Mikor volt a bretton woods-i egyezmény?
Kr. e. 234.
1944. !!!
nem volt ilyen
2028.

pff...ezek a válaszok.
Nem a tanulás szégyen, hanem a tudatlanság.
***
Hasznos tudnivalók kvíz íráshoz
Pontszám: 5
irritálóSnittFérfi
Végzetúr
52 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
263. hozzászólás - 2009.02.23. 16:13:44 (Válasz Lanmandragoran #261 hozzászólására.)
1. Irónia felfedezésének képessége: 0
2. NEM derül ki,hogy milyen méreg.
3. Mintha arról lett volna szó,hogy alapműveltség,nem 2/3os többség.
4. Te minősítetted magadat mind a stílussal,mind azzal,hogy fel sem fogtad,amit írtam.
A hozzászólást Snitt módosította 2009.02.23. 16:14:22-kor
Szeretném megkérni az összes idióta barátomat, hogy pontozzon le, ezáltal elérhetek végre valami negatív rekordot is
Pontszám: 3
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
264. hozzászólás - 2009.02.23. 16:17:35 (Válasz Snitt #254 hozzászólására.)
Idézet: Snitt - 2009.02.23. 15:31:41
A Hófehérke nem sokkal újabb,mégsem tudnám megmondani,hogy mivel mérgezték meg szegényt...
Segítek: mérgezett almával.
Nem a méreg pontos típusa a kérdés
Pontszám: 5
irritálóSnittFérfi
Végzetúr
52 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
265. hozzászólás - 2009.02.23. 16:19:26 (Válasz cirip #264 hozzászólására.)
Idézet: cirip - 2009.02.23. 16:17:35
Idézet: Snitt - 2009.02.23. 15:31:41
A Hófehérke nem sokkal újabb,mégsem tudnám megmondani,hogy mivel mérgezték meg szegényt...
Segítek: mérgezett almával.
Nem a méreg pontos típusa a kérdés


Én kérdeztem:DDDD Meg ne magyarázd,hogy mire gondoltam:D

Van az a szint,ahova már nem,köszi szépen...Szép napot:)
Szeretném megkérni az összes idióta barátomat, hogy pontozzon le, ezáltal elérhetek végre valami negatív rekordot is
Pontszám: 3
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
266. hozzászólás - 2009.02.23. 16:21:13
Mi a neve Mari néni szomszédjának?
Törölni
Béla
Jenő
Pista

??? egyébként a törölni volt a helyes válasz én is ezt kérném

ki volt Arany János?
mérnök
iró
költő
énekes

helyesírás egyrészt másrészt ha a foglalkozását nézzük akkor mi volt lenne a helyes kérdés.

Kit fejelt le vb-döntőn Zinedine Zidane?
David Beckham
Marco Materazzi
Oliver Kahn
Gera Zoltán

érdektelen(bár láttam ám )
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
267. hozzászólás - 2009.02.23. 16:21:32 (Válasz Snitt #265 hozzászólására.)
igazad van, bunkó voltam, elnézést kérek
A hozzászólást cirip módosította 2009.02.23. 16:28:34-kor
Pontszám: 7.50
irritálóSnittFérfi
Végzetúr
52 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
268. hozzászólás - 2009.02.23. 16:26:14
Képbe kellene kerülni a magyar nyelv lehetőségeivel...HPes kérdés sem arra vonatkozott,hogy milyen ajtót nyitott ki,ha jól emlékszem. És persze be kell támadni kétszer gyökér stílusban,mert fogalmam sincs mit hisztek:D H nagyon okosak,vagy idősek vagytok,talán hogy sok hszetek van...biztos így van. Tiétek az egész virtuális szemétdomb:D Na tényleg jókat:)
Szeretném megkérni az összes idióta barátomat, hogy pontozzon le, ezáltal elérhetek végre valami negatív rekordot is
Pontszám: 3
közellenségBagira76Férfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
269. hozzászólás - 2009.02.23. 16:26:45 (Válasz Bagira76 #190 hozzászólására.)
...
A hozzászólást Bagira76 módosította 2009.02.23. 16:29:17-kor
Pontszám: 5
közellenségBagira76Férfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
270. hozzászólás - 2009.02.23. 16:28:54 (Válasz Bagira76 #190 hozzászólására.)
Idézet: Bagira76 - 2009.02.23. 11:18:19
Mikor van Ivó napja?

május 19.
április 1.
május 1.
december 31.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Kérdem én mi a baj? Vagy csak én nem látom?



tudna erre valaki választ adni?
Pontszám: 5
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
271. hozzászólás - 2009.02.23. 16:29:20
Azt hiszem ma front van, egyébként a Harry-s kérdésekből én is hagynék bennt, de az tuti, hogy már annyi van belőle, hogy lépten-nyomon szinte csak ezekbe lehet belefutni és nehéz megitélni mi volt már és mi nem belőle. A focis kérdésekkel ugyanez a helyzet iszonyat sok van és amikbe most futottam bele már annyira nem alap kérdések amit egy viszonylag nagy réteg tudna bár szeretem a focit. A háború és béke nekem sem volt kötelező pedig már 11éve kijártam a középsulit úgyhogy szerintem sajnos vagy nem sajnos nem tartozik már az alapműveltség részéhez és bármennyire is furcsa elképzelhetőnek tartom, hogy a Harry Potter viszont igen hiszen már van ahol tanítják ugyan nem Magyarországon ez tény. Kérlek ne értsetek félre ezzel egyik művet sem akartam minősíteni csak a véleményem mondtam el, mielőtt valaki az én torkomnak is nekiesik ma Volt egy kérdésem Süsü-ről amit én alapnak gondoltam sajnos speciális értékelést kapott már ez is elszállt az idő ám
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
272. hozzászólás - 2009.02.23. 16:30:21 (Válasz Bagira76 #270 hozzászólására.)
Van erre egy külön topic, ahol tuti kapsz választ.
De egyébként a probléma a kérdéssel, hogy keveseket érdekel erre a kérdésre a megoldás, így kimeríti az érdektelen, lexikális kérdés fogalmát.
Pontszám: 5
népszerűJucusNő
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
273. hozzászólás - 2009.02.23. 16:36:14
Mit jelent a "sub rosa" kifejezés közmondásképp?
rózsa alatt
veszélyes
titkon*
rózsa fölött

http://hu.wikipedia.org/wiki/S%C3%A1rospatak

„sub rosa” kifejezésnek két jelentése van: szó szerint: „a rózsa alatt”, átvitt értelemben: „titokban”
Rendben lehet kötekedni a névelő végett, de szerintem a kérdés javításra szorul.


Melyik volt a második világháború leghíresebb tankja?
Sherman M4A3
PzKpfw VIII Maus
T-34
PzKpfw VI - Tigris

kérdés feltevőjének lehet nem speciális, de nekem nagyon az

melyik várost nevezik a "vizek városának"?
Győr
Makó
Szolnok
Tata

Melyik
A hozzászólást Jucus módosította 2009.02.23. 16:38:46-kor
Nem a tanulás szégyen, hanem a tudatlanság.
***
Hasznos tudnivalók kvíz íráshoz
Pontszám: 5
népszerűPockoFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
274. hozzászólás - 2009.02.23. 16:46:56
Sziasztok

A második világban az előbb kellett értékelnem egy kvízkérdést. Valahogy így szólt "Nem tudja a jobb kéz...........a bal."
Bejelöltem helyes válasznak a "mit csinál" lehetőséget, de visszadobta, hogy a helyes válasz a "mit akar". Szerintem nem a helyes választ jelölte be a kérdező.
Pontszám: 5
irritálóReelmcFérfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
275. hozzászólás - 2009.02.23. 16:49:20
Lamand... jó tegyük fel rászánom azt a félperc gondolkodást és kitalálom hogy melyik a 3. olasz csak hogy megnyugtassam kavargó lelki világod...
de mivel k*rvára nem ismerem és nem is érdekel a szájba vert foci így fingom nincs hogy a Seria A vagy mi a hátam az mi a görcs... és hogy ebből kiindulva honnan tudjam hogy nekem a 4közzül pont a spanyol csapatot kell megjelölnöm... -.-
olyan kérdéseket rostáltok ki aminek még lenen is értelme csak mán ezzel a 6 vagy hány kritériummal a szemetek előtt ültök a gép előtt... azt kapásból rávágjátok mindenre hogy speciális... vagy érdektelen... nemtudom én inkább bukok 10% LE-t azt keresek rá a háború és békés kérdésre googliba mint a szájbabaszarintott focis kérdéseken félmásodpercig is gondolkodjak... ha világ esemény akkor legyen vagy magyar vonatkozású ÉRTELMEs kérdés... legalább tnaulok valami újat... de amíg tényleg értelmes kicsit nehezebb kérdéseket rostáltok ki sorra csak mert a googli nemdobja ki az első oldalon vagy mert 5nél több idióta nem vette a fáradtságot hogy rákeressen addig nekem ilyen focis kérdésekkel ne jöjjön senki...
amúgy szellemes voltál gratulálok... de a tekedvedért felteszek majd olyna NHL kérdést amibe nincsennek városok csak hogy nehogy csalódást okozzak... illetve nem muszáj NHL elég a jégkorong téma sőt elég nekem a magyar is... csak majd azt a kérdést is ilyen okosan válaszold meg és ilyen bőszen érvelj majd... ne rendezd le egy speciálissal...
A hozzászólást Reelmc módosította 2009.02.23. 16:54:28-kor
Pontszám: 4.33
irritálóReelmcFérfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
276. hozzászólás - 2009.02.23. 16:59:34
tényleg az ilyen kérdéseknek sokkal több értelme van... kajak már nincs más a rendszerbe csak HP foci alap matek műveletek meg hogy írjuk helyesen...
Hogy írjuk helyesen ezeket a szavakat?
muszáj, mosoj
muszály, mosoj
muszáj, mosoly
muszály, mosoly

gratulálok... főleg az ilyen jellegű helyesírási kérdéseknek... amiket egy normálisabb böngészővel azonnal megnézhet akárki hogy helyes e ha magától nem tudná... xD lolszint...
nah de hát mind1.. további jó szórakozást az ilyenekhez... a legviccesebb az egészbe hogy az érvelések felét a wiki-ből szedi mindenki... ami 1x 2x ugyanúgy hibás tényeket közöl... önálló gondolat a legtöbb esetbe már luxus... nah mind1 megnyugodhattok nem írok többet... esetleg ha jön reakció még válaszolok...
Pontszám: 7.50
fórumozóVulfynn
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
277. hozzászólás - 2009.02.23. 16:59:39 (Válasz Lanmandragoran #44 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.21. 20:48:25
Idézet: Vulfynn - 2009.02.21. 20:34:55
Idézet: Tosca - 2009.02.21. 17:17:18
Nem emlékszem pontosan, de kb arról szólt a kérdés, hogy a felsorolt válaszol közül mi nem igaz Athénéra

Zeusz és Métisz gyermeke
Szent állata a ló *
A római megfelelője Minerva
(vlmi még a Pallaszról)

Bár a megjelölt válasz is helyes, én az elsőt jelöltem meg, nekem ugyanis úgy tanították, hogy "kipattant" Zeusz fejéből...


Jól tanították és jól tudod, a kérdés tehát rossz.



Jól tanították, és mégis jó a kérdés. A mítosz szerint mikor Métisz terhes volt Athénével, Zeusz lenyelte a terhes Métiszt egy jóslat miatt. Métisz viszont Zeusz gyomrában páncélt és pajzsot kovácsolt születendő leányának, amitől Zeusznak borzasztóan fájt a feje. Aztán mikor Héphaisztosz a fájdalom elmulasztása érdekében fejbe kólintotta Zeuszt a kalapácsával, Athéné kipattant a fejéből.


Ahhoz járult hozzá, hogy legyen mit viselnie, ettől még nem az ő lánya. Szerintem továbbra is rossz, de mindegy végülis, ilyesmin nem akarok vitatkozni.

---------------------------------------------------------

Tekintve, hogy "rossz kérdés" minősítés után is felteszik még másoknak is a kérdéseket, ide írok néhányat a szokásos már korábban beengedettek mellé:



Mi a neve Mari néni szomszédjának?

Béla
Pista
Jenő
Törölni*


"Értelmes" kérdés, de legalább a helyes választ találtam el. Persze "azonnal törölni" módba kapcsoltam.


Mitől világít a hold?

Mert a föld éjszakai világítása megvilágítja, és azt tükrözi vissza.
Mert az úfók is felkapcsolják északa a lámpákat, és ezt látjuk.
Mert a nap megvilágítja, és azt tükrözi vissza.
Mert a hold felszine fluoreszkál.


Javítás: hold->Hold, északa->éjszaka. Kicsiny elírások, s a kérdés értelmes, így nem zavar igazán. Csak megjegyzésként, hogy én engedtem be ezt a kérdést.


mi a neve a valos eletben Superman-nek?

Clark Kent
ciklon
Petofi Sandor
farkas


Aki nem magyar billentyűzetet használ is tud nagybetűvel írni.


Hogzan nevettük másképp a Gyermekláncfüvet ?

Pittypang
Eukalyptus
Papsajt
Zsálya


Fordított z-y mód, illetve két mellényúlás és egy helyesírási hiba a pitypang szónál.


Melyik a Föld leghosszabb folyója?

Duna
Rajna
Nílus*
Tisza


Sajnos a nemrégiben frissített adatok szerint az Amazonas.


Mikor volt Buda visszafoglalása?

1541
1686
1526
1701


Melyik visszafoglalása? Valószínűleg a török uralom alól, az évszámok szerint legalábbis, viszont ifju végzeturaknak nem feltétlen egyértelmű.
A hozzászólást Vulfynn módosította 2009.02.23. 17:00:43-kor
Pontszám: 5
népszerűJucusNő
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
278. hozzászólás - 2009.02.23. 17:09:54 (Válasz Pocko #274 hozzászólására.)
Szerintem ez "brassói effektus" lesz. Hol így mondják, hol úgy. Mindenesetre Szécsi Pál csinálként énekelte, én akarként ismerem
Nem a tanulás szégyen, hanem a tudatlanság.
***
Hasznos tudnivalók kvíz íráshoz
Pontszám: 5
kedvelt tagNicaeusFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
279. hozzászólás - 2009.02.23. 17:26:20
Mi az a sáfrányos szeklice?
egy növény fajta*
egy étel fajta
egy község neve
egy favágó szerszám

Csak a pontosság kedvéért: A faj, és a fajta nem azonos! (javítást kérnék)
A tudás hatalom!
www.google.com
www.wikipedia.org
Pontszám: 5
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
280. hozzászólás - 2009.02.23. 17:52:56
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Van olyan téglalap, amely nem trapéz.

Segítséget kérek! Ez miért nem igaz? Trapéz: van párhuzamos oldalpárja, akkor nem minden téglalap egyben trapéz is?
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője