Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 3.
irritálóReelmcFérfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
241. hozzászólás - 2009.02.23. 14:43:16
Mi történik, ha tekercsen elektromos áram halad át?
A tekercs elég
A tekercs mágnesessé válik *
A tekercs izzani kezd
A tekercs rezegni kezd

pontosítani a kérdést... milyen tekercsen?? papírtekercs jó lesz? mer az akár el is éghet...
amúgy nem vagyok meggyőződve róla hogy ez ilyen egyszerű... nekem vasrudak és egyéb nyalánkságok is rémlenek... pontosan nem tudom és lusta vagyok utánanézni...
Pontszám: 5
kedvencGalvanelemFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
242. hozzászólás - 2009.02.23. 14:44:07
+ bocs nem megy ez nekem
Nyugat-dunántúl
Nyugat-Dunántúl

itt a 4. a helyes. Bocs még egyszer.
Pontszám: 5
kedvelt tagLuccFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
243. hozzászólás - 2009.02.23. 14:45:31 (Válasz Reelmc #238 hozzászólására.)
Ah! Félreértettem! Tudjuk folytatni máshol a párbeszédet? Ahol nem böki az imént említett Hatsepsut orrát?
A hozzászólást Lucc módosította 2009.02.23. 14:53:55-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
244. hozzászólás - 2009.02.23. 14:48:28
Hány évig élhetnek a négytüdős pókok?
40
25
1
10

?? elég specnek nézem

Hogy hívják a jégkorong kapusok lábvédőjét?
zsiráf
mamut
elefánt
malac

persze meg a középső lábujjukon lévő mit tudom én micsodát nem kéne tudnom? Egyébként rákerestem a google-ba és nem sikerült megtalálni ezt az elnevezést 5perc alatt, bár lehet, hogy csak én vagyok lassú.
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
kedvelt tagLuccFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
245. hozzászólás - 2009.02.23. 14:48:56 (Válasz Reelmc #241 hozzászólására.)
Egyébként először "mágneses lesz", aztán rezegni kezd, ha nincs rendesen rögzítve (de ha rendesen rögzítették az alkarészeket, akkor is rezeghet, csak nem anniyira). Majd ha az átfolyó áram erőssége meghaladja a tekercs terhelhetőségét, akkor izzani kezd. És végül ha nincs megfelelő túláramvédelem a tápláló hálózaton, vagy jóval többet átenged mint amit a tekrecs kibír, akkor bizony el is ég!
A hozzászólást Lucc módosította 2009.02.23. 14:53:28-kor
Pontszám: 5
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
246. hozzászólás - 2009.02.23. 14:51:58
Idézet: Endyr - 2009.02.23. 11:48:55
Kedves Hatsepsut, szerintem sokak neveben kernem ezt most toled: Tiltolistara raknad a 'Harry' es a 'Potter' szavakat?

Koszonjuk.

Nem. A Harry Potterre vonatkozó legspeciálisabb, kereshetetlen kérdéseket is kb. 60% tudja, pedig ez nem szerepel napi szinten a médiában. Bizony ez ma már ugyanúgy általános műveltség, mint a Micimackó, még ha ezt néhányan nem is szeretnék tudomásul venni. (Más kérdés, hogy a nagyon speciális és kereshetetlen kérdéseket ettől függetlenül törlöm.)
Pontszám: 7.50
kedvencLordofchaosFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
247. hozzászólás - 2009.02.23. 14:56:21
Milyen színre váltanak a közlekedési lámpák, mielőtt villogó sárgák lesznek?
sárga
piros
kialszanak
zöld


A közlekedési lámpák csak üzemzavar vagy kikapcsolás esetén váltanak villogó sárgára. Ilyenkor bármilyen színről válthatnak. Normális működés közben álló sárgára váltanak és utána zöldre.
Pontszám: 5
kedvencRedyFérfi
Végzetúr mester
254 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
248. hozzászólás - 2009.02.23. 14:57:33
Két jó válasz is van:

Melyik nem téli hónap?

Január
Március
Április
Február

Ő az áprilist akarta, de a március is tavaszi hónap.
Pontszám: 5
kedvelt tagjosidFérfi
Végzetúr tanonc
43 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
249. hozzászólás - 2009.02.23. 14:58:11
Melyik filmet rendezte Quentin Tarantino ?
Blöff
Mamma Mia
Vérfagyasztó*
13.Harcos


Eltaláltam, de azt nem Ő rendezte, hanem csak producer/forgatókönyvíró volt...
Vagy módosítani kellene a kérdést, vagy törölni...
Pontszám: 5
kedvelt tagDenisaNő
Végzetúr
63 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
250. hozzászólás - 2009.02.23. 15:03:08
"Milyen kapcsolatban álltak a japánok a kínaiakkal a középkorban?

lenézték őket és rabszolgaként tartottak néhányat
lenézték őket, de kereskedtek velük
lenézték őket és folyton háborúztak
lenézték őket, de szövetségben voltak velük"

Lehet, én tudom rosszul, de nekem úgy rémlik, a kínai éppen úgy a kultúra nyelve volt a középkori japánban, mint Európában a latin. Ezen íródtak a költemények, ismerete alap volt udvari körökben. Saját írásuk sokáig nem is létezett; a kínai írásjeleket (japánul: kandzsi) használták - és használják mind a mai napig, csak a késő középkorban született meg a hiragana, majd még később (főleg az idegen szavak leírására) a katakana. Ezzel hogyan fér össze a lenézés?
V1: Denisa (Matilda)
V2: Jadzia (Smaragdharcosok)
Pontszám: 5
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
251. hozzászólás - 2009.02.23. 15:04:20
Melyik háború után voltak a béketárgyalások Trianonban(is)?
I. Világ Háború
Nem is létezik ilyen hely.
100 éves háború
II. Világháború

Kérdésben hiányzik egy szóköz + világháború egybe, és szerintem kisbetűvel.
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 5
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
252. hozzászólás - 2009.02.23. 15:09:16 (Válasz Denisa #250 hozzászólására.)
Idézet: Denisa - 2009.02.23. 15:03:08
"Milyen kapcsolatban álltak a japánok a kínaiakkal a középkorban?

lenézték őket és rabszolgaként tartottak néhányat
lenézték őket, de kereskedtek velük
lenézték őket és folyton háborúztak
lenézték őket, de szövetségben voltak velük"

Lehet, én tudom rosszul, de nekem úgy rémlik, a kínai éppen úgy a kultúra nyelve volt a középkori japánban, mint Európában a latin. Ezen íródtak a költemények, ismerete alap volt udvari körökben. Saját írásuk sokáig nem is létezett; a kínai írásjeleket (japánul: kandzsi) használták - és használják mind a mai napig, csak a késő középkorban született meg a hiragana, majd még később (főleg az idegen szavak leírására) a katakana. Ezzel hogyan fér össze a lenézés?


Én ugyan nem tudom a választ bevallom de a történelemben jó párszor előfordult már olyan, hogy lenézték egymást mégis szövetséget kötöttek valamilyen Ön-ös vélt vagy valós előny-érdek miatt. Továbbá attól, hogy lenézték még a kereskedést is el tudnám képzelni ilyenre is volt példa tudomásom szerint sőt még ma is van. Tehát a lenézés ezt a kettőt véleményem szerint nem zárja ki.
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
253. hozzászólás - 2009.02.23. 15:15:35
Ki nem szerepelt a Dark Knightban?
a zsákfejű (Xd)
Pingvin
Joker
Harvey Dent

Ez a kérdés a Batman - Sötét lovagra vonatkozott?
És minek az a az izé az első válasz lehetőség végére? Meg miért csak az kezdődik ki betűvel? Mert a helyes válasz még csak véletlenül sem az.


milyen kiraly volt Leonidas?
German
Spartai
Romai
Perzsa


Melyik bor nem burgundi fajta?
Chardonnay
Pinot noir
Pinot gris
Kékfrankos

nem vagyok borszakértő, és abszolút érdektelen is


Melyik labdarúgó ligában szerepel az AC Milan football csapat?
Seria A
Seria B
Barclays Premier League
Bundesliga

ez megint csak a "kit érdekel?" kategória
A hozzászólást Roseprincess módosította 2009.02.23. 15:21:19-kor
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 5
irritálóSnittFérfi
Végzetúr
52 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
254. hozzászólás - 2009.02.23. 15:31:41 (Válasz Hatsepsut #246 hozzászólására.)
Idézet: Hatsepsut - 2009.02.23. 14:51:58
Idézet: Endyr - 2009.02.23. 11:48:55
Kedves Hatsepsut, szerintem sokak neveben kernem ezt most toled: Tiltolistara raknad a 'Harry' es a 'Potter' szavakat?

Koszonjuk.

Nem. A Harry Potterre vonatkozó legspeciálisabb, kereshetetlen kérdéseket is kb. 60% tudja, pedig ez nem szerepel napi szinten a médiában. Bizony ez ma már ugyanúgy általános műveltség, mint a Micimackó, még ha ezt néhányan nem is szeretnék tudomásul venni. (Más kérdés, hogy a nagyon speciális és kereshetetlen kérdéseket ettől függetlenül törlöm.)


Ez most komoly? A Hófehérke nem sokkal újabb,mégsem tudnám megmondani,hogy mivel mérgezték meg szegényt...Miért kellene tudnom az ajtónyitó varázsigét a HPban? "Szezám tárulj!",azt tuti mindenki tudja,az egy varázsige wazz:DDDD Így is elég fárasztó mindenhol belefutni a lelkisérült tanárnéni műveibe,itt ne kelljen már,lécci,lécci,lécciiii:D
Szeretném megkérni az összes idióta barátomat, hogy pontozzon le, ezáltal elérhetek végre valami negatív rekordot is
Pontszám: 3
kedvelt tagExecwatcherFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
255. hozzászólás - 2009.02.23. 15:41:44
Milyen kapcsolatban álltak Szonja és Nyikolaj a "Háború és béke"c. regényben?

szerelmespár
barátok
testvérek
nem is szerepelnek benne


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Az ilyen esetekben csak az a szép hogy az a speciális érdeklődésű réteg mindenkit takar aki elmúlt 16 éves ,hisz ez kötelező olvasmány a középiskolákban, de az olyan típusú kérdések hogy Magyarország melyik kontinensen található simán átmegy a rostán.Ha esetleg tévedek és megbántottam valakit elnézést csak ma már a harmadik ilyet kaptam olyan kérdések feltevése miatt amihez esetleg egy fadarab műveltségénél egy kicsit több kellene...Nem baj irok majd én is olyat hogy 2+2 = ? hátha az jó kérdés lesz
A hozzászólást Execwatcher módosította 2009.02.23. 15:42:31-kor
Pontszám: 6.33
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
256. hozzászólás - 2009.02.23. 15:43:56 (Válasz Execwatcher #255 hozzászólására.)
hopszi, hát, vagy hiányoztam, vagy nálunk nem kellett olvasni...
szerencsére
eljutottam egy fadarab műveltségi szintjére
A hozzászólást cirip módosította 2009.02.23. 15:44:56-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagExecwatcherFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
257. hozzászólás - 2009.02.23. 15:46:34 (Válasz cirip #256 hozzászólására.)
Rendben akkor most ünnepélyesen elnézést kell kérnem, sok-sok év multával úgy néz ki az emlékeim is megkoptak
Pontszám: 5.33
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
258. hozzászólás - 2009.02.23. 15:53:49 (Válasz Reelmc #222 hozzászólására.)
Nem tudod, melyik a harmadik olasz, és még csak nem is érdekel? Gratulálok. Legközelebb olvass, gondolkodj, úgy talán nem égeted le magadat. A négyből három csapat nevébe szerepel egy-egy város: Roma, Milan, Madrid. Ezek közül melyikről nem tudod megállapítani, hogy olasz város-e? Ráadásul a negyedik, a Juventus egy eleve olaszos hangzású név, amivel pár éve az összes média tele volt az olasz futballbotrány kapcsán. Ha ennyi általános, köztudott infóból csak két csapatról sikerül megállapítani, hogy olasz...

Szerintem ne mélyedj bele az NHL-be, a végén még összezavarodnál, hogy melyik város van Európában, és melyik Amerikában.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 3
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
259. hozzászólás - 2009.02.23. 15:57:07 (Válasz Execwatcher #257 hozzászólására.)
Sok sok évvel ezelőtt még lehet hogy kötelező volt, végülis az orosz irodalom egy kiemelkedő darabjáról van szó. De 10 évvel ezelőtt tuti nem volt az.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
irritálóSnittFérfi
Végzetúr
52 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
260. hozzászólás - 2009.02.23. 16:03:10 (Válasz cirip #256 hozzászólására.)
Ha kell,ha nem a Háború és béke alap...ahogy a HP nem az...egyik sem kérdés szerintem.
Szeretném megkérni az összes idióta barátomat, hogy pontozzon le, ezáltal elérhetek végre valami negatív rekordot is
Pontszám: 3
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője