Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 3.
fórumozóSenokFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
3561. hozzászólás - 2009.03.28. 12:09:41
Valakire ráférne az általános-beli történelem ismétlése... Én legalábbis még ott tanultam, hogy melyik nép állította fel ezeket az egységeket.

Milyen egység a Phalanx?

1. Gall *
2. Nincs ilyen egység
3. Germán
4. Római

*ez lett helyesnek megjelölve
A helyes válasz pedig GÖRÖG! Gallnak a franciák nem túl távoli ősei nevezték magukat a saját nyelvükön (mire nem jó, ha valakinek megvan az "Asterix a gall" című mese, az Asterix és Obeliszk sorozat első része) ! Ami ezek közül még leginkább elfogadható lenne, az a római, mert ők átvették ezt a fajta harcstílust a görögöktől. Idézem a meghatározását Wikipedia-ból:

"A phalanx, magyarosan olykor falanx az ókori Görögországban kialakult hoplita-hadviselés alapegysége volt. Eredetileg olyan több sor mélységű, nehézfegyverzetű gyalogosokból álló hadrendet jelölt, ahol az arcvonal szélessége nagyobb, mint a mélysége...

...A görög szó eredeti jelentése: csoport, közösség. A szó eredetileg a nehéz gyalogság, a hopliták zárt csatarendjét jelölte, melynek törvényei és tulajdonságai később a spártaiak népéletének jellemzőivé váltak. A phalanxot a dárdások vonalba állításával és egymáshoz tömörítésével hoztak létre. 8-16 sor mélységű, akár másfél km. hosszúságú is lehetett. (8000-fős létszámnál kb. egy km hosszú volt a phalanx.)"

A teljes leírás megtalálható itt.
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
3562. hozzászólás - 2009.03.28. 12:10:20
Mi nem tartózik a számitógéphez?
kutya
monitor
billentyűzet
egér

miért van az az érzésem, hogy a gagyi kérdéseket a kevésbé iskolázottak találják ki, akik a "tartozik" és a "számítógép" szót sem tudják helyesen leírni?
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
3563. hozzászólás - 2009.03.28. 12:11:17 (Válasz Senok #3561 hozzászólására.)
Idézet: Senok - 2009.03.28. 12:09:41
Valakire ráférne az általános-beli történelem ismétlése... Én legalábbis még ott tanultam, hogy melyik nép állította fel ezeket az egységeket.

Milyen egység a Phalanx?

1. Gall *
2. Nincs ilyen egység
3. Germán
4. Római


nem lehetne kiirtani az összes ilyen "nem létezik", "nincs ilyen" válaszlehetőségű kérdést? hihetetlen, hogy egy negyediket nem tudnak odaírni. ki terjesztette el ezt a butaságokat?
Pontszám: 6.50
kedvelt tagArkAngyal75Férfi
Végzetúr mester
676 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
3564. hozzászólás - 2009.03.28. 12:29:57
Most lehet, hogy néhol kicsit durva leszek, de már nagyon elegem van ezekből. Lesz kvízolimpia is, az utolsó meg sima. Természetesen nem az összes kérdést másoltam be.

Milyen verseny szám nem szokott lenni Rubik kocka versenyen?
páros verseny
vakon kirakás
lábbal kirakás
legkevesebb lépéssel kirakás

Miért, van ilyen verseny? És ez ennyire fontos és közismert, hogy minden intelligens ember tudhatja?

Milyen színű a Hatalom kártyáiban Elenios színe?
Nincs színe.
Kék.
Fehér.
Fekete.

Szedjétek már ki ezeket a rohadt HKK kérdéseket! A játékosok meg ne írjanak már ilyeneket, hányszor kell szólni, mekkora betűkkel kell írni, hogy ezt tudomásul vegyétek?

Hol adták át az első mozgólépcsőt 1931-ben Magyarországon?
Budapesten, a Corvin Áruházban.
Budapesten, a Földalatti Vasút városligeti megállójánál.
A budai várban.
A Széchenyi-hegyi Gyermekvasút hűvösvölgyi állomásánál.

Ez megint baromi fontos infó, szerintem mindenki tudja és mindenkit érdekel is.

Ki a főszereplője a Terminator Salvation (T4) című filmnek?
Christian Bale
Christopher Walken
Will Ferrel
Tom Cruise

Azon túl, hogy azt se tudom, hogy ez a film létezik, azt sem tudom, ki az a C. Bale, a többit legalább már hallottam. De ez is teljesen érdektelen tudás.

Folytassa a közmondást. Az arany a sárban ........
is arany.
nem vész el.
mocskos lesz.
is fénylik.

Tisztelt kérdésíró Úr/Úrhölgy! Ezt honnan a retekből másolta ide?

Az alábbiak közül ki Tolkien "gazdája"?
Kétvirág
Sonkádi Egyed
Kendermagos Kelemen
Sárkányölő Borbak

Mi van? Mi a tököm ez, mi az, hogy gazdája, meg mik ezek az izék?

Ki a Nemzeti Színház jelenlegi /2008.09./ főigazgatója?
Gáti Oszkár
Alföldi Róbert
Bodrogi Gyula
Jordán Tamás

Ezt így kell tudni, hogy adott év adott hónapján ki az adott színház igazgatója?

A nagysikerű Torrente filmnek hány része jelent meg? (2008)
3
2
4
1

Megint. Tudni kell, hogy 2008-ig hány része jelent meg?

Hogy hívják az első magyar nyelvű MUD-ot? (Multi-User Dungeon)
Brutália
Elveszett Világ
Kincses Sziget
Aranyláz

Na ez volt az, amire már 4 hónappal ezelőtt is írtam, hogy a gugli egész mást ír, mint a kérdés feltevője. Amúgy meg teljesen érdektelen ez is.

Melyik nem J. Goldenlane által írt mű?
Pokoli balhé
Papírtigris
A herceg jósnője
Mesemaraton

Ki az a J. Goldenlane? Mik ezek a könyvek? Mennyire részei ezek bármilyen szintű műveltségnek?

Sheran milyen isten a Túlélők Földjén?
Nem isten.
Jó.
Gonosz.
Semleges.

TF ugyanaz a kategória, mint HKK.

Az alábbi játékok közül melyik kártyajáték?
Ki nevet a végén?
Catan telepesei
Bohnanza
Mah Jong

Mi az a Bohnanza?

--

Melyik zenekarban játszott Ritchie Blackmore?
Beach Boys
Rolling Stones
Black Sabbath
Deep Purple

Hát ez is baromi fontos és kötelező tudásanyag.

Javaslom, hogy a rossz kérdések íróit büntessétek meg, legyen visszatartó erő, hogy ilyen baromságokat ne kérdezzenek. Ja, és ne az legyen a bünti, hogy nem kérdezhetnek, hanem valami komolyabb.
Pontszám: 7
kedvelt tagApollonoidFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
3565. hozzászólás - 2009.03.28. 12:31:46
Ki írta a Jóholdat Szíriusz kapitány, című regényt?
Lőrinc László
Fehér Klára
László Endre
Kuczka Péter

Egyáltalán nem alapműveltség. Egy ilyen című rádióműsorról már hallottam (de 10 évvel születésem előtt futott), regényről nem.

Kedves ArkAngyal75! Azért az általános műveltség nehogy már a 8 év alatt általánosban beléd vert anyagot fedje csak le... burokban élsz? Volt a kérdéseid között lexikális tudás, de pl. Golden Júlia az egyik leghíresebb magyar fantasy írónő, a Terminátor igenis népszerű sorozat, Tolkien a fantasy megteremtője (bár nem kéne azért ilyen részleteket kérdezni a Gyűrűk Urából), és nem folytatom. Ha nem vetted volna észre, épp egy fantasy szerepjátékot játszol, tehát feltételezik a kérdésfeltevők, hogy más fantasy műveket is ismersz, és nem Kovács Pistike féloldalas helyesírási hibákkal teleszőtt, párna alatt tárolt firkálmányáról van szó. Elnézést, ha kicsit durva voltam...
A hozzászólást Apollonoid módosította 2009.03.28. 12:48:00-kor
Pontszám: 3.14
irritálóLeo00Férfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
3566. hozzászólás - 2009.03.28. 12:32:07
MI Zidane Zidan vallása?
Keresztény
Hindu
Muszlim
Atesista

Én törölném .... Vagy egy tökismeretlen arc vagy a focista nevét nem tudja leírni, vagy pl kit érdekel,h mi a vallása?
Pontszám: 5
népszerűRepro
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
3567. hozzászólás - 2009.03.28. 12:42:11
Ki nem a Real Madridnál focizik ?
Higuain
Raul
Pepe
Beckham

Törlést!

Hol gyártják a Naturaqua ásványvizet?
Szeged
Zalaszengrót
Pécs
Budapest

Reklám. És kit érdekel?

Melyik betűk vannak az átlagos gombkiosztású telefonok 6-os billentyűjén?
g,h,i
j,k,l
p,q,r,s
m,n,o

Ha már ennyire nem megy, mondjunk inkább le a kérdés feltevéséről.
Repro - Moroflex (V1)
Gomba - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Repro - Vörös Démonok (V3)
Pontszám: 5
kedvelt tagArkAngyal75Férfi
Végzetúr mester
676 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
3568. hozzászólás - 2009.03.28. 12:46:08 (Válasz Apollonoid #3565 hozzászólására.)
Nem az híres, akit te ismersz és még csak az sem, aki eladott már 2000 könyvet. Azért gondolkodj már el azon, hogy attól, hogy valaki vagy valami pár ember által ismert, de legyen sok millió által is, nem minden adata része a műveltségnek. Itt olyan kérdéseket kértek a fejlesztők, amiket bárki tudhat, nem csak egy speciális réteg - és itt felsorolják a fantasyt. Véleményem szerint teljesen érdektelen tudás, hogy melyik filmnek ki a főszereplője, hacsak nem "mérföldkő a filmművészet útjában". Nem is beszélve a huszadrangú ismeretlen színészekről. Nem hiszem el, hogy nem lehet kitalálni olyan kérdést, amit tényleg bárki megválaszolhat, vagy legalább van értelme utánanézni.
Pontszám: 7.33
kedvelt tagApollonoidFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
3569. hozzászólás - 2009.03.28. 12:52:23 (Válasz ArkAngyal75 #3568 hozzászólására.)
Például milyen kérdés? Edgar Allan Poe irodalmi tananyag, a leghíresebb amerikai romantikus író/költő, de a válaszadók 66%-a nem tudja, hogy ő teremtette meg a krimi műfaját. Akkor milyen kérdést kéne feltenni, mégis? Mi Magyarország fővárosa? Vagy Franciaországban milyen nyelvet beszélnek? Esetleg Petőfi milyen költő volt? Japán, Ausztrál, Brazil vagy Magyar? Ezeket bárki tudhatja, de nehezebbeket is tudhatja bárki - ha eddig nem tudta akkor kiguglizza és megtanulja. (Franciaország hivatalos nyelve ugyebár erősen speciális földrajz típusú kérdés, ezért ki kell szórni, én is csak azért tudom - de már nem vagyok én sem biztos benne - mert földrajzból előrehozott érettségit teszek..)
A hozzászólást Apollonoid módosította 2009.03.28. 12:54:57-kor
Pontszám: 3.60
kedvelt tagArkAngyal75Férfi
Végzetúr mester
676 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
3570. hozzászólás - 2009.03.28. 13:00:05 (Válasz Apollonoid #3569 hozzászólására.)
Akkor kb. egyről beszélünk... Elég szomorú, amit az első mondatodban írsz. Na, látod ez egy jó kérdés. Ilyenből kellene több és nem HKK, TF, stb. kérdésből.
Hozzászólásod utóbbi részéhez nem szükséges hozzászólnom.
Pontszám: 6.50
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
3571. hozzászólás - 2009.03.28. 13:03:27 (Válasz ArkAngyal75 #3568 hozzászólására.)
Ha biztosan mindenki által tudható kérdést akarsz, az éppenhogy "Melyik betűk vannak az átlagos gombkiosztású telefonok 6-os billentyűjén?".
Nem kell felhúzni magad azon, ha te épp ezt vagy azt a kérdést nem tudod, mert teszem azt nem szereted a filmeket, és könyvekből is csak a francia klasszikusokat olvasod, és kortárs fantasyt nem. Mások ismerik őket, de lehet hogy fennakadnak azon hogy hány kation van egy jódmolekulában (bocs ), és milyen konyhai művelet a blansírozás.

Én azt nevezem műveltnek, aki nem csak egy témáról tud ezt vagy azt. De. Nem vagy műveletlen csak azért mert nem tudsz mindent amit pedig tudhatnál, csak nem esik az érdeklődésed homlokterébe. Utánanézel ha érdekel és megtanulod. Ha nem, akkor hagyod a fenébe. De kirohanni ellenük nem feltétlenül kell.
Pontszám: 8.75
fórumozóNyanyaNő
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
3572. hozzászólás - 2009.03.28. 13:05:37 (Válasz Senok #3561 hozzászólására.)
Idézet: Senok - 2009.03.28. 12:09:41
Valakire ráférne az általános-beli történelem ismétlése... Én legalábbis még ott tanultam, hogy melyik nép állította fel ezeket az egységeket.

Milyen egység a Phalanx?

1. Gall *
2. Nincs ilyen egység
3. Germán
4. Római

*ez lett helyesnek megjelölve
A helyes válasz pedig GÖRÖG! Gallnak a franciák nem túl távoli ősei nevezték magukat a saját nyelvükön (mire nem jó, ha valakinek megvan az "Asterix a gall" című mese, az Asterix és Obeliszk sorozat első része) ! Ami ezek közül még leginkább elfogadható lenne, az a római, mert ők átvették ezt a fajta harcstílust a görögöktől. Idézem a meghatározását Wikipedia-ból:

"A phalanx, magyarosan olykor falanx az ókori Görögországban kialakult hoplita-hadviselés alapegysége volt. Eredetileg olyan több sor mélységű, nehézfegyverzetű gyalogosokból álló hadrendet jelölt, ahol az arcvonal szélessége nagyobb, mint a mélysége...

...A görög szó eredeti jelentése: csoport, közösség. A szó eredetileg a nehéz gyalogság, a hopliták zárt csatarendjét jelölte, melynek törvényei és tulajdonságai később a spártaiak népéletének jellemzőivé váltak. A phalanxot a dárdások vonalba állításával és egymáshoz tömörítésével hoztak létre. 8-16 sor mélységű, akár másfél km. hosszúságú is lehetett. (8000-fős létszámnál kb. egy km hosszú volt a phalanx.)"

A teljes leírás megtalálható itt.



Szerintem egy online stratégiai játékra, a Travianra gondolt, mert ott a "Phalanx" egység valóban gall, igen ám, de szerintem a Végzetúrral játszók nagy része nem játszott még a játékkal, esetleg nem is hallott róla....

Ha meg nem így van, én rányomtam volna egy "hibás válaszok"-t
Végzetúr-Kéziszótár
Nyanya módra

Fórum - 4db rum
Taumaturgia - Traumatológia
Hárpia - Hárfa
LE - Légy Eszes
Pontszám: 5
kedvelt tagArkAngyal75Férfi
Végzetúr mester
676 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
3573. hozzászólás - 2009.03.28. 13:26:05 (Válasz Meridiath #3571 hozzászólására.)
Idézet: Meridiath - 2009.03.28. 13:03:27
Ha biztosan mindenki által tudható kérdést akarsz, az éppenhogy "Melyik betűk vannak az átlagos gombkiosztású telefonok 6-os billentyűjén?".
Nem kell felhúzni magad azon, ha te épp ezt vagy azt a kérdést nem tudod, mert teszem azt nem szereted a filmeket, és könyvekből is csak a francia klasszikusokat olvasod, és kortárs fantasyt nem. Mások ismerik őket, de lehet hogy fennakadnak azon hogy hány kation van egy jódmolekulában (bocs ), és milyen konyhai művelet a blansírozás.

Én azt nevezem műveltnek, aki nem csak egy témáról tud ezt vagy azt. De. Nem vagy műveletlen csak azért mert nem tudsz mindent amit pedig tudhatnál, csak nem esik az érdeklődésed homlokterébe. Utánanézel ha érdekel és megtanulod. Ha nem, akkor hagyod a fenébe. De kirohanni ellenük nem feltétlenül kell.


Tudom, nagyon nehéz meghatározni, mi tartozik a "művelt" fogalomkörébe. Én olyan dolgokra gondolok, amik érdeklődéstől függetlenül egy ember látókörébe kerülhetnek. Nagyon szeretem a fantasy-t, mégis összesen 1 (egy) ilyen témájú könyvet olvastam, de ha 100-at olvastam volna, akkor is speciálisnak tartanám. Számtalan olyan kérdés van, amire kapásból tudom a választ, de akkor is spec. Tehát nálam a kérdés megítélése nem ezen múlik. Egy fantasy regényt csak akkor olvas valaki, ha direkt ilyet keres, így nem nevezhető általánosan elterjedtnek, vagy olyannak, ami bárki kezébe kerülhet. Saját szakterületeimről nem kérdezek olyat se, amit elvileg bárki tudhat, mert iskolában tanították, ennek ellenére úgy ítélem meg, hogy sokan nem tudnák.
Elnézést, nem tudom folytatni, a családom teljesen lemerített.
Pontszám: 5
fórumozóSyergejFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
3574. hozzászólás - 2009.03.28. 13:33:34
A hkk kártyajátékban a teknősök többsége milyen színű?
Chara Din(lila)
Tharr(barna)
Leah(fekete)
Sheran(zöld)*

idézet a kérdésfeltevés szabályaiból;
"Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb)."

Még ha nem lenne leírva pontosan és világosan mit nem kéne, megérteném, hogy felteszik ezt a kérdést.
Pontszám: 5.67
népszerűRepro
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
3575. hozzászólás - 2009.03.28. 14:27:26
Ha egy kör alakú versenypályán lehagyod az utólsót, hanyadik leszel?
Első.
Utolsó.
Második.
Ez nem történhet meg.

Helyesírás.
Valamint harmadikként is lehagyhatom az utolsót.. okoska.

Nem lehetne szűrni a "nincs", "nem", "nem létezik" szavakat a válaszokból?
Repro - Moroflex (V1)
Gomba - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Repro - Vörös Démonok (V3)
Pontszám: 5
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
3576. hozzászólás - 2009.03.28. 14:50:52
Mikor adták ki a forintot?
1950
1942
1948
1946
A magyar forintot? És ha igen, melyiket? Volt egy pár "kiadás".

Mennyi idő alatt éri el a nap fénye a földet?
46 perc
8 perc
1 nap
2 óra
Nap és Föld nagybetű.

Melyik számnak a négyzete 5929?
58
77
132
113
Számológép
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
3577. hozzászólás - 2009.03.28. 15:08:18 (Válasz csati777 #3547 hozzászólására.)
Idézet: csati777 - 2009.03.28. 09:27:33
Melyik filmben NEM szerepel Jim Charrie?
A maszk
Ace Ventura, állati nyomozó
Én és én, meg az Irén
Láttam, győztem, visszamennék*

ATYAÚRISTEN!!! JIM CARRY. Állato nyomoZOO. Jöttünk, láttunk, visszamennénk. Bár, ha jól belegondolok, mivel sem Jim Charrie nevű színész, sem "Láttam, győztem, visszamennék" című film nem létezik, tulajdonképpen jó a kérdés...



Megtennéd legközelebb, hogy ha hibát akarsz javítani, utánanézel, hogy az adott színész nevét hogy kell leírni, mielőtt csupa nagy betűvel rosszul leírod? Jim Carreynek hívják az úriembert.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.33
fórumozóNyanyaNő
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
3578. hozzászólás - 2009.03.28. 15:38:50
Hanyadik szakértelem szinten kapjuk meg a Kivégzés, mint támadási mód?

15
6
3
9

Ahha. És aki még nem jár ott, azt se tudja a szakértelmeket eszik é vagy isszák.


300 Ft értékű SMS-ért mennyi őskövet kapsz?

9
10
8
7

Elég már az ilyen kérdésekből!


Ki volt Jókai Mór felesége?

Fedák Sári
Honthy Hanna
Blaha Lujza
Jókainé Laborfalvi Róza

Jó kérdés, csak meg van jelölve a helyes válasz, kicsit "moderálni".


Maximum mennyi ideig vadászhatsz, ha 15 cselekvés pontod van?

1 óra
2 óra
1 óra 15 perc
1 óra 25 perc

1. helyesírás
2. gagyi
del!
A hozzászólást Nyanya módosította 2009.03.28. 15:40:09-kor
Végzetúr-Kéziszótár
Nyanya módra

Fórum - 4db rum
Taumaturgia - Traumatológia
Hárpia - Hárfa
LE - Légy Eszes
Pontszám: 5
fórumozóJerryleeFérfi
Végzetúr tehetség
236 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
3579. hozzászólás - 2009.03.28. 15:39:25
(Félkövérrel kiemelve a helyes válaszok)
Mi a Végzetúr nevű játék honlap címe?

www.végzetúr.hu
www.végzetúr.net
www.vegzetur.hu
www.vegzetur.com

Eszméletlen...és persze primitív...honlap-cím mellesleg...

A Heroes-ban mi Syler alap tulajdonsága?

Megállítja az időt
Telekinézis
Megérti a dolgok működését
Skalpolás

Speckó a dolog, amúgy meg nem semmi a kari, ha tud egy ilyen dolgot...lehet tanácsot kérni tőle ??? Nem is beszélve arról, hogy az alaptulajdonság emígyen íratik le.

mikor volt a honfoglalás?

895-896
1200
1000
200

Pro primo, a kérdést nagybetűvel kellene kezdeni, tehát "Mikor"...pro secundo, túl evidens a válasz, márcsak az időbeli eltérések miatt is, ráadásul kettő évszám lett megadva. Nehogymár valaki ne tudja rá a választ...
"Vidám és jó volt, s tán konok,
Ha bántották vélt igazában,
Szeretett enni s egyben-másban
Istenhez is hasonlított"
Pontszám: 6.50
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Kvízteletem spórtársak. Égünk, égünk? Hát persze!
3580. hozzászólás - 2009.03.28. 16:17:21 (Válasz Vejitto #3554 hozzászólására.)
Hány betűből áll ez a szó: cserekereskedelem?
14
24
16
15

A 16, mint jó válasz, helytelen, mivel a "cs" nem egy betű, hanem egy hang. A betű az, amit leírunk, a hang meg amit kiejtünk. A helyes válasz 17 lenne. Ezen felül primitív is a kérdés, nem csak rossz.

Sztem jó a 16, ui. a cs az kettős betű! A dzs meg hármas. Viszont a grrrr az csupa szimpla mássalhangzóból áll.
Ha egy hídon hárman mennek és egy gyík leesik hány marad?

egyen se
hárman
5-en
ketten
Ha-ha-ha! Ha kivennénk, akkor eggyel több hely maradna egy jó kérdésnek.
Hányadik amerikai elnok Obama ?

35.ik
44.ik
39.ik
41.ik
elnok -> elnök
Melyik hal termeli a legtöbb elektromos áramot?

220-as ponty
elektromosrája
320-as harcsa
elektromos angolna
elektromosrája -> elektromos rája
Ráadásul a helyesírási hiba miatt nem kattintottam rája, bocs angolna.
Melyik számot nem a Republic adja elő?

Játszom
67-es út
Rád gondoltam
A csend beszéltovább
A csend beszéltovább -> A csend beszél tovább
Mennyi elemet tartalmaz a kémiai periódusos rendszer?

117
122
85
108
Mengyelejev 1871-ben 63 elemet ismert. A periódusos rendszer 2006. október 16-án 117 elemet tartalmazott.
Azóta már Ununoctium-ot, a 118-as elemet is előállították.
http://www.sg.hu/cikkek/47982/elkeszult_a_118_elem
http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyok__180299- felfedeztek-az-osszes-elemet-a-periodusos-rendszerbol
Az alábbiak közül melyik név NEM egy, ugyanazt a személyt takaró, írói állnév?

Leslie L. Lawrence
Frank Cockney
Lőrincz L. László
John C. Lendvay
állnév -> álnév (az állnév a beszédszerv alatti testrész neve)
Melyik jelölés nem fokot jelöl?

tattoo
K
C
rad
Ez kiszúrás - annak, aki értelmes kérdést vár. Legyen mondjuk a tatoo helyett lépcső - és aztán törlés!
Mi volt a neve Raistlin Majere mocsári törpe "védencének" a Sárkánydárda Krónikákban?

Mocsi
Tardi
Thordi
Bupu
Én tudom! Beeee! De ez azért spec!
Mikor jelentek meg az első, mangákra emlékeztető művészi megoldások?

XIV. század
VII. század
IX. század
XII. század *
Valahol azt olvastam, hogy a mai mangajellemzőket (pl. nagy szem) az amerikai (Walt Disney) filmelemekből vették át a japán művészek. Akkor itt ellentmondás lenne - de nem vagyok manga ügyben profi. Ki tudja a tutit?
Ha 7 szénakazalt és 1 szénakazalt összerakunk, akkor hány szénakazal lesz?

1
5
2
8
Ez még mindig benne van? Kvíz a szénakazalban! Vegyem tudomásul, hogy ez A szint?
Melyik szám nem értelmezhető kettes számrendszerben?

1101
1
120
10
Bármelyik. A 10 pl. a kettesben 1010 alakú. Ha viszont a kérdés úgy szólna, hogy "melyik szám nem a kettes számrendszer szabályai szerint van leírva" akkor jó a válasz.
Mi NEM szövegformátum?

.jpg
.pdf
.doc
.txt
Az én scannerem a szövegeimet mindig .jpg formátumba menti. :-) A tied nem?
Melyik halra nem szokott méretkorlátozás lenni?

Kárász *
Compó
Ponty
Harcsa

Szemét kérdés szemét halról! Spec!
Hogy hívják Yakari kis pónilovát?

Kis villámlás
Kis mennydörgés *
Nagy villámlás
Nagy mennydörgés
Spec. Dörögjön a te füledben kicsit-nagyot a pónid.
Ki volt Szilszakáll mellett a másik ent Tolkien művében?

Hamariberkenye
Izibefenyő
Gyorstölgy
Rapidbükk
Ez spec. Tolkien, és a Gyűrűk ura sága nagyszerű, de a harmadszintű szereplők, filmbakik és sajtóhibák, azok nem. Spec!
A Lélekkufárok kinek a szolgálatában állnak ?

Az Ellenség
A bolygó mélyén élő megmaradt galetkik
Maguk számára gyűjtik élekkristályokat és ősköveket
A Leghatalmasabb Végzeturak *
Ez biztos? A 2. legenda szerint "Ocsmány, visszataszító teremtmény, de mindenki egyetért abban, hogy nem jó kikezdeni velük. Vagy sokkal több hatalmuk van, mint azt a külsejük alapján gondolnád, vagy tényleg igaz, hogy a hordákat vezető galetki lordok titkos ügynökei, akiknek a haragját semmiképp sem hívhatod ki."
Tehát nem biztos. Szerintem hoax. A következőnek leharapom a csápjait.
A balszerencsésnek tartott 13-ast hagyományosan a FIA nem adja ki a Forma 1-ben. De volt 2 kivétel. Melyik év volt?

1992 és 1993
1985 és 1996
1980 és 1983
1963 és 1976 *
He-he helyesnek tartanám az ilyen speceket kivenni.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője