Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 3.
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: ReKvízítum: betűkasza!
1161. hozzászólás - 2009.03.03. 11:29:33 (Válasz Roseprincess #1123 hozzászólására.)
Neked is igazad van. A kérdésben nincsen meghatározva a viszonyítási alap. A sebességdefinició vákumra szól, " általában vákuumban értjük", de mivel itt (a kvíz esetében) éppen a kérdéshez való ragaszkodás a lényeg, emiatt ha nincsen valami megadva, akkor az "általában" nem megadottként értendő.
Szerintem 42.
Pontszám: 5
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
1162. hozzászólás - 2009.03.03. 11:31:36 (Válasz Otoaak #1147 hozzászólására.)
Kinek a testébe zárták a kilencfarkú rókadémont?
Naruto
Tenten
Sasuke
Orochimaru

Na ne már.

De télleg !
A hozzászólást Magusocska módosította 2009.03.03. 11:36:09-kor
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
1163. hozzászólás - 2009.03.03. 11:35:40
Mit jelent NBA kifejezés?
jégkorong
Kosarazás
Foci
amerikai foci

Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
1164. hozzászólás - 2009.03.03. 11:37:17 (Válasz Zoltanszon #1145 hozzászólására.)
Idézet: Zoltanszon - 2009.03.03. 08:57:16
Erre két helyes válasz is létezik, attól függően, hogy milyen a számlap. Találkoztam már ugyanis olyannal, ahol a 4 IIII-ként volt feltüntetve, és nem IV-nek. Így mér kijön a 20.


Először is szögezzük le: ez egy gonosz és furmányos kérdés. Az a meglepő benne, hogy korrekt válasszal.
Nem tudom, ki emlékszik rá, Grätzer József Siccében is benne volt, hogy a régi órák számlapjain a 4-est hagyományosan IIII [nem pedig IV] jelöli.
Így, hogy a kérdező külön kiemeli, hogy régi órák számlapján, mindenképp jó választ adott meg.
Behúzott a csőbe, bólints rá és ismerd el.
Pontszám: 4.67
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
1165. hozzászólás - 2009.03.03. 11:37:21
Hány perc alatt kell válasz adni a vadászat kérdéseinél?
3
1
10
5

Ezt magyarul is meg lehetne fogalmazni.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
1166. hozzászólás - 2009.03.03. 11:43:03 (Válasz Semelyik #1164 hozzászólására.)
Nem tagadom. Nem tudom sajna, hogy milyen régi volt a IV-s verziójú. (És most tessék magyarra lefordítani amit mondtam, nekem most ez nem megy)
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
1167. hozzászólás - 2009.03.03. 11:50:37 (Válasz Otoaak #1163 hozzászólására.)
Mit jelent NBA kifejezés?
jégkorong
Kosarazás
Foci
amerikai foci


NeBA má! Te nem tudod eztetet?
Közismert játákfájlkiterjesztés : NBA Game Data (lásd. www.filext.com).
Persze lehet Nota Bene Configuration Information File info fájl is, a Nota Bene Associates, Inc. anyagai tartalmaznak ilyent, valamint National Blood Authority (NBA), Australia, National Brownfield Association (USA-Canada), National Business Association, vagy a National Book Awards, sőt találtam egy sportos jelentését is nekije a National Basketball Association (röviden NBA) (Nemzeti Kosárlabda Szövetség) észak-amerikai profi kosárlabdaliga.
Valyon mejikre gondóhatott a zipse?
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
1168. hozzászólás - 2009.03.03. 11:54:56 (Válasz Kagemusha #1142 hozzászólására.)
Vállalom, igen, matematikus vagyok.

A matematikai korrektség fárasztó, unalmas dolog. Ám elkerülhetetlen.
A hivatalos megfogalmazás az, hogy egy a szám akkor osztható maradék nélkül kilenccel, ha létezik olyan egész[!] k, melyre a=k*9.
És melyik szám osztható el kilenccel? Nyilván az összes.
S bár a korrektség rovására mehet, adott területen belül nem ritka az egyszerűség eléréséhez rövidülések használata. Ám csak akkor, ha nem vezet félreértéshez; tehát adott környezetben.


Tehát az itteni álláspontom: igen, vitán felül korrektebb a kérdés, ha belekerül, hogy maradék nélkül. De emellett nem az a fő érv, hogy csak így helyes. Az a fő érv, hogy feladat/szövegkörnyezet híján így egyértelműbb a kérdés.
Pontszám: 3
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
1169. hozzászólás - 2009.03.03. 12:05:47 (Válasz Neat #1156 hozzászólására.)
És nem kell hozzá számológép.

10-es számrendszerben megadott szám pontosan akkor osztható kilenccel, ha a számjegyei összege osztható kilenccel.


És egy érdekesség: n-es számrendszerben megadott szám pontosan akkor osztható (n-1)-gyel, ha a számjegyei összegéből képzett szám osztható (n-1)-gyel.
És (n+1)-gyel majdnem ugyanígy, csak ott a számjegyeket váltott előjellel kell összeadni.


Oké, pihenek.
Pontszám: 3
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
1170. hozzászólás - 2009.03.03. 12:26:57
Melyik sört nem a Carlsberg Group gyártja?
Tuborg
Holsten
Carlsberg
Steffl

A tipp is helyes, a google is megmondja, de akkor sem tetszik.
Legközelebb megkérdezem, melyik burgonyaszirmot nem zirci krumpliból csinálják környéki repceolajjal és mediterrán sóval.
Pontszám: 3
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
1171. hozzászólás - 2009.03.03. 12:50:05
2. forduló

5+5 az összege?

501475623
10
semmi
1243263673563
Ebben a kérdésben csak a 10-zel nincs bajom... Meg is érett a törlésre.

Mikor hunyt el John Wesley?

1703. május 17.
1703. június 17.
1803. október 08.
1803. február 14.
Tudom, nem megbízható a wiki, de angolul is azt írja:
John Wesley (1703. június 17. – 1791. március 2.) anglikán
és azért abban már valamelyest jobban megbízom minthogy az illető szerényen megalapította a metodista megújulási mozgalmat (protestáns) Angliában.
Végülis tippeltem, nyertem. Születésére volt kiváncsi a kérdező.

Ha ebben az évben vagyok 23 éves, nem vagyok évvesztes és nem ismételtem évet sem, akkor mikor érettségiztem?

2003
2005
2004
2002
Nem rossz próbálkozás, de nem gondolt mindenre az illető. Először is, ha július elsején születtem 1986-ban, akkor ezen év július-december hónapjaiban vagyok 23, ha 1985-ben, akkor január-június hónapokban. Ettől függően esik az érettségi dátuma 2004-re vagy 2003-ra.
Ad 2. nem is kell messzire menni, és mindjárt talállunk 9 osztályos alapiskolákat (pl. Szlovákiában), ami rögtön ad még némi variácós lehetőséget.
Ad 3. Mikor is van az az "ebben az évben"?


Melyik folyó választja el Komáromot a szlovákiai Komárnótól?

Rába
Sió
Berettyó
Duna
Nagyon vibrált a kezem a helyesírási hibán. Révkomárom, Észak-komárom, Öregkomárom... Lehetne válogatni.

1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1=?

25
24
30,5
19
Ez most klasszikus rosszindulat a 24 illetve a 25 válaszokkal. Én most töröltetem a kérdést, márcsak a jogot a kéne a kérdezőtől (nem hittem volna, hogy ilyet írok valaha is).

Tényleg ennyire megnőtt az igénytelenség és a bosszúvágy? Charles Bronson sehol nem volt ehhez képest, hisz Ő csak tizenvalahány emberen állt bosszút, nem ezervalahányon (nem tudok pontos adatokat...)
A hozzászólást Zoltanszon módosította 2009.03.03. 14:20:36-kor
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
1172. hozzászólás - 2009.03.03. 12:51:21
Milyen állat a Filander?
kémiai vegyület
nincs ilyen állat
kenguruféle
egzotikus rovar

Milyen állat? ----kémiai vegyület ezen jót mosolyogtam

mennyit sebez a szöges mithril buzogány?
4-15
1023-5794
2-11
3-12

A lélekkút normál esetben mennyi idő alatt töltődik fel 0-ról maximumra?
2 hét
1 nap
1 hét
1 hónap
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
1173. hozzászólás - 2009.03.03. 12:51:49 (Válasz Semelyik #1170 hozzászólására.)
És még alkoholos is, amit itt nem nagyon szívlelünk tekintettel az "ártatlan" kiskorúakra (akik szerintem probláma nélkül tudnának az asztal alá inni) *cinikus*
A hozzászólást Zoltanszon módosította 2009.03.03. 12:55:21-kor
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
1174. hozzászólás - 2009.03.03. 13:09:30
A vegzeturban hányas szintrekel növelni a vezetökéséget hogy két állatot foghas?

Nagyon nem megy a helyesírás...
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
irritálóMacLierFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
1175. hozzászólás - 2009.03.03. 13:10:44
Tudom, hogy ez nem teljesen ide való, de azért felteszem, ugyanis eléggé sírvaröhögős szituáció, mivel ez a saját kérdésem. Nos, mindenki következtessen, mi lehet a jó válasz... = )
Egy lovag 80 kilogramm, plusz a vértje az összes testsúlyának a fele. Hány kilogramm a lovag?

120
90
60
80

A kérdésre eddig 14 jó és 21 rossz válasz érkezett.
Ehhez inkább nem fűzök egyéb kommentárt....
Finally what is the man in nature? All in relation to nothing and nothing in relation to eternity, infinitely far from understanding either.
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
1176. hozzászólás - 2009.03.03. 13:20:13 (Válasz Semelyik #1168 hozzászólására.)
Idézet: Semelyik - 2009.03.03. 11:54:56
Vállalom, igen, matematikus vagyok.

A matematikai korrektség fárasztó, unalmas dolog. Ám elkerülhetetlen.
A hivatalos megfogalmazás az, hogy egy a szám akkor osztható maradék nélkül kilenccel, ha létezik olyan egész[!] k, melyre a=k*9.
És melyik szám osztható el kilenccel? Nyilván az összes.
S bár a korrektség rovására mehet, adott területen belül nem ritka az egyszerűség eléréséhez rövidülések használata. Ám csak akkor, ha nem vezet félreértéshez; tehát adott környezetben.


Tehát az itteni álláspontom: igen, vitán felül korrektebb a kérdés, ha belekerül, hogy maradék nélkül. De emellett nem az a fő érv, hogy csak így helyes. Az a fő érv, hogy feladat/szövegkörnyezet híján így egyértelműbb a kérdés.

Felôlem cipôpucoló is lehetsz, ha jól érvelsz, meghallgatásra talál.
Lehet, hogy fárasztó, lehet, hogy unalmas a matematikai korrektség, de a kérdés abban a formában, ahogy feltették, helytelen. Ahogy te is fogalmaztad:
És melyik szám osztható el kilenccel? Nyilván az összes.

És innentöl tökmindegy, hogy miért helytelen a kérdés, a vita tárgya nem ez volt.
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
1177. hozzászólás - 2009.03.03. 13:20:46 (Válasz Semelyik #1169 hozzászólására.)
Nem mondod? Tényleg?
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 3
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
1178. hozzászólás - 2009.03.03. 13:35:21 (Válasz Kagemusha #1176 hozzászólására.)
Azonos állásponton vagyunk: kiegészítentő/javítandó [és akkor eljő a béke].




Magáról az érvelésről pedig, hogy ugyanarról beszéljünk itt is:
És melyik szám osztható el kilenccel? Nyilván az összes.

Ezt úgy értettem: ha a maradékos osztást nem jelentette az eredeti kérdés, ugyanilyen alapon a valós számmal osztás is kritizálható, mert az az el szó beillesztésével válik támadhatatlanná.

De nem akarom tovább szaporítani. Gyakorlatilag két azonos állásponton álló ember vitatkozik.
Pontszám: 3
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
1179. hozzászólás - 2009.03.03. 13:36:30 (Válasz Kagemusha #1177 hozzászólására.)
Ez most tényleg érdekes vagy a cinizmussal kevert érdektelenséged volt?
Pontszám: 3
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
1180. hozzászólás - 2009.03.03. 13:38:01
Mi a szösz az a Prócium?
A kálcium atommagja.
A szilicium természetes ásványa.
A konzorcium jogi előzménye.
A hidrogén egyes izotópja.*

Na most mekem eddig minden kémia tanár azt tanította, hogy a hidrogénnek 3 izotópja van. Első ugye maga az egy protonos Hidrogén (jele: H), a második izotópja az egy protont és neutront tartalmazó Deutérium (jele: D), és a harmadik izotópja az egy protonból és két neutronból álló Trícium (jele: T)
Bár wiki írja, hogy a prócium az maga a hidrogén atom, de én még soha egyetlen kémikus szájából sem hallottam így nevezni... A google is csak alig pár linket linket dob ki erről, szóval....
És még ha így is van, szerintem akkor is spec. egy kicsit.
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője